KOSGEB Kredi

KOSGEB HatayKOSGEB Hatay

Hatay’daki genç girişimcilere de devletimiz esnaf olmaya düşünmeleri halinde KOSGEB aracılığı ile destek vermektedir. Hatay Merkez ve İskenderun ilçesindeki temsilciliği ile KOBİ’lere de bu desteklerini sağlayan KOSGEB bir çok yerel belediyeler ile de yeni girişimcilere ücretsiz girişimcilik kursları düzenlemektedir. Reyhanlı, Kırıkhan ve Antakya Ticaret Odaları tarafından da sıklık ile başlatılan bu eğitimlerin tarihleri, adresleri ve başvuru formunu buradan temin edebilirsiniz.

KOSGEB Hayat girişimcilik eğitim başvuru ne zaman başlamaktadır ?

Sürekli olarak Hayat ilimiz ve ilçelerinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri düzenlenmektedir. Dolayısı ile Hatay ‘daki girişimcilik eğitimleri ne zaman başlıyor sorusunun yerine hangi tarihler de bu eğitimler var diye sormamız çok daha doğru olacaktır. Sizinde burada https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=31 yer alan tüm Hatay’daki girişimcilik eğitimi listesinde gördüğünüz gibi bir ayda 1 den fazla girişimcilik kursları düzenlenmektedir. Belediyeler, ticaret odaları ve bir çok resmi kurum tarafından bu kurslar itina ile ilimize ve ilçemize yeni esnaflar kazandırmak için başlatılmaktadır. Tüm Hatay ilinde yada sınırları içinde yer alan ilçelerindeki eğitimlere katılmak için ya kursu veren kuruma şahsen olarak başvuru yapmanız gerekir, yada e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Zaten eğitim takvimine baktığınız vakit açıklama hanesinde başvurular belediyemize gibi ibareler göreceksinizdir. Bu ibareyi görmezseniz şayet sadece ön başvuruları e-devlet üzerinden şu şekilde oluşturunuz.

e-Devlet üzerinden Hatay girişimcilik kurslarına nasıl başvura bilirsiniz ?

Sizinde buradaki resimde göreceğiniz gibi kurs tarihlerinin yer aldığı bölümdeki açıklama kısmında kurs başvurusunun nereye yapılması gerektiği yazmaktadır. Burada hep birlikte gördüğümüz gibi başvurular Samandağ belediyesine yapılması gerektiği yazıyor. Ancak, özellik ile bu iletinin olmadı durumlarda Hatay ili dahil tüm ülke deki girişimcilik kurslarının ön başvurularını e-devlet üzerinden rahatlık ile oluştura bilirsiniz. Bunun yapabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey iletişim bilgileri güncellenmiş olan bir e-devlet hesabıdır. Bu hesaba sahip iseniz https://bit.ly/2Tg7502 buradaki adresten ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” bölümünü bularak formu doldura bilirsiniz.⇐

Her iki şekilde de yapılan başvurular ön başvuru olarak kabul görmektedir. Şayet açıklama kısmında da yer aldığı gibi 25 yada 30 olarak alınacak olan kursiyer sayısından fazla bir müracaat olursa mutlaka eğitimi düzenleye birim tarafından bir test yapılmaktadır.

KOSGEB Hatay birimleri

Türkiye de il ve ilçelerde birimleri olan KOSGEB nüfus ve başvuru yoğunluğuna göre birden çok noktada hizmet vermektedir. Hatay ilimiz de bu illerimiz içinde yer almaktadır. Bu durumdan dolayı bir Müdürlük ve birde temsilcilik ile hizmetler verilmektedir. Adres ve iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Hatay Merkez Müdürlük irtibat bilgileri

Hara parası mahallesi hacılar caddesi bina no 1 bayır iş hanı b blok kat 2 – HATAY

 • Tel: 0-326-225-36-22
 • Faks: 0-326-225-36 23
 • E-mail: hatay@kosgeb.gov.tr

İskenderun temsilcilik adres bilgileri

İskenderun T.S.O Atatürk Bulvarı Numara: 51  – İSKENDERUN

 • Tel: 0-326-614-52-25
 • Faks: 0-326-614-57-52

"KOSGEB Hatay" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Hatay" - 22 YORUM
 1. blank esra dedi ki:

  Merhabalar market acmak istiyorum kosgeb destek veriyormu?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, vermektedir. bunun ilgili detayları yorumlarda bir çok kez paylaştım.

 2. blank Muhammed sadık dedi ki:

  Hayvancılık yapmak istiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz kredi veriyormusunuz tapulu bahcemiz var sadece destege ihtiyacım var tel 05457710039

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tebrikler, TKDK tarafından desteklenen iller içerisinde yer almaktasını. 0-326 225 12 23 bu numarayı arayarak detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

   1. blank Muhammed sadık dedi ki:

    Aradım ve hayvancılık hibe ve destek kredisi vermiyorlarmıs ne yapmalıyım lutfen. Yardımcı olurmusunuz

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Muhammed bey, TKDK IPARD-2 programı kapsamında canlı hayvan alımı haricinde ahır dahil olmak üzere süt sağma ve saklama makinesine kadar hibe vermektedir. Bu metni aynen kendilerine okuyunuz.

 3. blank Mehmet Haraç dedi ki:

  Hatay Reyhanlı da pastane açmak istiyorum bunun için kredi durumları nedir destek alabiliyormuyum

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kurumun iş yeri açacaklar için sağladığı destekler ülke genelinde il ve ilçe ayrımı yapılmaksızın verilmektedir. Bundan dolayı evet destek alabilirsiniz.

 4. blank Alev csknr dedi ki:

  Hatay hassa da apart yapmak istiyorum kosgeb buna destek verir mi verirse ne kadar verir

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, apart faaliyetlerini geleneksel girişimcilik kapsamında desteklemektedir.

 5. blank Nermin dedi ki:

  Kosgeb eğitim başvuruları nereden ve nasıl yapabilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Videomda bunu çok detaylı olarak anlattım efendim. İnternet üzerinden uzaktan eğimle alabilirsiniz.

KOSGEBKredi.net