KOSGEB KUAFÖR VE GÜZELLİK SALON DESTEKLERİ

KOSGEB KUAFÖR VE GÜZELLİK SALON DESTEKLERİ
30 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 10.048 kez okundu.


Daha çok kadın girişimcilerin talep de bulunduğu sektör olan güzellik salonları KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerin en başında gelmektedir. Lazer epilasyon kadın yüz güzelliği üzerine maske, manikür ve pedikür türü bakım merkezleri dahil olmak üzere tüm bayan kuaförleri için girişimciler 4 günlük eğitim sonrasında iş planı projesi hazırlayıp hibe açacakları salon için alabilirler. Ayrıca erkek kuaförü kurmak isteyenler de aynı NACE kodları ile destek başvurularında buluna bilmektedirler.

Bay & Bayan Kuaför ve Güzellik Salonları KOSGEB Tarafından Desteklenmektedir!

KOSGEB erkek kuaförleri ile bayan kuaförlerin desteklemektedir. Ayrıca bunun yanında cilt bakımı ağırlık olarak lazer epilasyon merkezleri dahil olmak üzere her türlü kaş alma ve ağda ile manikür ile pedikür üzerine kurulacak olan cilt bakımı merkezleri de aynı şekilde desteklenmektedir. İster sıfırdan bu sektöre dahil olacak olun isterseniz ise sektörde şuan için var olan bir KOBİ olun KOSGEB desteklerinden şartları sağlamanız durumunda yararlana bilirsiniz.

Kurum destek vermiş olduğu tüm sektörleri bir liste halinde bizler ile paylaşmaktadır. İsmi geçen alandaki faaliyetler de KOSGEB desteklenen sektörler de aşağıdaki üst ve alt 6 NACE kodları ile geçmektedir.

KOSGEB Bay Bayan Kuaför ve Lazer Epilasyon Merkezi NACE Kodları

KOSGEB Bay Bayan Kuaför ve Lazer Epilasyon Merkezi NACE Kodları

S – DİĞER HİZMETLER ana başlığı ile 96 üst ve 96.02 Kuaförlük ve diğer güzellik salonlarının faaliyetleri adı altında 5 başlık ile hem erkek hemde kadın girişimciler KOSGEB desteklerinden yararlanarak iş yeri açabilir yada var olan işletmelerini şartları sağlamaları durumunda büyütebilirler.Erkek, Kadın Girişimciler KOSGEB ile Nasıl Kuaför veya Cilt Bakım Merkezi Açabilirler ?

Kurumun iş fikrinizi desteklediğini öğrendiğinize göre artık arzu ederseniz bunu hayata hep birlikte geçire biliriz. Listesini vermiş olduğumuz alandan hangi birini açacak olursanız olun mutlaka hiç bir harcamayı yapmadan önce 4 günlük girişimcilik kurslarına katılarak girişimcilik sertifikası almanız gerekmektedir. Girişimcilik sertifikasının basılmasını beklemeden bile eğitimleri bitirdiğiniz ertesi günü dahil kuaför salonunu kurmak için faaliyetlere başlaya bilirsiniz. Kuaför ve güzellik salonu kurmak isteyen girişimcilerin izlemesi gereken adımların çok daha anlaşılır olması için süreci maddeler halinde belirttim.

 1. İlk olarak girişimcilik sertifikası alınız. KOSGEB Girişimcilik Sertifikası 4 günde 2019 da nasıl alınır ?
 2. Daha sonra dükkanınızı tutunuz ve ihtiyaç duyduğunuz malzemelerini faturaları birlikte ister nakit isterse kredi kartınız ile temin edin.
 3. İşletme kurmak için yasal izinleri ilgili mercilerden alın. ( Ruhsat için belediye, gelir gider beyanı için vergi daireleri )
 4. KOSGEB’e ” Girişimcilik Destek Programı ” dan yararlanmak için e-kobi kaydı oluşturun.
 5. e-Devlet yada KDS üzerinden Girişimcilik Destek Programına başvurunuzu yapınız.
 6. Son olarak istenilen evrakları kuruma teslim ettikten sonra Kuaför ve güzellik salonu için hazırladığınız iş planı projenizi size verilen tarihte sunum yaparak onaylatınız.

Tüm bu işlemler sonrası da en fazla 6 ay içinde yapmış olduğunuz harcamaların büyük bir kısmını program dahilinde geri almak için bekleyiniz.

İşini Büyütmek İsteyen Bay & Bayan Kuaförler, KOSGEB Sizleri’de Desteklemektedir!

Kurum kuaför yada güzellik salonunu yeni kuracakları desteklemek ile kalmayıp şuan faal durumda olan sektördeki KOBİ’leride bir çok program ile destek sağlamaktadır. Bu programlar içinde işini büyütmek isteyen kuaförlere sağlanan faizsiz krediler en dikkat çeken destek programlarının başında gelmektedir. Almış olduğunuz teknolojik ( Lazer epilasyon ) aletleri devlet destekleri alabilmeniz için ilk olarak mutlaka KOBİ olmanız gerekir. Daha sonra ise devlete vergi borcunuzun olmaması istenilir. Son olarak ise meslek odanıza da kayıtlı olmanız talep edilir. Tüm şartlara uygun bir esnaf iseniz;

 1. Lütfen ilk olarak işletme kaydınızı oluşturun. https://kbs.kosgeb.gov.tr/FirmRegistration
 2. Daha sonra kobi beyannamesini doldurunuz.
 3. Destek başvurunuzu e-devlet üzerinden oluşturun.

yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar. Kurum tarafından talep edilen evrakları da teslim etmeniz halinde başvuru yaptığınız destek programından yararlana bilirsiniz.

 Bir önceki yazımız olan Turizm teşvik kredisi nasıl alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB KUAFÖR VE GÜZELLİK SALON DESTEKLERİ Konusuna 5 Yorum Yapıldı
 1. CEREN dedi ki:

  Merhaba Kuaför ve güzellik merkezi açmak istiyorum.50.000Tl hibe krediden nasıl faydalanabilirim.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Saygılarımla.

  1. Admin dedi ki:

   Ceren hanım il iş girişimcilik sertifikası almanız olacak… Sitemizde bu belgenin nasıl alınacağı anlatılmaktadır.

 2. mehmet aslan dedi ki:

  ben size şanlıurfadan yazıyorum bende erkek kuaförü açmayı düşünüyorum açmak istediğim dükkan kendi mülküm yalnız dükkan şimdilik inşaat halinde ve sil baştan yapmak istiyorum benim sorum şu benim ustalı veya kalfalık belgem yok kosgebden yararlanmak için nasıl bir yok izlemeliyim.. vereceğiniz yanıt için şimdiden teşekkür ederim

 3. MEHMET dedi ki:

  VESİLE HANIM BNM DE BİR BİLGİM YOK LAKİN İST DAYSANIZ CUMA SAAT 1O DA KOSGEB ŞUBE LERİNDE BİLGİ VE EGİTİM ALABİLİRSİNİZ BEN DE ERKEK KUAFÖR ‘Ü AÇMAK İSTİYORUM DAHA DETAYLI BİR DÜKKAN KURMAK DÜŞÜNCEM VAR

 4. Vesile dedi ki:

  Merhaba benim küçük bir Kuafor dükkânım var bende isterim geliştirmek istiyorum lakin nasıl olduğu hakkında bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim saygilarimla

Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
Turizm teşvik kredisi nasıl alınır
Turizm teşvik kredisi nasıl alınır

Turizm teşvik kredisi nasıl alınır Ülkemiz hem tarihi hemde coğrafi konumu ile bir çok turisti ağırlayan bir konuma sahiptir. Özellik...

Kapat