KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri

KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri
17 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 230.636 kez okundu.


2017 yılında da KOSGEB destek almak isteyen genç girişimcilerin ellerinde mutlaka kurum tarafından onay almış iş planı projesi olması gerekmektedir. KOSGEB iş planı proje örnekleri ve yeni girişimci iş planı hazırlamanın nasıl yapılması gerektiğini sizler ile aşağıdaki başlıklar altında paylaşacağız. Paylaştığımız dokümanları indir diyerek pfd ve word formatları olarak bilgisayarınıza yükleyebilir üzerinde kendinize göre düzenlemeler yapabilirsiniz. Son zamanlarda en çok rağbet gören pastane & cafe iş planları da Elif ERGENÇTÜRK imzalı olarak sitemize eklenmiştir. Umarım işinizi görür.

KOSGEB İş Planı Projesinin Önemi

KOSGEB iş planı

KOSGEB iş planı

KOSGEB tarafından oluşturulan tüm desteklerden yararlanmak için elinizde mutlaka iyi bir iş planı projesi olması gerekmektedir. KOSGEB iş planı projesi olmayan kobi veya girişimciler KOSGEB desteklerinden faydalanamaz. Özellik ile yeni iş yeri açacak olan girişimcilerin mutlaka onay alabilecekleri iş planı projesi olması şarttır.  Bilindiği gibi KOSGEB kobi ve yeni iş yeri açacak olan girişimcilere hibe ve faizsiz kredi destekleri sağlamaktadır. Her iki gurubunda bu desteklerden faydalanması için iş planı projesi hazırlaması gerekmektedir. Yeni iş yeri açacak olan girişimcilerin nasıl iyi bir iş planı projesi hazırlanması hakkında detaylı bilgiyi halk arasında KOSGEB kursları diyede bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi esnasında KOSGEB uzmanları tarafından öğretilmektedir. KOSGEB tarafından tamamen ücretsiz olarak verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında detaylı bilgiyi almak için lütfen burayı tıklayınız.

KOSGEB Desteklenen Sektörler

KOSGEB iş planı proje örnekleri

KOSGEB iş planı proje örnekleri

KOSGEB desteklediği sektörler NACE formu ile kobi ve girişimcilere duyurmuştur. KOSGEB desteklenen sektörler haricinde KOSGEB tarafından finanse edilen hibe veya faizsiz kredi almak oldukça zordur. Eğer ki elinizde iyi bir iş fikri var ise KOSGEB uzmanları tarafından kurulan kuruldan kolayca destekler için onay alabilirsiniz. KOSGEB Desteklenen sektörlere baktığınız zaman, etrafınızdan KOSGEB tarafından hibe kredi almış ama desteklenen sektörler içerisinde iş yerlerinin olmadığını görebilirsiniz. Bunun nedeni kuşkusuz ki ellerinde iyi bir iş planı projelerinin olmasıdır. KOSGEB iş planı projesine örnekleri olarak bir fotoğrafçıyı ele alırsak, direk olarak fotoğrafçılık yapmak için başvuru yaparak iş planı projesi hazırlar iseniz bu KOSGEB uzmanlarını cezbetmeyecektir. Ama yine örnek vermek gerekirse ki bu hibe olarak verilmiştir, uçan bir maket helikopter ile çekim yapacağınızı belirtir iseniz bu oldukça çekici gelecek ve hibe kredi alma şansınız yükselecektir. KOSGEB desteklenen sektörleri ayrıntılı olarak listesini burayı tıklayarak öğrenebilirsiniz.

KOSGEB İş Planı Projesi Hazırlanması

KOSGEB iş planı projesinin önemi anlattığımıza göre artık iş planı projesi nasıl hazırlanır ve KOSGEB iş planı projesi örnekleri nelerdir sizler ile paylaşabiliriz. KOSGEB iş planı projesi hazırlamak isteyen kobi ve girişimcilerin KOSGEB veri tabanına kayıt olması gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına kayıt ve nasıl kayıt olacağınızı resimli anlatım için lütfen burayı tıklayınız. KOSGEB şifrenizi oluşturduktan sonra ana menüden iş planı projenizi sizin ile aşağıda paylaştığımız örnekler dahilinde oluşturabilir çıktısını alabilirsiniz.

KOSGEB İş Planı Projesi Oluşumu

KOSGEB veri tabanına kayıtlı kobi ‘ler artık iş planı projesini oluşturabilirler. İsteyen kobi ve girişimciler KOSGEB iş planı proje örnekleri üzerinden değişikliklerde yapabilirler.İş plan projesi 7 ana bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler ve açıklaması aşağıdaki gibi olmalıdır.

 • Genel Bilgilerin Oluşturulması: Bu kısımda işletme kuracak olan ve varsa ortakların tanıtılması istenilir, işletmenin yapacağı faaliyet konusu ve kurulum süresi sizden istenilir.
 • Girişimcinin varsa ortakların ve İşletmenin Bilgileri: Bu bölüm iki sayfadan oluşmaktadır, sayfaların ilkinde işletmeyi kuracak olan ortaklar dahil kimlik bilgileri iletişim adresleri bildiği yabancı dillere kadar sorulur. İkinci sayfada ise daha çok işletmeyi tanımak için sorular sorulmaktadır. Sorulan bu sorular iş fikriniz ve seçme sebebiniz vizyon ve misyonunuz kısa ve uzun vadedeki hedefleriniz istenilmektedir. Oldukça özem arz eden soruları cevaplamadan önce iyi araştırma yapmanız sizin menfaatinize olacaktır.
 • Pazar Bilgileri ve planınız: Bu bölüm tamamen hitap edilecek olan kitle analizinin yapılıp yapılmadığı, pazarın genişliği ve beklenmedik bir satış sorunlarında ne gibi tedbirler aldığınızın anlaşılması için oluşturulmuştur. Müşteriye ulaşım hizmetinizden yer seçimi ve ürün tanıtımı bu sayfada doldurulmaktadır.
 • Üretim Planı: Yapmış olacağınız sektördeki NACE kodu üretim ve hizmet iş akışı hakkındaki bilgilerinizin girileceği sayfadır. Kurulan işletmeye ait belgeleri de bu alanda belirtebilirsiniz.
 • Yönetim Planı: Bu kısımda aslında çalışacak olan personel dahi paylaşılacak olan iş anlatılması istenilmektedir. Meslek üzerine her hangi belgeye sahip iseniz yine bu sayfada belirtebilirsiniz.
 • Finansal Plan: Başlangıç aşamasındaki maliyetlerinizin, işletmenin aylık giderlerini, üretim ve satış hedeflerinizi ne zaman kar elde edeceğinizin yazılması gereken sayfadır.
 • KOSGEB Tarafından Talep Edilen Destek: Bilidiği gibi bu hazırladığınız iş planı projesi KOSGEB Girişimcilik Destek Programından istifade edilmek için hazırlanmaktadır. Dolayısı ile programda destekler kuruluş, makine teçhizat alımı, işletme giderleri ve sabit yatırım desteği olarak ayrılmaktadır. Bu bölümde de bu aşamalarda yapmış olduğunuz harcamaları belirtmeniz istenilmektedir.KOSGEB iş planı projesi nasıl hazırlanır isimli video anlatım

KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri

KOSGEB tarafından onay almış KOGEB iş planı proje örnekleri aşağıdaki gibidir. İncelemek istediğiniz KOSGEB iş planı proje örneğinin üzerine tıklayarak dosyaya erişim sağlayabilirsiniz.

Boş olarak iş planı projesi örneği indirmek için lütfen tıklayınız.

İş Planı Projesi Hazırlatma Ücretleri

İş planı projesinin önemini hepimiz tarafından bilinmektedir. 2009 yılında sonra desteklenen sektörlerin genişletilmesi ile birlikte iş planı projesini bir türlü onay alamayanlar için bir çok danışmalık firmaları kurulmuştur. Bu danışmanlık firmaları sadece yeni işletme kurmak isteyenler için hizmet vermek ile kalmayıp işletme sahibi kobi içinde desteklerden istifade edebilmeleri için projeler hazırlamaktadırlar. %100 onaylı olarak hazırlanan projelerin fiyatları ise destek başvurusu yapılacak olan programa göre değişiklik gösterilmektedir. Buna örnek vermek gerekir ise;

 • İlk defa ticari hayata atılacak olanlar için Girişimcilik Destek Programı için hazırlanan iş planı projeleri 1500 TL
 • Diğer KOBİGEL, Genel Destek Programı gibi desteklerden faydalanarak makine alacaklar için hazırlanacak olan iş planı projesi ise 5 bin TL kadar fiyat verilmektedir.

Peki ödeme nasıl olur? Prensip olarak hemen hemen tüm danışmalık hizmeti veren firmalar belirtilen fiyatın %50 sini proje hazırlanmadan önce geri kalanını ise proje tesliminde almaktadır. Ayrıca danışmalık hizmeti veren firmalar sizlere bir yıl boyunca ihtiyaç duyduğunuz konularda ücretsiz olarak destek imkanını sunmaktadırlar.

2017 Yılında Onay Almış Projeler

KOSGEB iş planı proje örnekleri 2017 onay almış

KOSGEB iş planı proje örnekleri 2017 onay almış

Yukarıdaki KOSGEB iş planı projelerine ilaveten 2017 yılında onay almış diğer proje çalışmalarını da sizler için aşağıda PDF  ve DOC formatın da yer verdik.

 
Bir önceki yazımız olan KOSGEB Destek başlıklı makalemizde kosgep kursları hakkında bilgiler verilmektedir.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri Konusuna 271 Yorum Yapıldı
 1. elif tavşan dedi ki:

  merhaba ben harfiyat şirketi kurmak istiyorum bir tır ve kepçe alarak işe başlamak istiyorum çevrem de var Kosgeb den nasıl yararlanabilirim.

 2. güneş adıgüzel dedi ki:

  merhaba ben girişimcilik için başvurcam diyabet, çölyak vb diğer hastalara özel yiyeceklerin bulundugu ve organik bir market açmak istiyorum istanbulda destek alma yuzdesi kaçtır sizce??

  1. Admin dedi ki:

   çok yüksek oradan destek alırsınız.

1 30 31 32
Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
KOSGEB Destekleri
KOSGEB Destek

KOSGEB Destek KOSGEB tarafından oluşturulmuş olan bütün programlar hakkında ücretsiz yardım alabileceğiniz KOSGEB destek sayfasına hoş geldiniz. Dükkan açmak, iş...

Kapat