KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı

KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı
10 Mart 2016 tarihinde eklendi, 5.980 kez okundu.


KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı

2016 yılında Kobi statüsünde faaliyet gösteren işletmeleri ilave destek sağlamak amacı ile oluşturulan KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı başvurularını şartları sağlamanız halinde KOSGEB birimlerine gerçekleştirebilirsiniz. Küçük ve Orta Ölçekli işletmelerin yani kobi statünde faaliyet gösteren işletmelerin ekonomideki pay etkinliklerinin arttırılması amacı ile oluşturulan program destek tablosu aşağıdaki gibidir.

KOBİGEL Kobi gelişim destek program tablosu

Aşağıda yer alan kobi gelişim destek programından faydalanacak olan kobi hazırladığı proje dahilinde kurulun onayı ile desteklenir.

kobigel destek tablo

Yukarıda yer alan kobi tarafından hazırlanan proje onay alması durumda geri ödemeli veya ödemesiz KOSGEB kredi imkanları yer, arsa, mülk alımlarını, araç, taşıt, bina alım veya kiralama personel sosyal yardım, vergi gibi giderleri kapsamamaktadır.
Personel giderleri sadece kabul görülen projelerde asgari ücret üzerinden desteklenmektedir.

KOBİGEL Kobi geliştirme destek programından nasıl faydalanılır

KOSGEB tarafından kobi statüsünde faaliyet gösteren esnafı desteklemek amacı ile kurulan programından faydalanabilmeniz için ilk olarak KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Sisteme kayıtlı olan kobi proje destek duyurusunu alması durumda KOSGEB birimlerine proje başvurusu yapması gerekmektedir. Hazırlamış olduğu proje kurul tarafından değerlendirilir ve kabul görmesi durumda yukarıda yer alan KOSGEB destekleri tablosundaki imkanlardan faydalanabilirler. Proje başvurusu yapan kobi program için taahhüt vermek zorundadır. Verilen taahhüt tarihi proje başlangıç tarihi olarak kabul görmektedir.

Tabloda yer aldığı gibi proje gideri olarak geri ödemesiz kredi 300 bin TL geri ödemeli faizsiz kredi ise en fazla 700 bin TL olarak belirlenmiştir. Kobi bulunduğu bölgeye göre destek oranlarından faydalanabilmektedir.

KOBİGEL konu ilgili bağlantı linkleri
Bir önceki yazımız olan Uluslar arası kuluçka merkezi ve hızlandırıcı destek programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

KOBİGEL Kobi Gelişim Destek Programı Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Metin dedi ki:

  Hepsi yalan benim para mi aldılar ve 1 yıldır kayıplar

 2. ahmet dedi ki:

  bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum

 3. ahmet dedi ki:

  koskep desteklerinden faydalanıp 2 olan işçi sayımı artırmak istiyorum. işimle ilgili gerekli tüm belgelere sahibim

 4. ahmet dedi ki:

  işimi geliştirmek istiyorum imalatcı bir firmayım metal işleri uğraşıyorum. semaver imalatı yapmak istiyorum

  1. ahmet dedi ki:

   elazığ da bu işi ilk olarak ben yapacağım

   1. ahmet dedi ki:

    kredi faizi ve kobigel desteğinden nasıl faydalanabilirim

Sayfa başına git
Daha fazla DESTEK Programları
Uluslar arası kuluçka merkezi ve hızlandırıcı destek programı

Uluslar arası kuluçka merkezi ve hızlandırıcı destek programı KOSGEB tarafından 2016 yılında verilmeye başlan bir destek programıdır. Programın amacı teknolojik...

Kapat