Kasap açacaklara KOSGEB hibe desteği sağlamaktadır

Kasap açacaklara KOSGEB hibe desteği sağlamaktadır
1 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 6.484 kez okundu.


Her ne kadarda artık bir çok markette kasap reyonu olsa da kırmızı yada beyaz et alınacak ise en taze ve sağlıklı yolu mutlaka kasap dükkanlarından geçmektedir. Bunun da bilinci de olan halkımız yıllardır et ihtiyacını bu yüzden kasaplardan sağlamaktadır. Devletimiz de bu köklü sektörü desteklemek için KOSGEB aracılığı ile desteğini hibe ve ileride girişimcinin ihtiyaç duyması durumda ise faizsiz olarak vermiş olduğu krediler ile sağlamaktadır. İşte sektöre ait kurumun NACE üst ve alt kodları ile başvuru şartları.

Kasap dükkanı KOSGEB NACE kodları nedir ?

Bir sektörün KOSGEB tarafından desteklenip desteklenmediğinin anlaşılmasının en kolay yolu o sektörün birimin desteklenen sektörler içerisinde yer alıp olmadığını görmekten geçer. Bakalım belki de en çok merak ettiğiniz kasap dükkanları kurum tarafından desteklenmekte midir ? Şayet destekleniyorsa ileride iş planı projesi ve e-kobi kaydı esnasından ihtiyacınız olacak üst ve alt 6 NACE kodları nedir ?

Sizi çok fazla meraklandırmadan müjdemi vererek kasap sektörünün KOSGEB tarafından desteklendiğini söylemek istiyorum. Birim desteğini ise aşağıdaki kodlar ile kasap dükkanı açacak olan girişimcilere bildirir.

 • G- TOPTAN VE PAREKENDE SATIŞI
 • 47.22 Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazada et ve et ürünlerinin satışı
 • 47.22.02 Belirli mala tahsis edilmiş olan mağazada et ürünleri ( pastırma, salam, sucuk, sosis ) satışı

Nasıl başvuru yapılır ? ne gibi şartları taşımanız gerekir ?

Kurumun sağlamış olduğu destekler kasap dükkanı açacak olan yeni girişimcilere devletimiz ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” kapsamında verir. Ancak bu programdan istifade edebilmenizin bazı şartlarını yerine getirmeniz gerekir. Sizde hak vereceğiniz gibi devletimiz her önüne gelene hibe vermemektedir. Ancak bu sektöre ciddi manada gireceğinizi ve sektöre dahil bir tecrübenizin olması gerekir. Dolayısı ile bu amaç ile sizleri bir haftadan az sürecek şekilde bir eğitim programına tabi tutar. Bu eğitim programı da yine KOSGEB ve onun iş ortağı olan devlet kurumları tarafından ücretsiz olarak verilir. Hatta İŞKUR üzerinden bu eğitimleri alanlara cep harçlığı dahil verildiği bilinmektedir.Başvuru işlemleri daha önceleri kurum ve onun iş ortaklarına doğrudan şahsen olarak yapılırken artık sadece e-devlet üzerinden İnternet aracılığı ile yapılmaktadır. Bu neden ile başvuru yapmadan önce bir e-devlet şifrenizin olması gerekir. Ayrıca e-devlet şifrenizi aldıktan sonra sisteme iletişim bilgilerinizi özellik ile onaylı bir elektronik posta adresi girmeniz gerekmektedir. İşlemlerin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde sağlana bilmesi için bunları sağlayan kasap açacak girişimciler eğitim adresini planlamak için ilk olarak kuruma ait olan bu adresi https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste ziyaret edebilirler. Açılan sayfada il seçimi yapıldıktan sonra ” E-devlet ile başvur ” diyerek direk eğitim başvuru formuna erişebilirsiniz. Formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde size ilgili kurum kontenjan açığı olması halinde arayarak bilgilendirme de bulunacaktır. İsterseniz sizde eğitimi veren ilgili kurumu arayıp bilgi alabilirsiniz.

Kasap dükkanın açılması ve KOSGEB başvurusunun yapılması

Eğitim başvurusu yapıp işletme derslerini aldıktan sonra girişimcilik belgenizin çıkmasını beklemeden kasap dükkanını kurabilirsiniz. Dükkanın temel ihtiyaçları olan soğutma dolapları, raflar gibi gereksinimleri alırken lütfen fatura almayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca almış olduğunuz her malzemenin faturalarını mutlak suret ile saklayınız. Tüm alımlar sağlanıp belediye ve vergi dairesinden gerek duyulan evraklar da tanzim edilip kasap dükkanı açıldıktan sonra artık KOSGEB’e hibe başvurusunda buluna bilirsiniz.

Kasap sektörüne ait tüm NACE kodları

Kasap sektörüne ait tüm NACE kodları

Başvuru işlemleri yine ilk olarak İnternet üzerinden veri tabanının doldurulması ile başlar. KOSGEB veri tabanına vergi ve işe başlama tarihiniz ile kayıt olduktan sonra sitem size e-kobi girişi için bir kullanıcı adı ve şifre tahsis eder. Bu kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek ” Yeni Girişimci Destek Programı ” ön başvurusunu gerçekleştire bilirsiniz. Başvuru işlemini gerçekleştiren girişimci birim tarafından istenilen evrakları tanzim ederek elden teslim eder. Şayet tüm evraklar eksiksiz ise birim KOSGEB iş planı projesinin sunumun yapılması için girişimciye bir gün verir. O gün geldiğinde hazırlamış olduğu yada hazırlatmış olduğu iş planı projesini sunarak onay alırsa yıl içinde hibe desteğini alabilmektedir.Bir önceki yazımız olan Bakkal açmak için KOSGEB kredisi nasıl alınır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Kasap açacaklara KOSGEB hibe desteği sağlamaktadır Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. leylak dedi ki:

  Eşimle kasap dükkanı açmak istiyor sizce doğru yapar

  1. Admin dedi ki:

   Bence doğru yapar

 2. Mehmet Ali tunç dedi ki:

  Çalışır durumda fırınım var aynı dükkan içinde birde kasap işine girmek istiyorum aydımcı olurmusunuz

 3. İbrahim dedi ki:

  Selam hayvancılık ve kasap besicilik hayvan üretim sağlıklı et üretim bunların hepsinde ön numarayim ancak resmi olarak belgem yok çekirdekten yetişme diyelim buna ama madi olaraktan sıfır ne yapa bilir

  1. Admin dedi ki:

   Eğitimlere katılarak sertifikalı girişimci olmanız şarttır. Geri kalanı gelecek zaten..

 4. Mahfuz dedi ki:

  Selamünaleyküm Bende 15 yıldır kasap olarak farklı yerlerde çalıştım ama artık bu işin profesyoneli oldum kendime bi kasap açmak istiyorum yardımınıza ihtiyacım var teşekkürler

 5. köksal dedi ki:

  saygılarla. ben yıllardır hayvan kesimi .etle uğraşmayı kasaplığı seviyorum. lakin gerçekten bütçem yeterli deyil. kasaplık sınavına girip sertifikamı aldım.
  mezbahada çalışmayı isterim ama kendi işimi açmak etrafımda boş gezenlerin de çalışmasina vesile olcağından bir projem var. yöreye ve talebe göre mezbaha et satış reyonu saf et ürünlerı pışirip uygun fiyata çeşitlilikle sunma reyonu.
  pişirme satış açılımı: etsote rosto katkısız taze kavurma döner bonfile büftek pirzola közleme haşlama kemik suyu çorbası kemik suyu pilavı ileride kuyu kebabı dana gibi 3 kalem büyütmeli işletme ve kurban kesimlerinde mobil mezbaha gibi benim için önemli ve eminim pahalı kasaplarban ağzı yanan halkımiçin de öneme gwçecektir. canlı dana alımlarını yöre halkını teşfiken halktan yetmez ise belirli mandralardan yine yetmez ise ebk dan temin etmeyi düşünüyorum.amacım milletin ağzına doğru dürüst bir et yemesini ebk ayarlarinda et almalaridir.
  bilmem hasizmiyim sevgi ve saygilarimla

 6. Sabri TOPRAK dedi ki:

  Kendi kasap dükkânını ve kendi isimin sahibi olmak istiyorum. Butcem yeterli olmadığı için KOSGEB. desteklerini bekliyorum.
  ŞANLIURFA

 7. cengiz dedi ki:

  kendi kasap dukkanimi acmak istiyorum antalyadan cengiz yardimlarinizi bekliyorum

  1. Murat dedi ki:

   Görüşe biliriz

 8. taylan emire dedi ki:

  Merhaba. Bende istanbul’un yeni ve hızla gelisen üst tabaka insanlarin yasadigi bir mevkide .kendi işim olan .kasap dukkani acmak istiyorum.fakat butcem kisitli oldugu icin destek istiyorum.tesekkurler…

Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
Bakkal açmak için kosgeb kredi
Bakkal açmak için KOSGEB kredisi nasıl alınır ?

Mahalle kültürün belki de en büyük göstergesi bakkaliyelerdir. Neredeyse tüm mahallelerde irili ufaklı bir çok bakkal hala büyük marketlere nazaran...

Kapat