KOSGEB Diyarbakır ‘da İŞKUR Ortaklığında Eğitim Veriyor!

KOSGEB Diyarbakır ‘da İŞKUR Ortaklığında Eğitim Veriyor!
4 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 16.194 kez okundu.


KOSGEB Diyarbakır da Şanlıurfa yolu üzerinde BAĞLAR’daki Müdürlüğü ile hizmet vermektedir. Hem KOBİ hem de Diyarbakır’da iş fikrini hayata geçirecek olan genç girişimcilere hizmet sağlayan birim ücretsiz olarak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini bu yılda düzenlemeye devam etmektedir. Diyarbakır İŞKUR ‘un da katkıları aralıksız olarak düzenlediği kursların tarihlerini ve başvuru adreslerini burada rahatlık ile bulabilirisiniz. Üstelik, artık şuan bile düzenlenecek olan eğitimlere İnternet üzerinden başvuru formunu doldurarak katılım sağlaya bilirsiniz.

KOSGEB Diyarbakır girişimcilik kursları ne zaman düzenlenmektedir ?

Sürekli olarak KOSGEB Diyarbakır ilimizde girişimcilik eğitimi değişik kurumlar vasıtası ile düzenleyip uygulatmaktadır. Diyarbakır ve ilçelerindeki tüm girişimciler bu kurslara başvurularını yapabilirler. Kursların başvuru şartları içinde 18 yaşında büyük olmanız yeterlidir. Ancak, sadece iŞKUR’a ait bir ekstra şart olarak şayet eğitimleri İŞKUR düzenliyorsa mutlaka iş ve İŞKUR kaydınızın olması gerekmektedir. Diyarbakır ilimize ait tüm kurumların düzenlemiş yada düzenleyecek olduğu KOSGEB kurlarının başlangıç tarihleri sadece https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=21 bu adres üzerinden takip edilebilmektedir. Açılan sayfada eğer kurs tarihi gözükmüyorsa lütfen sabırlı olun.! En kısa sürede eğitim tarihleri adresini vermiş olduğumuz sayfaya eklenecektir.Diyarbakır girişimcilik eğitimlerine nasıl başvuru yapa bilisiniz ?

KOSGEB girişimcilik eğitimlerini Diyarbakır’da hangi kurum düzenler ise düzenlesin başvuruları İnternet üzerinden ve şahsen eğitimi düzenleyen kuruma yapılmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapılacak olan girişimcilik eğitimleri e-devlet üzerinden yapıldığı için e-devlet şifrenizin olması ve daha önce sisteme giriş yapılarak iletişim ile kimlik bilgilerinizi doğru bir şekilde eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden başvuruları adreslerin yer aldığı sayfadan ” E-DEVLET İLE BAŞVUR ” butonu ile yada doğrudan https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ adresinden yapabilirsiniz. Artık hangisi kolayınıza geliyorsa iki başvuru yöntemlerinden birini değerlendire bilirsiniz. Ancak, şunu unutmamalısınız ki her iki başvuruda bir ön başvuru olarak kabul edilmektedir. Özellik ile Diyarbakır da düzenlenecek girişimcilik eğitimlerine yoğun talep olursa mutlaka ilk 25 kişiyi seçmek için mülakat düzenlenecektir. Düzenlenecek olan mülakattaki sınav sorularının örneklerini Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları isimli yazımızda inceleye bilirsiniz.

Eğitimlerin temel amacı yeni girişimcinin girmiş olduğu sektörün ne denli doğru olduğunu ve rakip analizlerinin nasıl yapıldığını öğretmektir. Ayrıca Girişimcilik Destek Programı’ndan yararlanmak için ihtiyacınız olan KOSGEB iş planı projesinin nasıl hazırlanması gerektiği de bu eğitimlerde yeni girişimcilere öğretilir.

KOSGEB Müdürlükleri İletişim Bilgileri

KOSGEB katılım oranına göre il ve ilçelere Müdürlük ve temsilcilikler kurmuştur. KOSGEB Diyarbakır da kendi iş yerini kurmak veya büyütmek isteyen vatandaşlarımız için tek Müdürlüğü çalışanları ile hem KOBİ hem de yeni girişimcilere hizmet vermektedir. İletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: Topraktaş mahallesi topraktaş caddesi numara 71 / A  Şanlıurfa karayolu 20 km  BAĞLAR

 • Tel: 0412-255-02-77
 • Faks: 0412-255-02-07
 • E-mail : Diyarbakir@kosgeb.gov.tr

Mesai saatleri içerisinde KOSGEB destekleri hakkında ihtiyacınız olan tüm yardımı yukarıdaki iletişim bilgilerinden edinebilirsiniz.

 Bir önceki yazımız olan KOSGEB Sinop başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Diyarbakır ‘da İŞKUR Ortaklığında Eğitim Veriyor! Konusuna 21 Yorum Yapıldı
 1. ihsan kızak dedi ki:

  kurslar nezaman acılır

  1. Kosgeb Kredi dedi ki:

   Bu ay içinde mutlaka il merkez yada ilçelerinde en az bir tane düzenlenir, lütfen takip etmeye devam ediniz. Yada arzu ederseniz çevre il / ilçelerdeki eğitimlere başvuru da bulununuz…

 2. Sacide gōk dedi ki:

  2 yıldır ayda birkaç defa telefonla arıyorum ama bu kadar zaman içinde bir defa bile telefonlara cevap verlmedi ne sorumsuz bir kurum bunlara kimse karışmıyormu yada çalışanlardan haberleri yokmu sinir oluyorum

 3. hak dedi ki:

  tüm illerin kosgeb müdürlüğü telefona cevap verirken diyarbakır kosgeb müdürlüğü telefona bırakın cevap vermeyi kapalı tutuyor böyle rezillik olmaz kendi tanıdıklarınızı almakla olmaz.yetkililerin en yakında bu işe el atmaları tüm halk adına rica olur.

 4. DAVUT YAVUZ dedi ki:

  ŞARKÜTERİ ET VE ET ÜRÜNLERİNDEN EĞİTİM ALMIŞ BİR VATANDAŞIM VE HAYALİNİ KURDUĞUM BİR DÜKKAN AÇMAK İSTİYORUM AMA DESTEK OLMADIĞINDAN BUNU YAPAMIYORUM DRSTRK BEKLİYORUM

  1. Osman dedi ki:

   Gel kuralım destek benden

 5. Abdulhalim Alabalık dedi ki:

  ssk.lıyım,oda kaydımyok ,basit usulde vergi mükkelefiyim.20.000 tl.lik 2017 faizsiz kredimi hangi şartlarda alabilirim.banka krediye onay variyor.kosgep tarafından istenecek belgeler nelerdir. acil cevaplamanızı saygıyla arz ederim.

 6. Serdar dedi ki:

  Bismil de nereye başvurabiliriz eğitim için. Teşekkürler

 7. HANİFİ dedi ki:

  Eğitim programına katılmak istiyorum.Saygılarımla..
  05369257484

  1. Admin dedi ki:

   Diyarbakır da yer alan KOSGEB birimlerine başvurunuzu yapmalısınız..

 8. Mensur dedi ki:

  Bilgi almak için aradım tüm gün boyu meskul böylesi bir kurumun telefonu nasıl sürekli meşkul oluyor anlayamıyorum

  1. Admin dedi ki:

   Diyarbakır da hatlarda genel bir sorun olabilir mi acaba ?

 9. yeni açılan kosgeb kursuna katılmak istiyorum

 10. Hasan ÇELİK dedi ki:

  Eğitim programına katılmak istiyorum.Saygılarımla

 11. emin nart dedi ki:

  Eğitim programına katılmak istiyorum saygılarımla.

 12. Nurhan Börü dedi ki:

  Bende kendi işimi kurmak istiyorum.

 13. fırat çalışkan dedi ki:

  iletişim numaram 05319898909

 14. fırat çalışkan dedi ki:

  diyarbakır silvandayım kendi işimi kurmak istiyorum imkanım yok 15 yıllık aşçıyım lokanta amak istiyorum

 15. Bir ÖĞRENCİ dedi ki:

  Bende kosgepten yararlanmakk istiyorum.

 16. Halise Deyar Erkek dedi ki:

  Kosgeb girişimcilik belgesini almak için başvurmak istiyorum

 17. M Raşit ayverdi dedi ki:

  Oto yıkama ve yağlama açmak istiyorum

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
kosgeb-sinop
KOSGEB Sinop

KOSGEB Sinop'ta 2 birimi ile hem KOBİ hem de Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alacak yeni girişimcilere destek vermektedir. İŞKUR ve bir...

Kapat