KOSGEB Gümüşhane

KOSGEB Gümüşhane
13 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.590 kez okundu.


KOSGEB bir çok yeni iş fikrini desteklemektedir. NACE kodları ile desteklediği bu sektörleri de hem açılış giderleri için hemde ileri ki dönemdeki ihtiyaçları için hibe ve faizsiz kredi olanakları sağlar. Gümüşhane deki esnaf ve ticarette atılmak isteyen yeni girişimciler de bu imkanlardan arzu etmeleri durumunda yararlana bilmektedirler. Yeni esnaf olacakların ilk olarak yapmaları gereken Gümüşhane de düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılmalarıdır. Adreslerini paylaştığımız birimlere başvuru formunu belirtilen başlama tarihinden önce dolduran Gümüşhaneli tüm girişimciler bu haktan yararlana bilmektedirler.

Gümüşhane girişimcilik kursları ne zaman başlıyor ?

Bir çok iş fikri artık KOSGEB tarafından destek görmektedir. Daha önceki yıllarda milyonlarca girişimci açmış oldukları iş yeri için kurumdan hibe almıştır ve almaya da halan devam etmektedir. Şayet yeni bir iş yeri kurmayı düşünüyorsanız kurumdan destek almak ile bunu yapmak artık çok daha kolay bir hal aldı. Daha öncelerine göre düşürülen eğitim süreleri, bir çok belgenin kaldırılması ve işlemlerin İnternet üzerine taşınması hibeye giden süreci ciddi olarak hızlandırmıştır. Yeni açılacak olan iş yerine hibe almayı planlayanların mutlaka işletmelerini kurmadan önce KOSGEB kurslarına katılması gerekir. Eğitim katıla bilmeleri için öncelik ile Gümüşhane’deki planlanmış kursların tarihlerini ve adreslerini görmek son derece faydalı olacaktır. Bu bilgileri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=29 buradan öğrenebilirsiniz. Şayet açılan sayfada eğitim tarihi gözükmüyorsa lütfen biraz sabırlı olun. En kısa tarih de mutlaka bir kurs başlayacaktır.Gümüşhane kurslarına nasıl katılım göstere bilirsiniz ?

Yeni girişimci Gümüşhane kurslarına e-Devlet üzerinden olduğu gibi eğitimi veren kuruma doğrudan da giderek başvuru da buluna bilir. Ancak, eğitimi veren kurum tarihlerinin yer aldığı sayfadaki menüde yer alan açıklama kısmında ”’ Başvurular e-devlet üzerinden ” diye bir ibare bırakmış ise başvuru bu kez sadece e-devlet üzerinden https://bit.ly/2Tg7502 buradaki adresten yapıla bilmektedir. Tek yapılması gereken açılan sayfadaki Gümüşhane Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız dır.

KOSGEB Gümüşhane birim adres iletişim telefon numaraları

Gümüşhane ilimizdeki erkek, kadın girişimciler tarafından gösterilen yoğun ilgiden dolayı ilave temsilcilik ile de hizmet veren kurum iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Gümüşhane Müdürlük iletişim bilgileri

Adres: Bağlar başı mahallesi kazım kara Bekir caddesi belediye iş hanı numara 60 / A

Tel: 0-456-233-74-44 – Faks: 0-456-233-74-24 – Mail: Gumushane@kosgeb.gov.tr

Gümüşhane Temsilcilik iletişim bilgileri

Adres: Atatürk caddesi numara 4 – Tel: 0-456-213-11-12 – Faks: 0-456-213-60-59Bir önceki yazımız olan KOSGEB Artvin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Gümüşhane Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. şenay dedi ki:

  Mrb ben iş yeri açmak istiyorum kurslar var mı varsa nerden başvuru yapabiliyoruz yardımcı olursanız sevinirim

 2. Sevgi Düzgün dedi ki:

  Benim aklımda hangi işi yapacağım konusunda bir fikrim var ama yaptığım araştırmalarda bu işin yeni yeni oylamasından dolayı tanıtımı çok az heleki Gumüshanede hicyok diyebilirim.Bu konuda öncelikle millet vekillerimizin,valiligimizin,işkur ve kosgebinvede il ve ilçelerdeki ziraat muhendislerimizin duyarlı olması gerekiyor.Öyleki ne zaman netten bir araştırma yapsam bir türlü Gümuşhaneye rastlayamıyorum.İnsanlar yeniliklere açık olmalı ve her zaman kendini geliştirmeli.Tarım ülkesi olan bir ülke olarak gerilerde kalmamızın sebebide bu değilmi?İnsanların bilinclendirilmesi icin önce bizi yönetenlerin önümüzü acması gerekir.Bu yeniliklerden ve yapılan projlerden haberdar olması gerekir.Bu konudada ilçe tarım müdürlüklerinin insanlara ulaşması gerekir.Benim gibi bir seyler yapmak isteyipte ne yapacagıni bilmeyen insanlara yol gösterilmesi gerekir.Böylelikle zor durumda olan sermayesi olmayan iyi kötü işletmeye bir işletmeye sahip olmak isteyen insanlara umut olursunuz.Bu arada benim yapmak istediğim kütükte istiridye mantarı yetiştirmek.

  1. Admin dedi ki:

   Son yılların en gözde işlerinden birisidir, istiridye mantarı yetiştiriciliği. Öyledir ki TKDK IPARD-2 programında mantarcılığı da hibe vermektedir.

 3. Hülya dedi ki:

  Meraba ben kosgep tarafından bir iş yeri acmak istiyorum ne yapmalıyım nereye gitmem gerekiyor yardimci olurmusunuz

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB Artvin
KOSGEB Artvin

Karadeniz illerinin çoğuna göre Artvin de daha fazla yeni girişimci ile esnafın yer alması şehre 2 KOSGEB birimi kazandırmıştır. Hopa...

Kapat