KOSGEB Kredi

KOBİ Destek Kredisi 2021 (Başvuruları 500.000 TL Başladı)KOBİ Destek Kredisi 2021 (Başvuruları 500.000 TL Başladı)

Ekonomi denildiği zaman bir ülkede dengeleri sağlayan belki de tek kesim KOBİ’lerdir. Bunun bilince de olan devletimiz özellik ile işsizlik oranı tek hanelerde tutmak için bir çok desteklemelerini çeşitli kanallar vasıtası ile tüm büyüklü, küçüklü KOBİ’lere sağlamaktadır. Daha çok KOSGEB ile hibe yada tamamen faizsiz ve kendine ait banka olan Türkiye Halk Bankası ile senelik %4.5 gibi sembolik faiz oranları kredi imkanı sağlayan devletimiz, her yıl sunmuş olduğu imkanları genişletmektedir. 2021 senesinde 100 bin TL ile 500 bin TL kadar KOBİ’lere özel olarak sunulan bu imkanlardan şartlara uygun tüm esnaflarımız rahatlık ile istifade edebilmektedir. Peki, Türkiye’deki tüm KOBİ’lere verilen bu destek kredileri nedir? tamamen devlet tarafından faiz  destekli olarak verilen bu krediler nasıl alınır? işte sizlere özel hazırladığım videolu olarak tüm merak edilenlerin cevapları..

KOBİ’lere Özel Verilen Devlet Destekli Krediler Nelerdir?

Ülkemizde devletimiz tarafından KOBİ’lere yönelik sağlanan bir çok ekonomik anlamda teşvikler mevcuttur. Bunlar daha çok ekonomik anlamda KOBİ’leri rahatlatacak olan projelerdir. Devletimiz gün geçtikçe bu projeleri daha çok genişletmektedir. 2021 yılında bu desteklerini arttırarak giren devletimiz KOBİ’lere daha çok KOSGEB ve Türkiye Halk Bankası aracılığı ile elini uzatmaktadır. Dönemsel zamanlarda tüm esnaflara vermiş olduğu faizsiz krediler haricinde bir çok hibe teşviklerini de yine her yıl olduğu gibi bu yılda bu iki kurum aracılığı ile şartlara uygun olmanız halinde sağlamaya devam etmektedir. Gelin şimdi hep birlikte 2021 yılında tüm KOBİ bünyesinde işletmesini idare eden vatandaşlarımıza sağlanan imkanlardan bahsedelim.

KOSGEB’den KOBİ’lere 2021’de 12 Programla Tam Destek!

KOBİ’lere her alanda ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacı ile devletimiz KOSGEB aracılığı ile yardım elini uzatmaktadır. Bir çoğu karşılıksız yani ”HİBE” olarak sunulan bu imkanlar ile sadece nakit ihtiyaçlarınız karşılanmak ile kalmayıp ihtiyaç duyacağınız birçok alanda desteği de programlara göre alabilmekte siniz. Şuan için tam 11 farklı program ile siz KOBİ’lere sunulan programların başlıkları ve kısaca içerikleri şu şekildedir.

 1. Gelişen İşletmeler KOBİ Destek Programı; 9 Kasım 2015 tarihinde kurulmuş olan bu programda BORSA İSTANBUL Gelişen İşetmeler piyasasında işlem görmesi ve sermaye piyasasında fon temin edilmesini sağlamak amacı ihtiyaç duyulan danışmalık ve denetim hizmeti almak için yapılan giderlerin karşılanmasına yönelik kurulan bir programdır. Ayrıntılar, için tıklayınız.
 2. KOBİ Finansman Destek Programı; Finansal, istihdam veya işletmenin üretim ve kalitesinin artırılmasına yönelik yapacağı harcamaları anlaşmalı olan bankalardan faizsiz kredi alarak sağlaması için kurulmuş olan bir programdır. Üst limit şuan için 500 bin TL ve vade ise en fazla 48 aydır. Detaylar burada..
 3. Laboratuvar Hizmet Uygulaması; 9 ilde yer alan laboratuvarlardan ürün kalitenizi arttırmak adına hizmet almanız için kurulmuştur.
 4. Uluslar Arası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı; Alt yapısının ülkemizde sağlanan teknolojik ürünlerin uluslar arası pazarda yer bulması amacı ile kurulmuş olan bir programdır.
 5. İş Birliği Güç Birliği Destek Programı; KOBİ’leri bir araya getirmek amacı ile kurulmuş destek programıdır.
 6. Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama; Fikrinizi teknolojiye dökmek isteyen KOBİ’ler için oluşturulan programdır.
 7. Genel Destek Programı; Benim şahsen en çok beğendiğim programdır. Çünkü içinde bir KOBİ’nin ihtiyaç duyacağı tüm paketler mevcuttur. Bunlardan başlıca olanları ise ; Yurt içi fuar ve tanıdım destekleri, eğitim ve nitelikli eleman istihdamı, lojistik ve danışmanlık destekleri gibi.
 8. KOBİGEL; Rekabet gücünüzü arttıracak projelere verilen teşviklerdir.
 9. AR-GE İnovasyon; Teknolojiye ve bilime dayalı projelerin desteklenmesi için kurulmuştur.
 10. Endüstriyel Uygulama; Yeni bir ürünün kalitesinin artırılması amacı ile yapılan giderler
 11. TEKNOPAZAR; Teknolojik alanda faaliyet gösteren KOBİ’lerin uluslar arası pazarda rekabet güçlerinin arttırılması
 12. KOBİ TEKNO YATIRIM; Teknolojik ürün ihracatını arttırmaya yönelik atılan adımlar.

Güncel aktif durumdaki KOSGEB KOBİ Destek Programlarını buradan bulabilirsiniz. Faizsiz olarak kredi kullanmak isteyen KOBİ için sağlanan programın videosu

 

Destek Programlarına Nasıl Başvurabilirsiniz?

Sizin için oluşturulan bu destek programları kapsamında herhangi bir teşviki alabilmeniz için ilk olarak mutlaka KOBİ statüsünde olmanız şarttır. KOBİ nedir? daha önce sizler için açıklamıştım. Şayet belirtilen kriterler içerisinde bir KOBİ iseniz, bahse geçen programlardan istifade edebilmeniz için bazı adımları KBS denilen sistem üzerinden sağlamanız gerekir. Bunlar ise şunlardır.

 1. İlk olarak KOSGEB’e ilk kayıt başvurusunu yapmalısınız.
 2. Daha sonra e-kobi girişi yapınız.
 3. KOBİ beyannamesi doldurma ve güncelleme işlemlerini sağlayınız.
 4. Destek programı KBS üzerinden doldurunuz.

KOBİ’lerden Aranan Şartlar:

 1. Devlete herhangi bir vergi borcunun olmaması.
 2. Banka kredi notu değerinin risk içeren alanlarda yer almaması.
 3. Gerek duyulması halinde ipotek ve kefil temin edebilmesi.

Ticari Kredi Hesaplama 2021 (Ayın En İyi Bankası)

KOBİ destek programı haricinde düşük faiz oranları ili ticari kredi kullanmak isteyenler için özel ve kamu bankaları da kredi vermektedir. Her ay düzenli olarak sizler için en iyi ticari kredi faiz oranına sahip olan tüm bu bankaları tanıtıyoruz. Bu ay için en iyi ticari kredi veren bankamız ve ona ait örnek hesaplama tablosu ise aşağıda yer almaktadır.

 • 36 Ay yani 3 yıl geri ödemeli olarak ticari işletme kredisi alacaklara %1.20 oranla DENİZBANK önereceğimiz ilk bankamızdır. Bankamızın 3 sene için ayda bir geri ödemeli planını aşağıdaki tablomuzda bulabilirsiniz. Ayrıca, diğer bankalarımızın 36 ay vade için sizlere sağladığı faiz oranların da tablomuzun altında yer almaktadır.
Ocak Ayı En İyi Ticari Krediyi 36 Ay Vadeli %1.20 DENİBANK
MİKTAR AYLIK ÖDEME TOPLAM ÖDEME
20.000 TL 715 TL 25.770 TL
30.000 TL 1.073 TL 38.655 TL
40.000 TL 1.431 TL 51.540 TL
50.000 TL 1.789 TL 64.426 TL
60.000 TL 2.147 TL 77.311 TL
70.000 TL 2.505 TL 90.196 TL
80.000 TL 2.863 TL 103.081 TL
90.000 TL 3.221 TL 115.966 TL
100.000 TL 3.579 TL 128.852 TL

Diğer bankaların bu ay 36 ay vadeli 3 ayda 1 ödemeli ticari kredi faiz oranları:

 • ING: %1.65
 • Türkiye İş Bankası: %1.54
 • Garanti Bankası %1.61
 • QNB Finansbank %1.20
 • Akbank %1.77
 • Yapıkredi %1.83

oranındadır. Devlete ait olan VAKIFBANK ise 36 ay vadeli olarak bu ay esnaflara aylık %1.37 faizli olarak kredi olanağı sağlamaktadır. Bankanın bu faiz oranı bilgisini sizler için bizzat bankanın şubesine arayarak öğrendiğimizi bilmenizi isteriz.

"KOBİ Destek Kredisi 2021 (Başvuruları 500.000 TL Başladı)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"KOBİ Destek Kredisi 2021 (Başvuruları 500.000 TL Başladı)" - 58 YORUM
 1. blank Yahya alpyaşar dedi ki:

  Devlet destekli hibelerden yada destek kredilerden faydalanmak istiyorum kendi işimi kurmak ve ülkeme ülkeme katkı sağlamak istiyorum. Saygılarımla.

 2. blank Bünyamin dedi ki:

  Kredi çekmek istiyorum

 3. blank Uğur dedi ki:

  Esnafim nasil basvuru yapabilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Takıldığınız nokta nedir? efendim

   1. blank Ayhan dedi ki:

    Merhaba nasıl bu krediyi çekebiliriz

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     İlgili merciler ile görüşebilirsiniz.

 4. blank Sibel dedi ki:

  Kredi ihtiyackm var

1 4 5 6
KOSGEBKredi.net