KOSGEB Kredi

KOSGEB OrduKOSGEB Ordu

Karedeniz bölgemizde belkide en çok esnaf çıkaran illerimizden biride Ordu ilimizdir. Yeni girişimcilerin sıklık ile harika iş fikirleri ile KOSGEB şubelerine başvurduğu bu ilimizde 4 günlük Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri son sürat verilmeye belli adreslerde devam etmektedir. Sadece il merkezinde bu kursların verilmesi ile yetinmeyen birim Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye ilçelerinde de İŞKUR ve bir çok meslek odası ile yerel belediyelerin katkıları ile düzenlemektedir. Fatsa genç iş adamları derneği toplantı salonu dahi bu eğitimlere ev sahipliği yapmaktadır. Bütün kurum ve kuruluşlar ile Ordu’da başlayacak olan bu kursların tarihleri peki ne zaman ? nasıl doğru tarihleri öğrene bilirsiniz ?

KOSGEB Ordu 4 günlük kursları devam etmektedir

Ordu da esnaf olmak için devletten destek almak isteyen yeni girişimciler için 4 günlük olarak düzenlenen girişimcilik kursları her ilçede belli tarih aralıklarında devam etmektedir. Daha önce bu kursları almamış ve 18 yaşından büyük olan girişimciler için başlatılan eğitimlerin ne zaman ve hangi adreste verileceği https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=52 bu listede detaylı bir şekilde yer almaktadır. Açılan sayfada genellik ile 2 ay içinde yapılması planlanan eğitimlerin tarihleri, adresleri gözükmektedir. Şayet il sınırları içinde bu eğitimlere girmeyi istiyorsanız mutlaka bu sayfayı sıklık ile takip etmenizi öneririm. Çünkü sürekli olarak yeni eğitim planlamaları listeye eklene bilmektedir. Listede var olan eğitimlere başvuru da bulunmak için tarihler deki eğitim adreslerine başvuru yapa bileceğiniz gibi arzu etmeniz durumunda İnternet üzerinden de ön kaydınızı oluştura bilirsiniz. İnternet üzerinden kurs başvurusu sadece e-devlet üzerinden kabul edilmektedir. Dolayısı ile e-devlet şifrenizin olması şarttır. Şifresi olan Ordu’lu girişimciler ön kayıtlarını şu şekilde doğru olarak oluştura bilmektedirler.

Ordu KOSGEB kurslarına e-devlet ile başvuru nasıl yapılır ?

e-Devlet üzerinden de girişimcilik eğitimi ön başvurusu kabul eden birim bu işlem için oluşturmuş olduğu sayfa da diğer destek programlarına da yer vermektedir. Dolayı ile https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bu adrese girdiğiniz vakit sizin eğitim başvurusu için ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” menüsüne yönlenmeniz gerekir. Bahsi geçen menüye girdiğiniz vakit, şayet daha önceden e-devlet iletişim bilgilerinizi de güncelledi iseniz karşınıza doğrudan kurs başvuru formu belirecektir. Çıkan başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde ön başvurusuz ilgili kurum tarafından kabul edilecektir.

KOSGEB Ordu Merkez Müdürlük adres bilgileri nedir ?

Ordu ilimizdeki Merkez Müdürlüğü ile vatandaşlara hizmet veren KOSGEB iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: Karşıyaka mahallesi Atatürk bulvarı numara 498 – ORDU

  • Tel: 0-452-233-04-86
  • Faks: 0452-233-28-58
  • E-mail: Ordu@kosgeb.gov.tr

"KOSGEB Ordu" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Ordu" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net