KOSGEB Gümüşhane

KOSGEB Gümüşhane
13 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.402 kez okundu.


KOSGEB Gümüşhane

Hemen hemen her alanda kobi ve girişimcilere hizmet veren KOSGEB Gümüşhane ilindeki birimleri ile desteklerini vatandaşlara ücretsiz olarak sunmaktadır. KOSGEB Gümüşhane kurs tarihleri, başvuru iletişim adres telefon numaraları sayfamızda yer almaktadır. Sayfamızda yer alan birim adreslerine Gümüşhane ilinin ilçeleri olan Köse, Kelkit, Şiran, Kürtün, Torul da ikametgah eden bay, bayan girişimciler de ücretsiz başvurabilirler.

KOSGEB Gümüşhane girişimcilik başvuruları

Erkek veya kadın girişimciler KOSGEB destek imkanlarından faydalanarak yeni iş fikrini hayata geçirmeleri için girişimcilik kursu olarak bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alması zorunludur. Bay veya bayan girişimciler için düzenlenen ve tamamen ücretsiz olan kurslar, yeterli KOSGEB başvurusu olması halinde Gümüşhane ilimizde de ücretsiz olarak verilmektedir. Eğitim başvurularını sayfamızda yer alan adreslere ve İŞ KUR birimlerine yapabilirsiniz. Planlanmış olarak ülke genelinde kurs tarihleri BURADA yer almaktadır. Eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayan erkek, kadın girişimciler iş kurmak için devlet den hibe kredi almak için büyük bir engelli aşmış olurlar. Hayalindeki iş fikrini hayata sokarak esnaf olmak isteyen emekli, engelli, şehit yakını, gazi, ev hanımları, erkek, kadın girişimciler kursları bitirerek girişimcilik belgesi sahibi olurlar. Girişimcilik sertifikası sahibi tüm vatandaşlar iş fikri için mutlaka bir iş planı projesi hazırlamaları gerekmektedir. Kurslarda nasıl bir iş planı projesi hazırlanması gerektiğini siz değerli vatandaşlarımıza en ince ayrıntısına kadar öğretilmektedir. İş planı projesi işyeri açma kredisi alacak olanlar için oldukça değerli bir kriterdir. Öyledir ki hazırladıkları iş planı projeleri kabul görülmeyenler devlet hibe imkanlarından faydalanamazlar. İş planı projeleri kabul gören girişimcilere Türkiye Halk bankası faizsiz kredi imkanı dahil olmak üzere tüm devlet destekli kredi imkanlarının kapısı açılmış olur. Tüm bu adımları başarılı bir şekilde tamamlayan Gümüşhaneli girişimciler KOSGEB destek imkanlarından faydalanmak için Girişimcilik Destek Programı başvurusu yapması gerekmektedir.
Gümüşhane kobi destek

Sadece iş fikri için KOSGEB destek hizmeti sunmayan kurum Gümüşhaneli kobi ve esnaflara da istenilen kriterleri sağlaması durumda kobi destek sunmaktadır. Kendi meslek odasına kayıtlı olmasını ilk şart olarak talep eden kurum KOSGEB veri tabanına kayıtlı ve onaylı tüm kobi ve esnaflara devlet imkanlarını hazırladıkları iş planı projeleri ile sunmaktadır.

KOSGEB Gümüşhane birim adres iletişim telefon numaraları

Gümüşhane ilimizdeki erkek, kadın girişimciler tarafından gösterilen yoğun ilgiden dolayı ilave temsilcilik ile de hizmet veren kurum iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Gümüşhane Müdürlük iletişim bilgileri

Adres: Bağlar başı mahallesi kazım kara Bekir caddesi belediye iş hanı numara 60 / A

Tel: 0-456-233-74-44 – Faks: 0-456-233-74-24 – Mail: Gumushane@kosgeb.gov.tr

Gümüşhane Temsilcilik iletişim bilgileri

Adres: Atatürk caddesi numara 4 – Tel: 0-456-213-11-12 – Faks: 0-456-213-60-59

Konu ile ilgili bağlantı linkler
Bir önceki yazımız olan KOSGEB Artvin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

KOSGEB Gümüşhane Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. şenay dedi ki:

  Mrb ben iş yeri açmak istiyorum kurslar var mı varsa nerden başvuru yapabiliyoruz yardımcı olursanız sevinirim

 2. Sevgi Düzgün dedi ki:

  Benim aklımda hangi işi yapacağım konusunda bir fikrim var ama yaptığım araştırmalarda bu işin yeni yeni oylamasından dolayı tanıtımı çok az heleki Gumüshanede hicyok diyebilirim.Bu konuda öncelikle millet vekillerimizin,valiligimizin,işkur ve kosgebinvede il ve ilçelerdeki ziraat muhendislerimizin duyarlı olması gerekiyor.Öyleki ne zaman netten bir araştırma yapsam bir türlü Gümuşhaneye rastlayamıyorum.İnsanlar yeniliklere açık olmalı ve her zaman kendini geliştirmeli.Tarım ülkesi olan bir ülke olarak gerilerde kalmamızın sebebide bu değilmi?İnsanların bilinclendirilmesi icin önce bizi yönetenlerin önümüzü acması gerekir.Bu yeniliklerden ve yapılan projlerden haberdar olması gerekir.Bu konudada ilçe tarım müdürlüklerinin insanlara ulaşması gerekir.Benim gibi bir seyler yapmak isteyipte ne yapacagıni bilmeyen insanlara yol gösterilmesi gerekir.Böylelikle zor durumda olan sermayesi olmayan iyi kötü işletmeye bir işletmeye sahip olmak isteyen insanlara umut olursunuz.Bu arada benim yapmak istediğim kütükte istiridye mantarı yetiştirmek.

  1. Admin dedi ki:

   Son yılların en gözde işlerinden birisidir, istiridye mantarı yetiştiriciliği. Öyledir ki TKDK IPARD-2 programında mantarcılığı da hibe vermektedir.

 3. Hülya dedi ki:

  Meraba ben kosgep tarafından bir iş yeri acmak istiyorum ne yapmalıyım nereye gitmem gerekiyor yardimci olurmusunuz

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB Artvin
KOSGEB Artvin

KOSGEB Artvin Devlet teşvikli iş kurmak isteyen Artvinli girimciler için KOSGEB Artvin kurs tarihleri şube adres telefon iletişim bilgileri sayfamızda...

Kapat