KOSGEB Kredi

KOSGEB Kredi Alanların Yorumları Tam 50 Deneyim!KOSGEB Kredi Alanların Yorumları Tam 50 Deneyim!

KOSGEB’den destek alma sürecine kadar tüm girişimcilerin emin olun ki bir çok macerası olmuştur. Yaşamış oldukları bu maceralar yeni bir tecrübe edinme şansı sağlamıştır. Bu edinmiş oldukları tecrübeleri ise bizler ile yorumlar şeklinde bir çoğu hiç çekinmeden paylaşma cüretkarlığında bulunmuşlardır. Bu uzun süreçte kredi almaya hak kazananlar için hazırladığımız yorumlar bölümünde eminim ki bir çoğunun yaşadığı serüven sizlerin de ilgisini çekecektir. Ayrıca sizler de yolun her neresinde olursanız olun bizlere yorumlarınızı göndere bilirsiniz.

Dolandırıcılık hakkındaki tüm yorumlar

Şuana kadar en çok KOSGEB dolandırıcılıkları hakkında yorumlar aldık. Çeşitli dolandırıcılık yöntemleri ile bir çok yeni girişimci ve KOBİ bünyesinde olan tüccarlarımız ne yazık ki dolandırılmışlardır. Özellik ile sosyal medya üzerinden ve çeşitli İnternet siteleri üzerinden bırakılan iletişim numaraları aranarak bu dolandırıcılık işlemleri yapılmıştır. Girişimcilerde sıklık ile aldığımız yorumlara istinaden şunu net bir şekilde söyleye biliriz ki en çok fazla girişimcilik sertifikası konularında dolandırma işlemleri olmuştur. Değerli girişimciler sürekli belirtmiş olduğumuz gibi kesinlik ile girişimcilik eğitimleri ücretsiz olarak ülke genelinde verilmektedir. Asla sizlere yok 500 TL yok 700 liraya girişimcilik sertifikasını hemen veriyoruz diyenlere itimat asla etmeyiniz.

KOBİ kredileri yorumlarını çok fazla aldık

İnternet sitemizin kurulduğu tarihten itibaren KOBİ ‘lerden de ne yazık ki dolandırıcılık hakkında çok fazla yorumları aldık. Aldığımız bu yorumlarda sıklık ile karşılaştığımız yöntem yine İnternet ve sosyal medya hesaplarına verilen reklamlarda KOBİ ‘lere faizsiz kredi verildiği başlıklarıydı. Bu yöntemde KOBİ ‘ye 100.000 liraya kadar faizsiz kredi verileceği taahhüt edilip ondan gönderilen kargo ile en aşağıya 800 lira gibi bir dosya masrafı talep edilmesi oldu. Kesinlik ile KOSGEB yada devlete başka herhangi bir kurum size kredi veya hibe vermek için kargo üzerinden dosya göndermez, hatta bir de bunun üstüne para talebinde bulunmaz. Bu neden ile lütfen bu dolandırıcılık furyalarının tuzaklarına düşmeyiniz.

Girişimcilik eğitimleri hakkında yorumlar nelerdi ?

Girişimcilerin eğitime katılma konularında yapmış olduğu yorumlardan bazıları kurslara katılımdaki yaşadıkları zorluklardı. Bu zorluklar aslına bakılırsa daha önce anlattığımız  ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları ” çalışılmış olsaydı kolaylık ile geçilebilecek şeylerdi. Ama biz yine de bir tekrar edersek. Eğitim hakkının öncelikli bir şekilde elde edebilmeniz için.

  1. Ön mülakatta öncelik hakkını kazanmak için mutlaka kafanızda bir iş fikri planı ile gidiniz.
  2. Kuracağınız iş için ne kadar tecrübeye sahip olduğunuzu kurum memurlarına anlatınız.
  3. En önemlisi kurulacak olan işletme için elinizdeki sermayeden mutlaka bahsediniz.

Veri tabanına kayıt olmada yaşanan sıkıntıyı hiç unutmuyorum!

Bir defasında esnafa faizsiz kredi KOSGEB aracılığı ile verilecekti. Bu dönemde esnaflardan istenilen tek şey kobi beyannamesinin doldurulması yada güncellenmesiydi. O zaman o kadar çok talep aynı anda oldu ki kurumun data sistemi tamamen kilitlendi. Bu süre de çok fazla şikayet yorumları aldık. Aldığımız şikayet yorumlarının hepsi sisteme kayıt olmamdan ötürüydü. Hâlbu ki daha önce KOBİ beyannamesini esnaflarımız doldurmuş olsa yada her yıl başı geldiğinde üşenmeyip güncellemiş olsalardı bu sıkıntıyı kimse yaşamayacaktı. Bu neden den dolayı alınan yorumları da yine sayfalarımız da bulabilirsiniz.

KOSGEB hakkında yapılan kullanıcı yorumları

KOSGEB hakkında yapılan kullanıcı yorumları

Sizlerde deneyimlerinizi yorumlar ile bizler ile paylaşınız

Bu  sayfanın altında reklam haricinde tüm yaşadığınız İŞKUR üzerinden yapılan başvurular dahil kurum ile yorumları bizler ile paylaşa bilirsiniz. İster olumlu isterse olumsuz olarak tüm kuruma ait yorumlarınızı lütfen bizler ile paylaşınız. Sizden sonraki girişimci veya KOBİ ‘lere deneyimlerinizi yorumlar halinde bırakırsanız gerçekten çok faydalı bir şey yapmış olursunuz. Unutmayın ki bilgi paylaştıkça güzeldir. Site yönetimi olarak bizler en çok rastladığımız kuruma ait yorumları başlıklar altında sizler ile paylaşarak ve bu konuyu açarak görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz. Haydi şimdi sıra sizlerde…

"KOSGEB Kredi Alanların Yorumları Tam 50 Deneyim!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Kredi Alanların Yorumları Tam 50 Deneyim!" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net