KOSGEB Elazığ

KOSGEB Elazığ
25 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 6.519 kez okundu.


Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) Esnaf ve Sanatkarlar Odası toplantı salonunda dahi Elazığ da yeni girişimciler için eğitimler düzenlemektedir. Kovancılar ve Karakoçan ile Palu ilçelerinde de sıklık ile düzenlenen KOSGEB girişimcilik kurslarının başlama tarihleri müracaat formları ile birlikte burada yer almaktadır. Ayrıca, Elazığ’daki esnafımız ve KOBİ’lerimiz Merkez Müdürlük adres bilgilerini de sizler için yer verdik.

Elazığ KOSGEB girişimcilik kursları ne zaman başlamaktadır ?

Arıcak, Baskil ve Maden gibi düşük nüfusa sahip ilçelerinde de kimi zaman başlatılan girişimcilik kursları talep dahilinde daha çok merkez de çeşitli kurumlar tarafından düzenlenmektedir. İş fikrinize ait yatırımları ister kredi kartı ister nakit ister ise banka kredileri ile yapmadan önce mutlaka Girişimcilik Destek Programı dahilinde geri almak için bu eğitimleri önceden almanız gerekmektedir. Eğitim tarihleri tüm Elazığ ve ilçelerin de şayet başlatılacak ise mutlaka daha önceden girişimciler için sadece https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=23 bu adres üzerinden bildirilir. Karşınıza çıkan sayfada şayet kurs tarihi gözükmüyor ise sabırlı olup kurumlarca düzenlenecek olan yeni eğitimleri beklemenizi e-devlet üzerinden oluşturduğunuz başvuru formu sonrasında öneririz. Şayet, listede eğitim tarihi görüyorsanız da bu kez başvurunuzu e-devlet haricinde ilgili kuruma da yapa bileceğinizi lütfen unutmayınız.Elazığ girişimcilik eğitimlerine e-devlet üzerinden başvuru nasıl yapılır ?

Daha çok resmi kurumların nerede ise tamamı artık e-Devlet üzerinden hizmet sağlamaya başlamıştır. KOSGEB de bu akıma ayak uydurarak bir çok destek programları için müracaat formlarını kendi sitesinden buraya aktarmıştır. Dolayısı ile sadece PTT’den 2 liraya alacağınız bir e-devlet şifresi ile artık Elazığ ilimizde girişimcilik kurslarına katılım göstermek artık çok kolay. Başvuru formuna doğrudan ulaşmak için ise tek yapmanız gereken https://bit.ly/2Tg7502 buradaki hizmetler listesinden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sekmesine girerek başvuru formunu doğru/eksiksiz bir şekilde doldurmanız olacaktır.

Her iki şekilde de ön başvurular kayıt altına alınır ve belirlenen bir tarih de daha çok eğitimin düzenleyecek kurum tarafından ilk 25 kursiyer seçilmesi adına bir sınav uygulanır. Şayet katılım çok fazla olmaz ise bu sınav çoğu zaman düzenlenmez. Düzenlense dahi bilgi alma amaçlı olarak düzenlenecektir. Bu nedenlerden dolayı işlerini şansa bırakmak istemeyen Elazığlı girişimciler ön test uygulamalarına gitmeden önce hazırlıklı olmak amacı ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları konularına çalışmalarını tavsiye ederim.

KOSGEB Elazığ adres, iletişim bilgileri nedir ?

Elazığ ilimizde tek bir Merkez Müdürlüğü mevcuttur. Ne yazık ki şuan için diğer ilçelerinde bir ilave temsilcilik yoktur. Dolayısı ile bütün esnaflarımız ve yeni girişimcilerimiz ihtiyaç duyulması halinde burada ki merkez müdürlüğüne başvuruda bulunması gerekmektedir.

Adres: Cumhuriyet mahallesi Malatya caddesi numara 24 – ELAZIĞ

 • Tel: 0-424-238-11-43
 • Faks: 0-424-238-12-55Bir önceki yazımız olan KOSGEB Kahramanmaraş başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Elazığ Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Yunus dedi ki:

  Girisimci belgesi almak istiyorum kayitlar nasil yapiliyor onu ögrenmek istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Elazığ da yada ilçelerindeki kuruma ait birimlere şahsen başvuru yapmalısınız.

 2. idris çanakçı dedi ki:

  rendevu talebinde bulunmak istiyorum

 3. erkan dedi ki:

  verdiğiniz telefonlara kesinlikle cevap veren yok 238 11 42 .238 11 43 ise arızalı galiba çalmıyor bile.size nasıl ulaşabiliriz.

  1. Admin dedi ki:

   Elimizden gelen bir yardım varsa, sorunuzu söyleyin biz yardımcı olmaya çalışalım..

 4. Canan dedi ki:

  Ben guzellik ve lazer merkezi acmak istiyorum is hayatina adim atmak istiyorum maddi imkanlarim olmadigi icin cok zorluk cekiyorum lutfen yardimci olun saygilarimla

 5. Canan dedi ki:

  Ben guzellik ve lazer merkezi acmak istiyorum is hayatina adim atmak istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim saygilarimla

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB Kahramanmaraş
KOSGEB Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Merkez ve Elbistan da yer alan temsilciliği ile yeni girişimciler ve KOBİ'lere hizmet veren KOSGEB bir çok iş ortağı...

Kapat