KOSGEB Girişimcilik Kursları 2019 Başvuru Formu

KOSGEB Girişimcilik Kursları 2019 Başvuru Formu
13 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 29.883 kez okundu.


Yeni kuracağınız iş için devletten KOSGEB aracılığı ile neredeyse açılış giderlerinin çoğuna hibe almanın ilk ayağı olan 4 günlük Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 2019 yılında da hız kesmeden devam etmektedir. İstanbul en başta olmak üzere Ankara ve İzmir ile yeşil Bursa’mız ile toros dağların incisi Adana’da çok fazla ilgi görülen kursların tüm başvuru adresleri ile formu en güncel bir şekilde telefon numaraları ile siz yeni girişimcilerimiz için yer verdik.

2019 Yılında KOSGEB Kurslarını Veren Kurumlar

Bildiğiniz gibi KOSGEB oluşturmuş olduğu Yeni Girişimcilik Destek Programı aracılığı ile bir çok iş fikrine sahip olan vatandaşımıza geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2019 yılında da açılış giderleri için hibe, işletmesinin genel ihtiyaçlarının karşılanması ve büyütülmesi amacıyla da ” Sıfır Faizsiz Kredi ” olanakları sağlamaktadır. Tabi tüm bu olanakları yeni girişimlerimize sunmadan önce ise belkide tek bir şartı olan ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” adı altında verilen kurslara her yıl olduğu gibi 2019 yılında da katılınması ve başarılı bir şekilde tamamlanmasını talep etmektedir. Kurum tarafından finanse edilen bu eğitimleri diğer yıllarda olduğu gibi bu yıl içinde iş ortakları partnerlik edecektir. Birimin eğitimler konusunda partnerlerini bilmeyenler için sıralamamız gerekir ise, listemizi şu şekilde oluşturabiliriz.

 1. İlk sırayı yerel belediyeler,
 2. İkinci sıramızda ise İŞKUR
 3. Ticaret Odası
 4. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı
 5. Halk Eğitim Merkezleri
 6. Üniversiteler
 7. Kalkınma ajansları
 8. Engelli federasyonları

diyebiliriz.

Tüm Kurumların Kurs Başlangıç Tarihleri ve Adresleri

Yeni girişimcilerimize eğitim katılımları için zaman kaybı yaşatmayan KOSGEB anlaşmış oldukları iş ortakları ile 2019 yılında da bu seferberliğine devam etmektedir. Özellik ile Ankara ve İstanbul, İzmir gibi büyük illerimizde çok daha sık bir şekilde düzenlenen bu eğitimlere 18 yaşına adım attım tüm girişimciler başvurabilmektedir. Sadece birim tarafından düzenlenmek ile kalmayıp iş ortakları tarafından da Türkiye’nin tüm ile hatta ilçelerinde dahil düzenlenen bu kursların güncel tarihleri tek bir adres olan BURADAN yayımlanmaktadır.

Lütfen dikkat! Her hangi bir neden dolayı eğitim tarihlerine erişim sağlayamazsanız, yardımcı bağlantımız olan BURADAN destek alınız.

Başvuru detaylarının yer aldığı sayfaya erişim için bağlantının yedeği ile belirtmiş olduğum bu sayfaya giren yeni girişimcilerimiz ” İL FİLTRESİ ” alanından hangi ilde eğitim başvurusu yapmak istiyorsa o ili seçmeleri gerekir.

KOSGEB Kursları 2019 Başvuruları Tarih ve Adreslerinin Öğrenilmesi

KOSGEB Kursları 2019 Başvuruları Tarih ve Adreslerinin Öğrenilmesi

Katılım için il seçim işlemi yaptıktan sonra yeni açılan sayfadaki kurs tarihlerinden, size en uygun pozisyonda olanı seçip kurs adresi ve iletişim telefon numaraları dahil olmak üzere bir çok eğitim başvuruları için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere erişim sağlaya bilirler.Kurslarda İkametgah Şartı Yoktur!

Daha çok Bursa, Adana gibi büyük şehirlerimizde yaşanan bir konuyu dile getirmek istiyorum. Bu konu ne yazık ki özellik ile devletimiz tarafından kuruma verilen desteğin artması ile birlikte başlayan eğitim katılım yoğunluğundaki sıra beklenmesidir. Kurum bu sorunu kolay yoldan çözmek adına en başta eğitim katılımları için ikametgah şartını kaldırmıştır. Yani isteyen yeni girişimciler 2019 senesinde düzenlenecek olan KOSGEB kursları için başvurularını kendilerine uygun daha az nüfusa sahip ilçelerde yapabilmektedirler. Az nüfuslu ilçelerde düzenlenen eğitimlere rağbetin çok daha az olacağı için sıra bekleme kaygısı yaşamaz üstelik öncelik hakkı içinde düzenlenen yazılı / sözlü mülakatından da elenme gibi bir şansınız olmaz.!

Başvuru Yapacağınız Kurum Önemli

Hani dedik ya değerli girişimciler KOSGEB kurslarını yeni girişimcilerin sıra beklememesi için bir çok resmi kurum seferber oldu diye… İşte yalnız bu seferber olan resmi kurumların kursiyer alabilmesi için bazı şartları olabilmektedirler. Zaten bu şartları da eğitime aracı olan kurum başvuru adresini öğreneceğiniz sayfadaki açıklama alınında örnekteki gibi belirtmektedir.

KOSGEB Kursları 2019 Başvuruları

KOSGEB Kursları 2019 Başvuruları

Bu ayrıştırma daha çok İŞKUR ve Üniversiteler ile Meslek odaları tarafından sıklık ile yapıldığı için lütfen bu ayrıntıya dikkat ediniz.

Başvuru Formuna Erişim e-Devlet Üzerinden’de Sağlanmaktadır!

Artık hangi kurum tarafından neredeki il den eğitim alacağınıza karar verdiyseniz girişimcilik eğitimi başvuru formuna doldurmaya sıra gelmiştir demektir. Ama bu işlemi sağlamadan önce mutlaka size ait bir e-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Çünkü başvuru formu daha önce kurum tarafından el ile doldurulurken şimdi artık İnternet üzerinden doldurulması ile sağlanmaktadır. Eğer bir e-Devlet şifreniz mevcut değilse bunu size en yakın PTT şubelerinden temin edebilirsiniz.

e-Devlet şifresi olan girişimciler eğitim başvuru formuna erişim sağlayabilmeleri için https://www.turkiye.gov.tr/iletisim-secenekleri adresine doğrudan girerek elektronik posta adreslerini girmeleri gerekir. Bu alana postalarını giren katılımcılar ” İl Filtresi ” bölümün yanında başvuru formuna ulaşmak için e-Devlet ile başvur demeleri yeterli olacaktır.

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvuru Formu Erişim Görseli

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi Başvuru Formu Erişim Görseli

 

Formu eksiksiz bir şekilde doldurdunuz zaman başvurunuz işleme ilgili kurum tarafından işleme alınacaktır.

 Bir önceki yazımız olan KOSGEB Ordu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Girişimcilik Kursları 2019 Başvuru Formu Konusuna 52 Yorum Yapıldı
 1. Rabiya dedi ki:

  Kurslara nasil basvuru yapabiliyoruz internet uzerinden

  1. Admin dedi ki:

   Rabia hanım e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz

 2. İrem dedi ki:

  Ben bayan kuaförü olmak istiyorum ve halk eğitim merkezinde kurs görüp öğrenip ondan sonra kosgebe başvuru yapsam sorun olurmu çünkü halk eğitimden sertifika alacam ve sonra kosgeb den alıcam ne yapmam gerekiyor

 3. ergun dedi ki:

  iyi gunler halı yıkama fabrıkası kurmak ıstıyorum
  buyuk bıryer toz alma yıkama tam otomatık kurutma servıs sıkma devletten tesvık alabılırmıyım kursa nasıl kalılabılırım g.antepten iyi gunler

 4. Bahar tatu dedi ki:

  İyi günler..bu kurs sadece kadınlara özel değil değilmi? Ve ben mavi kart sahibiyim yinede bu kursa katılabiliyormuyum? Veee online olarak ta derse katılabiliyormuyuz???

  1. Admin dedi ki:

   Bahar hanım kurslara sadece Üniversite de girişimcilik eğitimi almış ve kuracakları işletmeleri İŞGEM sınırları içinde olanlar katılmıyor. Onun haricinde herkes bu eğitimleri almak zorundadır.

 5. Melek Oluşan dedi ki:

  Mayısda kursuna girdigimiz girişimcilik sertifikasını ne zaman alabiliriz bilgi alabilirmiyiz

  1. Admin dedi ki:

   Melek hanım eğitimi aldığınız kurum tarafından sertifikanız onaya gönderilmiş ve muhtemelen geri gelmiştir. Lütfen kursu aldığınız kurumu arayınız.

  2. nalan akyüz dedi ki:

   melek hanım hangi ilde aldınız kurs egitimini bfn gittim daha vaşlammış

 6. Çiğdem Kızılkuyu dedi ki:

  Börek üzerine dükkan açmak istiyorum KOSGEB kredisi almak için nereye başvurabilirim

  1. Admin dedi ki:

   Önce girişimcilik eğitimi almanız gerekiyor, bunun içinde başvuru işlemini sitemizde yer aldığı şekilde sağlamanız gerekmektedir.

 7. Fulya dedi ki:

  Merhaba Antalya/Alanyada başvuru ve kurs tarihleri nezaman acaba bilgi alabilir miyim lütfen ?

  1. Admin dedi ki:

   http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=7 adretsen güncel olarak kurs tarihlerini Antalya için görebilirsiniz.

 8. Beyhan dedi ki:

  Merhaba İstanbul bahçelievler semtine en yakın KOSGEB girişimcilik eğitimi nerde veriliyor tarihleri nedir

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, sitemizde bağlantıdan İstanbul için düzenlenen KOSGEB eğitimlerin listesini görebilir e-Devlet üzerinden başvurunuzu sağlaya bilirsiniz.

 9. ilyas Taşdemir dedi ki:

  Ben 53 yaşında emekliyim köyümde kalan ömrünü tarım hayvancılık,la geçirmek istiyorum hayvan barınağı yapıp hayvanlar için bir karı koca aileyi istihdam etmek istiyorum işimi kurarken KOSGEB eğitimi ve desteklerden yararlanamıyor muyum ?

  1. Admin dedi ki:

   Ne yazık ki hayır, hayvancılık için Tarım Kredi Kooperatifleri ile irtibata geçmelisiniz. Yada TKDK kurumu ile

 10. Enver dedi ki:

  Ben enver özgün mardin kızıltepe de eğitim programı nerde alınıyor

 11. Osman dedi ki:

  Merhaba! Kayseride hala kurs kayıtları suruyormu acaba..

 12. Ebru dedi ki:

  70 saat 10 gün dio lar hangisi dogru

  1. Fikret MERAL dedi ki:

   Toplam 32 saat olarap lanlanmıştır.Günlük 8 ssat üzerinden eğitim verilirse 4 tam gün eğitim ( Eğitmen İnş.Müh. Fikret MERAL )

 13. orhan dedi ki:

  Mrhb iş makinasi operatörüyüm kendi makinami almak istiyorum yararlana bilirmiyim.

 14. Tuğba dedi ki:

  Mrb, kaymekten aldığımız girişimcilik sertifikası, kosgebten aynı sertifikayı almamıza engelmi?
  Birde kaymek sertifikamızla hibe alabilirmiyiz? Şimdiden teşekkür ederim

 15. Gul dedi ki:

  Merhaba.
  İzmir’de kurs kayıtları devam ediyor mu acaba ?
  Kurs tarihleri açılmıyor hata veriyor.

  1. Admin dedi ki:

   Sistemde bir hata var, lütfen http://ww2.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste bu adresten İzmir dahil tüm kurs tarihlerini öğreniniz.

 16. Zynp dedi ki:

  Mrb bende mardindeyim ve terzilikle ilgili bi iş kurmak istiyorum kurs varmıdır

 17. derya bütüner dedi ki:

  bende kurslarınıza katılıp iş kurmak istiyorum ben yalnız bir bayanım ve bakmakla yukumlu oldum cocuklarım var ve iş kurmak istıyorum kayıt tarıhını ogrene bılırmıyım lütfen bılgılendırın

 18. Güngör aslan dedi ki:

  Selamlar iyi bir fikrim var ve kursa katılmak istiyorum. Fakat bankalar nezdinde sicilim kotu buna rağmen teşvik ve hibelerden faydalanabilirmiyim sizce

  1. Admin dedi ki:

   Tabi, teşvikler için sizin geçmişe yönelik borçlarının dikkate alınmamaktadır. ( Devlete borcunuz yoksa tabi.. )

 19. Filiz Ağar dedi ki:

  Merhaba Adana Mavibulvarda oturuyorum Kosgeb kurslarina katilip iş yeri açmak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   2017 kurlarına katılım başvurusunda buluna bilirsiniz.

 20. Emin dedi ki:

  Merhaba. Manavgat- Antalya en yakın hangi Tarihte KOSGEB kursuna kayıt olabilirim. Yada serik- Antalya

  1. Admin dedi ki:

   Sitemizde tüm kurs tarihleri mevcuttur.

 21. Şehristan dedi ki:

  Merhaba Bursa’da kurs için başvuru yaptım yani formu doldurdum kesin alırlar mı bana talep fazla olduğu içın onaylanmayabilir dediler bir sonraki kursa alirlar o kurs ne zaman olur

  1. Admin dedi ki:

   Sayın, Şehristan ŞENER isterseniz diğer ile yada ilçelerde de kurslara katılabilirsiniz.

 22. susam yılmaz dedi ki:

  ankarada koskep kursları ne zaman başlıyor öğrenebilirmiyim lütfen

  1. Admin dedi ki:

   Türkiye deki tüm KOSGEB kurslarını ilgili sayfalarında sizler için paylaştık. https://www.kosgebkredi.net/kosgeb-ankara-kurs-tarihleri-basvuru-formu/ bu adres den gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

 23. Seviye acar dedi ki:

  Çanakkale de kurs yok neden

 24. İpek GÜRDAL dedi ki:

  birecik kosgeb nezaman başliyor

 25. Dudu dedi ki:

  Adana san kosgeb e başvuru yapmak istiyorum.Bunun için ne yapmam gerekiyor?Yardımcı olursanız sevinirim

 26. Nermin dedi ki:

  Adana dan kosgeb e başvuru yapmak istiyorum. Yeni kayıt için nerde yaptırabilirim

 27. Aysenur dedi ki:

  Ankara il genelinde kendi imalatimizla magazalarimiz da satışa sunmak istediğimiz ve ilk etapta 3 mağaza ile baslayip daha sonra zincirleme olarak mağaza adedini ve çalışanını çoğaltmak üzre zebra ve stor imalat i kurmak istiyorum mağaza adımız zebra stor market olacaktır %100 kar marjı olan bu sektör ü 11 yıldır yapmaktayim ama sermayem olmadığı için hayat a gecirememekteyim. Bugünkü yapılaşma ve inşaat sektörü geniş ev ve büyük balkonlu sitelerden oluşmaya başlaması ve bu sektörü hızlandırmış ve rağbet oluşumuna suruklemektedir kar oranı yüksek olmasına rağmen bu sektörün belirli sayılarda imalatçısı bulunmakta dir bu sayının 10 katı bile olsa yetmeyecektir günümüz yaiasmasina bunun icindirki tercubemizi ve bilgi birikimimizi çevremizi kullanarak kurmak istediğimiz mağazaları nasıl yol izlemem gerektiğini ve nasıl yararlanmam gerektiğini sizin bilgilerinize sunmak isteriz irtibat no 0535 386 95 32 ilginize ve vereceğiniz bilgi için tsk

 28. Ali Bolat dedi ki:

  Selam iyi akşamlar bn oto yıkama açmak istiyorum nasıl bir bir yol izlemeliyim

 29. Serkan Toy dedi ki:

  Merhaba iyi calismalar;
  Ben mobilya imalat dukkani acmayi düşünüyorum konuyla ilgili yardimci olur musunuz

 30. Hüseyin dedi ki:

  Slm ben otoboya dükyanı açmak istiyorum ödeyemediğim kredi borçlarım var acaba Faydalana bilirmiyim bilgi alıp kurslara katılmak istiyorum

 31. Fatma dedi ki:

  Mrb ben fatma fab ahciyim kendime ait bir yer açmak istiyorum tablot yardımcı olursanız

 32. elifnur dedi ki:

  Iyi gunler bnde ana okulu acmk istyrm

 33. rıza dedi ki:

  merhaba ben rıza akyüz AKYÜZ BİLGİSAYAR olarak işletme açtım masraflarım giderlerim biraz bütçe istiyor istediğim projelere de planlara ulaşamıyorum maddi imkanlardan dolayı devlet desteği ve katsı olursa daha cok insana hitap edecegim ş yapacağim desteğinizi bekliyorum
  cep:0539 488 22 21
  doğum:22.05.1991
  zeytinburnu-ist

 34. Asiye Erman dedi ki:

  Merhaba bn bursa gemlikte yaşıyorum üç arkadaş organik ürün satışı yapacağımız bir işyeri açmak istiyoruz KOSGEB kredisinden nasıl faydalanabiliriz bu konuda bilgi verirseniz memnun olurum

 35. Ridvan yalcin dedi ki:

  Mrb ben ridvan yalcin 29.08.1990 dogumluyum istanbul büyükcekmece de kaliyorum , otoboya – kaporta ustasiyim babadan yadigar meslegim var kendi işyerimi kendi işimi acmak istiyorum annemde kosgeb yardim edilerek bayan kuaförü acmisti bnde bi hakk istiyorum lütven yardimci olun

 36. nuri dedi ki:

  Isyeriacmakistiyorum

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB Ordu
KOSGEB Ordu

Karedeniz bölgemizde belkide en çok esnaf çıkaran illerimizden biride Ordu ilimizdir. Yeni girişimcilerin sıklık ile harika iş fikirleri ile KOSGEB...

Kapat