KOSGEB Kredi

KOSGEB ÇankırıKOSGEB Çankırı

Devlet destekli olarak Çankırı ilimizde yada ilçeleri Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz olmak üzere tüm vilayetlerinde iş yeri açmayı istiyorsanız mutlaka KOSGEB kursları olarak halk arasında bilinen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim başvurularını yapmanız gerekmektedir. Çankırı İŞGEM sahası dışında kurulacak olan işletmeler için alınması şart olan girişimcilik belgesi için başvuru adresleri ile bilmeniz gereken tüm konulara yer verdik. Ayrıca İnternet üzerinden de artık ön başvuruları kabul edilen eğitimlere şahsen olarak müracaatta bulunacak olanlar için bu başvurunun nasıl doğru bir şekilde yapılacağına da videolu anlatımlar ile değindik. İŞKUR, Ticaret Sanayi Odası ve tüm Çankırı’daki yerel belediyelerce organize edilen kurslara katılmak isteyenler bu adreslere başvuru formalarını doldurarak ön kayıtlarını oluştura bilirler.

KOSGEB Çankırı girişimcilik eğitimi başvuru tarihleri nedir ?

Daha önceleri Çankırı da bir tek Müdürlük ile KOSGEB hem yeni girişimcilere hem de Esnaf ile KOBİ’lere destek verirken Organize Sanayi Bölgesine kurmuş olduğu temsilcilik ile hizmet gücüne güç katmıştır. Ayrıca, yeni girişimciler için düzenlenecek olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için anlaştığı başta İŞKUR ile yerel belediyeler olmak üzere bir çok meslek odaları ile eğitimlerini, devlet desteği ile işletme kuracakları bekletmeden Çankırı ilimiz de vermeye son sürat devam etmektedir. Tüm bu kurumlar dahil olmak üzere Çankırı da planlı bir şekilde başlatılacak olan girişimcilik eğitimlerin adresleri en doğru şekilde sadece https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=18 burada bildirilmektedir. KOSGEB Girişimcilik Kursları başvuru formu ulaşmak isteyenler bu sayfadaki adresler üzerinden yada e-devlet üzerinden bu işlemi rahatlık ile yapa bilirsiniz.

Çankırı KOSGEB girişimcilik eğitim başvuruları nasıl yapılır ?

Çankırı ilimizde bir çok resmi devlet kurumunun da katkıları ile sürekli olarak girişimcilik eğitimleri verilmektedir. Talep durumuna göre düzenlenecek olan bu eğitimleri sıklık ile daha çok İŞKUR ile Yerel Belediyeler üstlenmektedir. Tüm bu kurumların kurslara katılacak olan Çankırılı girişimcilerden aranan en büyük şart 18 yaşından büyük olup bir de iyi bir iş fikrine sahip olmalıdırlar. Ama bu durum İŞKUR üzerinden eğitim alacak olan yeni girişimciler için biraz farklılık gözetmektedir. Kurumun bu şartlara ilaveten bir de kendi düzenleyecek olan eğitimler için aday kursiyerlerinden işsiz olmasını ayrıca İŞKUR kaydının da bulunması istemektedir. Bu haklı talebinin ardından başvuru yapmak için Çankırı da ki girişimciler ister birim adreslerine şahsen giderek ( Kurs tarihi bölümünde açıklama kısmında müracaatlar kurum tarafından kabul edilir ibaresi varsa ) isterse e-Devlet üzerinden yapabilmektedirler.

E-devlet üzerinden https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bölümünden ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” seçilmesi ile karşınıza çıkan başvuru formunun doldurulması sonucunda ön kaydınız oluşturulur.

KOSGEB Müdürlük adres bilgileri nedir ?

Buğday pazarı mahallesi Atatürk bulvarı numara 64 / 19  ÇANKIRI / MERKEZ

  • Telefon: 0-376-212-13-44
  • Faks: 0-376-212-13-45
  • E-mail: cankiri@kosgeb.gov.tr

 

"KOSGEB Çankırı" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Çankırı" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net