KOSGEB Kredi

KOSGEB Giyim Mağazası Açma Kredi Desteği!KOSGEB Giyim Mağazası Açma Kredi Desteği!

KOSGEB çocuk & bebek, erkek ve bayan iç giyim mağazası açmak isteyen girişimcileri desteklerini ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” dahilinde vermektedir. Giyim mağazası açmak isteyenlerin bu amaç da devletten hibe almaları için nasıl bir yol izlemesi gerektiğini, sektöre ait NACE kodlarını ve teşvik alabilmek için mutlaka sunmanız gereken iş planı projesini sayfamızda bulundurduk.

KOSGEB Giyim sektörünü desteklemektedir!

KOSGEB giyim mağazası açma kredisi

KOSGEB giyim mağazası açma kredisi

KOSGEB desteklediği sektörleri NACE kodlarında sergilemektedir. Bu kodlar arasından şayet kuracağınız yada daha önce kurmuş olduğunuz sektör yer almıyorsa kesinlik ile kurumdan destek alamazsınız. Giyim sektörünün NACE kodları ile listede üst ve alt 6 kod dahilinde şu şekilde yer almaktadır. Bu kodlardan – C  -olarak başlayanı GİYİM SEKTÖRÜNDE İMALAT sektörüne girmiş yada girecekleri destekler. – G – olarak başlayan ise giyim sektöründe ticarethane kurmak isteyenleri desteklemek amacı ile oluşan kodlardır.

C-İMALAT

 • 14- Giyim eşyalarının imalatı
 • 14-1 Kürk haricinde giyim eşyalarının imalatı
 • 14-2 Kürkten oluşan eşyaların imalatı
 • 14-3 Örme ve tığ işi ürünlerin imalatı

G-TOPTAN VE PERAKENDE TİCARETİ

 • 47 Perakende ticareti
 • 47-7 Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda diğer malların ticareti

Diye üst kodlarından, aşağıdaki şekilde de alt 6 NACE kodlarından oluşmaktadır. Lütfen kendinize uygun olan alt 6 NACE kodunu seçiniz.

Giyim sektörü NACE alt 6 kod

Giyim sektörü NACE alt 6 kod

Giyim mağazası iş planı projesi hazırlanması

Çocuk giyim mağazası

Çocuk giyim mağazası

Listede yer alan sektörlerden istediğiniz herhangi birini kurarak Devletimizden KOSGEB üzerinden hibe alabilirsiniz. Ancak bunun gerçekleşe bilmesi için mutlak suret ile ilk olarak başvuru sahibinin işletmesini kurmadan önce ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” alması gerekir. Eğitim sonrasında sertifika almaya hak sahibi olan yeni girişimci giyim mağazasını kurabilir. Giyim mağazasını kuran yeni girişimci saha sonra ” Yeni Girişimci Destek Programı ” başvurusunu yapabilmesi için ilk olarak KOSGEB’e ilk kayıt başvurusunu yapıp e-KOBİ girişi için kullanıcı adı ve şifre oluşturması gerekir. Kullanıcı adı ve şifre oluşturan girişimci daha sonra desek başvurusunu ister e-devlet üzerinden isterse de KOSGEB’in resmi İnternet sitesinin üzerinden ” e-Hizmetler KOBİ / Girişimci Giriş ” bölümünden gerçekleştire bilmektedir. Programa başvuru kılavuzunu BURADAN ulaşabilirsiniz. Program başvurusunda sonra sizden bazı evraklar istenilmektedir. Bu evraklar şunlardır.

KOSGEB Giyim mağazası açmak için gerekli evraklar

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi bitirdikten sonra artık elinizde kurs bitirme belgeniz olacaktır. Girişimcilik Destek Programında faydalanmak için KOSGEB kurs bitirme belgesinin yanı sıra;

 • İş planı projeniz BU
 • KOBİ beyannamesi ve bilgi dokümanı
 • Yapmış olduğunuz giderleri gösteren faturalar
 • Ticari sicil gazetesi
 • Faaliyet belgeleri

tanzim edilerek Girişimcilik Destek Programından faydalanabilirsiniz.

Giyim mağazası açmak için belediye verilecek evraklar

KOSGEB başvurusu haricinde bulunduğunuz il / ilçedeki belediyeye verilmesi gereken evraklar ise;

 • Dükkanın tapusunun fotokopisi,
 • Başvuru beyanname formu,
 • kira kontratı
 • Numarataj belgesi,
 • Vergi levhanızın fotokopisi
 • Dükkanı açacak kişi şahıs ise oda kayıt belgesi
 • Şirket ise ticaret sicil tasdiknamesi, şirket değil ise imza sirküleri şahıs ise 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, açılacak iş yerinin itfaiye uygunluk belgesi, Çevre temizlik vergisinin fotokopisi istenmektedir.

"KOSGEB Giyim Mağazası Açma Kredi Desteği!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Giyim Mağazası Açma Kredi Desteği!" - 10 YORUM
 1. blank Nesibe dedi ki:

  Ne kadar kredi veriliyor

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi verilmiyor hanım efendi hibe verilmektedir.

 2. blank Nevriye Deniz dedi ki:

  Ben Tekman ilçesi nde giyim eşyaları nı evimde satıyorum.kosgeb belgem mevcuttur.bir giyim mağazası açmak istiyorum bana bilgi verirseniz sevinirim.iisterseniz evdeki eşyalarının resmini atabilirim.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Eşyalarınızın resmini atmaya hiç gerek yok, bence atmayın da çünkü vergi mükellefi olmadan satış yapıyorsunuz ceza yersiniz. İş yeri açmak için ise geleneksel girişimcilik eğitimi uzaktan eğitim ile almanız yeterli olacaktır.

 3. blank Aysun dedi ki:

  Merhaba. 2 sene once kosgeb girisimcilik belgesi aldim ve simdi belgemle birlikte iç camasir magazasi acmak istiyorum.daha onceden belge almadan bisey yapilmiyordu 2020 de bu kural deisti diye hatirliyorum.benim hangi yolu izlemem lazim neler yapmam gerekiyor? Destek icin tesekkurler simdiden.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İşletmenizi kurup, e-devlet üzerinden ‘Geleneksel Girişimcilik Destek Programı’ başvurusunda bulunmanız yeterlidir.

 4. blank elif dedi ki:

  nekadar hibe veriliyor acaba

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   En çok 60 bin TL kadar

 5. blank Mustafa dedi ki:

  Merhaba Ben icgiyim dükkanı açmak istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum. Eğitim almam gerekiyor mu. Destek kredisi için ne yapmam gerekiyor. Dükkanı acma aşamaları nelerdir.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, geleneksel girişimcilik eğitimlerini almanız gerekmektedir.

KOSGEBKredi.net