KOSGEB Kredi

KOSGEB BursaKOSGEB Bursa

KOSGEB Bursa ilimizde 1 il müdürlüğü ve 7 adet ilçe temsilcilikleri ile hem yeni girişimcilere hem de esnaflarımıza hizmet vermektedir. Kurumun sağlamış olduğu bu hizmetlerin içerisinde yeni girişimcilerin oldukça yoğun olarak rağbet gösterdiği ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” başvuruların ön ayağı olan ”Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” de mevcuttur. Büyük bir sanayi şehri olan Bursa ilimizde KOSGEB kurslarının başvuru tarihleri en başta olmak üzere kuruma ait tüm birimlerine ait iletişim bilgilerini telefon numaraları ile güncel olarak siz değerli Bursa’lılar için paylaştık.

KOSGEB Bursa Girişimcilik Kursu başvuru tarihleri

Bilindiği gibi yeni girişimciler için oluşturulmuş olan ” Girişimcilik Destek Programı ” başvuru için mutlaka işletmenizi kurmadan önce elinizde bir kurum tarafından imzalanmış ve onaylanmış ” Girişimcilik Belgesi ” olması gerekmektedir. Bu belgeyi alabilmenizin de tek yolu Bursa yada ilçelerinde düzenlenmiş veya Türkiye genelinde başlatılmış olan herhangi bir KOSGEB kurslarına katılım göstermeniz, sonrasında ise başarılı ile tamamlamanız gerekir. Eğitim başvurularını Bursa yada çevre ilçelerinde katılmak isteyen tüm yeni girişimciler için başlama tarihlerini en güncel ve DOĞRU şekilde görebilecekleri tek adres ⇒  https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=16 burasıdır. Ayrıca başvuru işlemlerini e-devlet üzerinden başlatmak isteyenler de bu adres üzerinden ” E-devlet Üzerinden Başvur ” demeleri kaydı ile başlata bilirler. Tabi daha önceden PTT’den bir e-devlet şifresi almış ve sisteme giriş yaparak iletişim bilgilerini güncellemiş girişimciler bunu yapabilmektedir. Yeni girişimcilerin haricinde tüm esnaflarımızın da ihtiyaç duydukları bilgileri alacağı bir çok birim Bursa ilimizde ve ilçelerimizde bulunmaktadır. Hafta içi mesai saatleri içerisinde faaliyet gösteren bu birimlere ” Girişimcilik Eğitimleri ” dahil olmak üzere aklınıza gelecek tüm mevcut destek programları hakkında sorularınızı sora bilirsiniz.

KOSGEB Merkez Müdürlüğü iletişim bilgileri

Bursa’da genç girişimcilere ve KOBİ ‘lere desteklemek amacı ile kurulan Bursa hizmet merkezi müdürlüğü iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

İletişim Adres : 3 Evler Mahallesi 2 ‘nci Sokak Numara 12 16120 / NİLÜFER / BURSA

İletişim Telefon : 0-224-808-16-00 / 0-224-443-27-46

E-Mail : Bursa@kosgeb.gov.tr

KOSGEB Bursa temsilciliklerinin adresi

KOSGEB Müdürlük kurduğu şehrin nüfusuna ve katılımcı ilgisine göre gerek duyması halinde il ve ilçelere ek olarak temsilciliklerde kurmaktadır. Bursa ilimizin KOSGEB ‘ e olan yoğum ilgisinden dolayı bir çok ilçesine temsilcilikler kurulmuştur. Temsilciliklerin adres ve iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

KOSGEB Orhangazi

 • Adres : Yalova yolu üzeri Hürriyet Mahallesi 38/1 ORHANGAZİ
 • Telefon: 0-224-573-81-69 / 0-224-573-81-73

KOSGEB İnegöl

 • Adres : OSB idari binası B Blok 16425 İNEGÖL
 • Telefon: 0-224-714-82-60 / 0-224-714-98-59

KOSGEB Karacabey

 • Adres : Cambalı Mahallesi Kulaksız ağıl mevki KARACABEY
 • Telefon : 0-224-671-85-48 / 0-224-671-85-45

KOSGEB Nilüfer

İletişim Adres  bilgileri: Organize Sanayi Caddesi 2 ‘nci sokak Numara 2 16140 NİLÜFER

KOSGEB Gemlik birim iletişim bilgileri

 • Adres : Irmak sokak numara 136 GEMLİK
 • Telefon : 0-224-513-10-23 / 0-224-513-15-66

KOSGEB Mustafa Kemal Paşa

İletişim Adres : Feyzi Çakmak caddesi Atatürk mahallesi numara 200 16500 Mustafa Kemal Paşa

İletişim Telefon : 0-224-618-05-25 / 0-224-618-05-28

"KOSGEB Bursa" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Bursa" - 32 YORUM
 1. blank Hatice Yurtsever dedi ki:

  Ev hanımıyım kapalı cocuk oyun alanı acmak ıstıyorum kosgebten destek alabilir miyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Oyun ve eğlence sektörü artık sadece imalat üzerine destek görmektedir. Ben faaliyetler bölümünde destek kodunu bulamadım.

 2. blank Yasemin dedi ki:

  Bursada Girişimcilik kurslarıniz ne zaman basliyor bu kurslariniz hakkında rica etsem bilgi verirmisiniz

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kursların başlamasını beklemenize hiç gerek yok! Uzaktan eğitim ile Bursa’dan istediğiniz zaman kolaylık ile eğitim alabilirsiniz.

 3. blank Murat dedi ki:

  Meslek lisesi mezunuyum 27 yasindayim elektrik ustasi olarak suan serbest olarak calisiyorum ve kendi isyerimi acmak istiyorum devlet destekli hibe kredi alabilme sansim varmidir

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, 43.2 Elektrik tesisatı, sıhhi tesisat ve diğer inşaat tesisatı faaliyetleri F
   43.21 Elektrik tesisatı ve bir çok NACE kodu ile sektörünüz desteklenmektedir. Geleneksel Girişimcilik Eğitimi almanız gerekiyor. Sonra işletmenizi kurarak destek alabilirsiniz.

 4. blank Hakan dedi ki:

  Cnc makine alıp kendi iş yerimi acmak istiyorum bunun için hibe veya kredi almam mümkün mü sartlar nelerdir

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İşletmenizin ne üretimi üzerine olacak? Bu çok önemli bana bunu söyler iseniz destek kapsamında olup olmadığına bakabilirim.

 5. blank Emre dedi ki:

  Müteahhit olarak yeni bir inşaat projesine başlamak istiyorum KOSGEB desteği alma şansım var mı.Eğer varsa hangi adımları izlemem gerekiyor.Daha önceden bir projem vardı 1 sene oldu bitireli.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İşletmeniz var mı? yoksa yeni mi kuruyorsunuz? KOBİ misiniz?

KOSGEBKredi.net