KOSGEB Kredi

Kefilsiz Kredi Kartsız Beyaz Eşya Veren FirmalarKefilsiz Kredi Kartsız Beyaz Eşya Veren Firmalar

Bir çok vatandaşın cebinde kredi kartı olsa da bazılarının limitleri dolduğu için bazıların ise yetersiz bakiyeden dolayı kullanamamaktadır. Kimilerimiz de zamanında düzensiz harcamalarımızdan dolayı kredi kartını kullanmama kararı alıp rafa kaldırmışızdır. Kimi vatandaşlarımız ise özellik ile yaşı orta sınıfın üzerinde yer alanlar kredi kartı hiç kullanmamıştır. Hayatımıza iyice bu kartların girmesi ile artık önceleri elden taksit yapan mağazaların yerini kredi kartlarına geçmesine neden olmuştur. Güvenli taksitli alışverişin tek adresi olan kredi kartları bahsi geçen durumda olanların televizyon, buzdolabı, fırın gibi beyaz eşya almalarına engel olmuştur. Taki kefilsiz ve kredi kartsız beyaz eşya veren firmaların bu uygulamaya başlamasına dek. Hiç peşinatsız olarak senetle veya finansman aracılığı ile tam 36 ay taksit ile teknolojiden beyaz eşyaya alım olanağı sunan firmaları ve ürünlere size verme şartlarını sayfamızda sizler ile paylaştık.

Kredi Kartsız Beyaz Eşya Nasıl Alınır?

Çeşitli nedenlerden dolayı kredi kartınız olmayabilir. Daha önceleri sadece nakit veya senetle ile alış veriş imkanı sunan firmalar kredi kartların çıkması ile sadece bu kartlar ile ürün satma politikasına geçmişlerdi. Daha güvenli olan bu kartların tüm vatandaşlarda olmaması aylık satış cirolarını oldukça ciddi manada etkilemesi ile birlikte artık geri adım atmaya bir bir başladılar. Ülkemizde en bilindik markalar olan başta BOCSH, Arçelik ve Vestel kefilsiz ve kredi kartsız evinizin ihtiyacı olan tüm beyaz eşya ve teknoloji ürünleri Led, LCD ve plazma TV hatta cep telefonu dahil vermektedir.  Peki bu nasıl olmaktadır? işte cevabı..

Mağazalar Nasıl Kredi Kartsız Ürün Vermektedir?

Beyaz eşya mağazaları tüketiciye iki şekilde beyaz eşya vermektedir. Bunlardan biri 36 aya kadar kredilen dirilerek verilme olanağı biri de senetle ile kefil yolu ile verme yoludur. Şimdi bu her iki yöntemi de bir açalım isterseniz. İlk olarak 36 aya kadar kredi ile nasıl alınacağını açıklık getirelim. Daha çok büyük firmaların yani BOSHC & Arçelik & Vestel gibi firmaların kullanmış olduğu bir uygulamadır. Bu uygulamanın işleyişi bankalar ile yada PTT  ile anlaşma sağlanması ile gerçekleşmektedir. Daha çok PTT ile anlaşan bur tür kurumsal firmalar KKB kredi notu değerini göz önünde bulundurarak bu olanağı sunmaktadır. Findeks risk skorunuz şayet 700 ve üzerinde ise yani riskli gurup da yer almıyorsanız rahatlık ile bir çok ürünü PTT aracılığı ile 36 aya kadar vadeli bir şekilde kefilsiz ve kredi karsız alabilirsiniz. Bu adım oldukça hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. Kurumsal firmaların sahip olduğu KKB sorgulama programı ile TC kimlik numaranızdan anında kredi notu değeriniz sorgulanır şayet istenilen seviyede ise dolduracağınız form ile arzu ettiğiniz ürüne sahip olursunuz. Anlayacağınız beyaz eşya mağazası bir nevi bankacılık görevi görmektedir. Daha sonra siz taksitlerinizi PTT ye ödersiniz. Bunun için alışveriş yapmak istediğiniz beyaz eşya mağazasına nüfus cüzdanınız ile gitmeniz yeterlidir. Taksitler şuan için 36 aya kadar yani 3 yıla kadardır. Kredilendirilen ürünlerde vade farkı konulacaktır. Zaten elden de alsanız peşin almadığınız sürece bu farkı öderseniz. Peki fark ne kadar olur ? Hemen kaba taslak hesaplayalım.

Ürün peşin bedeli 1000 TL varsayalım. Aylık ortalama olarak uygulanan vade faizi ise 1,20 civarlarında olduğu varsayılırsa ki ortalama o şekilde toplam ödeyeceğiniz yıllık 70 TL sigorta ile bedel 1200 TL’dir.  Aylık Taksit ise 100 TL civarlarında olacaktır.

Kredi Kartsız Kefilsiz Beyaz Eşya Veren Alış Veriş Mağazaları

Kredi Kartsız Kefilsiz Beyaz Eşya Veren Alış Veriş Mağazaları

Senetle Ürün Nasıl Verilmektedir?

Diğer bir beyaz eşya veya elektronik ürün ev aleti verilme seçeneği ise senet ile verilme yöntemleridir. Bu yöntem de yine kredi notu ön planda yer almaktadır. Kredi notu değerinizin yanı sıra bu yöntemde güvende aranmaktadır. Yani ilk defa bir mağazadan alış veriş yapacaksanız şayet sizden mağazadan daha önce alış veriş yapmış bir kefil talep edilebilmektedir. Referans olarak gösterdiğiniz arkadaşınızdan kefillik de talep edilebilmektedir. Bu yöntemde yine vade farkı mutlaka konulacaktır. Yani ürünün sıfır bedeli şayet 1500 TL ise ürün size 1800 TL ye gelecektir. Zaten dolara endeksli olarak ürünler toptancı firmaya geldiği için dolarında sürekli arttığını göz önünde bulundurursak şayet 12 sonunda almış olduğunuz ürün aynı fiyata gelecektir. Senetle ürün almakta da çok fazla bir kaybınızın olacağını zannetmiyoruz. Tercih sizin!

Senetle Kredi Kartsız Beyaz Eşya Veren Mağazalar Hangileridir?

Mağazaların senetle yada elden taksitli nasıl sizlere ürün verdiğini gördük. Talep edilen şartları da yine sizler de gördünüz. Bu şekilde sadece beyaz eşya almak ile kalmayıp onun yanında mağazada yer alan cep telefonu, bilgisayar gibi bir çok elektronik ürünlere de sahip olabilirsiniz. Elden yada senetle ile bu şekilde işlev gösteren mağazaların sıralaması şu şekildedir.

 1. İnternet üzerinden de senetle alış veriş imkanı sağlayan ilk sırada MUTLU EVİM gelmektedir. Şayet SGK pirimi ile çalışan biri iseniz bu firmanın İnternet sitesi üzerinden rahatlık ile senetle alış veriş yapabilirsiniz.
 2. Öz Şanal ‘da İnternet üzerinden verilen siparişler için senet düzenlemektedir. Müşteri hizmetleri  0-850-811-55-55
 3. Yiğit Alış Veriş Mağazaları, İnternet üzerinden senetle beyaz eşya olmak üzere bir çok ürünü vermektedir. Müşteri hizmetleri; 0-216-443-19-48

Bunun haricinde bölgenizdeki Arçelik dahil bir çok beyaz eşya mağazasından da senetle elden taksit usulü ile beyaz eşyanızı alabilirsiniz.

Faizsiz Beyaz Eşya Kredisi İle Tanışın

Bankaların bir çoğu beyaz alımları için kredi imkanı sağlamaktadır. Özellik ile katılım bankaları faizsiz olarak her türlü beyaz eşya yada elektronik ev aletleri alımları için finansman olanağı sağlamaktadır. Katılım bankalarından sadece kar payı adı altında alacağınız finansman ile kredi notunu düşük dahi olsa evinizin her türlü eşyalarının alımlarını sağlaya bilirsiniz. Özellik ile yeni evlenecek çiftler için harika imkan sağlayan Katılım Bankası Nedir? BBDK Onaylı 5 banka hangisi? gelin ilk olarak buna bir bakalım.

 1. Vakıf Katılım
 2. Ziraat Katılım
 3. Türkiye Finans
 4. Kuveyt Türk
 5. Albaraka

Sadece beyaz eşya finansmanı sağlamak ile kalmayan bu bankalar araç alımlarından tutunda sizlere konut edinmeye kadar nakit imkanı sağlamaktadır. Beyaz eşya finansmanı olarak şayet ”ALBARAKA KATILIM BANKASI” tercihinde bulunursanız bankanın 36 aya kadar olan kar payı oranları olarak aşağıdaki tablodan yararlana bilirsiniz.

 • Bu ay için ALBARAKA 24 aya kadar aylık %1.70 kar payı uygulamaktadır. 36 aya ise aylık %1.73 uygulamaktadır. Bu kar paylarına göre ödemeler de tabloda yer aldığı gibidir.
ALBARAKA
Miktar 24 Ay 30 Ay 36 Ay
5.000 TL 265,55 TL 225,59 TL 198,57 TL
10.000 TL 531,11 TL 451,18 TL 397,13 TL
15.0000 TL 796,66 TL 676,77 TL 595,70 TL
20.0000 TL 1.062,22 TL 902,36 TL 794,27 TL

ALBAKARA beyaz eşya finansman başvurusunu yapmak ise çok kolay. İlk olarak https://www.albaraka.com.tr/hesaplama-araclari.aspx adresine giriş yapalım. Daha sonra ”FİNANSMAN TÜRÜ SEÇİNİZ” bölümünde ”EŞYA FİNANSMANI” diyelim. Sonra hesaplama aracından ihtiyacımız olan nakit hesaplamasını yaparak, aynı sayfanın altında yer alan ”HEMEN BAŞVUR” butonuna tıklatalım. Açılan formu doldurup başvuru işlemimizi tamamlayabiliriz.

"Kefilsiz Kredi Kartsız Beyaz Eşya Veren Firmalar" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Kefilsiz Kredi Kartsız Beyaz Eşya Veren Firmalar" - 34 YORUM
 1. blank Ali okumuş dedi ki:

  Ben beyaz eşya almak istiyorum taksitli buzdolabı çamaşır makinası bulaşık makinası buzdolabı ankastre set ve televizyon bunlar bana kaça mal olur ve kaç taksitle ödeme yaparım en düşük

 2. blank Müslüm dedi ki:

  Kefilsiz kredi kartsz buzdolabi almak istiyorum taksitle

1 3 4 5
KOSGEBKredi.net