KOSGEB Kredi

KOSGEB KilisKOSGEB Kilis

Nüfus bakımında çok fazla bir sayıya sahip olmasa da Kilis ilimizde düzenli olarak yeni girişimcilik eğitimleri KOSGEB tarafından yapılan organize ile yapılmaktadır. Diğer illere nazaran çok fazla da yapılmasa da yöre halkında iş kurmak için devletten destek alacaklar mağdur kesinlik ile edilmemektedir. Yerel belediyeler ile Kilis Ticaret ve Sanayi odasının da katkıları ile eğitimler daha sık düzenlenmek için çalışılmaktadır. Bütün Kilis’teki bu kurumlar dahil olmak üzere yeni girişimcilere yönelik başlatılan kurs tarihlerini güncel şekilde bulabilirsiniz. Ayrıca, başvurular için İnternet’ti kullanmak isteyenler için doğrudan doldurmaları gereken ön başvuru formları da yine burada siz Kilisliler için yer almaktadır.

KOSGEB Kilis girişimcilik eğitimleri ne zaman başlamaktadır ?

Ne yazık ki Kilis de çok fazla bir girişimcilik eğitimi talebi olmadığı için diğer eğitim almak isteyen girişimciler de yeterli başvurunun yapılmasını beklemektedir. En az 25 ile 30 kişi arasında olması gereken derslikler yeterli talep görmemesi durumunda eğitim verilememektedir. Ancak, buna rağmen Kilis ilimizde en az ayda 1 defa olmak kaydı ile eğitimler çeşitli birimler tarafından düzenlenmektedir. Şayet çok fazla aceleniz yok ise bu eğitimler için sabırlı olarak bekleye bilir, yada çevre illeriniz de veyahutta çevre illere ait ilçelerdeki kurslara başvuruda da buluna bilirsiniz. Benim acelem yok ben Kilis ilindeki eğitimlere başvuru yapmak istiyorum diyorsanız o zaman https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=79 buradaki sayfayı takip etmeniz gerekmektedir.

Kilis girişimcilik eğitim başvuruları nasıl yapılır ?

Kilis de düzenlenen yada düzenlenecek olan girişimcilik eğitimlerine ister eğitim tarihlerinin duyurulduğu sayfadan başvura bilirsiniz. İsterseniz de e-devlet üzerinden ön kaydınızı oluştura bilirsiniz. Her iki başvuru da ön kayıt olarak ilgili kurum tarafından alınır, ve çok yoğun talep olması durumunda tüm kursiyerlere bir mülakat yapılır. Yapılan bu mülakatta sınav düzenleyen kurum tarafından belirlenen kontenjan dahilinde yeni girişimciler kurslara kabul edilir. e-Devlet üzerinden başvuru yapmak isteyenler https://bit.ly/2Tg7502 bu adresi kullanarak açılan sayfada ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” hanesini bularak ilgili formu doldura bilirler. Doldurulan ön başvuru formu sonrası da eğitimi düzenleyecek kurum size en yakın zamanda irtibat kurarak mülakatlara davet edecektir. Şayet mülakatlarda başarı şansınızı arttırmayı planlıyorsanız lütfen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları konularına mutlaka çalışarak gidiniz.

KOSGEB Kilis birim iletişim bilgileri nedir ?

Bulunduğu nüfus sayısına göre hizmet ağı kuran KOSGEB Kilis ili için bir Müdürlük ile desteklerden faydalanmak isteyenlere hizmet vermektedir. Kilis ilimizde esnaflık yapan tüm KOBİ’ler dahil bu adrese destek almak için istedikleri vakit başvuruda buluna bilirler.

Ekrem çetin mahallesi Güner Özmen bulvarı Sayaoğlu sokak numara 8 – KİLİS

  • Tel: 0-348-822-20-64
  • Faks: 0-348-822-20 60
  • E posta: Kilis@kosgeb.gov.tr

"KOSGEB Kilis" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Kilis" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net