KOSGEB Kredi

KOSGEB destekleri ne zaman başlıyor ?


23.03.2016
3.614
KOSGEB destekleri ne zaman başlıyor ?

KOSGEB birden fazla destek programını hem KOBİ ‘ler için hemde yeni girişimciler için oluşturmuştur. Oluşturulan bu destek programları ne yazık ki devlet bütçe hesaplaması kapsamında yer aldığı için yılın 12 ayı sürekli olarak aktif olmamaktadır. Dolayısı ile bazı desteklerin ödemeleri de belli tarihler de sağlanmaktadır. Peki, hangi destek programı ne zaman başlamaktadır ? Şuan aktif olan destek programlarının başlama tarihlerini nasıl öğrene bilirsiniz ? işte kesin ve net bir şekilde sizlere cevabı.

KOSGEB destek programları ne zaman başlamaktadır ?

KOSGEB tarafından oluşturulan programları bizler 2 guruba ayırmaktayız. Bunlardan 1 tanesi yeni iş yeri açacak olanlar yani yeni girişimci pozisyonunda yer alan vatandaşlarımız. Bir diğeri de şuan aktif bir şekilde ticaret ile uğraşan KOBİ ‘lerimizdir. Kurumda bu iki kesime özel ihtiyaçlarının tedarik edeceği destek programları oluşturmuştur. Şimdi bizlerde doğal olarak bu iki kesimde yer alan vatandaşlarımıza yönelik destek programların ne zaman başlayacağını ayrı bir şekilde ele alacağız. İlk olarak ele alacağımız kesim; devlet destekleri ile kendi iş fikrine yönelik ama bayilik veren firmalar ‘dan franchise alarak ama ise kendi markalarını yaratmak adına iş yeri açacaklara sağlanan destek programların ne zaman başlayacağının müjdesini vereceğiz.

Yeni girişimcilere ait destek programı ne zaman başlayacak ?

Yeni girişimciler yani kendine ait ister kendi markaları ile isterse ise herhangi bir markanın isim hakkını kiralayarak bir iş yeri kuracak olanlar. Sizler için KOSGEB tarafından oluşturulan destek programının adı, Girişimcilik Destek Programı ‘dır. Bu programın başlama tarihi ise yoktur. Çünkü program sürekli olarak aktiftir 🙂 Dolayısı ile sizin için oluşturulan bir tek destek programı olan Girişimcilik Destek Programına istediğiniz zaman başvuruda bulunarak hibe alabilirsiniz. Ancak, bu programdan yararlana bilmeniz için ise istenilen belge olan girişimcilik sertifikası sahibi iseniz.!

Girişimcilik sertifikası alabilmeniz için de yine KOSGEB ve onun iş birlikçileri tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine katılmanız gerekir. İşte bu eğitimi almak için bizlere kurslar ne zaman başlıyor diye sora bilirsiniz. Çünkü girişimcilik eğitimi illere göre belli tarihler de başlaya bilmektedir. Sürekli olarak düzenli bir şekilde girişimcilik eğitimleri düzenlenmemektedir. Ama size yazı başında da belirtmiş olduğu gibi net bir şekilde eğitime katılmak istediğiniz ile ait kurs başlama tarihlerini söylemem gerekir ise https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste bu adrese bakmanızı önereceğim. İl Filtresi bölümünden eğitim almak istediğiniz ili seçerek net bir şekilde kursların başlama tarihlerini görebilirsiniz.

KOBİ’lere yönelik destek programları nedir ?

KOSGEB diğer bir kesim olan KOBİ ‘lere yönelik bir çok destek programı oluşturmuştur. Oluşturulan bu programların toplamı 2019 yılı itibarı ile tam 13 tanedir. Oluşturulan bu programların isimleri sıralamamız gerekir ise;

 1. Genel Destek Programı: İçeriğinde bulunan destekler ise şöyledir; Yurt içi fuar ve yurt dışı iş gezisi desteği, işletmenin tanıtımı ile nitelikli eleman istihdamı ve danışmanlık desteği alınması. Eğitim, enerji verimliliği ve tasarım desteği. Belgelendirme, test ve analiz ile gönüllü uzmanlık desteği. Son olarak ise sınai mülkiyet hakları desteği ile  lojistik desteklerini içerir.
 2. İşletme Geliştirme Destek Programı: Genel destek programındakilere ilaveten yurt içi fuar organizasyonu programı ilaveten yer almaktadır.
 3. İş Birliği Güç Birliği
 4. KOBİGEL
 5. AR-GE ve İnovasyon: Proje danışmanlık, eğitim ve personel ile kira giderlerine yönelik destek programları içeriğinde yer alır.
 6. Endüstriyel Uygulama Programı
 7. Teknolojik Ürün Üretim ve Pazarlama
 8. Gelişen İşletmeler Pazarı KOBİ destek Programı
 9. Uluslar Arası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı
 10. KOBİ Kredi Faiz Desteği ( KOSGEB anlaşmalı bankalar üzerinden faizsiz kredi alma imkanı sağlayan program )
 11. Stratejik Ürün Destek Programı

KOBİ ‘ler için oluşturulan tüm bu programların içeriklerini https://bit.ly/2Tg7502 adresinden kolaylık ile görebilirsiniz.!

KOSGEB Destek Programları Ne Zaman Başlıyor

KOSGEB Destek Programları Ne Zaman Başlıyor

KOBİ destek programları ne zaman başlamaktadır ?

Üzülerek belirtmem gerekir ki KOBİ ‘ler için oluşturulan bu destek programları sürekli olarak faal değildir. Belli dönemlerde belli programlara başvuru yapabilirsiniz. Kapalı programların net olarak ne zaman açılacağını hiç kimse bilemez. Bunun nedeni meclis tarafından yapılan yada yapılacak olan bütçe planlanmasına bağlıdır. Ama yine net bir şekilde şunu sizlere söyleye bilirim ki şua an için tüm KOBİ için oluşturulan AKTİF destek programlarını => https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekler/3/destekler adresinden kolaylık ile göre bilirsiniz.

"KOSGEB destekleri ne zaman başlıyor ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"KOSGEB destekleri ne zaman başlıyor ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net