Kobi Destek Kredisi 2019 Başvuruları 500.000 TL Başladı

Kobi Destek Kredisi 2019 Başvuruları 500.000 TL Başladı
9 Eylül 2015 tarihinde eklendi, 60.513 kez okundu.


Ekonomi denildiği zaman bir ülkede dengeleri sağlayan belkide tek kesim kobi’lerdir. Bunun bilince de olan devletimiz özellik ile işsizlik oranı tek hanelerde tutmak için bir çok desteklemelerini çeşitli kanallar vasıtası ile tüm büyüklü, küçüklü kobi’lere sağlamaktadır. Daha çok KOSGEB ile hibe yada tamamen faizsiz ve kendine ait banka olan Türkiye Halk Bankası ile senelik %4 gibi sembolik faiz oranları kredi imkanı sağlayan devletimiz, her yıl sunmuş olduğu imkanları genişletmektedir. 2018 senesinde 100 bin TL ile 500 bin TL kadar kobi’lere özel olarak sunulan bu imkanlardan şartlara uygun tüm esnaflarımız rahatlık ile istifade edebilmektedir. Peki, Türkiye’deki tüm kobi’lere verilen bu destek kredileri nedir ? tamamen devlet tarafından faiz  destekli olarak verilen bu krediler nasıl alınır ? işte sizlere özel hazırladığım videolu olarak tüm merak edilenlerin cevapları..

Kobi’lere Özel Verilen Devlet Destekli Krediler Nelerdir ?

Ülkemizde devletimiz tarafından kobi’lere yönelik sağlanan bir çok ekonomik anlamda teşvikler mevcuttur. Bunlar daha çok ekonomik anlamda kobi’leri rahatlatacak olan projelerdir. Devletimiz gün geçtikçe bu projeleri daha çok genişletmektedir. 2019 yılında bu desteklerini arttırarak giren devletimiz kobi’lere daha çok KOSGEB ve Türkiye Halk Bankası aracılığı ile elini uzatmaktadır. Dönemsel zamanlarda tüm esnaflara vermiş olduğu faizsiz krediler haricinde bir çok hibe teşviklerini de yine her yıl olduğu gibi bu yılda bu iki kurum aracılığı ile şartlara uygun olmanız halinde sağlamaya devam etmektedir. Gelin şimdi hep birlikte 2018 yılında tüm kobi bünyesinde işletmesini idare eden vatandaşlarımıza sağlanan imkanlardan bahsedelim.

KOSGEB’den Kobi’lere 2019’de 12 Programla Tam Destek!

Kobi’lere her alanda ihtiyaç duydukları desteği sağlamak amacı ile devletimiz KOSGEB aracılığı ile yardım elini uzatmaktadır. Bir çoğu karşılıksız yani ” HİBE ” olarak sunulan bu imkanlar ile sadece nakit ihtiyaçlarınız karşılanmak ile kalmayıp ihtiyaç duyacağınız birçok alanda desteği de programlara göre alabilmekte siniz. Şuan için tam 11 farklı program ile siz kobi’lere sunulan programların başlıkları ve kısaca içerikleri şu şekildedir.

 1. Gelişen İşletmeler Kobi Destek Programı; 9 Kasım 2015 tarihinde kurulmuş olan bu programda BORSA İSTANBUL Gelişen İşetmeler piyasasında işlem görmesi ve sermaye piyasasında fon temin edilmesini sağlamak amacı ihtiyaç duyulan danışmalık ve denetim hizmeti almak için yapılan giderlerin karşılanmasına yönelik kurulan bir programdır. Ayrıntılar, için tıklayınız.
 2. Kredi Faiz Desteklenmesi; Finansal, istihdam veya işletmenin üretim ve kalitesinin artırılmasına yönelik yapacağı harcamaları anlaşmalı olan bankalardan faizsiz kredi alarak sağlaması için kurulmuş olan bir programdır. Üst limit şuan için 300 bin TL ve vade ise en fazla 48 aydır. Detaylar burada..
 3. Laboratuvar Hizmet Uygulaması; 9 ilde yer alan laboratuvarlardan ürün kalitenizi arttırmak adına hizmet almanız için kurulmuştur.
 4. Uluslar Arası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı; Alt yapısının ülkemizde sağlanan teknolojik ürünlerin uluslar arası pazarda yer bulması amacı ile kurulmuş olan bir programdır.
 5. İş Birliği Güç Birliği Destek Programı; Kobileri bir araya getirmek amacı ile kurulmuş destek programıdır.
 6. Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama; Fikrinizi teknolojiye dökmek isteyen kobi’ler için oluşturulan programdır.
 7. Genel Destek Programı; Benim şahsen en çok beğendiğim programdır. Çünkü içinde bir kobi’nin ihtiyaç duyacağı tüm paketler mevcuttur. Bunlardan başlıcaları ise ; Yurt içi fuar ve tanıdım destekleri, eğitim ve nitelikli eleman istihdamı, lojistik ve danışmanlık destekleri gibi.
 8. KOBİGEL; Rekabet gücünüzü arttıracak projelere verilen teşviklerdir.
 9. AR-GE İnovasyon; Teknolojiye ve bilime dayalı projelerin desteklenmesi için kurulmuştur.
 10. Endüstriyel Uygulama; Yeni bir ürünün kalitesinin artırılması amacı ile yapılan giderler
 11. TEKNOPAZAR; Teknolojik alanda faaliyet gösteren kobi’lerin uluslar arası pazarda rekabet güçlerinin arttırılması
 12. KOBİ TEKNO YATIRIM; Teknolojik ürün ihracatını arttırmaya yönelik atılan adımlar.


Destek Programlarına Nasıl Başvurabilirsiniz ?

Sizin için oluşturulan bu destek programları kapsamında herhangi bir teşviki alabilmeniz için ilk olarak mutlaka kobi statüsünde olmanız şarttır. KOBİ nedir ? daha önce sizler için açıklamıştım. Şayet belirtilen kriterler içerisinde bir kobi iseniz, bahse geçen programlardan istifade edebilmeniz için bazı adımları KBS denilen sistem üzerinden sağlamanız gerekir. Bunlar ise şunlardır.

 1. İlk olarak KOSGEB’e ilk kayıt başvurusunu yapmalısınız.
 2. Daha sonra e-kobi girişi yapınız.
 3. Kobi beyannamesi doldurma ve güncelleme işlemlerini sağlayınız.
 4. Destek programı KBS üzerinden doldurunuz.

Türkiye Halk Bankasının Kobi’lere Özel Kredileri Nelerdir ?

Devletimizin tüm kobi’lere gölgesini hissettirdiği diğer bir kuruluşta Türkiye Halk Bankası’dır. Banka şartlara uygun olan tüm kobi’lere iki şekilde kredi imkanları sağlamaktadır. Bunlardan bir tanesi KOSGEB üzerinden yapılan müracaatlar ile bir diğeri de doğrudan yapılan başvurular iledir.

KOSGEB Kanallarından Gelen Müracaatlar

Türkiye Halk bankasına KOSGEB kanallı olarak gelen kobi’lere aşağıdaki imkanlardan istifade edebilmektedirler.

 • Sıfır Faizli İşletme Kredisi; Veri tabanına kayıtlı olan ve güncel bir beyannames sahibi olan kobi 50 bin TL faizsiz kredisini 12 ay hiç ödemesiz 36 ay geri ödemeli olarak alabilmektedir.
 • Teçhizat ve Makine Alımları; İmalat sanayisinde faaliyet gösterene kobi’lerimiz yerli marka olmak kaydı ile alacakları yardımcı makine ile teçhizatları http://kredi.kosgeb.gov.tr/ adresine başvuru yapmaları halinde faizsiz olarak alabilmektedirler. Üst limit 1.500.000 TL olup kullanılan kredi 6 ay ödemesiz 36 ay vadelidir.
 • Teminat mektubu desteği
 • Acil kredi imkanları; Esnafın özellik ile doğal afetlerde uğradığı zararları karşılamaları için verilen 100.000 TL 12 ay ödemesiz kredi imkanlarıdır.

Doğrudan Banka Tarafından Verilen Krediler

Birde Türkiye Halk Bankası kobi’lere doğrudan kendisi tarafından oluşturmuş olduğu paketler üzerinden kredi olanakları sağlamaktadır. Her alanda varlığını sürdüren esnaflara yönelik hazırlanan kredi paketleri şunlardır.

Kobi Destek Kredileri 2019

Kobi Destek Kredileri 2019

Bu ve diğer devlet faiz destekli kredilerden yararlanacak olan kobi’lerin şu şartlara uygun olması aranır.

 1. Devlete herhangi bir vergi borcunun olmaması.
 2. Banka kredi notu değerinin risk içeren alanlarda yer almaması.
 3. Gerek duyulması halinde ipotek ve kefil temin edebilmesi.

 Videolu AçıklamaBir önceki yazımız olan KOSGEB kredi kimler alabilir merak edilen 11 soru başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kobi Destek Kredisi 2019 Başvuruları 500.000 TL Başladı Konusuna 105 Yorum Yapıldı
 1. Mehmet dedi ki:

  Benden de 732 lira istiyorlar kargo vercegimı söylediler

  1. Admin dedi ki:

   Sakın göndermeyin dolandırıcı!!!

 2. umut dedi ki:

  dosyanın içi boş mu

  1. Admin dedi ki:

   Umut bey sorunuzu tam olarak anlayamadık ?

 3. Ahmet dedi ki:

  Bilgisi olanvarsa lutfen bilgi lendirsin benden 732 tl kargo parasi istiyorlar

 4. umut dedi ki:

  Benden de istediler lütfen bilgisi olan var da cvp yazsın dosya parası yatiralimmi

 5. Ceylan dedi ki:

  Kandırıyorlar ben yatırım suan ordan geliyorum sakin vermeyin dosya boş cikiyor

  1. Ahmet dedi ki:

   Ceylan hanim kargo ya mi gittin bos cikti ucret ne kadar odedin

 6. sibelkutlu dedi ki:

  kobi kullana bilmek için aracılar varmı

 7. sibelkutlu dedi ki:

  kobi desdek kıredisi geldi bana 08506600785 numaradan ama 750 tl dosya masrafı ve sigorta parası yatırmam istendi oncelıkle surat kargoya belgeleri alabilmem içinmiş guvenemiyorum bilgisi olan benle paylaşa bilirmi yardımcı olursanız cok memnun kalcam şimdiden tşkr.

 8. Mehmet Çaylas dedi ki:

  Dosya masrafı yaklaşık 800 TL isteniyor.
  Bu konuda sıkıntı yaşayan oldu mu?

  1. onur kaya dedi ki:

   bendende istendi fakat guvenemedım bılgısı olan paylasabılırmı4

 9. Abdulhalim Alabalık dedi ki:

  ssk.lıyım,oda kaydımyok ,basit usulde vergi mükkelefiyim.20.000 tl.lik 2017 faizsiz kredimi hangi şartlarda alabilirim.banka krediye onay variyor.kosgep tarafından istenecek belgeler nelerdir. acil cevaplamanızı saygıyla arz ederim. gsm:05552759898

 10. Mustafa dedi ki:

  Ben 2015 07.nci aydan itibaren esnafın bana bir mesaj geldi 20 bin tl kosgeb desteği kullanabilirsin diye bunun üzerine müracat ettim bekliyorum hala bi sonuç yok ne yapabilirim nereden durumu ogrenebilirmiyim.

  1. Admin dedi ki:

   Hak sahibi iseniz, http://sifirfaiz2017.kosgeb.gov.tr/Default.aspx?ReturnUrl=%2f adresine giriş yaparak hak sahibi olduğunuzu gösteren belgeyi almanız gerekmekte, sonrada anlaşmalı bankalara başvuruda bulunmalısınız.

 11. remzi özcan dedi ki:

  2016 da kayıtlar gecerlidir dendi2017 de kayıta gerek yok dediler 50 bin tlye acilen ihtiyacım varbu para hayatımızı kurtaracak mesaj gelirmi sonradan

 12. remzi özcan dedi ki:

  2016 da veritabanına kayıt oldum tüm evrakalarım tamam teslim ettim 2016da kazanamadım 2017 sonuçlarından mesaj alamadım hani herkese vereceklerdi yeni kayıt oalnlar mesaj olumlu gelmiş ben hala bekliyorum neden meaj sonradan gelebilirmi devlet sözünü tutmalı herkese vermeli 50bin tal beni rahat ettirecek yardımcı olun lütfen

 13. Ümran HATİPOGLU dedi ki:

  01/03/2016 da is yeri açtım ilk başvuruda çıkmadı ikinci başvuruda da çıkmadı herhangi bir yerden de hic faydalanmadim .acaba bir yılı doldirmadim diye mi çıkmıyor cirom dokuzyuzbin lira borcum yok sicilin tertemiz sigortalı çalışanın yok toptancı yım gıda ve temizlik üzerine

 14. Arifozdemir dedi ki:

  Mrb 50000 tl icin benden 800 tl kargoya vermemi istediler bu konuda sıkıntılıyım ikna rdecek çok şeyler söylüyolar aydinlatirmisiniz teşekkur ederim

 15. 12 ay geri ödemesiz 50 bin tl destek kredisine firma olarak başvurdum fakat yararlanamadık geçen gün kosgeb sayfasın da bu konu ile ilgili daha önce başvuru yapanlara öncelik verilerek tekrar ödeme yapılacağı duyruldu bu konu ne zaman netleşir ve nasıl takip edeceğiz.
  şimdiden teşekkür ederim.
  saygılarımızla…

  1. Admin dedi ki:

   Daha önce başvuru yapanlara öncelik tanınacak denilmedi, tekrar başvuru yapmalarına gerek yok denildi, bey efendi..

 16. Zekai dedi ki:

  Personel servis işletmesi sahibiyim bırçlarımı kapamak ve yatırım yapmak için ihtiyacım var 05326481452

  1. Admin dedi ki:

   Meslek odanız ile görüştünüz mü ? ilk olarak orası ile görüşmenizi öneririz.

 17. Ibrahim dedi ki:

  Ben küçük başlı salma tavukculuk yapmak istiyorum acaba bana verirmi

  1. Admin dedi ki:

   Yanlış makalede yer almaktasınız. Lütfen hayvancılık ile ilgili makalelerimizin incelemesini sağlayınız.

 18. Mehmet Çelik dedi ki:

  Ticari işimi büyütek için koskep kiredisi kullanmak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   2017 yılında verilecek olan faizsiz kredi başvurularında bulundunuz mu?

 19. ÖZDEMİR ÖZDMİR dedi ki:

  kobi kredi adı altın (bireysel kredi) başvuru yeri var burdan başvuru yapılıp krediniz onaylandığı taktirde talep edilen miktara karşılık meblağ değişmektedir diyorlar
  burdan adli siçil kaydı
  ikametgah
  nüfüs cuzdan foto
  vb
  kargoya gelen evrakları dosya içerisinde belirlenen devlet bankasına gidip aynı gün içerisinde krediyi kullandırıyormuşlar
  15000 48 ay vade 312 tl taksit
  surat kargoya 650 tl ödenecek dediler
  sizden riçam beni bu konuda bilgilendirirmisiniz
  şimdiden teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   Defalarca itimat edilmesin diye yazdım bey efendi, özellik ile de sizler için bu konuyu oluşturup yayınladım, tüm baskılara rağmen daha ne yapmam gerekiyor, inanmamanız için…

 20. Doğan Çakmak dedi ki:

  Meraba bana 91 mevla kobi desteği çıkmış bana dosya gelecekmiş evrakları yapıp mankaya götürecekmişim mide benden 600 tl istediler böyle şey varmı acaba beni aydinlatirsaniz seviniriz

  1. Admin dedi ki:

   DOLANDIRICILAR!!!!! DEFALARCA DİYORUZ KOSGEB SİZDEN PARA İSTEMEZ!!!

Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
Kosgeb kredi kimler nasıl alabilir
KOSGEB kredi kimler alabilir merak edilen 11 soru

KOSGEB Türkiye'de faaliyette bulunan KOBİ'lere ve yeni iş yeri kuracak olan '' Genç Girişimcilere ' destek verdiği bilinmektedir. Ancak bu...

Kapat