KOSGEB Kredi

KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru AdresleriKOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri

2020 yılında da Devlet teşvikleri ile esnaf olmak isteyen yeni girişimciler veya KOSGEB KOBİ desteği almak isteyen işletme sahibi İzmirliler için KOSGEB İzmir güney, kuzey ve Karşıyaka hizmet merkezi müdürlüğüne ait adres, iletişim telefon numaraları sayfamızda yer almaktadır. Ayrıca yeni girişimcilerin kurslara nasıl İnternet (e-devlet) üzerinden başvurabileceklerini de yine detaylı olarak sizler için yer verdik.

KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri

Devlet destekli kredi imkanlarından faydalanmak isteyen İzmirli ev hanımı kadın girişimciler başta olmak üzere, gazilerimiz, engelli vatandaşlarımız ve şehit yakınlarımız KOSGEB İzmir kurslarına başvuru yaparak ayrıcalıklı bir şekilde devlet destekli olarak iş yeri kurma imkanlarından faydalanabilirler. Katılımının şart olduğu halk arasında girişimcilik eğitimi veya KOSGEB kursları olarak bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yeterli başvuru olması ile birlikte İzmir ili ve ilçeleri içinde düzenlenmektedir. Daha önceleri kurumun il yada ilçe koordinatörlüklerinde şahsen başvurulması gereken bu eğitimler için artık müracaatlar 2020 tarihi itibarıyla e-devlet üzerinden online olarak sağlanmaktadır.

E-devlet Üzerinden İzmir Girişimcilik Eğitimlerine Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz ?

Öncelik ile mutlaka e-devlet şifrenizi size en yakın PTT birimlerinden 1 TL karşılığında almanız gerekmektedir. Şayet e-devlet şifreniz var ise tekrardan bu şifreyi almanız gerekmemektedir. Daha sonra https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak sağ üst kısımda isminizin yer aldığı bölümden ” Güvenlik ve Ayarlar sekmesini tıklayarak orta kısımda ” Bilgilerim ” bölümünü seçerek yan menüde yer alan iletişim seçenekleri kısmından e-mail adresini girmeniz gerekir. Elektronik posta adresini doğru bir şekilde girdikten sonra ” Güncelle ” diyerek postanıza gelen kodu karşınıza çıkan alana girip onaylamanız başvurunuzun sağlıklı bir şekilde devam etmesi için yeterli olacaktır.

Mail onaylama  işlemini daha önce yaptıysanız tekrardan yapmanıza gerek yoktur. Şimdi http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresine giriş yapalım ve il filtresi bölümünden İZMİR’i seçelim. Ardından yan bölümde yer alan E-Devlet ile Başvur butonuna tıklatalım. Şayet mail adresinin onaylı ise direk karşına İzmir girişimcilik eğitim başvuru formu gelecektir. Formu doğru bir şekilde doldurduktan sonra ” ONAYLI ” dememiz müracaat için yeterli olacaktır.

Kuzey Merkez Bölge Müdürlüğü

İzmir ilimizin kuzey bölgesinde ikametgah edenler için kurulmuş olan bölge müdürlüğü sizlere hizmet vermek için beklemektedir. İzmir Kuzey Merkez Müdürlüğü adreslerin ve iletişim telefon numaralarını aşağıdaki alanda bulabilirsiniz.

Kuzey Hizmet Merkezi Müdürlüğü

Adres: A.O.S.B. 10013 Sokak Çiğli – İZMİR

Telefon Numarası: Konca UYGUR : 376-73-27  – Dahili: 129 & Serpil KEÇELİ : 376-73-27 – Dahili: 122

Güney Merkez Bölge Müdürlüğü

Diğer ikinci bir müdürlük olan ” Güney Merkez Bölge Müdürlüğü ” iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Bu birimlere de şahsen olarak yapacağınız tüm başvurulardan hiç bir bedel ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Güney Hizmet Merkezi Müdürlüğü

Adres: Atatürk Cagdesi Numara:92 Kat:4 Konak – İZMİR

Telefon Numarası: 0232 489 90 58 Faks numarası: 0232 342 90 52

İzmir Temsilcilikleri hakkında

Destek programlarından istifade edecek olan KOBİ ve girişimciler arzu etmeleri durumda merkez müdürlükleri haricinde birime bağlı olan temsilciliklerden başvurularını ücretsiz olarak sağlayabilirler. Bir çok ilçede yer alan temsilcilik adresleri ve iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Müracaatları lütfen mesai saatlerini gözeterek yapmanızı önemle rica ederiz.

Esnaf Sanatkar Odaları Birliği Temsilcisi:

Adres : Şehit Fethi Bey Caddesi Numara: 49/1 Birlik Plaza 35210 Konak

Telefon : 0232-482-02-62 &  0232-482-05-60

Aliağa Danışma Temsilciliği

Adres: Kazım Dirlik Mahallesi 262 Sokak Numara: 29 35800 Aliağa

Telefon : 0232-616-41-51 & 0232-616-67-72

Ödemiş TO Danışma Temsilciliği

Adres: Üç eylül Mahallesi Gençlik Caddesi No:2 35760 ÖDEMİŞ

Telofon: 0232-543-11-68 & 0232-544-16-30

Torbalı TSO Danışma Temsilciği

Adres: Tepeköy Mahallesi Kazım Dirik Caddesi Numara 21 TORBALI

Telefon : 0232-856-13-34 & 0232-856-25-08

İzmirlilere Öneriyoruz!

Eğitimlere katılım göstermek için çok fazla sıramı beliyorsunuz? Şayet iş planınıza hayat verecek kadar çok bekleme tahammülünüz yoksa eğitimleri size yakın olan ilçelerde de alabilirsiniz. Eğitimler için kesinlik ile nüfus kayıt sistemi şartı yoktur. İzmir ilinin büyük olmasın dan ve katılım çok fazla şekilde yoğun olmasından dolayı girişimciler bazı kriterler doğrultusunda seçilmektedir. Bunlar;

 • İş planı projesi hazır olanlar
 • İşletmenin kurulması için elinde yeterli kadar sermayesi bulunanlar
 • Üretime dayalı parlak bir fikre sahip olanlar
 • Kadın girişimciler

Katılım çok yoğun olduğu illerde eğitime girecek olan vatandaşlar aranan bu niteliklere göre testlere tabi tutulmaktadırlar. Sizde sıra beklemeden bir an önce eğitimlere bulunduğunuz ilde katılmak istiyorsanız, sorulan sorulara bu felsefeye göre cevap verebilirsiniz.

"KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri" - 66 YORUM
 1. blank Feride dedi ki:

  Bebek spa merkezi açmak istiyorum neler yapmalıyım şartları nedir yardımcı olur musunuz?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sektör ne yazık ki artık desteklenmediği için size yardımcı olamıyacağım.

1 6 7 8
KOSGEBKredi.net