KOSGEB Ağrı

KOSGEB Ağrı
14 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.699 kez okundu.


KOSGEB Ağrı

Devlet imkanları ile esnaf olamak isteyenlerin başvuru yapabileceği KOSGEB Ağrı adresleri, iletişim telefon numaraları, eğitim tarihleri sayfamızda yer almaktadır. KOSGEB Ağrı birimlerine ilçeleri olan Doğubayazıt, Diyadin, Eleşkirt, Hamur, Patnos, Taşlıçay, Tutak ve buraya bağlı köylerdeki vatandaşlarımızda başvurabilir.

KOSGEB Ağrı kobi destek

Esnaflarımıza kobi destek sunan KOSGEB gerekli şartları sağlanması durumda burada yer alan tüm destekleri sunmaktadır. Esnaflarımızdan istenilen şartlar asılda olması gereken şartlardır. Bunlar ilki bağlı olduğunuz meslek odasına kayıtlı olmanız bir diğeri de kobi olmanızdır. Tüm bu iki kritere de taşıyan esnafımız destek başvurularını sayfamızda yer alan Ağrı birimlerine aşağıdaki adımları da yerine getirerek yapabilmektedir.

Kobi destek adımları

Kobi ve meslek odasına kayıtlı olan esnafımız ilk olarak KOSGEB kayıt olması gerekmektedir. Kayıt olan esnafımız kobi beyannamesi ve bilgi dokümanı alması gerekmektedir. Bu adımı da başarılı bir şekilde geçen esnafımız son olarak ihtiyaç duyduğu kobi destek programı belirleyip belirlenen destek üzerine iş planı projesi hazırlaması istenilmektedir. Bu adımları sağlayan kobi KOSGEB başvuru işlemeni tamamlamış olur.KOSGEB Ağrı kursları, tarihleri

Devlet imkanları ile işyeri kredisi alarak hayalindeki dükkanın sahibi olmak isteyen ev hanımı kadın girişimci, emekli, engelli, gazi veya şehit yakını tüm vatandaşların mutlaka KOSGEB eğitimlerine katılması gerekmektedir. Eğitimler her ile ve ilçede yeterli talebin olması ile ( en az 20 kişi ) ücretsiz olarak verilmektedir. 18 yaşını doldurmuş ve daha önce eğitime katılmayan tüm T.C. vatandaşları başvuru yapabilmektedir. Ağrı ile tüm illerin yer aldığı eğitim adresleri, tarihleri burada yer almaktadır.

Ağrı KOSGEB birim adresleri, telefon iletişim bilgileri

Yukarıda belirttiğimiz tüm KOSGEB destek imkanlarından faydalanmak isteyen Ağrı ve ilçelerinde ikametgah eden kadın, erkek girişimci veya kobi esnaflar başvurularını aşağıda yer alan adreslere mesai saatleri içerisinde şahsen başvurarak gerçekleştirebilirler.

Adres: Hürriyet mahallesi topçular caddesi 1816 sokak numara 2 – AĞRI

Telefon: 0-472-215-27-94  – Faks: 0-472-215-27-95  –  E-mail: Agri@kosgeb.gov.tr

Not: Ağrı eğitimleri başvurularını arzu eden vatandaşlar İŞ KUR kurumlarına da şahsen gerçekleştirebilirler. Yapılan ön elem testinde başarılı olan tüm Ağrılılar eğitim almaya hak sahibi olmuş olacaklardır.Bir önceki yazımız olan KOSGEB Van başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Adresler
KOSGEB Van
KOSGEB Van

KOSGEB Van Devlet teşvikleri ile esnaf kredisi imkanlarından faydalanacak olanlar için KOSGEB Van girişimcilik kursu tarihleri, başvuru telefon iletişim adres...

Kapat