KOSGEB Kredi

KOSGEB AmasyaKOSGEB Amasya

Gümüşhacıköy açık ceza infaz kurumu eğitim salonunu dahil, Amasya özel il idaresi toplantı salonuna kadar bir çok devlet ve özel kurumlara ait salonlarda yeni girişimcilik eğitimleri düzenlenmektedir. İŞKUR ve TSO gibi bir çok kurum tarafından Göynücek, Hamamözü, Merzifon, Suluova, Taşova ilçelerini kapsayan kurslar kendi işinin sahibi olmak isteyen Amasyalı girişimciler için belli adresler de düzenlenmektedir. Düzenlenen ve ileri ki tarihlerde düzenlenecek olan bu eğitimlerin başlama tarihleri, adresleri güncel olarak şu şekildedir.

KOSGEB Amasya girişimcilik eğitim başvuru tarihleri

Amasya ilimizde her ne kadarda KOSGEB’e ait tek bir Müdürlük olsa da bir çok özel ve devlet kurumun çabaları ile sürekli olarak ilimize yeni esnaflar kazandırmak için girişimcilik kursları düzenlenmektedir. İş fikrine sahip olan kendi işletmesini devlet katkıları ile kurmak isteyen yeni girişimciler bu hayallerinin gerçekleştire bilmesi için ilk olarak ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” almaları gerekmektedir. İster emekli olsunlar isterse Üniversite mezunu yada şehit yakını ile Gazi şayet kurulacak olan işletme İŞGEM sahalarında değilse yeni girişimci mutlaka bu eğitimi almak zorundadır. Eğitimleri bir çok kurum Amasyalı ve ilçelerindeki genç girişimcilerimiz için bedava düzenlemektedir. Hangi kurum her nerede bu eğitimi düzenleyecek olur ise olsun mutlaka bunu KOSGEB organizasyonu ile yapması gerekir.Dolayı ile Amasya ve çevresinde düzenlenecek olan bütün eğitimlerin başla tarih planlamasını KOSGEB ayarlamaktadır. Bu nedenden ötürü bütün başlayacak olan kursların tarihleri, adresleri ile birlikte kurumun sayfası olan https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=5 buradan Amasyalılar ile paylaşılır.!

Amasya girişimcilik eğitim başvuruları nasıl yapılır ?

Amasya’da düzenlenecek olan eğitimler hangi adreste düzenlenir ise düzenlensin başvuru olarak e-devlet uygulamasını kullana bilirsiniz. Ayrıca, az önce paylaşmış olduğum Amasya eğitimlerinin yer aldığı adresteki kurumlara da yine arzu ederseniz şahsen başvuru da buluna bilirsiniz. Ama ben yinede eğitimlere e-devlet üzerinden başvuru yapmak istiyorum diyorsanız e-devlet girişini yaptıktan sonra https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler burada girerek başvuru formuna erişe bilirsiniz. Doldurmuş olduğunu başvuru formu her iki şekilde de ön başvuru olarak işlem görür. Şayet kurum tarafından 25 yada 30 sayısının üstünde bir katılım olursa mutlaka ilk 25 kişiyi seçmek için bir mülakat yapılır.

KOSGEB Amasya birimleri

İş yeri açacak yeni girişimciler veya iş yeri sahibi KOBİ ‘ler KOSGEB desteklerinden faydalanmak için Amasya birimlerine şahsen olarak başvurmaları gerekmektedir. Başvuru yaptıkları programa göre evraklarını mutlaka bu birime elden teslim etmeleri gerekir. Amasya’da bu neden den dolayı faaliyet gösteren birim Gümüşlü mahallesinde yer almaktadır. Açık adres ve telefon numarası ise şöyledir.

Amasya merkez iletişim bilgileri

Adres: Gümüşlü mahallesi Atatürk caddesi Seven İş Merkezi numara 9 kat 4

  • Tel: 0-358-212-10-07
  • Faks: 0-358-212-10-54
  • E-mail: Amasya@kosgeb.gov.tr

Desteklerden faydalanmak isteyen yukarıdaki adreslere mesai saatleri içerisinden şahsen başvurabilirsiniz.

"KOSGEB Amasya" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOSGEB Amasya" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net