KOSGEB Kredi

KOSGEB Kredi Alanların Yorumları Tam 50 Deneyim!KOSGEB Kredi Alanların Yorumları Tam 50 Deneyim!

Tecrübeye ben çok önem veririm. Çünkü bir çok şey yazılan çizilenle aynı olmadığını fark ettim. Yada bana öyle geldi bilmiyorum. Şayet sizlerde benim gibi düşünüyor ve tecrübelere önem veriyorsanız kesinlikle çok doğur yerdeniz. Çünkü burada KOSGEB den hibe kredi desteği alan onlarca kişinin yorumlarına yer veriyorum. Sadece burada yorumlar bu sayfada yer vermekle de kalmayacağım. KOSGEB desteği alacaklara bir çok iş fikri tavsiyesinde de bulunacağım. Böylece devletten en fazla hibe desteği nasıl alınır? bunun detaylarını da burada yorumlara ilaveten öğrenmiş olacaksınız. O meşhur kadınlar kulübü sayfalarında dahi bulamayacağınız 7 senelik tecrübelerimi yaşamaya hazırsanız, başlaya biliriz 😉

1- KOSGEB En Çok Hibe Desteğini Kimlere Veriyor?

En çok merak edilen ve yorumlarda defalarca söylemekten artık 7 sendir usandığım bir konuyla başlamak istiyorum. Herkesin en çok merak ettiği bu konu ise KOSGEB en çok hibe desteğini kimlere verdiğidir. Bakın dikkatini ve altını çizerek özellikle belirtmek istiyorum. Hangi işlere değil burada kimlere verdiğinden bahsedeceğim. Daha sonra ise hangi işlere verdiğinde elbet geleceğim.

 

Değerli girişimciler, sizlerin de yukarıda kurumun resmi İnternet sayfasından alıp paylaşmış olduğum gibi KOSGEB en çok hibe desteğini aşağıdaki saymış olduğum girişimcilere vermektedir.

 1. Genç girişimcilere: 30 yaş altında yeni iş kuracak olanlara
 2. Kadınlar: 18 yaş üstü olan herhangi kadın girişimcilere
 3. Gazilerimiz
 4. Birinci derece şehit ailelerine

Saymış olduğumuz bu 4 alanda yer alan girişimcilerimize KOSGEB destek program tablosu değişse bile her zaman en az %10 daha fazla hibe desteği sağlamaktadır. İmtiyazlı olarak sağlamış olduğu destek programı ise bugüne kadar yeni iş kuracaklar için oluşturulan Girişimcilik Destek Programı olmuştur.

Bundan dolayı iş kurup şayet kurumdan daha fazla destek almak istiyorsanız işlemenizi eş yada 30 yaş altı çocuklarınızın üzerinden devreye almanızı öneririm.

Bu önemli hatırlatmayı da yaptıktan soran sıra en çok hibe alan iş tavsiyelerine geçmek istiyorum.

KOSGEB En Çok Hibe Desteğini Hangi İşlere Vermektedir?

KOSGEB yeni iş yeri kuracak olan girişimcileri daha önceleri ayırt etmiyordu. Bundan dolayı da tüm yeni iş yeri açacaklara aynı hibe desteğini veriyordu. Bu uygulama artık köklü bir şekilde değişti. Artık ne yazık ki her iş fikrine aynı desteği vermemektedir. Bundan ötürü de en çok hibe desteği verdiği iş fikirleri de ortaya çıkmış oldu. Yapılan bu değişiklikle artık perakende satışı yapanlar ile üretim yapmak için işletme kuranlar ayırt edilmiştir. Bu ayırmayla da Girişimciliği Geliştirme Destek Programı altında iki farklı destek programı haliyle ortaya çıkmış oldu. Buna göre;

 • Perakende satışı yapmak için işletme kuranlar Geleneksel Girişimcilik Destek Programı
 • Üretime dahil yeni kurulacak olan bir çok iş fikri içinde İleri Girişimcilik Destek Programı

kurulmuştur. En çok çok KOSGEB hangi işlere hibe desteği veriyor sorusunun yanıtı böylece ‘Üretime Dayalı İş Fikirleri’ olmaktadır. Tabi, üretime dayalı iş fikirlerini de kurum kendi arasında 3 bölüme ayırdığını bilmenizi isterim. Oluşturulan bu bölümler ise teknoloji guruna göre;

 • Düşük
 • Orta
 • Yüksek

olarak ayrılmaktadır. Yani anlayacağınız burada da örneğin bir patates cipsi üretici ise teknoloji tabanlı bir ürün üretecek girişimci aynı desteği almamaktadır. Peki, sizin iş fikriniz hangi alanda biliyor musunuz? Bunun öğrenmek ve ne kadar hibe desteği alabileceğini görmek için teke yapmanız gereken KOSGEB Desteklenen Sektörler sayfamızı ziyaret etmenizdir. Burada iş fikrinize ait NACE kodunu öğrene bilir, operatörlerimize kaç TL hibe alabileceğinizi güncel bir şekilde sorabilirsiniz.

KOSGEB En İyi İş Tavsiyeleri Burada

KOSGEB den en iyi şekilde yararlana bilmeniz için ne tür iş kurmanız gerektiğine gelmeden önce sizlere bir tavsiyem olacak. O da en iyi bildiğiniz işi yapmanızdır. Yani yine de siz bilirsiniz ama kurumdan çok daha fazla hibe alacağım diye hiç müdahili olmadığınız bir işe kalkışmayın derim ben. Bu ufak ama bir o kadarda önemli hatırlatmayı yaptıktan sonra en iyi iş tavsiyelerimin neler olduğuna geçe biliriz. Sizlere önereceğim bu işler ‘İLERİ GİRİŞİMCİLİK NACE KODLARI’ içinde yer alan dolayısıyla KOSGEB tarafından en çok hibe verilen iş fikirleridir.

 1. Tarımsal araştırmalar
 2. Web portal faaliyetleri
 3. Bilgisayar programları
 4. Kablosuz ağ üzerinden İnternet erişimi sağlanması
 5. Yazı veya çizim tahta imalatı
 6. Suni balmumu imalatı
 7. Mantar can simitlerinin imalatı
 8. Ateşe dayanıklı koruyu elbise imalatı
 9. Peruk, takma saç veya sakal imalatı
 10. Terzi mankeni imalatı
 11. Diş veya saç fırçası imalatı
 12. Tıbbı alet imalatı
 13. Gözlük yada camının imalatı
 14. Elektronik oyun imalatı
 15. Satranç, okey gibi oyun tahtaların imalatı
 16. Oyuncak imalatı
 17. Oyun kağıtlarının imalatı
 18. Futbol yada basketbol toplarının imalatı
 19. Engelli araçlarının imalatı
 20. Oto alarm sistemlerinin imalatı

Sizlere en çok KOSGEB’den hibe desteği alabilecek 20 iş fikri sundum. Bu iş fikirlerini sunarken elimden geldiği kadar her türlü girişimcileri göz önünde bulundurarak belirlediğimi bilemizi isterim. Umarım içlerinde yer alan iş fikirlerinden bir tanesi size uygun olur. Uygun ama sermaye sıkıntısı çekiyorum diyorsanız da şimdiden sizlere 1 Kuruş Sermayem Yok Sermayesiz İş Kurmak İstiyorum okuyun o zaman diye cevap verebilirim 🙂

Yorumlarınız Bizim İçin Çok Önemli

KOSGEB ile alakalı olarak ben kendi yorumlamalarımı sizler için yukarıda görmüş olduğunuz gibi yaptım değerli arkadaşlar. Sizlerin de yaşamış olduğunuz yorumlarını inanın merakla yazmanızı beklediğimi bilmenizi istiyorum. Sadece yaşadığınız yorumları burada bizlerle paylaşmakla da kalmayın. Bununla birlikte merak etmiş olduğunuz varsa sorularınızı da bizimle yorumlarda lütfen paylaşın.

KOSGEB hakkında yapılan kullanıcı yorumları

KOSGEB hakkında yapılan kullanıcı yorumları

Biz site olarak gerçekten yaşanan tecrübelere çok değer veren bir ekibiz. Bilginin paylaştıkça daha anlamlı olduğunu düşünüyoruz. Bundan dolayı da sizler için sürekli tüm konularımızı deneyimlerimizi yaşadıkça güncellemeye gidiyoruz. Umarım, bu konumuza da sizler için faydalı olmuştur.

"KOSGEB Kredi Alanların Yorumları Tam 50 Deneyim!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Kredi Alanların Yorumları Tam 50 Deneyim!" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net