KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar

KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar
11 Kasım 2016 tarihinde eklendi


KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar

İstanbul veya Ankara yada İzmir veya Bursa gibi büyük şehirler de KOSGEB danışmanlık firmaları fazlası ile mevcuttur. Sadece girişimcilere hizmet vermek ile yetinmeyen ajanslar genelde OSB yani Organize Sanayi Bölgesinin yoğun olduğu illerde yer almaktadır. Danışmanlık firmaları çeşitli proje hazırlamalarını belli bir ücret karşılığında garantili onay alma şeklinde kobi ve yeni iş yeri kuracak olan girişimcilere kurmak istedikleri veya almak istedikleri desteklere göre hazırlarlar. Peki tüm bu projeler için ne kadar ücret alırlar ? işte cevabı..

Danışmanlık firmaları ücretlendirmeleri

Siz ister danışmanlık firması diyin ister ajanslar deyin bu tür firmalar kendi işini kuracak veya var olan işine devletten destek almak isteyenlere hizmet vermektedir. Tabi bu hizmetinde mutlaka bir beldeli olacaktır. Danışmanlık firmaların ücretlendirme tarifeleri aslında girişimci ve kobi iş yeri sahiplerine göre iki şekilde fiyatlandırılmaktadır. İlk olarak girişimciler için fiyat listesine bir bakalım isterseniz.

Girişimcilik destek proje fiyatlandırmaları

Bilindiği gibi kendi işini ve iş fikrini sıfırdan kurmak isteyenlere girişimci gözü ile bakılmaktadır. KOSGEB kurslarını tamamlamış olan tüm girişimciler artık işlemelerini kurmaları ve devletten Yeni Girişimci Destek Programın‘ dan faydalanmaları için artık önlerinde çok ta bir engel kalmamaktadır. Bundan sonraki süreçte iş yeri kurulur gerekli olan makine veya teçhizat harcamalar yapılır ve faturalandırılır, son olarak ise yapılması gereken veri tabanına kayıt işlemleri sağlanıp ilgili evraklar çıkarılır, en son olarak ise açmış olduğunuz iş yeri için proje hazırlanır ve bu proje onaylatılarak harcamalar geri alınır. Süreç aynen arkadaşlar bu şekilde ilerler. Bu süreçte ilgili evrakların veri tabanına giriş ve kayıt yapılarak alınması ve en önemlisi ise KOSGEB iş planı projesinin hazırlanması oldukça önem arz etmektedir. Bu işleri yapmanız tecrübe ve bilgi gerektiren işlerdir. Tüm bu adımları yapmak için ise destek olarak faaliyet gösteren birimler ise KOSGEB danışmanlık firmaları dır. Bu işlemlerin ücretlendirmeleri aslında firmadan firmaya değişiklik gösterse de ortalama olarak 1000 TL den başlar ve 1800 TL kadar sürmektedir. Girişimcinin devletten alacağı 50 bin TL veya 70 bin TL gibi hibede bu rakam çokta göze batmaz aslında. İşiniz bir anca garantili olarak hal olsun istiyorsanız, işinin ehli sağlam bir firma ile işbirliği yapmanızı öneririz.
Kobi danışmanlık hizmeti veren firmaların ücretlendirmeleri

Devletten sadece yeni iş kuracaklar hibe veya faizsiz kredi almazlar. İşletme sahibi esnaf ve kobi’ lerde çeşitli KOSGEB destekleri imkanlarından yararlanırlar. Tabi bunlardan yararlanabilmeleri için devletin herhangi bir kurumuna borcunuzun olması ve bağlı olduğunuz meslek odasına kayıtlı olmanız aranan şartların başında gelmektedir. Danışmanlık firmaları bu tür büyüklü küçüklü işletmeler içinde başvurdukları veya yararlanmak istedikleri destek programları içinde hizmet vermektedir. İşin aslı danışmanlık firmaları bu destekten yararlanacak olan firmalara biraz daha insafsız davranırlar ve 5000 TL kadar proje hazırladıkları olurlar. Hazırlanan bu proje neticesinden devletten 250 bin TL destek alınacağı göz önünde bulundurulsa aslında bu rakamda çokta fazla değildir. Dediğimiz gibi alınacak olan desteğe göre fiyat bedeli çıkarırlar, bu neden ile tam bir rakam vermemiz çok da doğru olmaz.

Danışmanlık firmaların dikkatine !

Değerli danışmanlık firma yetkilileri, girişimci ve kobi işletme sahipleri için hazırladığınız güncel fiyat listesini yorumlarda bizler ile ücretsiz ve bedelsiz olarak paylaşabilirsiniz. Firma İnternet sitesini yazmadığınız sürece sadece firma adı ve adresini paylaşarak yapacağınız tüm bilgilendirmeler görevli editörler tarafından ön incelenme yapıldıktan sonra onaylanacaktır.

 
Bir önceki yazımız olan KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

KOSGEB danışmanlık firmaları ücretleri ne kadar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. mustafa özturk dedi ki:

    fırmama kobı kırdi almak istıyoruz yanlız kırdı cıktıktan sonra komısyon ödnır slamlar

  2. Nafiz izgi dedi ki:

    Slm budosya masrafı kredi. Elimize geçtikten sonra alınıyor sanırım

Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar
KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar

KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar Bilindiği gibi KOSGEB' den kobi ve yeni iş yeri kuracak olan girişimciler çeşitli parasal hibe...

Kapat