KOSGEB Kredi

KOSGEB KütahyaKOSGEB Kütahya

Kütahya’da KOSGEB Dumlupınar bulvarındaki bir Müdürlüğü ile yeni girişimciler ile KOBİ’lere destek programlarını sağlamaktadır. Tavşanlı ve Gediz temsilcilikleri kapatılmış olup tüm Kütahyalılar için gerekli olan destek sadece merkez de yer alam Müdürlük aracılığı verilmeye devam etmektedir. Ancak, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için İŞKUR – Halk Eğitim Merkezleri – Ticaret Sanayi Odaları – Üniversiteler gibi bir çok resmi kurum Kütahya’da düzenlemek için seferber olduğu için eğitim konularında herhangi bir aksama yoğun talebin olduğu zamanlarda dahi asla olmamaktadır. Tüm bu kurumların dahil olmak üzere Kütahya’da KOSGEB tarafından düzenlenen girişimcilik eğitimlerinin başlangıç tarihleri ne zaman ? doğru ve güncel olarak başvuru formları hatta sınav soruları ile birlikte burada bulabilirsiniz.

KOSGEB Kütahya girişimcilik eğitim kurslarının başlangıç tarihleri ne zaman ?

Kütahya’da KOSGEB kurslarını bir çok kurum belli dönemlerde girişimcilere ücretsiz ve herhangi bir aracı firma olmaksızın vermektedir. Sadece İŞKUR bu eğitimlere katılacak olan yeni girişimcilerden 18 yaş şartının yanı sıra işsiz ve kendilerine kayıtlı olmalarını aramaktadır. Onun haricinde tüm kurumlar 18 yaşınızı doldurmanız durumunda sizlere bu eğitimleri Kütahya ve ilçelerinde düzenledikleri kurslarda başka herhangi bir şart koşmamaktadır. Tüm Kütahya ilindeki girişimcilik kurslarını hangi kurum düzenleyecek olursa olsun sadece tek bir adreste doğru tarihler ile adres bilgilerine ulaşa bilirsiniz. Bu adres ise, KOSGEB tarafından paylaşılan ==> https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=43 bu adrestir. Açılan sayfadaki tüm eğitimlere şayet kontenjan açığı olması durumunda ve Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları da dereceye girmeniz halinde aşağıda yer aldığı şekilde başvurularda buluna bilir siniz.

Kütahya KOSGEB kurslarına nasıl başvuruda buluna bilirsiniz.?

Kütahya da düzenlenecek olan girişimcilik kurslarına ön başvuruda bulunmanız için iki yol izleye bilirsiniz. Bunlardan bir tanesi şayet biraz İnternet bilginiz var ise e-Devlet üzerinden. Bir diğeri de eski usul olan kurları veren kuruma şahsen olarak gidip nüfus hürriyetleri ile yapılan başvuru yöntemidir. Eğitimi düzenleyen kuruma yapılacak olan müracaatlar da herhangi bir şey yapmanıza gerek yoktur. Sadece kuruma gidip kurs başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. İnternet üzerinden eğitim başvurusunda bulunacak olan Kütahyalı yeni girişimcilerin,

 1. Ellerin de kendilerine ait e-devlet şifresi olması
 2. e-Devlet sistemindeki iletişim bilgilerinin güncel olması

gerekmektedir. Bu iki işlemi şayet yeri getirdiyseniz hemen başvuruda bulunabilmek için ya Kütahya eğitimlerinin olduğu sayfadaki ” E-DEVLET İLE BAŞVUR ” sekmesi üzerinden ilerlemeniz gerekir, yada https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ adresinden ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” menüsüne girerek başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Birde başvuru yollarını isterseniz videolu olarak öğrenelim.!

KOSGEB Kütahya Merkez Müdürlük adres iletişim bilgisi

Daha önceleri Kütahya ilimizde Merkez Müdürlüğünün yan sıra 2 tanede ilçe temsilcilikleri bulunmaktaydı. Ancak Merkez Müdürlüğünün Kütahyalı Esnaflara yeterli gelmesi

Müdürlük Adres : 75 yıl mahallesi Dumlupınar bulvarı numara 75 / 2  MERKEZ / KÜTAHYA

 • Telefon: 0-274-266-20-94
 • Faks: 0-274-266-20-84
 • E-mail: Kutahya@kosgeb.gov.tr

"KOSGEB Kütahya" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Kütahya" - 4 YORUM
 1. blank Cemil dedi ki:

  Kanatlı hayvan yetiştiriciliği kursu varmı böyle bir destek olacak mı? Teşekkürler.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bu tür kursları Halk Eğitim Merkezleri vermektedir. Lütfen belediye veya halk eğitim merkezlerine başvuruda bulunun

 2. blank Serdal alp dedi ki:

  Pimapen işi yapmayı düşünüyorum bununla ilgili eğitim varmı

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Uzaktan girişimcilik eğitimi almanız gerekiyor.

KOSGEBKredi.net