KOSGEB Kredi

Kira öder gibi konut nasıl alınır ?


20.07.2016
3.783
Kira öder gibi konut nasıl alınır ?

Kira ödeyerek birikimlerinizi boşa harcamaktan ise kendi evinizi ödemek daha mantıklı değil mi? Kira öder gibi konut kredisi veren bankalar ile 10 yıl veya 20 hatta 30 yıl vadeli kredi alarak er yada geç kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Genel olarak 120 ay vadeler ile alınacak olan mülke kredi imkanı sunan bankalar yapmış olduğu mortgage kampanyaları ile 360 aya kadar ev kredisi imkanını tüketicilere sunmaktadır. Sitemizde tüm konut alacakları ilgilendiren kredi kampanyalarını, başvuru şartlarını ve gerekli evrakları bulabilirsiniz.

Kira öder gibi konut sahibi nasıl olunur?

Sizlerinde yakından da takip ettiği gibi ülkemizde krediler üzerine bir çok danışmanlık hizmetleri ve İnternet siteleri açılmıştır. Genel olarak bankalar ile anlaşmalı olarak faaliyet göstererek kredi imkanı sunan İnternet siteleri kredi başvurusu yapan dan ve başvuru yapılan bankadan işlem ücreti adı altında para almaktadır. Bu neden den dolayıdır ki alacağınız konut kredisi için yapılacak kredi başvurularının doğrudan ilgili bankalara yapılması sizin menfaatinize olacaktır. Gelelim asıl konumuz olan kira öder gibi konut nasıl alınır? sorusunun yanıtını bulmaya.. Değerli tüketiciler ev alabilmek için iki şartı genel olarak kabul etmeniz gerekmektedir. Bunlar;

  1. Almak istediğinizin evin bedelinin %75 oranı kadarına kredi alabileceğinizi..
  2. Bankalardan ev almak için kredi başvurusu yaptığınızda en fazla 120 ay yani 10 yıl geri ödemeli olarak kredi alabileceğin izdir.

Bu iki kriter doğal olarak ev almak isteyenlerin mutlaka ceplerinde bir miktar para olması ve 120 ay vadeli geri ödeme şartlarını karşılayacak gelire sahip olmalarını şart etmektedir. Peki hiç cebinizde para yoksa almak istediğiniz evin yüzde yüzüne kredi nasıl alabilirsiniz veya 120 dan daha uzun vadeli imkanlar dahilinde konut sahibi nasıl olabilirsiniz? işte bu soruların yanıtı.

30 yıl vadeli konut kredisi nasıl alınır?

Ülkemizde hemen hemen tüm bankalar 120 ay yani 10 yıl vadeli konut kredisi imkanları sunarken özel sermayeli Şekerbank 30 yıl vadeli mortgage ev kredisi olanağı sunmaktadır. 30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar arasından en ön sıralarda yer alan Şekerbank en uzun vadeli konut kredisini vatandaşa sunmuş olup kira öder gibi kendi evinin sahibi olma şansını getirmiştir. 30 yıl vade uzun gelen vatandaşlar için ise yine Şekerbank arzu edenlere 15 yada 20 yıl vadelerde kredi olanağını sunmaktadır. Kentsel dönüşüm iş ortağı da olan Şekerbank arzu edenlere borç kapama kredisi veya evlilik kredisi imkanları da sunarak vatandaşa nakit ihtiyaçlarına tam destek sunmaktadır. Çiftçilere ve esnaflara özel ev almak kredisi imkanı da sunan Şekerbank kredileri hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

30 yıl konut kredisinin hesaplama tablosu

Kira ödemekten ise 30 sene öderim kendi evimi öderim diyorsanız sizler için 30 senelik yani 360 aylık bir hesaplama yaptık. Ayrıca bunun yanı sıra sadece Şekerbank değil, tüm bankaların da konut kredisi faiz oranlarının tablosunu da sizler için paylaştık. İşte, sizler için yapmış olduğumuz o hesaplama.

  • Haziran 2019 için Şekerbank konut kredisini ayda %2.42 faiz oranı ile vermektedir. 100.000 TL kredinizi 360 ay vade ile kullanırsanız aylık ödemeniz sadece 871,359.10 TL olacaktır.
  • Şayet 125.000 TL konut kredisi kullanacak olursanız da bu kez aylık taksit tutarınız 1,089.20 TL olacaktır.

Alınacak olan konutun tamamına kredi imkanı sunan bankalar

Diyelim ki cebinizde hiç bir paranız yok ama aylık olarak ispatlanabilir düzenli bir gelire sahipsiniz. Tüm bankalara başvuru yapmanıza rağmen almak istediğiniz konutun %75 ne kadar kredi olanakları sundu ve sizde bu neden dolayı ev sahibi olamadınız, o zaman sizlere hiç peşinatsız konut kredisi nasıl alınır ve hangi bankalar verir ondan bahsedelim.

Kira öder gibi konut almanın yolu

Kira öder gibi konut almanın yolu

Aslına bakarsanız tüm bankalar alınması planlanan iskana sahip evin %75 oranında kredi olanağı sunmaktadır. Yalnız elinizde bir araç yada ipotek edebileceğiniz bir tarla, arsa gibi bir mala sahipseniz bu malı ipotek ettirerek evin geri kalan %25 oranına ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz! Hiç peşinatsız ev kredisi alabilmeniz için istenilen ipotek değeri olan malın, mülkün sizin üzerinizde olması şart değildir. Size yakın olan eş dost veya akrabanızdan bu konuda yardım alarak almak istediğiniz evin yüzde yüzüne ev kredisi rahatlık ile her bankadan alabilirsiniz.

Kira öder gibi ev almak isteyenlerden talep edilen gerekli evraklar nelerdir? ( özgün )

Bankalar ister kamu olsun ister özel sermayeli kendilerinden her ne tür üzerine kredi kullanmak isterlerse istesinler mutlaka bazı gerekli evrakları talep ederler. Buna hayvan alacak olan çiftçilerimiz işletme kurmak isteyen esnaflarımız da dahildir. Bankaların ev almak isteyenlerden ilk olarak talep edecekleri gerekli evrak iskan raporu hazır evin tapusudur. İskanı olmayan yani toprak tapulu olarak imar edilmiş olan konutlara bankalar kesinlik ile kredi olanağı sunmamaktadır, hiç zorlamayın 🙂 bu neden dolayıdır ki almak istediğiniz ev sahibi ile pazarlığa girmeden önce ilk olarak evin tapusunun olup olmadığını ve hatta tapu üzerinde herhangi bir haciz olup olmadığını dahil sorunuz yoksa hevesiniz kursağınız da kalır bizden söylemesi.. Tapusu temiz ve sorunsuz almak istediğiniz ev için bankalar birde sizin gelirinize ve kredi notunuz ile ilgileneceklerdir. Şayet karı koca çalışıyor ve hatta ispatlanabilir başka bir gelirde sahipseniz mutlaka bunu bankadaki ilgili memur ile paylaşınız. Bu almak istediğiniz kredinizin onaylanmasında oldukça önem arz edecektir. Bunların haricinde T.C. nüfus belgeniz kredi kullanmanız için yeterli olacaktır. Konut kredilerinde bankalar ipotek koydukları için genelde kefil talep etmeyeceklerdir. Bir nevi kefilsiz kredi kullanmış olacaksınız 😉

"Kira öder gibi konut nasıl alınır ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"Kira öder gibi konut nasıl alınır ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net