KOSGEB Kredi

KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalarKOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar

Bilindiği gibi KOSGEB’ den KOBİ ve yeni iş yeri kuracak olan girişimciler çeşitli parasal hibe veya faizsiz kredi alına bilinmektedir. Tabi bu desteği alabilmeleri içinde kurum girişimci ve KOBİ’ den çeşitli evraklar ve bunun yanı sırada olmazsa olması iş planı projesi talep etmektedir. İşte tamda bu noktada devreye KOSGEB danışmalık firmaları girmektedir. Belli bir bedel karşılığında sizlere bu desteği veren İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere Bursa, Konya veya Adana gibi büyük şehirlerimiz de faaliyet gösteren en güvenilir danışmalık firmaları sizler için yorumları ayrıca işlem ücretleri ile birlikte sayfamızda yer almaktadır.

KOSGEB danışmanlık hizmeti veren firmalar

KOSGEB danışmanlık firmaları KOBİ ve yeni işletme kuracak olan ” YENİ GİRİŞİMCİLERE ” hizmet sağlamaktadır. Tabi bu hizmetleri verir iken sizden başvuru yapacağınız KOSGEB destekleri için belli bir fiyat talep ederler. Aslına bakılırsa fiyattan ziyade bu işlerde güvenilirlilik ve danışmanlık firmasının iş bilirliği çok daha önemlidir. Yani 1.000 TL vererek herhangi bir iş planı için hazırlatılan projenin kabul görmemesinden ise 1.200 TL vererek garanti onaylı bir proje hazırlatmak sizin çok daha avantajlı bir durumdur. Bu amaç ile danışmanlık ajansları veya firmaları  iki şekilde hizmet vermektedir. Birinci KOBİ ikincisi Yeni Girişimci ‘tir. Gelin şimdi her iki kategori içinde vermiş oldukları hizmetleri bir inceleyelim..

Girişimcilere yönelik verilen danışmanlık hizmetleri

Bilindiği gibi kendine has iş fikri olan ve onu hayat vermek isteyenlere biz girişimci diyoruz. Bu tür davranış sergileyenlere ise devlet destek vermek adına ilk olarak KOSGEB kursları vermekte ardında ise Girişimcilik Destek Programından yararlandırarak hibe ve faizsiz kredi olanakları sunmaktadır. Bu imkanlardan ev hanımları veya beyler rahatlıkla yararlanmaktadır. Kadın girişimcilere + %10 ve %20 puan kadar daha fazla destek olanağı sunulsa da programdan erkeklerde tam olarak faydalanabilmektedirler. Eğitimleri başarılı bir şekilde tamamlayanlar bilindiği veya bilmediğiniz üzere başta KOSGEB iş planı projesi ve bazı bilgi dokümanları oluşturması icap etmektedir. Hadi gerekli olan bilgi dokümanlarını bir şekilde oluşturdunuz diyelim iş planı projenizi de yine bir kaç yerden aldığınız bilgiler ile oluşturdunuz farz edelim şayet bunları KOSGEB birimlerindeki ilgili memurlara ikna edici bir şekilde sunamazsanız, tüm aldığınız eğitimler ve işletmenin malzemeleri tabiri caizse elinizde patlar 🙂 Bunun için;

 1. Doğru hazırlanmış bir iş planı projesi
 2. Birim memurlarını ikna edici bir bilgiye

sahip olmanız çok ama çok önemlidir. İşte biz sizler bu süreçte destek veren firmalara KOSGEB danışmanlık firmaları diyoruz. Bu hizmetin fiyatları 900 TL den başlayarak 1400 TL kadar garantili bir şekilde verilmektedir. Ortalama 1200 TL vererek devletten 50 veya 70 bin TL hibe kredi almak ve sonrasında 100 bin TL veya 130 bin TL faizsiz kredi almak bizce çok ama çok mantıklı..

KOBİ’ lere yönelik danışmanlık hizmeti

Çok güçlü ve büyük KOBİ işletme sahipleri genelde KOSGEB desteklerini daha iyi takip edebilmek ve gerekli başvuruların yapılabilmesi için artık oluşturdukları ofislerde bir veya bir kaç kişiden oluşan ekipler oluşturmaya başladı bile. KOSGEB artık KOBİ ‘ler için bir iş ortağı biçimi haline gelmiştir. Kuşkusuz ki hemen hemen her desteği bu birim doğru adımları atan işletmecilere rahatlık ile vermektedir. Böyle bir olanağa sahip olamayan esnaf ve küçük seviyedeki KOBİ’ ler yine KOSGEB destekleri başvuruları için danışmanlık ajanslarından yardım alırlar. Yine gerekli belgeler ve iş planı projelerinden oluşan bu evrakların hazırlanması için başvuru yapılan desteğe göre ücret tayin edilmektedir. Danışmanlık firmalarına göre fiyatlandırmalar değişiklik göstermektedir. Sayfamızda yer alan firmalar bu işe ciddi bir şekilde yatırım yapan firmalardır. Lütfen yorumlardan da bu firmalar hakkında görüşleri inceleyiniz varsa şikayetiniz mutlaka ama mutlaka başka iş ortaklarınızın bu duruma düşmemesi için firma adı ile birlikte bize bildiriniz!

Güvenilir KOSGEB danışmanlık firmaları hangileridir ?

En büyük güvenirlik kuşkusuz ki edinilmiş tecrübedir. Bu neden ile yorumlar da tecrübe edinilmiş olan firmaları öncelik ile denemenizi tavsiye ederim. Danışmanlık firmaların illaki sizin ikametgah ettiğiniz ilde olması gerekmemektedir. Kargo üzerinden de yapmış olduğunuz işleri kapıda ödeme imkanları ile teslim alabilirsiniz. Benim güvenilirlik bakımında önereceğim firmaları sorarsanız, uzun süredir takip ettiğim şu danışmanlık firmalarını sıralayabilirim.

INC Girişim => Çok uzun süredir hizmet veren bir firmadır. KONYA da yer alan firmanın iletişim bilgileri;

 • Tel: 0-212-211-77-66
 • Feyzi ÇAKMAK mahallesi Adana Çevre Yolu NO: 31 / KARATAY – KONYA

Brüksel Danışmanlık => Van ilimiz de faaliyet gösteren güvenilir bir danışmanlık firmasıdır. Kendileri ile telefonda tanışma fırsatı yakalamış biriyim. Uzun süredir hiç bir müşteri şikayetini görmediğim bu firmanın iletişim bilgileri.

 • Tel: 0533 732 78 24
 • Bardakçı Mahallesi Teknokent Sokak Numara: 1 TUŞBA / VAN

"KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar" - 34 YORUM
 1. blank zülfiye özyiğit dedi ki:

  merhaba.mantar üretim tesisi kurmak istiyorum.200.000 liraya ihtiyacım var.mevcudum 50.000.ne yapa bilirim?saygılar

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İpotekli ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.

   1. blank Yakup gezer dedi ki:

    İmalat için dükkan açmak istiyorum ve desteğe ihtiyacım var ne yapabilirim

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Sermaye konusunda destek ne yazık ki verilmemektedir. Ama açacağınız işletme desteklenenler içerisinde yer aldığı için hibe alabilirsiniz.

 2. blank Ogyzhan dedi ki:

  Beni arayan bilgi alabilirmiyim işyeri iş planı yaptiracam

 3. blank Ferhat dedi ki:

  Ben buyukbas hayvan alamak istiyorum bu konuda neye bas vurmam geretiyor

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İlk olarak işletme belgesi çıkartmak için Tarım İl Müdürlüklerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Bu belgenin nasıl alınacağı ise sitemizin hayvancılık kategorisinde mevcuttur

 4. blank Bedirhan Akad dedi ki:

  Ankarada Kosgeb projeleri hazırlayan firma adres ve telefonlarını istiyorum.

 5. blank Gizmo dedi ki:

  Kosgeb den yardımım 2018/2. ayında kuruduğum firmaya onay almama rağmen kullanmadım. Ancak 2020/11. ayda faaliyetimi büyütmek istediğim için hak etmiş olduğum yardım hakkım halen saklımıdır ve nasıl tahsil edebilirim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bu konuyu bir bağlı olduğunuz kuruma sormanız gerekiyor.

KOSGEBKredi.net