KOSGEB Kredi

KOSGEB KahramanmaraşKOSGEB Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Merkez ve Elbistan da yer alan temsilciliği ile yeni girişimciler ve KOBİ’lere hizmet veren KOSGEB bir çok iş ortağı ile de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlemektedir. 4 günlük kurslara katılanlara açacakları iş yeri için hibe olanağı sağlayan birim, girişimcinin işletmesini büyütmesi halinde de yine arkasında yer alıp faizsiz krediler sağlamaktadır. Devlet desteği ile Kahramanmaraş da iş yeri kurmak için ilk yapılması gereken bu eğitimlere başlama tarihleri gelmeden önce kayıt edilmesidir. Eğitimlerin başlama zamanları ve başvuru formlarını Kahramanmaraşlı girişimciler için yer verdik.

Kahramanmaraş KOSGEB girişimcilik eğitim kurslarının başlama zamanı

Diğer illere göre bizim ilk dikkatimizi çeken Kahramanmaraş da Elbistan Gençlik Merkezi Müdürlüğününde bir çok kuruma göre eğitim düzenlemesidir. Ayrıca yine Kahramanmaraş ilimizde bir çok ille göre daha sık bir şekilde KOSGEB kursları düzenlenmektedir. Buda girişimcilerin kurslara katılma şanslarını çok fazla yapmaktadır. Ayrıca İŞKUR dahil olmak üzere yine bir çok devlete ait kurum ve kuruluşlar şehir merkezinden ziyade Onikişubat, Dulkadiroğlu, Afşin ve Türkoğlu gibi talebin yüksek olduğu ilçelerde de bu kursları düzenlemektedir.  Tüm ilçelerinde ve tüm birimler tarafından Kahramanmaraş ilimizde düzenlenen bu eğitimlerin başlama tarihleri en doğru şekilde sadece ===>https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=46 burada liste halinde yer alır.

Kahramanmaraş girişimcilik kurslarına nasıl başvuru yapılır ?

Faklı kurumlar tarafından ücretsiz olarak verilen bu eğitimlerin başvuru yolları genelde aynıdır. Genel de dememizin nedeni bazı kurumlar girişimciler de 18 yaş sınırı haricinde faklı nitelikler de arar, bunlar;

  • Kadın girişimci olması
  • İşsiz olması ve İŞKUR kaydının olması
  • Engelli girişimci olması

gibi. Bu bildirimleri, eğitim tarihlerin yer aldığı kurum ilanının altında yer alan ” AÇIKLAMA ” alanından göre biliriz. Niteliğimize göre bu kuruma yada farklı kurumun düzenleyeceği eğitime ister eğitimi veren kuruma doğrudan başvurarak, isterseniz de e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurarak yapa bilirsiniz.

e-devlet üzerinden başvuruda bulunacak olan yeni girişimciler işlemlerini https://bit.ly/2Tg7502 sayfadan girişimcilik kursları menüsündeki başvuru formunu doldurarak sağlaya bilirler. Detaylı anlatım konu videomuz da yer almaktadır.

KOSGEB Kahramanmaraş Merkez adres bilgileri

Adres: Menderes mahallesi Trabzon bulvarı, 46044 sokak no 14 Dulkadiroğlu / Kahramanmaraş

  • Tel: 0-344-232-10-30
  • Faks: 0-344-231-62-63
  • E-mail: Kahramanmaras@kosgeb.gov.tr

Elbistan Ticaret Sanayi Odası Temsilcilik iletişim bilgileri

Adres: Güneşli mahallesi karabağ caddesi TSO numara 12

  • Tel: 0-344-412-00-81
  • Faks: 0-344-412-55-46
  • Email: Kahramanmaras.igem@kosgeb.gov.tr

"KOSGEB Kahramanmaraş" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Kahramanmaraş" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net