KOSGEB Kredi

KOSGEB NevşehirKOSGEB Nevşehir

Turizm bakımından son derece önemli bir şehrimiz olan Nevşehir, kadın girişimcileri de ciddi sayıda nüfuzunda barından bir ilimizdir. Nüfuzu sürekli olarak artan bu ilimizde KOSGEB kursları da aralıksız olarak düzenlenmektedir. En fazla girişimciye sahip olan Ürgüp ve Avanos ile Gülşehir ilçelerinde ve hatta diğer talebin az olan ilçelerinde dahi bu kurslar başlatılmakta yeni iş yeri açacaklara ücretsiz olarak verilmektedir. Girişimcilerin tek yapması gereken ise Nevşehir il/ilçelerine ait bu kursların başlama tarihleri gelmeden belirtilen adreslere başvur yaparak kayıtlarını oluşturmalarıdır.

KOSGEB Nevşehir kursları ne zaman başlamaktadır ?

Nevşehir daha çok turizm bakımında zengin bir ilimizdir. KOSGEB desteklenen sektöründe turizm dahil olmak üzere bir çok alan desteklenmektedir. Dolayısı ile yöreye uygun iş modellerinin yanı sıra bir çok farklı iş fikirlerini devlet destekli olarak faaliyete geçirebilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken, hem işletme dersi almak hemde iş planı projesinin nasıl hazırlanması gerektiğini öğrenmek adına ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ”  derslerine katılmanız dır. Derslere sadece Nevşehir ili yada ilçelerinde değil, arzu etmeniz durumunda diğer size yakın herhangi bir il veya ilçede de katıla bileceğinizi hatırlatmak isterim. Kurslar için ilk tercihiniz Nevşehir ve ilçeleri ise o zaman eğitimlerin başlama tarihlerini doğrudan bu adresten öğrene bilirsiniz. https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=50

Nevşehir girişimcilik eğitimlerine nasıl başvuruda buluna bilirsiniz ?

Eğitim başvuruları son derece basittir. Zor olan başvuru sonrası özellik ile yoğun talep gördüğü dönemlerde kursiyer olabilme şansını yakalamaktır. Dolayısı ile öncelik hakkını verilecek olan girişimciler ön mülakatlara tabi tutulmaktadır. Bu mülakatlarda daha çok öncelik hakkın verilmesi için ilk olarak işini kuracak ve sermayesi hazır olan girişimciler araştırılır. Şayet çok fazla bir talep olmazsa bu araştırma için herhangi bir test yapılmaz. Yapılsa dahi formalitenin ötesine geçmez.! Nevşehir ilinde girişimcilik eğitimlerine kursu düzenleyen kurumun yanı sıra bir de artık e-Devlet üzerinden başvuru da buluna bilirsiniz.

e-Devlet üzerinden Nevşehir kurslarına başvuru yapacak olan girişimciler, başvuru formuna ulaşmak için https://bit.ly/2Tg7502 buradaki sayfaya girip, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi menüsüne girmeleri gerekir. Daha sonra başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmaları ön kayıt için yeterlidir.

KOSGEB Nevşehir birim aderes bilgileri

Çok fazla bir yoğunluk olmamasından ötürü ilimizde sadece bir tane Müdürlük yeterli gelmektedir. İŞKUR, TSO, Halk Eğitim Merkezleri ve tüm yerel belediyelerin destekleri ile yoğunluk olduğu zamanlar bile kolaylık ile aşılmaktadır. İlimize ait KOSGEB Merkez Müdürlüğünün adres bilgileri şöyledir.

Cevher dudayev mahallesi Vatan Cad. Numara:42 Kat:3 MERKEZ / NEVŞEHİR

  • Tel: 0-384-212-86-01
  • Faks: 0-384-213-86-72
  • E-mail: Nevsehir@kosgeb.gov.tr

"KOSGEB Nevşehir" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Nevşehir" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net