KOSGEB Mardin

KOSGEB Mardin
2 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 5.976 kez okundu.


Bir çok tarihe ev sahipli yapmış olan Mardin ilimiz yeni girişimcileri ile de son günlerde gündem yer almaktadır. Devlet teşvikleri ile sürekli il ve ilçelerine esnaf kazanan Mardin’ de ticaret bir hayli yoğundur. Halkın ticarete ilgisi yeni girişimcilik faaliyetlerin hızlı bir şekilde ilerlemesine vesile olmaktadır. Bir çok değişik iş fikri ile KOSGEB kurumlarının kapısını çalan yöre halkı değişik illerde de faklı işler kurmaktadır. Tüm bunları girişimcilik sertifikası almak için katıldıkları kurslar da görmüş oldukları 4 günlük eğitim ile birleştirince de ileri dönük güçlü işletme projeleri gün yüzüne çıkmaktadır.

KOSGEB Mardin girişimcilik kursları ne zaman ?

Geçen yıla göre bir hayli nüfusu aratan Mardin’de Kızıltepe ile Artuklu en fazla girişimcinin ikametgah ettiği ilçelere sahiptir. Midyat ve Nusabin de ilçeleri de 100 binden fazla nüfusu ile gelişen ilçeleri arasında yer alır. Nüfus bakımından bu saydığımız ilçelerin de daha sıklık ile başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=47 bu adreste yer alır. Dicle kalkınma ajansını dahi vermiş olduğu tüm girişimcilik kurslarını sadece bu adreste görebilirsiniz.Başvurular e-Devlet üzerinden yada!

Mardin ilimizde yada ilçelerinde çeşitli kurumlar tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarına başvuruları ister ilgili birime şahsen giderek isterseniz de e-Devlet üzerinden rahatlık ile yapa bilirsiniz. Kurs başvuru tercihi olarak e-devlet kullanmayı tercih eden girişimciler https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bu adrese girerek  menüsünden başvuru formunu doldurmaları gerekir. Başvurusu alınan vatandaşımız daha sonra asil kursiyer olabilmek adına ön mülakata tabi tutulur. Mülakatlarda başarı gösterenler ise kursiyer olarak isimlerini yazdırıp, eğitim tarihlerinde dersliklere kabul edilirler.

KOSGEB Mardin iletişim bilgileri

Daha önceki senelerde sadece Mardin merkezde bir müdürlüğe sahip olan kurum artan nüfusa cevap vere bilmek adına bir tanede Organize Sanayi Bölgesinde ilave temsilcilik kurmuştur. Bu her iki biriminde iletişim bilgileri şu şekilde yer alır.

Merkez Müdürlüğü iletişim bilgileri

Adres: Organize sanayi bölgesi birinci bulvar  – MARDİN –

 • Tel: 0-482-215-30-20
 • Faks: 0-482-215-30-22

Organize Sanayi Bölgesi temsilcilik adres bilgileri

Adres: 1 Bulvar Organize Sanayi Bölgesi – MARDİN

 • Telefon: 0-482-215-30-20
 • Faks: 0-482-215-30-22Bir önceki yazımız olan KOSGEB Muş başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Mardin Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. ömer dedi ki:

  açılmadan kontenjan dolmuş allah aşkına insanları mağdur etmeyin adam kayırmadan vazgeçin

 2. musa dedi ki:

  Ben kosgeb diye bir şeye inanmıyorum. Her yerde olduğu gibi burda da adam kayırma torpil herşey var. Bi de bana iş yerinden bahsediyorlar benim işyeri açacak param olsa size tenezzül etmem. yazık. Yine parası olana hizmet eden bi kurum…

 3. Ebru dedi ki:

  Sa kres acmak istiyorum hibe kredisinden faydaLan abilir miyim faydalanirsam bile en fazla ne kadar kredi alabilirim

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB Muş
KOSGEB Muş

400 binden fazla bir nüfusa sahip Muş ilimizde Bulanık ve Malazgirt en fazla girişimcinin bulunduğu ilçesi durumundadır. 1 tane merkez...

Kapat