KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar

KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar
8 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 4.353 kez okundu.


Bilindiği gibi KOSGEB’ den KOBİ ve yeni iş yeri kuracak olan girişimciler çeşitli parasal hibe veya faizsiz kredi alına bilinmektedir. Tabi bu desteği alabilmeleri içinde kurum girişimci ve KOBİ’ den çeşitli evraklar ve bunun yanı sırada olmazsa olması iş planı projesi talep etmektedir. İşte tamda bu noktada devreye KOSGEB danışmalık firmaları girmektedir. Belli bir bedel karşılığında sizlere bu desteği veren İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Bursa, Konya veya Adana gibi büyük şehirlerimiz de faaliyet gösteren en güvenilir danışmalık firmaları sizler için yorumları ayrıca işlem ücretleri ile birlikte sayfamızda yer almaktadır.

KOSGEB danışmanlık hizmeti veren firmalar

KOSGEB danışmanlık firmaları KOBİ ve yeni işletme kuracak olan ” YENİ GİRİŞİMCİLERE ” hizmet sağlamaktadır. Tabi bu hizmetleri verir iken sizden başvuru yapacağınız KOSGEB destekleri için belli bir fiyat talep ederler. Aslına bakılırsa fiyattan ziyade bu işlerde güvenilirlilik ve danışmanlık firmasının iş bilirliği çok daha önemlidir. Yani 1.000 TL vererek herhangi bir iş planı için hazırlatılan projenin kabul görmemesinden ise 1.200 TL vererek garanti onaylı bir proje hazırlatmak sizin çok daha avantajlı bir durumdur. Bu amaç ile danışmanlık ajansları veya firmaları  iki şekilde hizmet vermektedir. Birinci KOBİ ikincisi Yeni Girişimci ‘tir. Gelin şimdi her iki kategori içinde vermiş oldukları hizmetleri bir inceleyelim..

Girişimcilere yönelik verilen danışmanlık hizmetleri

Bilindiği gibi kendine has iş fikri olan ve onu hayat vermek isteyenlere biz girişimci diyoruz. Bu tür davranış sergileyenlere ise devlet destek vermek adına ilk olarak KOSGEB kursları vermekte ardında ise Girişimcilik Destek Programından yararlandırarak hibe ve faizsiz kredi olanakları sunmaktadır. Bu imkanlardan ev hanımları veya beyler rahatlıkla yararlanmaktadır. Kadın girişimcilere + %10 ve %20 puan kadar daha fazla destek olanağı sunulsa da programdan erkeklerde tam olarak faydalanabilmektedirler. Eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayanlar bilindiği veya bilmediğiniz üzere başta KOSGEB iş planı projesi ve bazı bilgi dokümanları oluşturması icap etmektedir. Hadi gerekli olan bilgi dokümanlarını bir şekilde oluşturdunuz diyelim iş planı projenizi de yine bir kaç yerden aldığınız bilgiler ile oluşturdunuz farz edelim şayet bunları KOSGEB birimlerindeki ilgili memurlara ikna edici bir şekilde sunamazsanız, tüm aldığınız eğitimler ve işletmenin malzemeleri tabiri caizse elinizde patlar 🙂 Bunun için;

 1. Doğru hazırlanmış bir iş planı projesi
 2. Birim memurlarını ikna edici bir bilgiye


sahip olmanız çok ama çok önemlidir. İşte biz sizler bu süreçte destek veren firmalara KOSGEB danışmanlık firmaları diyoruz. Bu hizmetin fiyatları 900 TL den başlayarak 1400 TL kadar garantili bir şekilde verilmektedir. Ortalama 1200 TL vererek devletten 50 veya 70 bin TL hibe kredi almak ve sonrasında 100 bin TL veya 130 bin TL faizsiz kredi almak bizce çok ama çok mantıklı..

KOBİ’ lere yönelik danışmanlık hizmeti

Çok güçlü ve büyük KOBİ işletme sahipleri genelde KOSGEB desteklerini daha iyi takip edebilmek ve gerekli başvuruların yapılabilmesi için artık oluşturdukları ofislerde bir veya bir kaç kişiden oluşan ekipler oluşturmaya başladı bile. KOSGEB artık KOBİ ‘ler için bir iş ortağı biçimi haline gelmiştir. Kuşkusuz ki hemen hemen her desteği bu birim doğru adımları atan işletmecilere rahatlık ile vermektedir. Böyle bir olanağa sahip olamayan esnaf ve küçük seviyedeki KOBİ’ ler yine KOSGEB destekleri başvuruları için danışmanlık ajanslarından yardım alırlar. Yine gerekli belgeler ve iş planı projelerinden oluşan bu evrakların hazırlanması için başvuru yapılan desteğe göre ücret tayin edilmektedir. Danışmanlık firmalarına göre fiyatlandırmalar değişiklik göstermektedir. Sayfamızda yer alan firmalar bu işe ciddi bir şekilde yatırım yapan firmalardır. Lütfen yorumlardan da bu firmalar hakkında görüşleri inceleyiniz varsa şikayetiniz mutlaka ama mutlaka başka iş ortaklarınızın bu duruma düşmemesi için firma adı ile birlikte bize bildiriniz!

Güvenilir KOSGEB danışmanlık firmaları hangileridir ?

En büyük güvenirlik kuşkusuz ki edinilmiş tecrübedir. Bu neden ile yorumlar da tecrübe edinilmiş olan firmaları öncelik ile denemenizi tavsiye ederim. Danışmanlık firmaların illaki sizin ikametgah ettiğiniz ilde olması gerekmemektedir. Kargo üzerinden de yapmış olduğunuz işleri kapıda ödeme imkanları ile teslim alabilirsiniz. Benim güvenilirlik bakımında önereceğim firmaları sorarsanız, uzun süredir takip ettiğim şu danışmanlık firmalarını sıralayabilirim.

INC Girişim => Çok uzun süredir hizmet veren bir firmadır. KONYA da yer alan firmanın iletişim bilgileri;

 • Tel: 0-212-211-77-66
 • Feyzi ÇAKMAK mahallesi Adana Çevre Yolu NO: 31 / KARATAY – KONYA

Brüksel Danışmanlık => Van ilimiz de faaliyet gösteren güvenilir bir danışmanlık firmasıdır. Kendileri ile telefonda tanışma fırsatı yakalamış biriyim. Uzun süredir hiç bir müşteri şikayetini görmediğim bu firmanın iletişim bilgileri.

 • Tel: 0-507-927-04-01
 • Bardakçı Mahallesi Teknokent Sokak Numara: 1 TUŞBA / VANBir önceki yazımız olan KOSGEB Dolandırıcılığı Hakkın 'da Dikkat Etmeniz Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Sevim Aktaş dedi ki:

  Merhaba kosgeb girişimcilik başvurusu dosyası hazırlamak istiyorum. Dosyanın ilk 14 sorusunu kendim yazmıştım. Ama bilgisayar ortamında programım olmadığı için yapamıyorum. İşyerimi 1 Ekim açtım. Mali yıl girmeden yani acil başvuru yapmam gerekiyor. Bu için fiyat almak istiyorum.

 2. vedat dedi ki:

  mobilya marangoz ustasıyım atölye açmak istiyorum imalat yapmak için
  05321378764 bu numaram.yetkililerden yardım istiyorum

 3. Emin dedi ki:

  Unv yeni bitirmiş bir olarak elimde hiç sarmaya olmadan işyeri açmayı düşünüyorum kosgeb ten kredi veya hibe alabilirmiyim

 4. Sabahattin doğruyol dedi ki:

  5yillik belgem var adima kayıtlı çalışır durumda dükkanın var iş yerimi büyütmek için KOSGEB ten faydalanabilirmiyim acaba teşekkürler 0536 401 7475

 5. Adem dağ dedi ki:

  KOBİ nasıl sağlam midir

  1. Admin dedi ki:

   KOSGEB danışmanlıkları için herhangi bir referansımız bulunmamaktadır.

 6. 9 kasım 2016 da Girişimcilik belgesi aldım.Antalya Konya altı veya başka bir bölgede ÇİÇEKÇİ mekanı açacağım,bu konuda ilgilenen finans sahiplerine hodri meydan.Kosgebe teşekkürler.90 555 468 97 44

Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
KOSGEB Dolandırıcılığı Hakkın ‘da Dikkat Etmeniz Gerekenler

KOSGEB 'in girişimci ve KOBİ işletme sahiplerine olan hibe ve faizsiz devlet destekli kredi imkanları arttıkça bundan illegal olarak para...

Kapat