KOSGEB Kredi

KOSGEB GiresunKOSGEB Giresun

Çotanaklar diyarı Giresun’daki tüm benim çok iyi bir iş fikrim var diyen erkek, kadın girişimciler devlet destekleri ile bu iş fikrinize can vermek artık çok ama çok kolay. Tek yapmanız gereken ilk olarak Giresun ilimiz de yada size yakın herhangi bir ilçesindeki 4 günlük kurslara katılıp girişimcilik belgesi almanızdır. Daha sonrasında hibe ye giden yol kendiliğinden gelecektir. Giresun İŞKUR ve TSO dahil bir çok olmak üzere şuan ve yakın tarihlerde düzenlenecek olan bu eğitimlerin başlama tarihleri peki ne zaman ? nasıl vereye nereye başvuruda buluna bilirsiniz ? işte yanıtı tüm eğitimler hakkında bilinmesi gerekilen 3 sorunun yanıtı.

KOSGEB Giresun girişimcilik eğitimleri ne zaman başlıyor ?

KOSGEB desteklenen sektörler üzerinden bir iş açacaksanız bunu devlet destekleri ile yapmamanız için en büyük neden gerçekten çok varlıklı bir girişimci olmanızdır. Şayet, varlıklı bir girişimci dahi olsanız devletin bu imkanlarını değerlendirmemek gerçekten sizler için çok büyük bir kayıp olacaktır. Sadece girişimcilik yatırımlarınıza 4 gün kadar bir ara verip Giresun’daki eğitimlere katılmanız bir çok yatırım konusunda yapacağınız giderleri hibe olarak geri almanız için yeterli olacaktır. Giresun da bu amaç ile bir çok kurum ve dernek seferber olmuş, şehre yeni esnaflar kazandırmak için kursları düzenlemek için fedakarlıklarda bulunmaktadırlar. Siz Giresunlu girişimlerimiz de bu eğitimleri almayı istiyorsanız tek yapmanız gereken https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=28 burada yer alan eğitim listesinden size uygun olan tarihte olanı seçmek ve başvurunuzu aşağıdaki 2 seçenekten biri olacak şekilde yapmanızdır.

Giresun girişimcilik kurslarına nasıl başvurabilirsiniz ?

Artık girişimcilik eğitimlerine başvurmak en az eğitimleri almak kadar çok basittir. Başvurunun kolay olması için İnternet üzerinden de kurum artık izin sağlamıştır. Eğitim takviminde yer alan birime şahsen gidip başvuru da bulunmak istemeyen Giresunlu girişimciler e-devlet şifreleri ile ön kayıtlarını 3 adımda oluştura bilirler.

 1. İlk adım e-devlet sistemine girmeniz.
 2. İkinci adım KOSGEB kurumuna gitmeniz
 3. Üçüncü adım ise kurumun hizmetleri bölünün den ( https://bit.ly/2Tg7502 ) girişimcilik eğitimini seçerek başvuru formunu doldurmanız dır.

Hepsi bu kadar kolay. Bu işlemler sonrasında sizleri tıp ki eğitim verecek kuruma başvuru yapanlar gibi ön mülakatlara davet edeceklerdir. Yapılan sınavlarda ilk 25 kişi arasına girmeniz durumunda asil kursiyer olarak eğitim almaya hak sahibi olacaksınız.

Giresun KOSGEB birimi iletişim adres bilgileri

KOSGEB Giresun Müdürlük ve temsilcilikleri ile vatandaşlara devlet desteklerini her ilde sağlamaktadır. Şehrin başvuru potansiyeline göre ek temsilcilik açan birim, Giresun ili için sadece Müdürlük ile hizmet vermektedir. Giresun KOSGEB Müdürlüğü adres, telefon iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: Gedik kaya mahallesi Nihat bey caddesi numara 628100

 • Tel: 0-454-287-00-07
 • Faks: 0-454-287-00-10
 • E-posta: Giresun@kosgeb.gov.tr

"KOSGEB Giresun" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Giresun" - 2 YORUM
 1. blank Ziya kurt dedi ki:

  Balıkçı dükkanı açmak istiyorum.bu konu hakkında bilgi almak istiyorum.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   47.81.08
   Tezgahlar ve pazar yerleri vasıtasıyla balık ve diğer su ürünleri perakende ticareti (seyyar
   satıcılar hariç) bu kod ile sektörün ”Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” ile desteklendiğini belirtmek isterim. Hibe almak için ise ilk önce girişimcilik belgesi almanız gerekir. Uzaktan eğitim ile bu belgeyi ücretsiz olarak İnternet üzerinden kolaylık ile alabilirsiniz.

KOSGEBKredi.net