KOSGEB Kredi

KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru AdresleriKOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri

2019 yılında da Devlet teşvikleri ile esnaf olmak isteyen yeni girişimciler veya KOSGEB kobi desteği almak isteyen işletme sahibi İzmirliler için KOSGEB İzmir güney, kuzey ve Karşıyaka hizmet merkezi müdürlüğüne ait adres, iletişim telefon numaraları sayfamızda yer almaktadır. Ayrıca yeni girişimcilerin kurslara nasıl İnternet ( e-devlet ) üzerinden başvurabileceklerini de yine detaylı olarak sizler için yer verdik.

KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri

Devlet destekli kredi imkanlarından faydalanmak isteyen İzmirli ev hanımı kadın girişimciler başta olmak üzere, gazilerimiz, engelli vatandaşlarımız ve şehit yakınlarımız KOSGEB İzmir kurslarına başvuru yaparak ayrıcalıklı bir şekilde devlet destekli olarak iş yeri kurma imkanlarından faydalanabilirler. Katılımının şart olduğu halk arasında girişimcilik eğitimi veya KOSGEB kursları olarak bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi yeterli başvuru olması ile birlikte İzmir ili ve ilçeleri içinde düzenlenmektedir. Daha önceleri kurumun il yada ilçe koordinatörlüklerinde şahsen başvurulması gereken bu eğitimler için artık müracaatlar 2019 tarihi itibarıyla e-devlet üzerinden online olarak sağlanmaktadır.

E-devlet Üzerinden İzmir Girişimcilik Eğitimlerine Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz ?

Öncelik ile mutlaka e-devlet şifrenizi size en yakın PTT birimlerinden 1 TL karşılığında almanız gerekmektedir. Şayet e-devlet şifreniz var ise tekrardan bu şifreyi almanız gerekmemektedir. Daha sonra https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak sağ üst kısımda isminizin yer aldığı bölümden ” Güvenlik ve Ayarlar sekmesini tıklayarak orta kısımda ” Bilgilerim ” bölümünü seçerek yan menüde yer alan iletişim seçenekleri kısmından e-mail adresini girmeniz gerekir. Elektronik posta adresini doğru bir şekilde girdikten sonra ” Güncelle ” diyerek postanıza gelen kodu karşınıza çıkan alana girip onaylamanız başvurunuzun sağlıklı bir şekilde devam etmesi için yeterli olacaktır.

Mail onaylama  işlemini daha önce yaptıysanız tekrardan yapmanıza gerek yoktur. Şimdi http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresine giriş yapalım ve il filtresi bölümünden İZMİR’i seçelim. Ardından yan bölümde yer alan E-Devlet ile Başvur butonuna tıklatalım. Şayet mail adresinin onaylı ise direk karşına İzmir girişimcilik eğitim başvuru formu gelecektir. Formu doğru bir şekilde doldurduktan sonra ” ONAYLI ” dememiz müracaat için yeterli olacaktır.

Kuzey Merkez Bölge Müdürlüğü

İzmir ilimizin kuzey bölgesinde ikametgah edenler için kurulmuş olan bölge müdürlüğü sizlere hizmet vermek için beklemektedir. İzmir Kuzey Merkez Müdürlüğü adreslerin ve iletişim telefon numaralarını aşağıdaki alanda bulabilirsiniz.

Kuzey Hizmet Merkezi Müdürlüğü

Adres: A.O.S.B. 10013 Sokak Çiğli – İZMİR

Telefon Numarası: Konca UYGUR : 376-73-27  – Dahili: 129 & Serpil KEÇELİ : 376-73-27 – Dahili: 122

Güney Merkez Bölge Müdürlüğü

Diğer ikinci bir müdürlük olan ” Güney Merkez Bölge Müdürlüğü ” iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Bu birimlere de şahsen olarak yapacağınız tüm başvurulardan hiç bir bedel ödemeden hizmet alabilirsiniz.

Güney Hizmet Merkezi Müdürlüğü

Adres: Atatürk Cagdesi Numara:92 Kat:4 Konak – İZMİR

Telefon Numarası: 0232 489 90 58 Faks numarası: 0232 342 90 52

İzmir Temsilcilikleri hakkında

Destek programlarından istifade edecek olan KOBİ ve girişimciler arzu etmeleri durumda merkez müdürlükleri haricinde birime bağlı olan temsilciliklerden başvurularını ücretsiz olarak sağlayabilirler. Bir çok ilçede yer alan temsilcilik adresleri ve iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Müracaatları lütfen mesai saatlerini gözeterek yapmanızı önemle rica ederiz.

Esnaf Sanatkar Odaları Birliği Temsilcisi:

Adres : Şehit Fethi Bey Caddesi Numara: 49/1 Birlik Plaza 35210 Konak

Telefon : 0232-482-02-62 &  0232-482-05-60

Aliağa Danışma Temsilciliği

Adres: Kazım Dirlik Mahallesi 262 Sokak Numara: 29 35800 Aliağa

Telefon : 0232-616-41-51 & 0232-616-67-72

Ödemiş TO Danışma Temsilciliği

Adres: Üç eylül Mahallesi Gençlik Caddesi No:2 35760 ÖDEMİŞ

Telofon: 0232-543-11-68 & 0232-544-16-30

Torbalı TSO Danışma Temsilciği

Adres: Tepeköy Mahallesi Kazım Dirik Caddesi Numara 21 TORBALI

Telefon : 0232-856-13-34 & 0232-856-25-08

İzmirlilere Öneriyoruz!

Eğitimlere katılım göstermek için çok fazla sıramı beliyorsunuz? Şayet iş planınıza hayat verecek kadar çok bekleme tahammülünüz yoksa eğitimleri size yakın olan ilçelerde de alabilirsiniz. Eğitimler için kesinlik ile nüfus kayıt sistemi şartı yoktur. İzmir ilinin büyük olmasın dan ve katılım çok fazla şekilde yoğun olmasından dolayı girişimciler bazı kriterler doğrultusunda seçilmektedir. Bunlar;

 • İş planı projesi hazır olanlar
 • İşletmenin kurulması için elinde yeterli kadar sermayesi bulunanlar
 • Üretime dayalı parlak bir fikre sahip olanlar
 • Kadın girişimciler

Katılım çok yoğun olduğu illerde eğitime girecek olan vatandaşlar aranan bu niteliklere göre testlere tabi tutulmaktadırlar. Sizde sıra beklemeden bir an önce eğitimlere bulunduğunuz ilde katılmak istiyorsanız, sorulan sorulara bu felsefeye göre cevap verebilirsiniz.

"KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB İzmir Kurs Tarihleri Başvuru Adresleri" - 17 YORUM
 1. Tayfun turiz dedi ki:

  Merhaba şu anda izmirde babamla birlikte esnaflık yapmaktayım fakat büyük şehrin stres ve olumsuz faktörlerinden ve işimizin yeteri kadar getirisi olmadığından işyerimizi kapatıp bir kaç gayrımülkümüzü satıp ailemle birlikte ufak çaplı bir arazi alıp burada ilk başta istiridye mantarı ve tarımla uğraşmak istiyoruz,bu konuda yardım alabileceğimiz danışmanlarınız var ise bilği ve tecrübelerinden faydalanmak istiyorum,yardımcı olursanız sevinirim,iyigünler kolay gelsin

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tayfun bey, KOSGEB’den bu sektör için destek almazsınız. Ancak, Ziraat bankasından kredi ve Tarım Kredi Kooperatif odalarından destek alabilirsiniz.

 2. Meral dedi ki:

  Merhaba Ödemiş te bir market açmak istiyorum kosgeb ten faydalanabilirmiyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Elbette faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken işletmenizi kurmadan önce girişimcilik sertifikası almanızdır.

 3. Erdal dedi ki:

  Ben eşime baharatcılık kışlık dolmalık kurutulmuş biber patlıcan yeni iş yeri açmak istiyorum kosgeb kredi eşimi desteklermi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bunu anlamanın en kolay yolu sektörün NACE kodları içinde yer alıp almadığıdır. Sektörünüz de 47.29.03 – Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda çay, kahve, kakao ve baharat perakende ticareti (bitki çayları dahil)
   bu kodlar ile desteklenmektedir.

 4. ömer dedi ki:

  merhaba ben eşime tavuk satış dükkanı açmak istiyorum kosgeb ten faydalanabilirmiyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet yararlana bilirsiniz Ömer bey,

 5. Şevket Delioğlu dedi ki:

  Kurs tarihleri ve kurslar Hk. Bilgi rica ediyorum.

 6. duygu dedi ki:

  Merhabalar;
  ben izmir de küçük bir butik açmak istiyorum. KOSGEB bu proje için destek verir mi? ayrıca mezun olduğum okuldan KOSGEB anlaşmalı olduğundan belgemde var bu alanda kullanabilir miyim?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet destek alabilir, 2021 yılına kadar bu belgeyi kullana bilirsiniz.

 7. Raşit dedi ki:

  İyi günler benim tam olarak anlayamadığım bi konu var ben şuan çalışmaktayım sigortam yatmakta bu durumda KOSGEB’e başvuru yapabilirmiyim ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır, kendiniz iş yeri kurmanız gerekmektedir. Sigortalı olarak çalışırken bunu yapamazsanız

 8. Ela dedi ki:

  Merhabalar kolay gelsin ben şahıs şirketi kurmak istiyorum gıda dağıtım ambalaj ve organizasyon bununla ilgili kosgeb ten hibe kredi veya maddi destek alabilirmiyim alırsam nasıl bir yol izlemeliyim teşekkür ederim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kadın girişimci olduğunuz için 60 bin TL kadar hibe alabilirsiniz. ilk olarak yapmanız gereken girişimcilik belgesi almanızdır.

 9. Berna dedi ki:

  İyi günler ben ev hanımıyım daha önce mobilya mağazasında çalışmıştım.kendi mağazamı açmak içn destek alabilirmiym.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Alabilirsiniz tabi isterseniz destek kodunu dahi sizlere verebilirim.

KOSGEBKredi.net