KOSGEB Kredi

Koltuk Yıkama İşi Kurmak İstiyorum Diyorsanız, Bizi Mutlaka DinleyinKoltuk Yıkama İşi Kurmak İstiyorum Diyorsanız, Bizi Mutlaka Dinleyin

Özellik ile yaz aylarının bence en düşük sermaye ile en yüksek gelir elde edilecek işlerden bir tanesi kesinlik ile koltuk yıkamadır. Ev dahil olmak üzere araç ve toplu olarak servis (otobüs) koltuklarını yıkayarak çok tatlı paralar kazana bilirsiniz. Bunu nereden biliyorum diyorsanız, bu işten para kazanmış biri olarak bu içeriği kaleme alıyorum. Şayet sizlerde doğu makine ile koltuk yakalama işi kurmak istiyorum diyorsanız mutlaka bu yazımı sonuna kadar dikkatli bir şekilde okuyunuz. Emin olun ki bu ek iş olarak gördüğünüz koltuk yıkama işi sizin ana işiniz olacak.

Koltuk Yıkama İş Fikri Bence Harika! İşte 5 Neden..

Ben onu bunu bilmem bir iş yapacaksam kesinlik ile sermayesi az olacak. Tabi iş sermayesinin az olması ile de kalmıyor. Onun için yapacağım iş için 5 önemli nedeni ararım. Bunlar sırası ile şunlardır.

 1. Sermayesi az olacak
 2. Getirisi yüksek olacak
 3. Vergi derdi olmayacak
 4. Dükkan kirası olmayacak
 5. Kendime göre özgün bir şekilde planlama yapacağım

Bunlar kuracağım iş için aradığım 5 önemli özellik bunlara biraz daha ekleme yapabiliriz ama işin tadını kaçırmaya bence gerek yok. 🙂 Tüm bu saydığım özelliklerin emin olun hepsi koltuk yıkama işinde bir araya gelmiştir. Eğer ki çok para harcayıp bir temizlik şirketi kurmayı tercih etmiyor sanız, gelin bu işin size maliyetini ve kazanç planını vereyim. Bu arada temizlik şirketi kurmayı düşünenlerde  DEVLET DESTEKLİ TEMİZLİK ŞİRKETİ NASIL KURULUR?  bir bakasın derim. 😉

Koltuk Yıkama Kazancı Ne Kadar? Para Var mı?

İlk olarak koltuk yıkama kazanç planında bahsedeceğim. Daha sonra ise bu işi kurmak isteyenlerin ceplerinden ne kadar para çıkacak bunu ele alacağım. Hatta bunlar ile bitmeyip sizlere müşteri bulmanın en hızlı ve kolay yolunu anlatacağım. Eğer dediklerimi yaparsanız buradan söz veriyorum çok müşteri bulacak ve güzel para kazanacaksınız. Koltuk yıkama kazancı şehirlere değişiklik gösterse’de adet başına çok fark etmemektedir. Şimdi bunun ortalamasından sizlere bahsedeceğim. Tabi bu ortalama mayıs ayından eylül ayına kadar. Yani 5 aylık bir işleyiş planlaması olacak.

 1. Ortalama olarak bir koltuk takımı piyasada en az 100 TL en fazla ise 150 TL arasında yıkanmaktadır. Ben en alt değer olan 100 TL ele alıyorum.
 2. Her gün kesinlik ile en az 1 en fazla ise şayet ek iş yapmıyorsanız 5 işe gidebilirsiniz. Bunun da en alt seviye olarak 2 işi ele alacağım
 3. 100 TL den her gün 2 işe gitseniz günde 200 TL yapar. Buda ayda 200 * 30 = 6.000 TL demektir.

Peki bu 6.000 TL net kazanç mıdır? Kesinlik ile hayır.! belli giderleriniz de olacaktır. Bu giderleri yine madde 3 deki gelire göre hesaplar isek..

 • İşe gitmek için ortalama olarak en fazla bir depo mazot/benzin yakarsınız. Buda 50 LT destek benzin fiyatını’da 6.90 dan ele alırsan. 50 * 6.90 = 345 TL yapar.
 • Elektrik ve su maliyetini mecburen gittiğiniz ev karşılamak zorunda. Onun haricinde gideriniz sizin tek bir deterjan. Aylık olarak 30 iş için harcayacağınız deterjan en fazla 200 TL olacaktır. Şu an size önereceğim ve rahatlık ile 30 koltuk yıkayacak olan ürün ERA 111 Matik koltuk yıkama deterjanı 238 TL olmaktadır. Ama güncel fiyatını isterseniz buradan bakabilirsiniz.
 • Toplam gider ne yaptı. 345 yakıt + 200 TL deterjan toplam 545 TL

Peki elinize geçen aylık net kazanç ne yapar bu durumda 6.000 TL – 545 = 5.455 TL, gerçekten güzel para 🙂

Ek İş Koltuk Yıkma Kurmanın Maliyeti Ne Kadar?

blank

Koltuk yıkama işi yapmak istiyorum diyenlere tavsiyem

Ek iş yada ana işiniz olarak koltuk yıkama işini kurma maliyetini şimdi ele alalım. Bu maliyete arabayı dahil etmiyorum. Tercihen doblo tarzı bir aracınız var ise kesinlik ile bir ideal araca sahipsiniz. Şimdi araç hariç koltuk yıkama kurmanın maliyetini sizlere veriyorum.

 • En kral koltuk yıkama makinesi 5.000 TL alırsınız. Sizlere benim koltuk yıkama makinesi olarak kesinlik ile tavsiyem ” Anafor 12/16 Yerinde Halı Ve Koltuk Yıkama ” makinesi’dır. Bunun en büyük nedeni ise bu makinenin emiş gücünün çok yüksek olması. Bütün koltuk yıkama makineleri su fışkırtır ama bu makine kadar iyi emiş yapmaz. Çift emiş motoru sayesinde yıkadığınız koltuktaki ıslaklık en alt seviye de olacağı için aslan kusma yapmayacaktır.
 • Diğer yardımcı aletler 500 TL. Bunlar ise devir ayarlı polisaj makinesi ve deterjanlı suyu koltuklara tanzim edeceğiniz el su pompası.

Toplam size bu işin maliyet 200 TL deterjan dahil 5.700 TL olacaktır. Yani 1 ayda koymuş olduğunuz sermayeyi geri çıkaracaksınız. Bu rakamlarda gerçekten yeni kurulan bir iş için harikadır.

Koltuk Yıkma İşinin Bedava Müşteri Bulma Yolu

Koltuk yıkama işinde müşteri bulmak çok kolay. İlk olarak konu komşu tavsiyesi sizlere baya yeterli olacaktır. Ama benim size tavsiyem kesinlik ile bu süre zarfında ilk olarak bir koltuk yıkama adına facebook sayfası kurmanızdır. Ben öyle yaptım ve çok geri dönüşler ile işler aldım. Hatta sayfamı buradan inceleye bilirsiniz. Koltuk yıkama için facebook sayfası kurarken mutlaka ismini bulunduğunuz il yada ilçeyi geçirin. Böylece aram motorları sizleri anahtar kelimeniz’de ilk sıraya taşıyacak hali ile daha çok etkileşim alacaksınız.

Koltuk yıkama için sizlere bütün tecrübelerimi paylaştım. Buna rağmen sorularınız olur ise lütfen bana yorumlardan sormaya çekinmeyin. En son sizden gelen talep üzerine nasıl koltuk yıkanır için daha önce çekmiş olduğum video da sayfama ekledim arkadaşlar.

"Koltuk Yıkama İşi Kurmak İstiyorum Diyorsanız, Bizi Mutlaka Dinleyin" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Koltuk Yıkama İşi Kurmak İstiyorum Diyorsanız, Bizi Mutlaka Dinleyin" - 102 YORUM
 1. blank Emre Can dedi ki:

  2 Lt lik su pompasına ne kadar Era 111 ilaç katiyosunuz.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ölçüleri detarjanda yazıyor olması gerek, uzun zaman oldu sizlere yanlış bilgi vermek istemiyorum ama sanırım 1 LT için 1 kapaktı.

   1. blank emre can dedi ki:

    Hayırlısıyla hizmet vermeye başladım. Ancak koltuk köpürmüyor yaa. İlaç su ayarını tutturamadım sanırım. oysa ki sizin talimatlarınıza uymuştum 🙂

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Evet, emre bey benimde karşılaştığım sorunlardan birtanesi oydu ama köpürmemesi bir yandan iyi çünkü durulamada sorun yaşarsınız. Emin olun durulama sonrasında netice süper olacaktır. Güvenin bana 🙂 illa köpürsün diyorsanız firmanın halı yıkama konsantreleri var. Hatta elimde oldukça sıfır olarak mevcut size geçen seneki fiyattan verebilirim 😉

     1. blank emre can dedi ki:

      aslında evet haklısın köpürse bu sefer durularken gerçekten sıkıntı olur. o köpüğü almak için baya uğraşırsın. şuana kadar yıkadığım koltuklardan iyi sonuç aldım. gerçekten fark gözüküyor. Hangi marka ilaç var. aslında bana telefonunuzu verin yaa vatsap üzerinden konuşalım sizinle 🙂

     2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Halı yıkamalarında kullandıkları konsantreler var, gerçekten çok güzel kokuyor. Ufacık bir damlası ile güzel kokular ev ortamına salabilirsiniz. Ayrıca miktarını da ayarlaya bilirseniz az bir köpürmeyi de yakalaya bilirsiniz. Siz numaranızı atın bana ben size whatsap üzerinden çeker resimlerini gönderirim. Başarılı sonuç aldığınız için de bu arada çok mutlu oldum 🙂

 2. blank Yusuf dedi ki:

  Usta bi polisaj makinesi alacağız, fakat kaliteli olacak, 1 ay sonra bozulmayacak. Ne önerirsin?
  Birde bu polisaj makinesine süpürge alacağız bunları nerden temin edeceğiz.
  Bi diğer soruysa, ilacı püskürtmek için ayrı bi fısfısla püskürtmekmi lazım

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ayrı bir ilaçlama makinesi ile püskürtmen gerekir. Makine konusunda ise size marka vermem doğru olmaz. Neticede elektirikli eşya. Bozulur zan altında kalamam ama öneririm kesinlikle emiş gücü yüksek bir makine olsun. Bunun nedeni ise kısa sürede kuruma olacağı için kusma sorunu yaşmazsınız.

 3. blank Emre Can dedi ki:

  Araba koltuğu yıkama esnasında nelere dikkat etmeliyiz. Normal ev koltuğunu yikadigimiz gibi mi yikamalayiz. Biraz bahseder misiniz.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Değişen hiç bir şey yok, aynı ev koltuğu yıkar gibi yıkaya bilirsiniz. Ancak, makineniz sesli ise bu işlemi ulu orta yapmamanızı öneririm. Şikayet alabilir ve vergiye tabi olmadığınız için de başınız biraz ağrıya bilir. Birde yıkamadan sonra arabanın camları en az 1 saat açık kalsın. Kurumaz ise koku ve kusma olabilir.

   1. blank Emre Can dedi ki:

    Teşekkürler admin. İyi ki varsın. Sayende kazanmaya başladım

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Rica ederim, kazanmaya başladığına çok sevindim. Bol kazançlar..

     1. blank Battal dedi ki:

      camilerde yerinde halı yıkama yaptın mı bu süre zarfında

     2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Hayır, yapmadım eş dosttan ona sıra gelmedi. Ama, o makinayla yerinde yapılabilir.

 4. blank Battal dedi ki:

  Evet yapılıyor ama anlam veremediğim bir sorun var. Fırçalama işlemi yapmadan nasıl yıkanacak cami halıları. fikir verebilir misin

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Fırçalamaya gerek yok zaten, ayak ve çorap kokusundan başka bir şey yok. Koltuklarda aslında normalde fırçalama yapmadan da temizlenebiliyor.

   1. blank Battal dedi ki:

    evet haklısın ama fırçalama yapınca müşterinin daha çok hoşuna gidiyor 🙂

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Bende bunun farkındayım ama, o zaman el yıkama makinelerinden alabilirsiniz. Çok ucuz, onlarla yıkar sonra emişli makine ile çekim yaparsınız.

 5. blank BURCU dedi ki:

  MERHABA KOLTUKTAN ÇIKMAYAN LEKELER OLUYOR MESELA MÜREKKEP LEKESİ GİBİ BUNLARI NASIL ÇIKARIYORSUNUZ BU DETERJAN BÜTÜN LEKELER İÇİN YETERLİ GELİYOR MU PÜF NOKTALARINA DEĞİNEBİLİR MİSİNİZ

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   ERA da leke çıkarıcı ürünler mevcut onlarla çıkara bilirsiniz.

KOSGEBKredi.net