KOSGEB Kredi

KOSGEB İş planı Örneği 2021 (ONAYLI 32 PROJE)KOSGEB İş planı Örneği 2021 (ONAYLI 32 PROJE)

İş fikrinize KOSGEB den 2021 da hibe alacaksanız şayet kesinlik ile çok iyi şekilde hazırlanmış bir iş planı projenizin olması gerekmektedir. Girişimcilik destek programından yararlanacakların mutlaka sunum yaparak onaylatması gereken bu iş planları için daha önce hibe almaya hak kazanmış WORD ile PDF formatların da tam 32 proje örneğine yer verdik. Ayrıca İŞGEM dahil olmak üzere doldurmanız için sizlere birde boş iş planı formunu da paylaştık. Son olarak ise proje hazırlatmayı düşünen girişimler için fiyatlandırmaların nasıl yapılacağına da değindik.

KOSGEB İş Planı Projesinin Önemi Nedir?

KOSGEB iş planı

KOSGEB iş planı

Sadece yeni girişimciler için önem arz etmeyen iş planı projesi aynı zamanda KOBİ’ler içinde çok önemlidir. Her ne kadarda KOSGEB tarafından talep edilen şartları sağlasanız da iyi bir iş planı projesi sahibi olmanız şarttır. Aksi taktirde başvuru yapmış olduğunuz deste programından kesinlik ile istifade edemezsiniz. Bu neden ile kuracağınız işe gerçekten hakim olduğunuzu gösteren bir iş planı projesi hazırlamanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde, konuya hakim olmadan hazırlanan bir proje için heyette yapacağınız sunum için biraz terleye bilirsiniz. 😉

KOSGEB İş Planı Projesi Nasıl Doldurulur?

KOSGEB veri tabanına kayıtlı KOBİ’ler artık iş planı projesini oluşturabilirler. İsteyen KOBİ ve girişimciler KOSGEB iş planı proje örnekleri üzerinden değişikliklerde yapabilirler. İş plan projesi 7 ana bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler ve açıklaması aşağıdaki gibi olmalıdır.

 • Genel Bilgilerin Oluşturulması: Bu kısımda işletme kuracak olan ve varsa ortakların tanıtılması istenilir, işletmenin yapacağı faaliyet konusu ve kurulum süresi sizden istenilir.
 • Girişimcinin varsa ortakların ve İşletmenin Bilgileri: Bu bölüm iki sayfadan oluşmaktadır, sayfaların ilkinde işletmeyi kuracak olan ortaklar dahil kimlik bilgileri iletişim adresleri bildiği yabancı dillere kadar sorulur. İkinci sayfada ise daha çok işletmeyi tanımak için sorular sorulmaktadır. Sorulan bu sorular iş fikriniz ve seçme sebebiniz vizyon ve misyonunuz kısa ve uzun vadedeki hedefleriniz istenilmektedir. Oldukça özem arz eden soruları cevaplamadan önce iyi araştırma yapmanız sizin menfaatinize olacaktır.
 • Pazar Bilgileri ve planınız: Bu bölüm tamamen hitap edilecek olan kitle analizinin yapılıp yapılmadığı, pazarın genişliği ve beklenmedik bir satış sorunlarında ne gibi tedbirler aldığınızın anlaşılması için oluşturulmuştur. Müşteriye ulaşım hizmetinizden yer seçimi ve ürün tanıtımı bu sayfada doldurulmaktadır.
 • Üretim Planı: Yapmış olacağınız sektördeki NACE kodu üretim ve hizmet iş akışı hakkındaki bilgilerinizin girileceği sayfadır. Kurulan işletmeye ait belgeleri de bu alanda belirtebilirsiniz.
 • Yönetim Planı: Bu kısımda aslında çalışacak olan personel dahi paylaşılacak olan iş anlatılması istenilmektedir. Meslek üzerine her hangi belgeye sahip iseniz yine bu sayfada belirtebilirsiniz.
 • Finansal Plan: Başlangıç aşamasındaki maliyetlerinizin, işletmenin aylık giderlerini, üretim ve satış hedeflerinizi ne zaman kar elde edeceğinizin yazılması gereken sayfadır.
 • KOSGEB Tarafından Talep Edilen Destek: Bilindiği gibi bu hazırladığınız iş planı projesi KOSGEB Girişimcilik Destek Programından istifade edilmek için hazırlanmaktadır. Dolayısı ile programda destekler kuruluş, makine teçhizat alımı, işletme giderleri ve sabit yatırım desteği olarak ayrılmaktadır. Bu bölümde de bu aşamalarda yapmış olduğunuz harcamaları belirtmeniz istenilmektedir.

KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri

KOSGEB tarafından 2021 da onay almış 32 ADET iş planı proje örnekleri aşağıdaki tablomuzda olduğu gibidir. İncelemek istediğiniz KOSGEB iş planı proje örneğinin üzerine tıklayarak dosyaya erişim sağlayabilirsiniz.

KOSGEB İŞ PLANI ÖRNEKLERİ TABLOSU
Bilgisayar servisi Giyim Konfeksiyon Tekstil Üretimi Güç Kaynağı Panoları
Cafe Çay Bahçesi Kırtasiye Ticaret Faaliyetleri Elektronik Dükkan
Doğal Gaz Spor Ürünleri Mağazası Deri Ayakkabı Çanta Optik Gözlük
Gıda Üretimi Teknoloji Mağazası Kombi Satışı Güvenlik Sistemleri
Penye, T-Shirt Üretimi Kuruyemiş İşletmesi Çocuk Giyim Araba Kiralama

Son Eklenenler:

İş Planı Projesi Hazırlatma Ücretleri Ne Kadar?

İş planı projesinin önemini hepimiz tarafından bilinmektedir. 2021 yılında sonra desteklenen sektörlerin genişletilmesi ile birlikte iş planı projesini bir türlü onay alamayanlar için bir çok danışmalık firmaları kurulmuştur. Bu danışmanlık firmaları sadece yeni işletme kurmak isteyenler için hizmet vermek ile kalmayıp işletme sahibi KOBİ içinde desteklerden istifade edebilmeleri için projeler hazırlamaktadırlar. %100 onaylı olarak hazırlanan projelerin fiyatları ise destek başvurusu yapılacak olan programa göre değişiklik gösterilmektedir. Buna örnek vermek gerekir ise;

 • İlk defa ticari hayata atılacak olanlar için Girişimcilik Destek Programı için hazırlanan iş planı projeleri 1.500 TL (Bu fiyatlandırma ortalama olup kimi danışmanlık firmaları tarafından garanti onay olmamak ile 1.000 TL den de hazırlana bilmektedir.)
 • Diğer KOBİGEL, Genel Destek Programı gibi desteklerden faydalanarak makine alacaklar için hazırlanacak olan iş planı projesi ise 5.000 lira kadar fiyat verilmektedir.

Peki ödeme nasıl olur? Prensip olarak hemen hemen tüm danışmalık hizmeti veren firmalar belirtilen fiyatın %50 sini proje hazırlanmadan önce geri kalanını ise proje tesliminde almaktadır. Ayrıca danışmalık hizmeti veren firmalar sizlere bir yıl boyunca ihtiyaç duyduğunuz konularda ücretsiz olarak destek imkanını sunmaktadır.

Yeni Girişimciler İçin Boş KOSGEB İş Planı Formu
İŞGEM Üzerinden İşletme Kuracaklar İçin Boş İş Planı

Biliyoruz, mutlaka size işletmenizin eksikleri için kredi ihtiyacı duyacaksınız. Bu neden il MART 2021 tarihi itibarı ile sizlere en uygun şartlar ile kredi veren bankaları tanıtacağız. Bu ay ki bankamız % 1.39 faiz oranı ile QNB Finansbank’tır.

QNB Finansbank Kredi Hesaplama Tablosu
Miktar 12 Ay Ödeme 24 Ay Ödeme 36 Ay Ödeme
45.000 TL 4.168,90 TL 2.290,66 TL 1.672,73 TL
55.000 TL  5.095,32 TL 2.799,70 TL 2.044,45 TL
60.000 TL 5.558,53 TL 3.054,22 TL 2.230,30 TL
65.000 TL 6.021,74 TL 3.308,74 TL 2.416,16 TL
70.000 TL 6.484,95 TL 3.563,25 TL 2.602,02 TL

Emin olun ki değerli arkadaşlar bir çok yeni girişimci işletme kurarken sermaye sorunlarını bireysel tüketici kredileri ile çözmektedir. Bir çok defa bu şekilde sermaye sorununu çözerek iş yeri kuran arkadaşa şahit oldum. Sizde bu önerimle bu şekilde sermayenizi tamamlamak istiyorsanız bu formu doldurabilirsiniz.

"KOSGEB İş planı Örneği 2021 (ONAYLI 32 PROJE)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB İş planı Örneği 2021 (ONAYLI 32 PROJE)" - 300 YORUM
 1. blank Orhan dedi ki:

  Meraba ben mobilya yani sandalye masa uretimi ve satisini yapmak istiyorum yararlana bilirmiyim bana bilgi verirmisiniz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Orhan bey yararlana bilirsiniz.

  2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, yararlana bilirsiniz.

 2. blank Ayşegül dedi ki:

  Merhaba, çocuk spa merkezi açmak istiyorum destekliyor musunuz?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Üzgünüm ama eğitim alanı ile SPA merkezlerine destek artık verilmiyor

 3. blank Emre Dönmez dedi ki:

  Merhaba, Sualtı Dalış Merkezi açmak istiyoruz, sertifikalı eğitmenlerimiz de var. Bu mümkün mü? KOSGEB tarafından eğitim alanında destek sağlanamıyor diyelim, bir tekne alıp geziler düzenlemek istesek, yan hizmet olarak da dalış eğitimi versek olur mu? Bunun için bir formül var mı? Teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Üzgünüm ama yok 🙁 ama malzeme satışı üzerinden destek alabilirsiniz belki.

 4. blank Ceren dedi ki:

  Merhaba ben kuş üretimi için salma yani büyük kafeslerin üretimi için başvurmak istiyorum kosgebten faydalanabilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Canlı hayvan üretimi için destek alamazsınız. Ama kafes üretimi için belki mobilya olarak işletmenizi gösterirseniz destek alabilirsiniz.

   1. blank Ferdi köse dedi ki:

    Kaz üretim i yapmak istiyorum yerim var tesis kuracağım destek için gerekli olan şeyler nelerdir

 5. blank Gökhan şen dedi ki:

  Mermer fabrikası açabilir miyim iş yeri açma belgem var lise mezunuyum .bilgi alabilir miyim.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet açabilirsiniz elbette

   1. blank Gökhan şen dedi ki:

    Peki destekleme miktarı ne kadar olur.

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Destek miktarı iş fikrine göre değişmektedir.

  2. blank Melike dedi ki:

   Merhaba, küçük bir tuhafiyeci açmak istiyorum kosgeb desteklerinden yararlanabilir miyim?

   1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

    Tuhafiye açmak için destek alabilirsiniz.

KOSGEBKredi.net