KOSGEB Kayseri

KOSGEB Kayseri
4 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 12.322 kez okundu.


KOSGEB’in Kayseri’de bir tek Müdürlüğü olmasına karşın yanında yer alan Halk Eğitim Merkezleri, İŞKUR ve Kayseri Ticaret Sanayi Odası sayesinde hiç bir aksaklığa mahal verilmeden KOSGEB kursları düzenlenme tekdir. ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” adı altında verilen İŞLETME konularının ağırlık ile oluşturmuş olduğu eğitimlere bu kurumlar vasıtası ile sizlerde katılım göstere bilirsiniz. Kayseri’de ve ilçelerinde düzenlenecek olan tüm bu eğitimlerin başlama tarihleri, adresleri başvuru forumları ile birlikte siz girişimciler için sayfamızda yer almaktadır.

KOSGEB Kayseri girişimcilik eğitim başvuruları nasıl yapılır ?

Sizler için Kayseri şehrimizde düzenlenecek olan yeni girişimcilik kurslarına https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=38 bu sayfada baktığımda Kasım ayı için Talas, Develi, Melikgazi Kocasinan gibi ilçelerinde onlarca eğitimin organize edildiğini gördüm. Doğrusu Kayseri ilimizde bir tane KOSGEB birimi olmasına karşın bu kadar çok eğitim tarihini görünce şaşırdım. Demek ki Halk Eğitim Merkezleri, İŞKUR gibi kurumlar desteklerini sağlayıp, sağlam bir çalışma sergiledikleri vakit KOSGEB’in bir tek birimi dahi olsa onlarca girişimcilik kursları bir ilde ve ilçelerinde düzenlene bilmektedir. Girişimcilik Destek Programından yararlanmak isteyen tüm Kayseriler bu eğitimlere başvurulanı ister doğrudan adreste yer alan birime şahsen giderek yapa bilir. İsterlerse de e-devlet aracılığı ile aşağıdaki adımları takip edip gerçekleştire bilirler.

e-Devlet üzerinden Kayseri KOSGEB kurslarına nasıl başvura bilirsiniz ?

Daha önceli yıllarda girişimcilik eğitimleri için başvurular tek yol olarak yeni girişimcilere eğitim tarihinde yer alan kursu düzenleyen birime şahsen olarak yapılma şansı tanınmaktaydı. Ancak şimdi başvuru forumlarına e-Devlet üzerinden de çok rahat bir şekilde erişebilirsiniz. Tabi eğitime katılacak girişimciye ait bir e-devlet şifresi varsa. Şayet yoksa da herhangi bir PTT şubesinden bu şifreyi ortalama 2 TL karşılığında alabilirsiniz. e-Devlet şifresini aldıktan sonra kurs başvuru formuna erişimi sağlıklı bir şekilde sağlamak için lütfen ilk olarak sistemdeki İLETİŞİM BİLGİLERİ hanesini güncelleyiniz. Özellik ile e-posta adresinin girilmesi çok önemlidir. Daha sonra ise https://www.turkiye.gov.tr/kosgeb-uygulamal-giriimcilik-eitimi-bavurusu-2727 bu adrese giriş yaparak bağlantı da yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. • Sizler ile paylaştığım bağlantı üzerinden doğrudan başvuru formuna ulaşmak için daha önceden e-devlet girişinin yapılmış olması gerekir.

Adres üzerinden şahsen ve e-devlet aracılığı ile doldurulan başvuru formları ön kayıt olarak birimler tarafından kabul edilir. Şayet 25 kişiden fazla bir talep olur ise asil girişimcilik eğitimi alacak kursiyeri belirlemek amacı ile sözlü yada ilaveten test mutlaka yapılmaktadır.

KOSGEB Kayseri Birimine ait iletişim bilgileri

KOSGEB Kayseri ilimizde kurmuş olduğu Müdürlük ile KOSGEB desteklerini vatandaşlara iletmektedir. Adresi telefon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

KOSGEB Kayseri Müdürlük Adres, Telefon, E-mail

Organize sanayi bölgesi 9 cadde numara 1/a ANBAR / KAYSERİ

 •  Tel: 0-352-321-45-45
 • Faks: 0-352-321-46-46
 • E-mail: Kayseri@kosgeb.gov.tr

Yeni Girişimci Destek Programı başvuru kılavuzu sizlere hibe’ye giden yolda yardımcı olacaktır. ==> https://www.kosgebkredi.net/wp-content/uploads/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf 

 Bir önceki yazımız olan KOSGEB Niğde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Kayseri Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. sinem dedi ki:

  merhaba. ben de kursa başvuru yapıcam ama hiç bir yerde gerekli evrakları bulamadım. bilen varsa yazabilir mi hangi evraklarla gitmem gerekiyor ?

 2. meral dedi ki:

  Girişimcilik kursuna gittim,projemi hazırladım,daha sertifianın gelmesine süre var,projemi nereye vermem lazım.

 3. cenk dedi ki:

  Yıldz hanm ve Aliye hanm mağduriyetinizi paylaşp bunlarn ne adi bir sistem kurduklarını görmemizi sağladğnz için çok cok teşekkrlr İnşaAllah hakkınızı alirsnz yada Allah onlardan alır

 4. yıldız dedi ki:

  arkadaşlar ben başvurdum ve beni aradılar bisürü formalite ve kapıda 700 tl ödedim kurssonrasında tekrar alıcaksın dendi fakat ortada ne kurs ne eğitim yani dolandırıldım sizde böyle ödeme yaptınızmı lütfen paylaşın bana verilen numaralar kullanılmıyor kimseye ulaşamıyorum

 5. Aliye dedi ki:

  2012 yılından Kayseri de Kosgeb ten sertifika aldım 2016 Mayis ayin da Ankara da Temizlik firması actim projem onaylandi iki ay oldu fakat hâlâ ödenek alamadım yaptığım masrafın 4te birini verirlerse şükredeceğim.Herşey toz pembe görünüyordu ilk başlarda işin içine girince öyle olmadigini anladim.

 6. selma dedi ki:

  küçük çaplı bir iş ev yemekleri vb. türleri üzerine rica etsem yardımcı olabilirmisiniz ?

 7. mukaddes dedi ki:

  Şahıs şirketi kurmak için küçük çapta iş yapmak istiyorum kosgeb nasıl yardımcı olur

 8. fatih dedi ki:

  Ev tekstili üzerine işkurmak istiyorum nasıl yardımcı ola bilirsiniz veya ne yapmam gerekiyor

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB Niğde
KOSGEB Niğde

KOSGEB Girişimcilik Destek Programından istifade ederek hibe almak isteyen Niğde 'liler, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almadan bu programdan yararlanamayacağınızı biliyor musunuz...

Kapat