KOSGEB Kredi

Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren 17 Banka Hangisi?Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren 17 Banka Hangisi?

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan riskli yapı için kentsel dönüşüm kredisi veren bankalar sayfamızda yer almaktadır. Yıkılmaya yüz tutmuş yapılarınızı Bakanlık tarafından mutabakata varılan bankalara başvuru yaparak uygun faizli konut kredisi alabilirsiniz. 2021 yılında anlaşma sağlanan bu 17 bankaya yapacağınız başvurular neticesinde en uygun faiz içeren Mortgage kredisi faiz oranlarından bile daha uygun faizlerde yapılacak olan ev için kredi alabilirsiniz.  Kentsel dönüşüm kredisi vermesi için bakanlıkça anlaşma sağlanan 17 bankanın hangisi olduğu merak ediyorsanız, cevabını aşağıda bulabilirsiniz.!

Kentsel Dönüşüm Kredisi Nasıl Alınır?

T.C. Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından anlaşmalı olunan bankalardan konut kredisi faiz desteği alabilmeniz için ilk olarak riskli yapıya sahip olmanız gerekmektedir. Depreme dayanıksız, çökmeye yüz tutmuş, kullanım ömrünü tamamlamış bina veya ev sahibi iseniz yada binada daireniz varsa yapacağınız dilekçeli,  başvurunuz ile devletten kentsel dönüşüm desteği alabilmek için ilk adımı atmış olursunuz.

Kentsel dönüşüm kredi faiz desteği başvurusu dilekçe örneği burada yer almaktadır!

Devletin sunmuş olduğu kredi faiz desteğinden yararlana bilmeniz için başvuru dilekçenize Bakanlık tarafından tayin edinen kurum veya anlaşmalı kuruluşların binanıza yaptığı tektik sonucunda oluşturmuş olduğu ” Riskli Yapıdır ” belgesine ihtiyacınız olacaktır. Başvuru dilekçe örneğini doldurup bulunduğunuz il veya ilçedeki ilgili kurum veya yetkili firma tarafından tanzim edilen ” Riskli Yapıdır ” formuna ilaveten başvurunuzu aşağıda yer alan gerekli belgeleri de iliştirerek varsa ilinizde ”Alt Yapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüklerine” yok ise ”Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine” yapmanız gerekmektedir.

Gerekli evraklar / belgeler

 • Konut tapu belgeniz
 • Kimlik belgeniz

Tüm bu adımlar uygulandıktan sonra oluşturulan dosya bakanlık tarafından incelenir ve eğer eksik varsa raporlar gönderiye tekrar düzenlenmesi için iade edilir tam ise süreç il tapu müdürlüğüne gönderilerek devam eder.

Riskli yapı yıkım süreci adımlar halinde animasyon slayt gösteri ile burada yer almaktadır, lütfen tıklayınız!

En Uygun Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar

Yukarıdaki adımlar neticesinde yıkılan bina için daire sahipleri T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca anlaşma sağlanan kentsel dönüşüm kredisi veren bankalara başvuru yaparak çok uygun faizlerde 120 kadar konut kredisi alabilirler.

Kredi faiz oranları anlaşma sağlanan bankaya göre değişiklik göstermektedir. Faiz oranları o anki en düşük faizli ev kredisinin faiz oranına göre % ( yüzdelik ) indirim ile vatandaşa verilmektedir.

 • Türkiye Vakıflar bankası kentsel dönüşüm kredi faiz oranları ve istenilen gerekli belgeler burada yer almaktadır.
 • Türkiye Halk bankası kentsel dönüşüm kredi faiz destekleri hakkında detaylı bilgi burada yer almaktadır.

Listemizde yer alan anlaşmalı tüm bakalar başvuru yaparak kredi faiz oranları hakkın da detaylı bilgi alabilirsiniz.

 1. Türkiye İş bankası
 2. Deniz bank
 3. Akbank
 4. Türkiye Finans bankası
 5. Halk bankası
 6. Yapı Kredi
 7. Türkiye Vakıflar bankası
 8. TEB
 9. Bank Asya
 10. Şeker Bank
 11. Garanti Bankası
 12. Kuveyt Türk
 13. Albaraka
 14. Finans bank
 15. Ziraat bankası
 16. Alternatif bank
 17. ING

T.C. Çevre ve Şehircilik bakanlığınca anlaşma sağlanan tüm bankaların güncel listesi burada yer almaktadır.

Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Kentsel dönüşüme girmiş olan binada ikametgah eden kiracı veya mülkiyet sahibi ve hatta riskli yapıda esnaflık yapan vatandaşa dahil bakanlık tarafından anlaşma sağlanan  Ziraat bankası hesaplarına kira ve taşınma yardımı yatırılmaktadır. Kira yardımı başvuru işlemleri için riskli yapıda yer alan mülk sahibi, kiracı ve esnaf iş yeri işletmecisi başvurularını ayrı ayrı yapmak zorundadır. Kira ve taşınma yardımı bakanlık tarafından anlaşma sağlanan  Ziraat bankasında mülk sahibine 18 ay boyunca düzenli olarak daire ve iş yerinde ki kiracıya ise tek seferde toptan olarak tahsis edilmektedir. Kentsel dönüşüm kira yardımlarından istifa edebilmeniz için istenilen gerekli belgeler, başvuru dilekçeleri, ve kira yardım ödeme bedeli ayrıntılı olarak https://www.kosgebkredi.net/kentsel-donusum-kira-yardimi-kac-ayda-nasil-alinir-5-sart-nedir/ yer almaktadır.

Ne Kadar Kentsel Dönüşüm Kredisi Alabilirsiniz?

Kentsel dönüşüm kredisi daire başına olarak hesaplanmaktadır. Buna göre bağımsız her bir daire için belirlenen miktar 125.000 liradır. En fazla ise bir bina için toplam 625.000 lira verilmektedir. Buda 5 daire etmektedir. Yani 5 daireli bir apartmanda ki tüm daire sahipleri düşük faiz içeren kentsel dönüşüm kredilerinden yararlana bilmektedir. Kredinin hesaplaması ise devletin vermiş olduğu faiz desteğinin çıkması ile belirlenmektedir. Devletimiz kentsel dönüşüm kredisi almaya hak sahibi olanlara;

 • A SINIFI VERİMLİLİK => %0.41
 • B SINIFI VERİMLİLİK => %0.37
 • STANDAR => %0.33

faiz desteği sağlamaktadır. Buna da örnek vermek gerekir ise şayet bankanın normal de konut kredisi faiz oranı şayet %1.00 ise -041 ile aylık %0.59 dan kentsel dönüşüm kredisi faiz imkanlarından yararlana bilirsiniz.

"Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren 17 Banka Hangisi?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Kentsel Dönüşüm Kredisi Veren 17 Banka Hangisi?" - 1 YORUM
 1. blank bekir dedi ki:

  kentsel dönüşüm kredisi için devlet bankalarına müracat ettik. lakin kredi vermediklerini söylediler. birde kredi alanlar ödemesini ne zaman ödemeye başlıyorlar.

KOSGEBKredi.net