KOSGEB Muğla

KOSGEB Muğla
22 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 6.238 kez okundu.


Her geçen yıl nüfusu artan bu güzel ilimiz de iş planı projelerini devlet destekleri ile gerçekleştirmek isteyen girişimcilere sürekli olarak KOSGEB kursları düzenlenmektedir. 100 binin üzerinde 5 ilçesi Marmaris, Bodrum, Fethiye ve Milas ile Menteşe de ayrıca belli tarihlerde yine bu eğitimler ücretsiz olarak verilmektedir. Daha çok İŞKUR tarafından Halk Eğitim Merkezleri salonlarında verilen bu eğitimlerin başlama tarihleri ne zaman ? sorusu ile yöre esnafın iletişim kurabilecekleri tüm KOSGEB birim adreslerine yer verdik.

Muğla, Marmaris, Bodrum ve Fethiye KOSGEB kursları ne zaman başlıyor ?

Harika bir iş fikriniz var ama bu projenizi gerçekleştirmek için yeterli sermayeniz mi yok ? Üzülmeyin, Türkiye Halk Bankası tüm yeni girişimcilere bir çok girişimcilik kredisi fırsatları sağlamaktadır. Kredinizi Türkiye Halk Bankasından alıp sonrasında ise yaptığınız harcamaları da KOSGEB üzerinden geri alabilirsiniz. Üstelik program dahilinde kira ve nitelikli elaman giderleriniz bile hibe olarak sizlere geri verilmektedir. Bunun için ilk olarak işletmenizi kurmadan önce mutlaka Muğla’da ya size yakın olan herhangi bir ilçesinde düzenlenecek olan girişimcilik kurslarına katılmanız gerekir. Bedava olarak verilen bu kursların başlama tarihleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=48 burada sizler ile paylaşılmaktadır. İlgili sayfaya giriş yaparak bütün Muğla ve çevresindeki girişimcilik kurslarının hem başlama hemde eğitimi veren kurumun bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Girişimcilik kurslarına peki nasıl başvuru yapabilirsiniz ?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu E-Devlet Üzerinden yapılabildiği gibi kursları düzenleyen kurumlar tarafından da kabul görmektedir. Her iki şekilde yapılacak olan başvurularda eğitime katılmak isteyen girişimcinin şahsen olarak müracaat etmesi gerekir. e-Devlet üzerinden başvuru yapacak olan girişimcilerin başvuru formuna https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler buradan erişmeden önce iletişim bilgilerini güncellemesi gerekir. Aksi taktirde  menüsüne girdiğiniz vakit başvuru formuna ulaşmada sorun yaşaya bilirsiniz. İletişim bilgilerini güncelleyen Muğlalı girişimciler sorunsuz şekilde bahsedildiği adımları sağlayarak ön kayıtlarını gerçekleştirmiş olurlar.Eğitimleri alan girişimcilerin iş yerlerini kurduktan sonra izlemeleri gerektiği yol kılavuzu ===> https://www.kosgebkredi.net/wp-content/uploads/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf 

KOSGEB Muğla birim adres, telefon, iletişim bilgileri

Muğla ilinde KOBİ ve yeni girişimcilerin destek başvurusu talebinin fazla olmasından dolayı KOSGEB Müdürlüklerine ilaveten 4 temsilcilikleri ile de hizmet vermektedir. Aşağıda yer alan birimlere tüm esnafımız ile kendi işini kurmak isteyenler Muğlalılar başvurabilirler.

Muğla merkez müdürlük adres ve iletişim bilgileri

Adres: Muslihiddin mahallesi M. Zeki Özbek sokak numara 49  – MUĞLA

 • Tel: 0-252-212-84-64
 • Faks: 0-252-212-84-20
 • E-posta: mugla@kosgeb.gov.tr

Fethiye temsilcilik adres, telefon bilgileri

Adres: Taşkaya mahallesi 144 sokak numara 119 – 1 – FETHİYE

 • Tel: 0252 614 11 15
 • Faks: 0-252-614-57-91
 • E-posta: mugla@kosgeb.gov.tr

Muğla Ticaret Sanayi Odası

Adres:  Muslihiddin mahallesi Şehit Yarbay Alim YILMAZ caddesi numara: 2  – MUĞLA

 • Tel: 0-252-214-11-22
 • Faks: 0-252-214-71-21
 • Email: Muglasinod@kosgeb.gov.tr

Muğla ESOB temsilcilik iletişim bilgileri

Adres: Muslihiddin mahallesi kadı oğlu sokak – MUĞLA

 • Tel: 0-252-214-23-35
 • Faks: 0-252-214-91-37
 • Faks: mugla@kosgb.gov.tr

Marmaris temsilcilik adres iletişim bilgileri

Adres: Merkez mahallesi 350 sokak numara 5 Armutalan Marmaris – MUĞLA

 • Tel: 0-252-417-04-69
 • Faks: 0-252-417-04-83Bir önceki yazımız olan KOSGEB Tekirdağ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Muğla Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. mustafa şinasi aladağ dedi ki:

  sayın kosgeb yetkilisi, kosgeb e müraacatım sonucu 40 bin tl kiredim onaylandı iş bankasına müraacatım la bankadanda kredim onaylandı kurumunuza gereken evraklarıda teslim ettim banka sizden onay bekliyor yetkili arkadaş büfe ve şans oyunu faaliyeti var diye onay vermedi fakat muğla yatağanda benim gibi aynı faaliyet gösteren kaptan market ve şans oyunları faaliyeti gösteren arkadaşa kredi kullandırıldı ona örnek göstererek adıma cıkan 40 bin tl krediye kullanmak istiyorum saygılarımla mustafa şinasi aladağ tc no 25214393144..

 2. tugba zor dedi ki:

  ya ben mugla dalamanda oturuyorum nası lkosgepe başvurda buluna bilirim

 3. Turkan turan dedi ki:

  En kisa zamanda nerelere baş vurmalıyım Ağustos ayında is yeri açacağım krediye ihtiyacım var ödeme si nasil

 4. Turkan turan dedi ki:

  Ben emekli hemşire yim güzellik uzmanlığı üzerine is kurmak istiyorum KOSGEB teb 50 bin TL kullanmak istiyorum şartları nelerdir .Bana bilgi verirseniz sevinirim teşekürler.

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB Tekirdağ
KOSGEB Tekirdağ

KOSGEB Tekirdağ ilimizde Çerkezköy ve Çorlu da olan birimleri ile hem esnafa hemde girişimcilik sertifikası alacak olanlara hizmet sağlamaktadır. 1...

Kapat