KOSGEB Kredi

KOSGEB GirişKOSGEB Giriş

Her sene olduğu gibi 2019 yılında da KBS üzerinden KOSGEB giriş iki şekilde sağlanmaktadır. Bunun ilki esnaf ve KOBİ ‘ler için Veri tabanına kayıt olarak yapılması, diğer bir kesim olan yeni girişimcilerinde KOSGEB’e ilk kayıt ismi verilen başvuru formunun doldurulması neticesinde alınan kullanıcı adı ve şifre ile yapılmasıdır. Bu denli önem az eden kayıt başvuru işlemin nasıl yapılacağını ilk olarak KOBİ ‘ler için ardında ise yeni girişimcilerimiz için resimli olarak tarif ettik.

KOBİ ‘ler KOSGEB giriş formu nasıl doldurabilir?

KOBİ ‘lerin KBS yani KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden işlem yapabilmesi için ilk olarak http://destek.kosgeb.gov.tr/ adres üzerinden veri tabanı kaydı oluşturması gerekmektedir. Bu işlemi başlar iken dikkat etmeniz gereken husus ise bütün işlemleri seri bir şekilde yapmanızdır. Eğer ki formu doldurma süreniz 14 – 15 dakikayı geçer ise sistem otomatik olarak zaman aşımı hatası verecektir. Şimdi sizlere sırası ile KOSGEB giriş formu nasıl doldurulur resimleri ile anlatacağız.

 • Biz sizlere direk olarak giriş bölümüne ulaştırmak için oluşturduğumuz linki tıklamanız yeterli olacaktır. Linki tıkladıktan sonra karşınıza ” Vergi / T.C. Kimlik No ile İşe Başlama Tarihi ile giriş yaptıktan sonra aşağıdaki bir bir ekran gelecektir.
Kosgeb Giriş Ekran Görünümü

KOSGEB Giriş Ekran Görünümü

 • Bu ekranı erişim sağladıktan sonra aşağıdaki resimdeki alana işletme adınızı ve unvanını BÜYÜK HARFLER ile girmeniz gerekmektedir.
İşletme Adı Giriş Bölümü

İşletme Adı Giriş Bölümü Ekran Görünümü

 • İşletme unvanınızı doldurduktan sonra sıra işletmenizin statüsünü seçilmesine gelmektedir. Lütfen aşağıdaki resimdeki yer alan bölüme işletmenizin statüsünü giriniz. ( Adi ortalık, limited, kolektif, komandit, şahıs, diğer, yurt dışı, bilinmeyen ) olanlardan sizin için uygun olanını giriniz..
işletme Statusu Seçilmesi

işletme Statüsü Seçilmesi Ekran Görünümü

 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sıra vergi dairesi seçimi geldi. Vergi dairesini seçimini yaparken işletmenizin bulunduğu ili seçmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki resimdeki alana bağlı bulunduğunuz ili giriniz.
Vergi Dairesi Seçimi

Vergi Dairesi Seçimi Ekran Görünümü

 • Vergi dairesi ili seçimini yapıldıktan sonra sıra bağlı bulunduğunuz ilçe veya semt seçimini yapılmasına geldi. Aşağıdaki resimdeki alana bağlı bulunduğunu ilçe veye semti giriniz.
Vergi dairesi ilçe seçimi

Vergi dairesi ilçe seçimi Ekran Görünümü

 • KOSGEB giriş işleminin devamı için sıra vergi numaranızı veya şahıs iseniz TC kimliğinizi girmeye geldi. Aşağıdaki ekrandaki bölüme lütfen vergi numaranızı veya şahıs iseniz TC kimlik numaranızı giriniz.
Vergi No veya TC Giriş Ekranı

Vergi No veya TC Giriş Ekran Görünümü

 • Kuracağınız olan işletmenin, imza atmaya yetkili olan kişinin bilgilerini aşağıdaki resimdeki alana giriniz.
Yetkiki Kişi Giriş Ekranı

Yetkili Kişi Giriş Ekranı

 • Kurmuş veya kuracak olduğunuz işletmenin yılını aşağıdaki resimdeki olan alana formda giriniz
İşletme Kuruluş Yılı Giriş Ekranı

İşletme Kuruluş Yılı Giriş Ekranı

 • İşletmeniz hangi bölgede ise o bölgeyi aşağıdaki resimdeki gibi görünen formdaki alana giriniz.
İşletmenin Bulunduğu Gölge Giriş Ekranı

İşletmenin Bulunduğu Gölge Giriş Ekranı

 • Kurmuş olduğunuz işletmenin eğer ki esnaf ise Esnaf sicil numarası, Ticari ise Ticari sicil numaranızı aşağıdaki resimdeki gibi formda ilgili alana giriniz.
Ticari veya Esnaf Sicil No Giriş Ekranı

Ticari veya Esnaf Sicil No Giriş Ekranı

 • Hangi meslek gurubuna bağlı iseniz aşağıdaki resimdeki gibi formdaki alana giriniz.
Meslek Kuruluş Seçim Ekranı

Meslek Kuruluş Seçim Ekranı

 • Aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi faaliyet kodu seçimi yapılması için ” Faaliyet Kodunu Seçmek için Tıklayın ” butonuna basarak, faaliyet kodu seçimi yapılması gerekmektedir.
Faailiyet Kodu Seçim Ekran Görüntüsü

Faaliyet Kodu Seçim Ekran Görüntüsü

 • Faaliyet kodu seçmek için tıklayın butonuna bastıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi ekran gelecektir, bu ekranın adı NACE SEÇİM EKRANI dır. Bu alandan işletme türünüzü seçiniz. Eğer ki imalat yapıyor iseniz imalatçı yapmıyor seçilmeli eğer ki yapmıyor iseniz imalat dışı çalışıyorum seçilmelidir. Bu seçimi yapıldıktan sonra aynı ekrandaki bulunan NACE ÜST KODU seçiniz.
Nace Ekran Görüntüsü

Nace Ekran Görüntüsü

 • NACE Üst Kodu Seçildikten sonra ” NACE ikili Kodu ” dolacak ve ilgili bölümü seçmeniz gerekecek, Ekran görünümü aşağıdaki resimdeki gibi olacaktır.
Nace İkili Kod Giriş Ekran Görüntüsü

Nace İkili Kod Giriş Ekran Görüntüsü

 • NACE Formunu doldurduğunuza göre aşağıdaki resimdeki gibi bir alan çıkacak ve bu alanda ilgili bölümleri seçerek ( işaretleyerek ) alt sağ köşedeki kaydet butonuna tıklayınız..
İlgli Alan Seçim Ekran Görüntüsü

İlgli Alan Seçim Ekran Görüntüsü

 • KOSGEB giriş için şifre gönderimi için kullanmakta olduğunu e-mail bilgilerini aşağıdaki resimdeki gibi olan alana giriniz. Diğer iletişim bilgilerini de ilgili alanlara giriniz..
Kosgeb Giriş İletişim Bilgileri Ekran Görüntüsü

KOSGEB Giriş İletişim Bilgileri Ekran Görüntüsü

 • Yukarıda yaptığınız işlemleri onaylamanız gerekmektedir. Lütfen aşağıdaki resimdeki gibi işletme hakkında verdiğiniz bilgilerin doğru olduğunu teğet etmek için formu onaylayın.
Onay Ekran Görüntüsü

Onay Ekran Görüntüsü

 • Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra sistem ve sizin bilgilerinizin güvenliği için aşağıdaki örnek resim deki gibi karşına çıkan rakamları boş olan kutucuğa girin ve sağ alttaki ” kaydet ” butonuna basınız..  No: Resimdeki rakamlar örnektir, lütfen kendi oluşturduğunuz formdaki rakamları giriniz!
Kontrol Ekran Görüntüsü

Kontrol Ekran Görüntüsü

Kaydet Ekran Görüntüsü

Kaydet Ekran Görüntüsü

 • KOSGEB giriş için bütün bu işlemleri yaptıktan sonra sağ alt köşedeki bulunan kaydet butonuna bastıktan sonra karşımıza bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda sizinle irtibat kurulabilecek en yakın adresi seçmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yaptıktan sonra tekrar ilgili yerdeki ” kaydet butonu ” na tıklayarak sistemin size özel oluşturmuş olduğu KOSGEB Giriş için kullanıcı adı ve şifrenizi alınız. Daha sonra şifrenizi ile KOBİ beyannamesi hazırlamanız gerekmektedir. KOBİ beyannamesi nasıl hazırlanır resimli anlatım için lütfen tıklayınız.
Şifre Oluşturma Ekran Görüntüsü

Şifre Oluşturma Ekran Görüntüsü

Yeni girişimciler KOSGEB’e ilk kayıt işlemini nasıl yapabilirler ?

Yeni iş yeri kuracakların KBS’ ye giriş yaparak ” Yeni Girişimci Destek Programı ” başvuru yapabilmesi için ilk olarak için KOSGEB’e ilk kayıt işlemini sağlaması gerekmektedir. Bu işlemi İŞGEM alanları içinde işletme kuracakların yapması gerekmez. İŞGEM alanına işletme kuracak olan yeni girişimciler sisteme giriş şifresini kendi birimlerine başvuru yaparak alabilirler. Diğer girişimcilerimiz ise sırası ile aşağıdaki işlemleri sağlaması gerekir.

 1. İlk olarak http://destek.kosgeb.gov.tr/ adresine girelim.
 2. Adrese giriş yaptığımız vakit ekranın sol tarafında bulunan ” KOSGEB’e ilk başvurusu ” bağlantısını tıklatalım.
 3. Açılan sayfada ki en alt bölümdeki iki kutucuğu işaretleyip ” BAŞVUR ” butonuna tıklatalım.
 4. Karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü çıkacaktır. Bu alanları eksiksiz ve doğru bir şekilde dolduralım.

  KOSGEB e ilk kayıt

  KOSGEB e ilk kayıt

 5. Doğru bir şekilde bu alanı doldurduktan sonra aşağıdaki güvenlik kodunu da girerek ” İleri ” diyelim.
 6. Şimdi karşımıza son ekran çıkacak, bu ekranda da gerekli alanları doğru bir şekilde dolduralım. Özellik ile mail adresimizin doğru olmasına çok özen gösterelim. Zira sistem tarafından otomatik oluşturulan KOSGEB giriş şifresi o mail adresine düşecektir.

Hepsi bu kadar basit. 🙂

"KOSGEB Giriş" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Giriş" - 6 YORUM
 1. Emine genç dedi ki:

  Bana biligi veriseniz sevinirim

 2. Emine genç dedi ki:

  Hibe hakkinda bana bilgi verirseiz sevinirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tabi veririz. KOSGEB desteklenen sektörlerden hibe alabilirsiniz. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken girişimcilik kurslarına katılmanız dır.

 3. Müjdat ayık dedi ki:

  KOSGEB kayıt olmak

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Girişimcilik kursları için mi ? KOBİ kaydı mı oluşturmak istiyorsunuz. ?

 4. YALÇIN KOÇTAŞ dedi ki:

  Slm Ben işyeri açmak istiyorum hiçbir gelirim yok bu koskepten bizde faydalanmak için ne yapmamız lazım bize bu yardımcı olur musunuz ben pide lahmacun lavaş ustasıyım bana dönerseniz sevinirim fırın açmayı düşüyorum şimdiden teşekkürler

KOSGEBKredi.net