KOSGEB Çorum

KOSGEB Çorum
1 Mart 2016 tarihinde eklendi, 3.528 kez okundu.


Çorumdaki KOBİ ve Esnaf her daim destek olan KOSGEB Müdürlüğü İŞKUR iş birliği ile ÇESOB EĞİTİM SALONU dahil olmak üzere bir çok noktada yeni girişimcilere kurslar vermektedir. Yeni bir iş fikrinin projelendirilip hayata geçirmek isteyen Çorumlu’lar için düzenlenen bu eğitimlerin başlama tarihleri ile katılımcı olmak isteyenler için yer almaktadır.

KOSGEB Çorum girişimcilik eğitimleri hangi tarihlerde başlamaktadır ?

Çorumlu esnaflara destek programları ile kalkınmalarına en büyük olanağı sağlayan KOSGEB, yeni girişimcilere de bir o kadar imkanlar sağlamaktadır. Oluşturmuş olduğu program ile hiç şekilde bütçe ve zaman gözetmeksizin hibe sağlayan birim, bu imkanlardan istifade edecek olan girişimciler den sadece tek bir şart aramaktadır. O şart da yeni girişimcinin mutlaka girişimcilik sertifikası almasıdır.! Girişimcilik sertifikasını almak sadece size 4 günlük bir işletme konularının ye aldığı eğitime tabi tutulmanıza sebep olacaktır. Bu eğitimlere başvuru yaparak alma hakkını kazanmanız halinde, derslere düzenli olarak katılım göstermeniz girişimcilik belgesini almaya hak kazanmanız yeterli olacaktır. Belge için Çorum da düzenlenecek olan eğitimlerin başlama tarihleri ile adresleri https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=19 burada belirtildiği gibidir.

Çorumdaki girişimcilik eğitimlerine nasıl aday olabilirsiniz ?

Biraz sonra bahsedeceğimiz her iki şekilde deki girişimcilik eğitimi başvuruları ön kurumlar tarafından ön başvuru olarak işlem görür. Şayet kurum tarafından belirtilen sayı ( bu sayı genelde ya 25 yada 30 olmaktadır. ) üstünde bir girişimci başvuru olursa bu kez asil kursiyerlerin belirlenmesi amacı ile  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sınav Soruları uygulaması yapılmaktadır.Eğitim başvurularının ilk yolu Çorumda düzenlenecek olan kursların adres bilgilerinin yer aldığı kısımdaki birimlere doğrudan başvuruda bulunmaktan geçer. İkinci yolu ise e-Devlet üzerinden doldurulacak olan başvuru formudur. e-Devlet üzerinden başvuru formu https://bit.ly/2Tg7502 adresi üzerinden doğrudan erişilebilir.

Not: Şahsen olarak yapılan başvurularda lütfen tarihlerin yer aldığı formdaki ” AÇIKLAMA ” kısımını dikkatlice okuyalım. Burada daha çok İŞKUR kursiyer adaylarından farklı şartlar araya bilmektedir. Örnek: Sadece işsizler, sadece engellilere gibi..

KOSGEB Çorum merkez müdürlüğü adres bilgileri nedir ?

KOSGEB Çorum ilimizde tek bir Merkez Müdürlüğü binası ile hem Çorumlu yeni girişimcilere hemde yöre esnafına hizmet vermektedir. Organize sanayisi bölgesinde yer alan birimin iletişim bilgileri ise şöyledir.

Adres: Organize sanayi binası KOSGEB binası numara: 7 – ÇORUM

 • Tel: 0-364-254-97-17
 • Faks: 0-364-254-97-16
 • E-posta: Corum@kosgeb.gov.tr

Tüm Çorumlular devletten destek almak için onlar adına oluşturulan imkanlardan bu adreslere başvur yaparak detaylı bilgi alabilirler.Bir önceki yazımız olan KOSGEB Rize başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB Çorum Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Mehmet dedi ki:

  Ben ne zaman bu konu hakkında bilgi almaya kalkışsam ozel şirketler proje adı altında karşıma çıkıyo unutmayın gücü olmayan is kurmaya çalışan insanlar a sahip çıkmazsanız Rabbim bunu size sorar. .

 2. sami topçu dedi ki:

  işbüyütmeyi hedefliyorum 2 elamanım var

 3. sami topçu dedi ki:

  ihtiyacım var

 4. Yunusemre dedi ki:

  Türkiye ve buturkiyeyi yöneten ler şunu unutmasınlar bu insanları kandıranlar ve bişeyler vereceğiz diyerek kandırıp topladığınız paralar ümit verdiğiniz her insanlar ve bune karşı çıkmayan insanlarda allaha inancı olmasalarda izdarabima uğrucak kan aglicak bir değil iki insandaki kaldırdığınız insanlar

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB Rize
KOSGEB Rize

Halkın çoğunluğu daha çok çiftçilik ile uğraşmış olsa da daha çok yerleşim kesimlerinde yeni girişimciler hiç de yabana atılmayacak kadar...

Kapat