KOSGEB Kredi

KOSGEB ÇanakkaleKOSGEB Çanakkale

KOSGEB Çanakkale ve  bu ilimize bağlı ilçeleri Ayvacık, Bayramiç, Biga, Bozcaada, Çan, Eceabat, Ezine, Gelibolu, Gökçeada, Lapseki, Yenice ‘de tüm KOBİ ile yeni girişimcilere 1 Merkez Müdürlüğü ile destek vermektedir. Ayrıca, özellik ile Uygulamalı Girişimcilik Eğitim’leri için de İŞKUR, TSO ile yerel belediyeler ile birlikte çalışıp sürekli olarak kurslar düzenlemektedir. Tüm Çanakkale ve vilayetlerinde düzenlenecek olan bu kurslara katılmak isteyen genç girişimciler için eğitim başlangıç tarihleri, adresleri dahil başvuru formuna ulaşım bağlantılarına yer verdik.

KOSGEB Çanakkale girişimcilik eğitimleri ne zaman başlamaktadır ?

Çanakkale ilimizde bir adet KOSGEB Müdürlüğü olduğu için bir çok devlet kurumu Girişimcilik Eğitimleri düzenleyip yeni girişimcilerin devlet hibelerine erişebilmenin önlerini açmak için seferberlik göstermektedir. Bu kurumlar genelde yerel belediyelerin yanı sıra Ticaret Sanayi Odaları, Meslek Odaları, İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezlerinden oluşmaktadır. İŞGEM sınırları haricinde işletme kuracak olan yeni girişimcilerin girmesi şart olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerin tüm bu birimler tarafından verilecek olan tarih ve adresleri sadece doğru bir şekilde burada https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=17 bulunmaktadır. Bu sayfaya giriş yaparak Çanakkale ilimiz ve ilçelerinde düzenlenecek olan tüm girişimcilik sertifikası almak için verilecek Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi tarih ile adreslerini öğrenebilirsiniz.

Çanakkale girişimcilik eğitim başvuruları nasıl yapılır ?

Girişimcilik eğitimlerini İŞKUR dahil bir çok devlet kurumun vermiş olduğunu belirtmiştik. Bu kurumlar içinde İŞKUR sadece 18 yaş sınırının yanı sıra yeni girişimcilerden eğitim almaları için işsiz ve kendilerine kayıtlı olmalarını aramaktadır. Onun haricinde tüm birimler sadece 18 yaşından büyük olmanız durumunda memur dahi olsanız sizlere girişimcilik kursları vermektedir. İŞKUR dahil olmak üzere tüm birimler tarafından verilecek olan girişimcilik eğitimlerine, eğitim tarihlerinin ve adreslerinin yer aldığı sayfadaki kurum adreslerine şahsen başvuru yapılmanın haricinde bir de e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurmanız ile müracaatta bulunabilirsiniz. e-devlet üzerinden Çanakkale girişimcilik kurslarına ön başvuru formunu doldurmak için bu https://edevlet.kosgeb.gov.tr/ sayfayı kullana bilirsiniz. Açılan sayfadaki başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde Çanakkale girişimcilik eğitimleri için ön başvurunuz alınmış olup sizi en eğitim tarihi öncesinde bir sözlü gerek duyulması durumunda ise test usulü mülakata sokacaklarını lütfen unutmayınız.

KOSGEB Çanakkale Birimleri

KOSGEB tüm illerimizde birimleri ile vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Tamamen il nüfusuna göre ve katılım sayısına göre Müdürlük ve temsilcilikler kuran KOSGEB Çanakkale ilimiz içinde bir Müdürlük ile hizmet vermektedir. Tüm Çanakkaleli esnaflarımız ile iş fikrine sahip yeni girişimcilerimiz bu birimlere başvuru yaparak kuruma ait destek programları hakkında detaylı bilgi alabilirler. KOSGEB Çanakkale Müdürlük adres, telefon, e-mail bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: Troya caddesi Numara 136 / A  ÇANAKKALE

  • Telefon: 0-286-215-00-16
  • Faks: 0-286-215-00-18
  • E-mail: Canakkale@kosgeb.gov.tr

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sonrasında Girişimcilik Destek Programının başvuru kılavuzunu PDF formatında siz Çanakkaleli girişimciler için https://www.kosgebkredi.net/wp-content/uploads/2017/02/YeniGirisimciDestegiBasvurusuklavuz.pdf bu sayfamızda yer verdik.. Mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

"KOSGEB Çanakkale" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Çanakkale" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net