KOSGEB Kredi

Kayıpsız En Karlı Avro Dolar Bozdurma Yerleri Nerelerdir?Kayıpsız En Karlı Avro Dolar Bozdurma Yerleri Nerelerdir?

Bugün elimde olan 400 avroyu bozdurmak için gittiğim İş bankası şubesinde yaklaşık olarak 152 lira kayıpsız olarak en karlı şekilde nasıl euro Türk lirasına çevireceğimi öğrendim. Sadece ekstradan ayırdığım 20 dakika sure ile 7.12 liradan bozulacak olan 400 avrom 7.38 liradan TL’ye çevirdim. Bu yöntem Amerikan USD yani dolar içinde geçerli olacağı için hiç boşuna kuyumcular dahil bankacılara avanta yedirmeyin derim. Tabi bozulacak olan döviz miktarı arttıkça aradaki kaybınız çok daha fazla artacağı için birazdan sizlere bahsedeceği yöntem dahilinde bozdurma işlemi sağlamanızı tavsiye ederim.

Kayıpsız olarak birikmiş olan dövizlerinizi Türk lirasına çevirebilmek sizin elinizde!

Kuyumcuların ve bankaların dolar yada avro bozumunda ne kadar çıkarcı olduğu bugün bizzat şahit oldum. Elimde olan 400 avroyu bozdurmak için kuyumcuya gittiğimde normal alış kuru 7.38 olan avroyu kuyumcular 7 liraya almaya kalktı. 1 avroda 38 kuruşluk fark bana yuh dedirtti. Düşünsenize 1000 avroda 380 lira kar elde ediyorlar. Tabi meblağ artıkça bu kar payı da artıyor. Para bak kar payına bak! Tabi bu kar payı bankalarda da neredeyse aynıydı. Gitmiş olduğum İş bankası gişesi de avroyu 7.12 liradan bozma teklifinde bulundu. Şayet bulunduğunuz il yada ilçede döviz bürosu yoksa hiç üşenmeyin dediğim yöntemi uygulayın ve 0 kayıp ile birikimlerinizi TL çevirin.

İnternet bankacılığı ile en az %7 karlı dolar bozdurma imkanı bulabilirsiniz

Bankacılık hayatının her alanında yer alan İnternet yatırım sektöründe de anlık olarak faaliyet göstermektedir. Kredi kartı limit yükseltme işlemleri dahil olmak üzere neredeyse tüm bankacılık işlemlerin yer aldığı İnternet bankacılığında çok kolay bir şekilde anlık olarak dolar alabilir veya biriktirmiş olduğunuz avroları anında Türk lirasına çevirebilirsiniz. En hızlı yer olarak bu çevirimi yapan yer bu neden ile hiç şüphesiz İnternet bankacılığıdır. Üstelik BDDK tarafından sürekli olarak sistemler kontrol altında yer aldığı için kesinlik ile kayıpsız olarak dolar yada avro bozdurma garantisini yaşarsınız. Ben bugün bu sayede hiç zarar etmeden birikmiş olduğum 400 avromu ne kuyumcuya nede bankacılara avanta vermeden neyse hakkı bozdurmanın sevincini yaşıyorum. Sizlerde herhangi bir bankanın İnternet bankacılığını kullanarak bu güzel ayrıcalığı yaşayabilirsiniz. Peki bu işlemi nasıl yapacaksınız ? ihtiyacınız olan şeyler nelerdir ? hemen isterseniz işe koyulalım..

İnternet Bankacılığı Hesabınız Olması Gerekmektedir

İşlemi yapacağınız bankaya ait bir İnternet bankacılığı cep şifrenizin olması gerekmektedir. Bu şifreyi ister bankanın bireysel müşteriler departmanlarından isterse yine bankaya ait cep uygulaması veye resmi İnternet sitesi üzerinden temin edebilirsiniz. Geçici veya tek kullanımlık olarak verilen İnternet bankacılığı şifresini alabilmeniz için ise,

 1. Mutlaka bankaya ait bir vadesiz mevduat hesabı
 2. Aynı bankaya ait açılmış olan bir yatırım (USD veya Avro) hesabınız

olması gerekmektedir. Şayet bunları temin ettiyseniz işiniz oldukça basit. Şimdi yapmanız gereken dolar yada avro bozdurmak istediğiniz bankaya gidiniz.

Kayıpsız olarak en hızlı dolar avro bozduran yerler

Kayıpsız olarak en hızlı dolar avro bozduran yerler

Oradan vezne sırası alınız, daha sonra elinizdeki dövizleri kendinize ait olan yatırım hesabına aktarılmasını isteyiniz. İşleminiz gerçekleştikten sonra şayet bankanın İnternet bankacılığı uygulamasını cep telefonunuza benim gibi daha önce indirdiysek hiç sıradan çıkmadan hemen yatırımlar menüsünde hesabınıza geçen dövizi Türk lirasına çeviriniz ve veznedeki banka görevlisini mevduat hesabınızda ki Türk lirasını çekmek istediğinizi belirtiniz. Döviz bozdurma işlemi o anki kura göre anlık olarak sağlandığı için banka görevlisi mevduat hesabınızdaki Türk lirasını alında görecektir. Sonrasında ise hiç kayıpsız olarak bozdurma işlemini gerçekleştirmiş olur ve paranıza kavuşmuş olursunuz. Biliyorum kuyumcular bu haberime çok kızacak ama zaten oldukça iyi gelir elde ediyorsunuz.! Hiç kusura bakmayın da biz emekçiler bu paraları hiçte kolay kazanmıyoruz..

"Kayıpsız En Karlı Avro Dolar Bozdurma Yerleri Nerelerdir?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Kayıpsız En Karlı Avro Dolar Bozdurma Yerleri Nerelerdir?" - 17 YORUM
 1. blank El dedi ki:

  0 kayıp diye bişey yoktur insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. Cep telefonunuzdaki mobil şubeden döviz bozdurduğunuzda bankanın o anki kurundan bozdurursunuz ki alış ile satış arasında mutlaka makas vardır.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bir çok vatandaşımız kuyumculardan oldukça zarar ile döviz bozdurmaktadır. Biz en az kayıp ile nasıl bozdurabilirler bunun yolunu gösterdik efendim..

 2. blank zeki dedi ki:

  herhangi bir bankadaki vadesiz dövizi internetten bankamdan bozdururken banka döviz alış-satış üzerinden işlem yapılıyor. bizzat bankayamı gitmem gerekli?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İnternet bankacılığında çok daha avantajlı işlem yapabilirsiniz.

 3. blank fatih dedi ki:

  yalnış bilgilendirme . kur 6,64 ise 6 35 den bozarlar . satın alacaksanız . 6,85 den alırsınız .
  banka soğüt gölgesimiki . hic kar zarar etmeden satsın veya bozsun

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Aylık olarak içerik güncellendiği için hesaplamalarda sapmalar olabiliyor efendim.

 4. blank Turan dedi ki:

  Biz bu Internet Bankaciligini zaten uyguluyoruz ,ama para tuccari olan bankacilar Doviz bozdurmak istedigimizde ,kafadan Merkez Bankasindan 10% dusuk odeme yapiyorlar zaten.Yani dovizin varsa bunun kaymagini Bankacilar kimseye yedirmezler kardesim!

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Vallahi en iyi şekilde döviz bozan İnternet bankacılığı üzerinden bankalar. Ben çok yere gittim en iyi oran banka şubesi değil ama buraya dikkat edelim. Bankanın İnternet bankacılığı üzerinden bozum yapmak.

 5. blank Selim dedi ki:

  Senin bu iş nasıl oldu bilmiyorum ama anlattığın şey hikaye yıllardır internet bankacılığı kullanıyorum böyle zararsız bozdurma diye bi dünya yok tersine rakam yükseldikçe bankadaki zararın artıyor insanları kandırmayın

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Selim bey, bakın.. İçerikte anlattım ama sanırım anlamamışsınız bir defada buradan anlatayım. Bizzat banka şubesine gittim. Şubedeki görevlinin bana vermiş olduğu komisyon oranı ile İnternet bankacılığı üzerinden verilen komisyon oranında dağlat kadar fark vardı. Ayrıca banka görevlisi kendisi banka İŞCEP uygulamanız var ise oradan bozun buradan çekebilirsiniz dedi. Bende aynen o şekilde yaptım. Haaa siz dolar satış atıyorum 6.30 sizde satış üzerinden satmak istiyorsanız öyle bir dünya yok ne yazık ki! Umarım anlata bilmişimdir. Kimseyi kandırdığımız yok!

KOSGEBKredi.net