KOSGEB Kredi

KOSGEB iş planı örneği 2019KOSGEB iş planı örneği 2019

İş fikrinize KOSGEB den 2019 da hibe alacaksanız şayet kesinlik ile çok iyi şekilde hazırlanmış bir iş planı projenizin olması gerekmektedir. Girişimcilik destek programından yararlanacakların mutlaka sunum yaparak onaylatması gereken bu iş planları için daha önce hibe almaya hak kazanmış WORD ile PDF formatların ‘da tam 32 proje örneğine yer verdik. Ayrıca İŞGEM dahil olmak üzere doldurmanız için sizlere birde boş iş planı formunu da paylaştık. Son olarak ise proje hazırlatmayı düşünen girişimler için fiyatlandırmaların nasıl yapılacağına da değindik.

KOSGEB İş planı projesinin önemi nedir ?

KOSGEB iş planı

KOSGEB iş planı

Sadece yeni girişimciler için önem arz etmeyen iş planı projesi aynı zamanda KOBİ’ler içinde çok önemlidir. Her ne kadarda KOSGEB tarafından talep edilen şartları sağlasanız’da iyi bir iş planı projesi sahibi olmanız şarttır. Aksi taktirde başvuru yapmış olduğunuz deste programından kesinlik ile istifade edemezsiniz. Bu neden ile kuracağınız işe gerçekten hakim olduğunuzu gösteren bir iş planı projesi hazırlamanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde, konuya hakim olmadan hazırlanan bir proje için heyette yapacağınız sunum için biraz terleye bilirsiniz. 😉

KOSGEB İş planı projesi nasıl doldurulur ?

KOSGEB veri tabanına kayıtlı KOBİ ‘ler artık iş planı projesini oluşturabilirler. İsteyen KOBİ ve girişimciler KOSGEB iş planı proje örnekleri üzerinden değişikliklerde yapabilirler. İş plan projesi 7 ana bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler ve açıklaması aşağıdaki gibi olmalıdır.

 • Genel Bilgilerin Oluşturulması: Bu kısımda işletme kuracak olan ve varsa ortakların tanıtılması istenilir, işletmenin yapacağı faaliyet konusu ve kurulum süresi sizden istenilir.
 • Girişimcinin varsa ortakların ve İşletmenin Bilgileri: Bu bölüm iki sayfadan oluşmaktadır, sayfaların ilkinde işletmeyi kuracak olan ortaklar dahil kimlik bilgileri iletişim adresleri bildiği yabancı dillere kadar sorulur. İkinci sayfada ise daha çok işletmeyi tanımak için sorular sorulmaktadır. Sorulan bu sorular iş fikriniz ve seçme sebebiniz vizyon ve misyonunuz kısa ve uzun vadedeki hedefleriniz istenilmektedir. Oldukça özem arz eden soruları cevaplamadan önce iyi araştırma yapmanız sizin menfaatinize olacaktır.
 • Pazar Bilgileri ve planınız: Bu bölüm tamamen hitap edilecek olan kitle analizinin yapılıp yapılmadığı, pazarın genişliği ve beklenmedik bir satış sorunlarında ne gibi tedbirler aldığınızın anlaşılması için oluşturulmuştur. Müşteriye ulaşım hizmetinizden yer seçimi ve ürün tanıtımı bu sayfada doldurulmaktadır.
 • Üretim Planı: Yapmış olacağınız sektördeki NACE kodu üretim ve hizmet iş akışı hakkındaki bilgilerinizin girileceği sayfadır. Kurulan işletmeye ait belgeleri de bu alanda belirtebilirsiniz.
 • Yönetim Planı: Bu kısımda aslında çalışacak olan personel dahi paylaşılacak olan iş anlatılması istenilmektedir. Meslek üzerine her hangi belgeye sahip iseniz yine bu sayfada belirtebilirsiniz.
 • Finansal Plan: Başlangıç aşamasındaki maliyetlerinizin, işletmenin aylık giderlerini, üretim ve satış hedeflerinizi ne zaman kar elde edeceğinizin yazılması gereken sayfadır.
 • KOSGEB Tarafından Talep Edilen Destek: Bilindiği gibi bu hazırladığınız iş planı projesi KOSGEB Girişimcilik Destek Programından istifade edilmek için hazırlanmaktadır. Dolayısı ile programda destekler kuruluş, makine teçhizat alımı, işletme giderleri ve sabit yatırım desteği olarak ayrılmaktadır. Bu bölümde de bu aşamalarda yapmış olduğunuz harcamaları belirtmeniz istenilmektedir.

KOSGEB İş Planı Proje Örnekleri

KOSGEB tarafından 2019 da onay almış 32 ADET iş planı proje örnekleri aşağıdaki tablomuzda olduğu gibidir. İncelemek istediğiniz KOSGEB iş planı proje örneğinin üzerine tıklayarak dosyaya erişim sağlayabilirsiniz.

KOSGEB İŞ PLANI ÖRNEKLERİ TABLOSU
Bilgisayar servisi Giyim Konfeksiyon Tekstil Üretimi Güç Kaynağı Panoları
Cafe Çay Bahçesi Kırtasiye Ticaret Faaliyetleri Elektronik Dükkan
Doğal Gaz Spor Ürünleri Mağazası Deri Ayakkabı Çanta Optik Gözlük
Gıda Üretimi Teknoloji Mağazası Kombi Satışı Güvenlik Sistemleri
Penye, T-Shirt Üretimi Kuruyemiş İşletmesi Çocuk Giyim Araba Kiralama

Son Eklenenler:

İş planı projesi hazırlatma ücretleri ne kadar ?

İş planı projesinin önemini hepimiz tarafından bilinmektedir. 2019 yılında sonra desteklenen sektörlerin genişletilmesi ile birlikte iş planı projesini bir türlü onay alamayanlar için bir çok danışmalık firmaları kurulmuştur. Bu danışmanlık firmaları sadece yeni işletme kurmak isteyenler için hizmet vermek ile kalmayıp işletme sahibi KOBİ içinde desteklerden istifade edebilmeleri için projeler hazırlamaktadırlar. %100 onaylı olarak hazırlanan projelerin fiyatları ise destek başvurusu yapılacak olan programa göre değişiklik gösterilmektedir. Buna örnek vermek gerekir ise;

 • İlk defa ticari hayata atılacak olanlar için Girişimcilik Destek Programı için hazırlanan iş planı projeleri 1.500 TL (  Bu fiyatlandırma ortalama olup kimi danışmanlık firmaları tarafından garanti onay olmamak ile 750 TL den de hazırlana bilmektedir. )
 • Diğer KOBİGEL, Genel Destek Programı gibi desteklerden faydalanarak makine alacaklar için hazırlanacak olan iş planı projesi ise 5.000 lira kadar fiyat verilmektedir.

Peki ödeme nasıl olur? Prensip olarak hemen hemen tüm danışmalık hizmeti veren firmalar belirtilen fiyatın %50 sini proje hazırlanmadan önce geri kalanını ise proje tesliminde almaktadır. Ayrıca danışmalık hizmeti veren firmalar sizlere bir yıl boyunca ihtiyaç duyduğunuz konularda ücretsiz olarak destek imkanını sunmaktadır.

Yeni Girişimciler İçin Boş KOSGEB İş Planı Formu
İŞGEM Üzerinden İşletme Kuracaklar İçin Boş İş Planı

Biliyoruz, mutlaka size işletmenizin eksikleri için kredi ihtiyacı duyacaksınız. Bu neden il Ekim 2019 tarihi itibarı ile sizlere en uygun şartlar ile kredi veren bankaları tanıtacağız. Bu ay ki bankamız % 1.29 faiz oranı ile ING Bankasıdır.!

 • 10.000 lira 12 ay vadeli kullanırsanız aylık eşit taksitli ödemeniz 919,54 TL
 • 20.000 lira ihtiyacınız var ise 36 ay ile taksit ödemeniz 728,84 TL
 • 30.000 lira 48 ay vadeli olarak aylık ödemeniz 890,31 TL
 • 40.000 lira 60 ay için aylık ödemeniz 1.028,31 TL olacaktır.
 • 50.000 TL için ise 5 sene aylık taksit miktarınız 1.285,39 TL

 

"KOSGEB iş planı örneği 2019" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB iş planı örneği 2019" - 54 YORUM
 1. Şahin Türkmen dedi ki:

  Merhaba Tasarım & Prodüksiyon Şirketi için iş planı örneğine ihtiyacım var yardımcı olur musunuz?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba, en kısa sürede yardımcı olamaya çalışacağız.

  2. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba, sitemizde boş KOSGEB iş planı örnekleri mevcuttur. Bunu ilk olarak indirelim lütfen, yada girişimcilik eğitimi sonrası size verilen boş iş planı projesinde takıldığınız yerleri bizlere sorunuz, yardımcı olalım. Burada sora bilirsiniz.

 2. KOSGEBAdmin dedi ki:

  Lütfe, KOSGEB iş planı projesi nasıl hazırlanacağı hakkında aklınıza takılanları bize sormayı ihmal etmeyin. Biz yada sayfamızdaki uzman arkadaşlar sizlere ne kısa sürede doğru ve ücretsiz bir şekilde yardımcı olacaktır.

  1. karahoca dedi ki:

   mevcut olan fabrikada kosgeb e gel adı altında katılım saglamayı dusunuyorum . hali hazırdaki sistem ve yeni ekleyeceğim sistemlerin projesini oluşturmak istiyorum . Kesin onay nasıl oluyor onunda bilgisini alabilirsek iyi olur . teşekkürler .

   1. KOSGEBAdmin dedi ki:

    Mevcut fabrika ( işletme ) ise siz KOBİ bünyesindeki programlardan ancak istifade edebilirsiniz. Burada ilk dikkat etmeniz gereken 1. Devlete herhangi bir borcunuzun olup olmadığı dır. Şayet herhangi bir borcunuz yok ise KOSGEB destek programlarından destekler aktif olduğu taktirde yararlana bilirsiniz. İhtiyacınız olan nedir ?

    1. Sevim özgvn dedi ki:

     Merhaba , kolay gelsin. Ben hediyelik eşya imalati, ham MDF den hobi malzemeleri ( CNC tezgah) imalatı ham ve boyalı satışı, turistik yerlerdeki hediyelik eşya satan yerlere toptan malzeme imalatı yapabilecek bir imalathane açmak istiyorum. Örnek projeniz var mı? Nace kodu nedir? Şimdiden teşekkürler. İyi çalışmalar.

     1. KOSGEBAdmin dedi ki:

      G – TOPTAN VE PER. TİC.; MOTORLU TAŞITLARIN VE MOTOSİKLETLERİN ONARIMI
      47 – Perakende ticaret (Motorlu kara taşıtları ve motosikletler hariç)
      47.7 – Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda diğer malların perakende ticareti
      47.78 – Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda diğer yeni malların perakende ticareti
      47.78.04 – Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda hediyelik eşyaların, elişi ürünlerin ve imitasyon takıların perakende ticareti (sanat eserleri hariç)

  2. Ayca dedi ki:

   Marhaba tamarin ve el emegi ile gili project nasil hazirlayabilirim

 3. büşra dedi ki:

  merhaba iç çamaşırı üretimi için bir tekstil atölyesi iş planına ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba Büşra hanım, sayfamızda tekstil üretim konusuna ait bir iş planımız mevcut, onun üzerinden ufak değişiklikler sağlayarak iç çamaşırı üretimi iş planına çevire bilirsiniz.

 4. doğukan bingöl dedi ki:

  ben bir kırtasiye açmak istiyorum bunun için alacağım demirbaşlar içinmi destek veriliyor yoksa ürüleride mi kapsıyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Alacağınız demirbaş, açılış masrafları ve kira bedeli..

 5. Gurkan dedi ki:

  Merhaba makina modeli ve alüminyumdan kalıp iş projesi örneği var mı acaba

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba, ne yazık ki yok.. Ama diğer içerikte sektörünüzün NACE kodlarını paylaştım..

 6. Veli dedi ki:

  Ben restaurant acmak istiyorum 29 yasinin altindayim genc girisimci hibesinden yararlanmak istiyorum girisimcilik belgem var bunun icin bana proje ornekleri lazim yardimci olma sansiniz varmi acaba

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba, http://www.kosgebkredi.net/kosgebkrediisplani/caybahcesi-KOSGEB-i%C5%9F-plan%C4%B1-proje-%C3%B6rnekleri.doc bu bağlantıdaki iş planı örneğini indirerek kendinize göre düzenleye bilirsiniz.

 7. Hicret dedi ki:

  Merhaba ben lokmacı dükkanı açmak istiyorum iş planı projesini nasıl oluşturabilirim?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Yeni bir iş fikri olduğu için elimizde şuan maalesef yok.

 8. Kerem dedi ki:

  Merhabalar ben deterjan uretimi proje ornegine ihyiyacim var ne yapa bilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İş planı konusunda şuan yardımcı olamasam da NACE kodlarınızı verebilirim.

   C – İMALAT
   20 – Kimyasalların ve kimyasal ürünlerin imalatı
   20.4 – Sabun ve deterjan, temizlik ve parlatıcı maddeleri; parfüm; kozmetik ve tuvalet malzemeleri imalatı
   20.41 – Sabun ve deterjan ile temizlik ve parlatıcı maddeler imalatı

 9. eda dedi ki:

  Merhaba ,annem bir yemek dükkanı açmak istiyor bunun için iş planına ihtiyacım var yardımcı olur musunuz?

 10. mazhar yılmaz dedi ki:

  31,03,02 nace kodum baza imalatı yapcam bunun için iş planı hzrlyacam lütfen yardımcı olurmusunuz .. teşekürler

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İmalat için daha önce hazırlanmış olan projelerimizden değişiklik boş bir iş planı üzerinde yapa bilirsiniz.

   1. mazhar yılmaz dedi ki:

    iyi geceler o projelerinzin örnekleri nerde

   2. mazhar yılmaz dedi ki:

    gördüm tamam aynısını yapmayacam ama yazdıklarınızdan ilham alırım tesekürler

 11. mert salman dedi ki:

  Merhaba, Bir spor studyosu actik icerisinde pilates ve dans egitimleri veriyoruz ve ayrica bununla kalmayip yillardir egitimini ustlendigimiz belli engelleri olan genc arkadaslarimiz ve cocuklarimiza da egitim vermekteyiz.
  Bunlarla ilgili bir destegin mevcut olup olmadigini ogrenmek isteriz.
  Saygilar

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Spor salonları KOSGEB Desteklenen sektörler içerisinde yer almaktadır. https://www.kosgebkredi.net/kosgeb-desteklenen-sektorler-2019-nace-kodlari/ buradaki içeriğimizden de konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 12. Yeşim dedi ki:

  Merabalar parfüm satışı yapmak için yer açmak istiyorum proje örneği var mı ve yer ve malzeme desteği yapılıyor mu

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Yeşim hanım alacağınız malzemeler için destek alamazsınız ama işletmenin kuruluş giderleri için destek alabilirsiniz.

 13. Ferhat dedi ki:

  Mrblar,
  kaynak ve pvc atölyesini açmak istiyorum fakat yardımınıza ihtiyacim var

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba, ne tür bir yardıma ihtiyacınız var ?

 14. yusuf dedi ki:

  merhaba solucan gübre üretim tesisi kurmak istiyorum ama bu konuda örnek bir projeniz var mı acaba

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba elimizde örnek bir proje yok ama sektöre ait nace kodlarını isterseniz paylaşa bilirim.

 15. Hakkı dedi ki:

  Self servis oto yikama acmak için ne gibi destekleriniz var ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, ama.. vergiye tabi olacaksanız. Destek kodu ise; 45.20.03 – Araba yağlama, yıkama, cilalama ve benzeri faaliyetler

   1. gamze dedi ki:

    Merhaba, ben kuaförlük sektöründen bir başvuru geçekleştirdim genç girişimciyim fakat onay alırmıyım bilmiyorum ve alırsam önümdeki süreç nedir ve iş projesi örneği tam olarak nasıl sunuluyor,şimdiden teşekkürler.

 16. Sarper dedi ki:

  Merhaba 3/4 yıldızlı otel icin is planı örnegi temin edebilirmiyim. Tesekkürler.

 17. mustafa dedi ki:

  demir çelik imalat için kredi veriliyor mu?

 18. hakan dedi ki:

  Merhaba, eticaret sitesi için destek veriyorlar mı ve detaylarını nerden bulabilirim yardımcı olur musunuz?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba evet şu kodlar ile destek alabilirsiniz. 47 – Perakende ticaret (Motorlu kara taşıtları ve motosikletler hariç)
   47.9 – Mağazalar, tezgahlar ve pazar yerleri dışında yapılan perakende ticaret
   47.91 – Posta yoluyla veya internet üzerinden yapılan perakende ticaret
   47.91.14 – Radyo, TV, posta yoluyla veya internet üzerinden yapılan perakende ticaret

 19. rukiye dedi ki:

  MERHABA ,18.12.01 nace kodundaki faaliyet ile ilgili iş planı örneği arıyorum.Yardımınız olur mu acaba?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Matbaa sektörüne ait bir iş planı işinizi görecektir.

 20. UĞUR dedi ki:

  Merhabalar butik otel acmak istiyoruz kendi yerimiz var sadece tamamlanmasi gerekiyor icerisinin dekorasyonu malzemeleri vs koskeb bunun icin hibe veya destek veriyor mu girisimcilik belgesi mevcut teşekkürler.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kurum artık malzeme alımları için hibe vermiyor. İşletme faal ise KOBİ olmanız ilk defa kuracaksanız ise girişimcilik üzerinden 60 bin Tl kadar hibe alabilirsiniz.

 21. Müzeyyen dedi ki:

  Merhabalar ben pastane açmak istiyorum. Bunun için iş planı örnegıne ihtiyacım var.sayfadakini indiriyorum ama açılmıyor.yardımcı olursanız sevinirim.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hata olarak ne veriyor acaba söylermisiniz.

 22. Mehmet Eroğlu dedi ki:

  Merhaba
  Açıkhava reklamcılık üretim ve tasarım, proje üzerine şirket kuracağım.
  Bu sektörün iş planı örneği hangisi oluyor , yardımcı olabilir misiniz ?

  Birde, iş planı sayfalarında köşede KOSGEP logosu olma zorunluluğu var mı ?
  Teşekkür ederim.

 23. mühendis dedi ki:

  merhaba kobilerde dijitalleşme yazılım ve eticaret üzerine kosgebden destek almayı düşünüyorum eğitimi tamamlayıp şirketi açtım.iş planı konusunda benzer bir proje göremedim.elinizde varsa yardımcı olursanız sevinirim

 24. GÜLAY dedi ki:

  MERHABA BEBEK VE ÇOCUK GİYİM İŞYASI PERAKENDE TİCARETİ İLE İLGİLİ KOSGEB İŞ MODELİ ATABİLİRMİSİNİZ?

 25. hasan dedi ki:

  küçük baş veya büyük baş hayvancılıkla ilgili iş planı örneği var mı acaba varsa linkini paylaşa bilir misiniz.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Canlı hayvan alımları için kurum destek vermemektedir.

 26. Şafak dedi ki:

  Merhabalar otel açmak istiyoruz.kosgep işletme kirasını da kapsıyor mu ve projeyi yaptıktan sonra faturalandırmadan sonra mı ödeneği veriyor ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Artık sistem o şekilde işlememektedir. Çalıştırmış olduğunuz kişi sayısına göre 60 bin TL kadar hibe imkanlarından yararlana biliyorsunuz.

KOSGEBKredi.net