KOSGEB Kredi

KOSGEB KayseriKOSGEB Kayseri

KOSGEB’in Kayseri’de bir tek Müdürlüğü olmasına karşın yanında yer alan Halk Eğitim Merkezleri, İŞKUR ve Kayseri Ticaret Sanayi Odası sayesinde hiç bir aksaklığa mahal verilmeden KOSGEB kursları düzenlenme tekdir. ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” adı altında verilen İŞLETME konularının ağırlık ile oluşturmuş olduğu eğitimlere bu kurumlar vasıtası ile sizlerde katılım göstere bilirsiniz. Kayseri’de ve ilçelerinde düzenlenecek olan tüm bu eğitimlerin başlama tarihleri, adresleri başvuru forumları ile birlikte siz girişimciler için sayfamızda yer almaktadır.

KOSGEB Kayseri girişimcilik eğitim başvuruları nasıl yapılır ?

Sizler için Kayseri şehrimizde düzenlenecek olan yeni girişimcilik kurslarına https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=38 bu sayfada baktığımda Kasım ayı için Talas, Develi, Melikgazi Kocasinan gibi ilçelerinde onlarca eğitimin organize edildiğini gördüm. Doğrusu Kayseri ilimizde bir tane KOSGEB birimi olmasına karşın bu kadar çok eğitim tarihini görünce şaşırdım. Demek ki Halk Eğitim Merkezleri, İŞKUR gibi kurumlar desteklerini sağlayıp, sağlam bir çalışma sergiledikleri vakit KOSGEB’in bir tek birimi dahi olsa onlarca girişimcilik kursları bir ilde ve ilçelerinde düzenlene bilmektedir. Girişimcilik Destek Programından yararlanmak isteyen tüm Kayseriler bu eğitimlere başvurulanı ister doğrudan adreste yer alan birime şahsen giderek yapa bilir. İsterlerse de e-devlet aracılığı ile aşağıdaki adımları takip edip gerçekleştire bilirler.

e-Devlet üzerinden Kayseri KOSGEB kurslarına nasıl başvura bilirsiniz ?

Daha önceli yıllarda girişimcilik eğitimleri için başvurular tek yol olarak yeni girişimcilere eğitim tarihinde yer alan kursu düzenleyen birime şahsen olarak yapılma şansı tanınmaktaydı. Ancak şimdi başvuru forumlarına e-Devlet üzerinden de çok rahat bir şekilde erişebilirsiniz. Tabi eğitime katılacak girişimciye ait bir e-devlet şifresi varsa. Şayet yoksa da herhangi bir PTT şubesinden bu şifreyi ortalama 2 TL karşılığında alabilirsiniz. e-Devlet şifresini aldıktan sonra kurs başvuru formuna erişimi sağlıklı bir şekilde sağlamak için lütfen ilk olarak sistemdeki İLETİŞİM BİLGİLERİ hanesini güncelleyiniz. Özellik ile e-posta adresinin girilmesi çok önemlidir. Daha sonra ise https://www.turkiye.gov.tr/kosgeb-uygulamal-giriimcilik-eitimi-bavurusu-2727 bu adrese giriş yaparak bağlantı da yer alan başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.

 • Sizler ile paylaştığım bağlantı üzerinden doğrudan başvuru formuna ulaşmak için daha önceden e-devlet girişinin yapılmış olması gerekir.

Adres üzerinden şahsen ve e-devlet aracılığı ile doldurulan başvuru formları ön kayıt olarak birimler tarafından kabul edilir. Şayet 25 kişiden fazla bir talep olur ise asil girişimcilik eğitimi alacak kursiyeri belirlemek amacı ile sözlü yada ilaveten test mutlaka yapılmaktadır.

KOSGEB Kayseri Birimine ait iletişim bilgileri

KOSGEB Kayseri ilimizde kurmuş olduğu Müdürlük ile KOSGEB desteklerini vatandaşlara iletmektedir. Adresi telefon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

KOSGEB Kayseri Müdürlük Adres, Telefon, E-mail

Organize sanayi bölgesi 9 cadde numara 1/a ANBAR / KAYSERİ

 •  Tel: 0-352-321-45-45
 • Faks: 0-352-321-46-46
 • E-mail: Kayseri@kosgeb.gov.tr

Yeni Girişimci Destek Programı başvuru kılavuzu sizlere hibe’ye giden yolda yardımcı olacaktır. ==> https://www.kosgebkredi.net/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf 

"KOSGEB Kayseri" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Kayseri" - 10 YORUM
 1. blank İsmail kılıç dedi ki:

  S a iyi günler Yeni işyeri açtım oto tamirci olarak 1 ay oldu girişimcilik bekgem var kredi ve ne gibi şeylerden yararlana bilirim teşekkürler

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Girişimcilik beleniz olduğu için hibe alabilirsiniz. Şimdi kuruma kayıt olun ve destek başvurusunda bulunun.

 2. blank ibrahim savranlar dedi ki:

  2 yıllık esnafım kosgeb veri tabanına kayitliyim devletin kredilerinden yararlanabilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   En çok devletin dikkat etmiş olduğu konu ”VERİ BORCUNUZUN OLMAMASIDIR” şayet bu şarta takılmıyor iseniz neden olmasın.

 3. blank Elmas dedi ki:

  İyi günler Girişimcilik belgesi var fakat icralık banka borcum oldugundan dolayı hibe alma şansım varmi

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, kurum şuan sadece devlete vergi borcuna bakmaktadır.

 4. blank emine dedi ki:

  ben şehit eşiyim kosgeb eğitimlerini tamamladım nasıl yardım alacağım ?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Emine hanım, şehit eşlerine özel olarak ilgilendiğimi belirtmek isterim. Ne kadar şükran etsek azdır onlar için. Bende bir polis evladıyım. Konumuza gelince, iş fikrinizin kurum tarafından destekleniyor olması çok önemli. İlk olarak onu bir inceleyelim. Bunun içinde bize açmak istediğiniz işi söylermisiniz? Neler yapacağınız açıklar mısınız?

   1. blank emine dedi ki:

    pastane veya fırın patisserie gibi bir yer açmak istiyorum.

 5. blank emine dedi ki:

  pastane veya fırın patisserie gibi bir yer açmak istiyorum.

KOSGEBKredi.net