KOSGEB Kredi

KOSGEB KUAFÖR VE GÜZELLİK SALON DESTEKLERİKOSGEB KUAFÖR VE GÜZELLİK SALON DESTEKLERİ

Daha çok kadın girişimcilerin talep de bulunduğu sektör olan güzellik salonları KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerin en başında gelmektedir. Lazer epilasyon kadın yüz güzelliği üzerine maske, manikür ve pedikür türü bakım merkezleri dahil olmak üzere tüm bayan kuaförleri için girişimciler 4 günlük eğitim sonrasında iş planı projesi hazırlayıp hibe açacakları salon için alabilirler. Ayrıca erkek kuaförü kurmak isteyenler de aynı NACE kodları ile destek başvurularında buluna bilmektedirler.

Bay & Bayan Kuaför ve Güzellik Salonları KOSGEB Tarafından Desteklenmektedir!

KOSGEB erkek kuaförleri ile bayan kuaförlerin desteklemektedir. Ayrıca bunun yanında cilt bakımı ağırlık olarak lazer epilasyon merkezleri dahil olmak üzere her türlü kaş alma ve ağda ile manikür ile pedikür üzerine kurulacak olan cilt bakımı merkezleri de aynı şekilde desteklenmektedir. İster sıfırdan bu sektöre dahil olacak olun isterseniz ise sektörde şuan için var olan bir KOBİ olun KOSGEB desteklerinden şartları sağlamanız durumunda yararlana bilirsiniz.

Kurum destek vermiş olduğu tüm sektörleri bir liste halinde bizler ile paylaşmaktadır. İsmi geçen alandaki faaliyetler de KOSGEB desteklenen sektörler de aşağıdaki üst ve alt 6 NACE kodları ile geçmektedir.

KOSGEB Bay Bayan Kuaför ve Lazer Epilasyon Merkezi NACE Kodları

KOSGEB Bay Bayan Kuaför ve Lazer Epilasyon Merkezi NACE Kodları

S – DİĞER HİZMETLER ana başlığı ile 96 üst ve 96.02 Kuaförlük ve diğer güzellik salonlarının faaliyetleri adı altında 5 başlık ile hem erkek hemde kadın girişimciler KOSGEB desteklerinden yararlanarak iş yeri açabilir yada var olan işletmelerini şartları sağlamaları durumunda büyütebilirler.

Erkek, Kadın Girişimciler KOSGEB ile Nasıl Kuaför veya Cilt Bakım Merkezi Açabilirler ?

Kurumun iş fikrinizi desteklediğini öğrendiğinize göre artık arzu ederseniz bunu hayata hep birlikte geçire biliriz. Listesini vermiş olduğumuz alandan hangi birini açacak olursanız olun mutlaka hiç bir harcamayı yapmadan önce 4 günlük girişimcilik kurslarına katılarak girişimcilik sertifikası almanız gerekmektedir. Girişimcilik sertifikasının basılmasını beklemeden bile eğitimleri bitirdiğiniz ertesi günü dahil kuaför salonunu kurmak için faaliyetlere başlaya bilirsiniz. Kuaför ve güzellik salonu kurmak isteyen girişimcilerin izlemesi gereken adımların çok daha anlaşılır olması için süreci maddeler halinde belirttim.

 1. İlk olarak girişimcilik sertifikası alınız. KOSGEB Girişimcilik Sertifikası 4 günde 2019 da nasıl alınır ?
 2. Daha sonra dükkanınızı tutunuz ve ihtiyaç duyduğunuz malzemelerini faturaları birlikte ister nakit isterse kredi kartınız ile temin edin.
 3. İşletme kurmak için yasal izinleri ilgili mercilerden alın. ( Ruhsat için belediye, gelir gider beyanı için vergi daireleri )
 4. KOSGEB’e ” Girişimcilik Destek Programı ” dan yararlanmak için e-kobi kaydı oluşturun.
 5. e-Devlet yada KDS üzerinden Girişimcilik Destek Programına başvurunuzu yapınız.
 6. Son olarak istenilen evrakları kuruma teslim ettikten sonra Kuaför ve güzellik salonu için hazırladığınız iş planı projenizi size verilen tarihte sunum yaparak onaylatınız.

Tüm bu işlemler sonrası da en fazla 6 ay içinde yapmış olduğunuz harcamaların büyük bir kısmını program dahilinde geri almak için bekleyiniz.

İşini Büyütmek İsteyen Bay & Bayan Kuaförler, KOSGEB Sizleri’de Desteklemektedir!

Kurum kuaför yada güzellik salonunu yeni kuracakları desteklemek ile kalmayıp şuan faal durumda olan sektördeki KOBİ ‘leride bir çok program ile destek sağlamaktadır. Bu programlar içinde işini büyütmek isteyen kuaförlere sağlanan faizsiz krediler en dikkat çeken destek programlarının başında gelmektedir. Almış olduğunuz teknolojik ( Lazer epilasyon ) aletleri devlet destekleri alabilmeniz için ilk olarak mutlaka KOBİ olmanız gerekir. Daha sonra ise devlete vergi borcunuzun olmaması istenilir. Son olarak ise meslek odanıza da kayıtlı olmanız talep edilir. Tüm şartlara uygun bir esnaf iseniz;

 1. Lütfen ilk olarak işletme kaydınızı oluşturun. https://kbs.kosgeb.gov.tr/FirmRegistration
 2. Daha sonra kobi beyannamesini doldurunuz.
 3. Destek başvurunuzu e-devlet üzerinden oluşturun.

yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar. Kurum tarafından talep edilen evrakları da teslim etmeniz halinde başvuru yaptığınız destek programından yararlana bilirsiniz.

"KOSGEB KUAFÖR VE GÜZELLİK SALON DESTEKLERİ" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB KUAFÖR VE GÜZELLİK SALON DESTEKLERİ" - 48 YORUM
 1. Nurten Askar Işık dedi ki:

  Merhabalar benim kuaförlük de kalfalık belgem var ve dükkan açmak istiyorum devletten destek istiyorum elimde hiç birikmiş param yok ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Nurten hanım yatırımı ilk önce kendinizin yapabileceği kadar bir paranızın olması gerekmektedir. Eğer var ise KOSGEB sektörünüzü destekliyor, daha sonra planlanan tablo dahilinde hibe alabilirsiniz.

 2. Esin uzun dedi ki:

  20 yıldır manikür pedikür kaş ve ağda yapıyorum kendime bir salon açmak istiyorum kobiden yararlanmak için öncelikle nereye başvurucam lütfen yardım edin

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tecrübenizin olması ve kadın bir girişimci olmanız harika. Ayrıca, sektörünüz KOSGEB tarafından desteklenmektedir. İlk başvuru yapacağınız girişimcilik belgesi almanızdır. Burayı okuyunuz lütfen https://www.kosgebkredi.net/uygulamali-girisimcilik-egitimi/

 3. Esmira dedi ki:

  Yabancı uyruklu KOSGEB ten yararlana bilir mi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Esmira hanım ne yazık ki yararlanamaz. T.C. vatandaşı olması şarttır. Ancak şu şekilde yapa bilirsiniz, bir T.C. vatandaşının sertifikası üzerinden işletme kurabilirsiniz. Tabi işletmenin bütün gider faturalı ile resmi belgeleri o şahsa ait olması gerekmektedir.

 4. Yeşim dedi ki:

  Merhaba biz ağda ve güzellik salonu açma planımız var bu konuyla ilgili devlet desteği içşn nasıl bir yol izlemeliyiz detaylı bilgi alabilirmiyim. Teşekkürler

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Size kesinlik ile önereceğim yol işletmenizi kurmadan önce Girişimcilik Sertifikası almanızdır. Bu sertifika sayesinde bir çok giderinizi hibe olarak devletten karşılatabilirsiniz.

 5. Nur dedi ki:

  Ben bayan kuaförü açmak istiyorum 25.000 paramız var açmam için devlet bana ne kadar para verir

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba, devlet size para vermez. Yapmış olduğunuz giderinizi KOSGEB üzerinden başvuru yapmanız halinde hibe yani geri ödemesiz olarak vermektedir.

   1. KOSGEBAdmin dedi ki:

    Ayrıca %70 kadar yaptığınız harcamayı geri alabilirsiniz.

 6. Ruken dedi ki:

  Merhaba ben girişimcilik belgekj aldım.bayan kuaförü aćmayi düşünüyorum.kosgeb tezgahlarıda karşılıyor mu benum icin cok onemli

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Zaten kurum tezgah gibi faturalandırılmış demir başları karşılamaktadır.

   1. Guzellık dedi ki:

    Merhaba sorum su guzellık salonu clınıc kurmak ıstıyorum lazer elılasyon cıld g bakım makınaları ve yuz gerdırme cıhazları toplam 500 bın tl yı buluyor suankı paramız 95 bın tl gerı kalanın yuzdr kacını hıbe olarak odenıyor veya bu tur cıhazlara hıbe verılıyormu

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Kesinlik ile sektörünüz destekleniyor, hatta bir yakınım sizin sektörün aynısını KOSGEB desteği ile kurdu. Ancak hibe olarak en fazla 60 bin TL kadar alabilirsiniz.

 7. mürsel dedi ki:

  dukkanimi yenilemek istiyorum butun malzemelere destek veriyomu ornegin dolap lavabo koltuk vb

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şayet, girişimcilik belgeniz ile işletmenizi kurdu iseniz 100 bin lira faizsiz kredi ile 1 yıl ödemesiz olarak ihtiyaçlarınızı karşılaya bilirsiniz. Onun haricinde ise KOBİ iseniz ve kaydınız varsa çeşitli desteklerden yararlana bilirsiniz.

 8. yasemin yılmaz dedi ki:

  Merhaba Ben KOSGEB sertifakası olan biriyim kuaför dükkanı açmak istiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsini ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İşletmenizi kurmadan önce il yada ilçenizdeki KOSGEB birimine başvuru yapın. Sizlere kurum bir danışman atıyacaktır.

 9. Hediye dedi ki:

  Bir bayan erkek kuaförde vergi levhası da kosgep parası alabilir mi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Elbette alabilir tabi işletme kendi üstüne ise

 10. Sıla Nur dedi ki:

  Merhaba güzellik salonu açmak istiyorum yalnız estetisyen vb hiçbir belgem yok sadece birikimim var KOSGEB destekleriyle de açabilir miyim ? Kosgepten aldığım sertifika dükkan açmak için yeterli midir ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   KOSGEB den almış olduğunuz belge sadece kurumdan hibe desteği almak için işinize yarayacaktır. Belediye için istenilen belgeleri almanız şart..!

 11. Şenol Gök dedi ki:

  Merhaba
  Ben 15 yıldir erkek kuaförlügü yapıyorum yalnız diplamam yok genede kuaför açmak için kosgebden faydalanabilirmiyim ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet yararlana bilirsiniz. Ancak, işletme kurmak için belediye size engel çıkara bilir.

 12. tuğba dedi ki:

  merhaba kalıcı makyaj ve manikür pedikür işlemlerinin yapıldığı bir güzellik salonu açmak istiyorum. Bunun için KOSGEB desteğine başvurmak istiyorum. işletmeyi kurmadan sadece proforma faturalar ile iş planını hazırlasam ve kabul olması halinde işyerini açmam mümkün mü acaba.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır, kurumdan bir memur gelip işletmenizi almış olduğunuz makineler ile denetlemektedir.

 13. Şemsettin dedi ki:

  Merhaba Erkek küaförü açma desteği ne kadar

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çalıştıracağınız kişi sayısına bağlı olmak ile birlikte en fazla 55.000 TL

 14. Dilek dedi ki:

  Merhabalar acaba hala kuaför ve güzellik salonları için desteğiniz devam ediyormu ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   https://www.kosgebkredi.net/girisimcilik-destek-programi/ bu program üzerinden destekler devam etmektedir. Lütfen detaylı olarak okuyunuz.

 15. Oya dedi ki:

  Merhaba benim 5 yıllık bir kuafor salonun var isletmeme lazer epilasyon koymak istiyorm nasıl koskebden faydalana bilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   KOBİ kaydı oluşturarak faizsiz kredi imkanlarından yararlana bilirsiniz. Hibe için çok geç kaldınız 🙁

 16. Nejla Çelik dedi ki:

  Merhabalar, biz 2 eski meslektaş dostumla 35 yıllık manikür pedikür tecrübemizi, bilgimiz yeni yetişecek elemanlara aktarmak istiyoruz.
  Manikür pedikür salonumuz mevcut
  Bu konuda Akademi Eğitimi verebilmek için gerekli presedür hakkında yardımcı olursanız memnun oluruz.
  İyi çalışmalar

 17. savaş güngör dedi ki:

  merhaba bir erkek kuaförü açmak istiyorum neler yapmam gerekir

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Halk eğitim merkezlerinden sertifika aldınız mı ? Belediye, Vergi dairesi kayıtlarınız var mı ?

 18. Arifenur dedi ki:

  Merhaba benim salonum var yaklasık 8 aydır ancak. Kosgebden hibe. Kullanmak istiyorum bunun için. Neler yapmam lazım

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bir an önce girişimcilik sertifikası alıp geleneksel girişimcilik destek programı başvurusu yapmalısınız.

 19. İbrahim doğan dedi ki:

  Merhaba ben erkek kuaförüyüm şuna bulunduğum iş yerim kira ben mülk iş yeri alıp orayı yenileyeceğim kosgebin bana ne gibi desteği olur ve yaşım 23 kosgeb genç girişimcilere ne gibi destek sağlıyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Size en fazla 60.000 TL kadar hibe verecektir.

  2. ramazan dedi ki:

   ben berber kuaforumu geliştirmek istiyorum 10 yıldır bu işi yapıyorum bankalara azda olsa borcum var kredi cekemiyorum

 20. Tuğçe Sönmez dedi ki:

  Merhaba şuan manikür pedikür ve depilasyonnile ilgili bir işletme kuruyorum.Yaklaşık 25.000TL kadar bir masrafım oluşuyor bunun için kosgebbana hibe kredisi paylaşırmı ve ne kadarını temin edebilirim? Bilgi alabilmek isterim.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hepsi artık geri alabilirsiniz. 55.000 TL kadar çalıştırmış olduğunuz kişiye göre hibe alabilmektesiniz.

   1. ALİ dedi ki:

    ERKEK KUAFÖRÜ DUKKANI YENİ AÇTIM VERGİ KAYDIM VAR BELEDIYEDEN RUHSAT ALMAM GEREKIYORMU BUNUN İÇİN KOSGEBTEN FAYDALANABILIRMIYIM NASIL BIR YOL IZLEMEM GEREKIR

    1. AL dedi ki:

     VE NE KADAR DESTEK ALABILIRIM

    2. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Açmadan önce başvuru yapmanız gerekiyordu.

 21. Ibrahim hamdanoğulları dedi ki:

  Mrb yeni işyeri açmak istiyorum erkek berberi kosgepten nasıl faydalanabilirim bilgi almak istiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, faydalanabilirsiniz. İlk olarak girişimcilik sertifikası almanız gerekiyor ama.

KOSGEBKredi.net