KOSGEB Kredi

KOSGEB KaramanKOSGEB Karaman

Kurmayı düşündüğünüz iş yeri için devletten destek almak oldukça mantıklı bir adımdır. Devletimiz milyonlarca lira yeni iş yeri kuracak olan genç girişimcilere hibe ediyorken neden bu fırsatlardan sizlerde istifade etmeyeceksiniz ki! Şayet bu mantıklı iş birliğine cevabınız evet ise KOSGEB Karaman ve ilçeleri Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kazımkarabekir, Sarıveliler deki yeni girişimcilere sağlamış olduğu imkanlara başvuru yapmak için öncelik ile tek yapmanız gereken Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi vermeye başlamıştır. Ücretsiz olarak vermiş olduğu kurslara belediyeler ve İŞKUR gibi bir çok resmi kurum aracılığı ile de ayağınıza getirmektedir. Karaman ve vilayetlerinde düzenlenecek olan bu eğitimlerin başlama tarihleri ile başvuru forumlarına nasıl erişebileceğiniz detaylı ve videolu olarak paylaşımda bulunduk.

KOSGEB Karaman girişimcilik eğitimleri ne zaman başlıyor ?

Karaman ilinde ve ilçelerinde yeni girişimcilik eğitimleri il ve ilçelerinde sıklık ile düzenlenmektedir. Karaman’daki düzenlenecek olan kurslara KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ de çoğu zaman ev sahipliği yapmaktadır. Tüm bu kurumların ortak bir yanları var oda eğitimlerin finansman dahil öğretim görevlilerine kadar temini KOSGEB tarafından yapılmasıdır. Dolayısı ile Karaman yada ilçelerinde düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitim kurslarının tarihlerini tek belirleyici kurum KOSGEB’dir. Karaman ilimizde ve ilçelerinde düzenlenecek olan tüm kursların başlama takvimini en doğru şekilde sadece https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=70 bu adres üzerinden öğrene bilirsiniz. Ayrıca açılan bu adres de sadece Karaman girişimcilik kurslarının başlama tarihlerini öğrenmek ile kalmayıp eğitimi hangi kurum hangi adreste düzenleyeceğini de göre bilirsiniz.

Karaman KOSGEB kurslarına nasıl kayıt olabilirsiniz ?

Karaman KOSGEB kurslarına iki farklı yol üzerinden ön başvuruda buluna bilirsiniz. Her iki başvuruda ön başvuru olduğunu lütfen unutmayınız. Asıl kursiyerlerin belirlenmesi, özellik ile yoğun talep görmesi durumunda ( 25 kişiden fazla ) sözlü ve gerek duyulması halinde testler ile belirlenmektedir. Başvuru formlarını birinci seçenek olarak şayet kurs tarihlerinin yer aldığı sayfada ” AÇIKLAMA ” hanesinde herhangi bir ibare olarak başvurular sadece e-Devlet üzerinden denilmiyorsa doğrudan ilgili adrese yapılabilir. İkinci yol ise ki bizce en kolay yol e-devlet üzerinden müracaatlar da bulunulmasıdır. e-Devlet üzerinden Karaman eğitim başvurularını https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bu bağlantı aracılığı ile ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” hanesine giderek, başvuru formunu doldurmanız ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu işleme başlamadan önce lütfen e-devlet sisteminde yer alan iletişim bilgilerinizi girmeyi veya daha önce girdiyseniz kontrol etmeyi ihmal etmeyiniz.!

KOSGEB Karaman birimlerinin iletişim adres bilgileri

Ülke genelinde her il ve talebin fazla olaması halinde ilçelerde de temsilcilikleri bulunan KOSGEB, Karaman ilimizde girişimci ve KOBİ ‘lerimiz için kurmuş olduğu bir tek Müdürlük ile hizmet vermektedir. Karama Müdürlüğü adres, telefon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: Karaman organize sanayi bölgesi 1. cadde numara 12  KARAMAN

  • Tel: 0-338-224-14-61
  • Faks: 0-338-224-10-64
  • E-mail: Karaman@kosgeb.gov.tr

Yukarıda yer alan adres ve telefon numaralarını mesai saatleri içinde arayarak veya başvurarak tüm destekleri ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Girişimcilik eğitimleri sonrasında istifade edeceğiniz destek programının kılavuzu ==> https://www.kosgebkredi.net/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf

 

"KOSGEB Karaman" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Karaman" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net