KOSGEB Kredi

KOSGEB Niğde


04.01.2016
5.204

KOSGEB Niğde

KOSGEB Girişimcilik Destek Programından istifade ederek hibe almak isteyen Niğde ‘liler, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almadan bu programdan yararlanamayacağınızı biliyor musunuz ? Niğde TSO ve Belediyeler ile bir çok Meslek Odası bu kapsamda Niğde ve ilçelerinde bu kursları yeni iş yeri açmak isteyen girişimcilere tamamen ücretsiz olarak vermektedir. Hatta Niğde İŞKUR kursiyerlerine yevmiye dahi verdiği bilinmektedir. Bu fırsatlar ile işletme kurmak isteyen tüm girişimciler için Niğde ‘de düzenlen kursların başlangıç tarihleri ile adreslerini telefon numaraları ile birlikte sizler için yer verdik.

KOSGEB Niğde girişimcilik eğitim tarihlerini nasıl öğrene bilirsiniz ?

Niğde ilimizde bir çok Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlenmektedir. Bu eğitimlerin temel amacı yeni girişimcinin seçmiş olduğu iş fikrinin ne denli doğru olduğu, iş fikrini kurarken nelerin dikkate alması gerektiğinin anlatıldığı bir nevi işletme eğitimleridir. Ayrıca kursların son gününde açacağınız iş yeri için Girişimcilik Destek Programın yararlanmak için belki de en önemli yeri olan KOSGEB iş planı projesinin nasıl doğru bir şekilde hazırlanması gerektiğinin öğrenilmesidir. İşletmenin kurum aşamasından, idare aşamasına kadar ciddi manada ihtiyacınız olan temel bilgilerin 4 iş gününde sizlere verilmesi ile düzenlenen girişimcilik kursları Niğde ilimizde de düzenlenmektedir. Kurslar bir çok devlet kamu kurumları ile düzenlenir ve kursa katılmaya hak kazanan girişimciler için verilir. İl genelinde ve ilçelerinde hangi kurum tarafından ne zaman ve nerede bu kursların düzenleneceğini en doğru şekilde sadece https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=51 bu adreste öğrene bilirsiniz.

Niğde girişimcilik eğitim başvuruları nasıl yapılmaktadır ?

18 yaşından büyük yasa dışı suç örgütlerine katılmamış olan her vatandaşımız Niğde ilimiz de düzenlenecek olacak bu eğitimlere katılabilir. Sadece İŞKUR bu şartların yanı sıra düzenlediği kurslara katılacak olan girişimciler den ilaveten olarak işsiz ve İŞKUR kayıtlı olmasını istemektedir. Haricinde bütün kursları sağlayan kurumlar 18 yaş ve yasa dışı suç örgütüne kayıtlı olmamam şartı haricinde kursiyerden başka bir şart koşmamaktadır. Niğde ilimizde verilecek olan eğitim başvuruları ister kurs adreslerinin yer aldığı sayfadaki adreslere yapılır. İsterse e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/kosgeb-uygulamal-giriimcilik-eitimi-bavurusu-2727 buradaki adres üzerinden doldurulacak başvuru formu ile yapılır.

Her iki başvuruda ön başvuru olarak kabul edilip, düzenlenecek olan eğitime 25 kişiden fazla başvurunun olması durumunda mutlaka ilk 25 kursiyerin seçilmesi için bazı test ve sözlü mülakatlar düzenlenmektedir.

KOSGEB Niğde Birimleri

Talep, arz yoğunluğuna göre Müdürlük ve ilaveten temsilcilikleri ile hizmet veren KOSGEB Niğde ilimizde bir Müdürlük ve birde temsilcilik ile hizmet vermektedir. Adres, telefon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Müdürlük Adres

Niğde Bor Karayolu 7 Km Organize Sanayi Bölgesi Cadde 8 No: 7  – NİĞDE

  •  Tel: 0-388-225-00-47
  • Faks: 0-388-225-00-49
  • E-mil: Nigde@kosgeb.gov.tr

 

"KOSGEB Niğde" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"KOSGEB Niğde" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net