KOSGEB Kredi

KOSGEB Girişimcilik Kursları 2020 Başvuru Formu (e-Devlet)KOSGEB Girişimcilik Kursları 2020 Başvuru Formu (e-Devlet)

Yeni kuracağınız iş için devletten KOSGEB aracılığı ile neredeyse açılış giderlerinin çoğuna hibe almanın ilk ayağı olan 4 günlük Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2020 yılında da hız kesmeden devam etmektedir. İstanbul en başta olmak üzere Ankara ve İzmir ile yeşil Bursa’mız ile toros dağların incisi Adana’da çok fazla ilgi görülen kursların tüm başvuru adresleri ile formu en güncel bir şekilde telefon numaraları ile siz yeni girişimcilerimiz için yer verdik. Ayrıca eğitimler için uzaktan eğitim ile İnternet üzerinden e-Devlet şifresi il başvuru da bulunacaklar için bunun nasıl yapılacağını videolu olarak anlattım.

KOSGEB Kurslarını Veren Kurumlar

Bildiğiniz gibi KOSGEB oluşturmuş olduğu Yeni Girişimcilik Destek Programı aracılığı ile bir çok iş fikrine sahip olan vatandaşımıza geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da açılış giderleri için hibe vermektedir. Tabi tüm bu olanakları yeni girişimlerimize sunmadan önce ise belkide tek bir şartı olan ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” adı altında verilen kurslara her yıl olduğu gibi 2020 yılında da katılınması ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını talep etmektedir. Kurum tarafından finanse edilen bu eğitimleri diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl içinde iş ortakları partnerlik edecektir. Birimin eğitimler konusunda partnerlerini bilmeyenler için sıralamamız gerekir ise, listemizi şu şekilde oluşturabiliriz.

 1. İlk sırayı yerel Belediyeler,
 2. İkinci sıramızda ise İŞKUR
 3. Ticaret Odası
 4. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı
 5. Halk Eğitim Merkezleri
 6. Üniversiteler
 7. Kalkınma ajansları
 8. Engelli federasyonları

diyebiliriz.

Tüm Kurumların Kurs Başlangıç Tarihleri ve Adresleri

Yeni girişimcilerimize eğitim katılımları için zaman kaybı yaşatmayan KOSGEB anlaşmış oldukları iş ortakları ile 2020 yılında da bu seferberliğine devam etmektedir. Özellik ile Ankara ve İstanbul, İzmir gibi büyük illerimizde çok daha sık bir şekilde düzenlenen bu eğitimlere 18 yaşına adım attım tüm girişimciler başvurabilmektedir. Sadece birim tarafından düzenlenmek ile kalmayıp iş ortakları tarafından da Türkiye’nin tüm ile hatta ilçelerinde dahil düzenlenen bu kursların güncel tarihleri tek bir adres olan BURADAN yayımlanmaktadır. Başvuru detaylarının yer aldığı sayfaya erişim için bağlantının yedeği ile belirtmiş olduğum bu sayfaya giren yeni girişimcilerimiz ” İL FİLTRESİ ” alanından hangi ilde eğitim başvurusu yapmak istiyorsa o ili seçmeleri gerekir.

Katılım için il seçim işlemi yaptıktan sonra yeni açılan sayfadaki kurs tarihlerinden, size en uygun pozisyonda olanı seçip kurs adresi ve iletişim telefon numaraları dahil olmak üzere bir çok eğitim başvuruları için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere erişim sağlaya bilirler.

Kurslarda İkametgah Şartı Yoktur!

Daha çok Bursa, Adana gibi büyük şehirlerimizde yaşanan bir konuyu dile getirmek istiyorum. Bu konu ne yazık ki özellik ile devletimiz tarafından kuruma verilen desteğin artması ile birlikte başlayan eğitim katılım yoğunluğundaki sıra beklenmesidir. Kurum bu sorunu kolay yoldan çözmek adına en başta eğitim katılımları için ikametgah şartını kaldırmıştır. Yani isteyen yeni girişimciler 2020 senesinde düzenlenecek olan KOSGEB kursları için başvurularını kendilerine uygun daha az nüfusa sahip ilçelerde yapabilmektedirler. Az nüfuslu ilçelerde düzenlenen eğitimlere rağbetin çok daha az olacağı için sıra bekleme kaygısı yaşamaz üstelik öncelik hakkı içinde düzenlenen yazılı / sözlü mülakatından da elenme gibi bir şansınız olmaz.!

Başvuru Yapacağınız Kurum Önemli

Hani dedik ya değerli girişimciler KOSGEB kurslarını yeni girişimcilerin sıra beklememesi için bir çok resmi kurum seferber oldu diye… İşte yalnız bu seferber olan resmi kurumların kursiyer alabilmesi için bazı şartları olabilmektedirler. Zaten bu şartları da eğitime aracı olan kurum başvuru adresini öğreneceğiniz sayfadaki açıklama alınında örnekteki gibi belirtmektedir.

Bu ayrıştırma daha çok İŞKUR ve Üniversiteler ile Meslek odaları tarafından sıklık ile yapıldığı için lütfen bu ayrıntıya dikkat ediniz.

KOSGEB Kursları İnternet e-Devlet Üzerinden Alma

Artık hangi kurum tarafından neredeki il den eğitim alacağınıza karar verdiyseniz girişimcilik eğitimi başvuru formuna doldurmaya sıra gelmiştir demektir. Ama bu işlemi sağlamadan önce mutlaka size ait bir e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Çünkü başvuru formu daha önce kurum tarafından el ile doldurulurken şimdi artık İnternet üzerinden doldurulması ile sağlanmaktadır. Eğer bir e-Devlet şifreniz mevcut değilse bunu size en yakın PTT şubelerinden temin edebilirsiniz.

e-Devlet şifresi olan girişimciler eğitim başvuru formuna erişim sağlayabilmeleri için https://www.turkiye.gov.tr/iletisim-secenekleri adresine doğrudan girerek elektronik posta adreslerini girmeleri gerekir. Bu alana postalarını giren katılımcılar ” İl Filtresi ” bölümün yanında başvuru formuna ulaşmak için e-Devlet ile başvur demeleri yeterli olacaktır.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvuru Formu Erişim Görseli

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvuru Formu Erişim Görseli

Daha sonraki adımları Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi içeriğimiz de bulabilirsiniz.

Formu eksiksiz bir şekilde doldurdunuz zaman başvurunuz işleme ilgili kurum tarafından işleme alınacaktır. En kısa sürede sistemdeki cep telefonunuzdan size geri dönüş sağlanacaktır.

"KOSGEB Girişimcilik Kursları 2020 Başvuru Formu (e-Devlet)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Girişimcilik Kursları 2020 Başvuru Formu (e-Devlet)" - 126 YORUM
 1. blank feyyaz kara dedi ki:

  kursa kayıt olmak istiyorum

 2. blank Esengül dedi ki:

  kayıt olmak istiyorum

 3. blank Nebahat dedi ki:

  Tarım hayvancılık eğitimlerine katılmak için nasıl baş vuru yapa bilirim

1 11 12 13
KOSGEBKredi.net