KOSGEB Kredi

Kasap açacaklara KOSGEB hibe desteği sağlamaktadırKasap açacaklara KOSGEB hibe desteği sağlamaktadır

Her ne kadarda artık bir çok markette kasap reyonu olsa da kırmızı yada beyaz et alınacak ise en taze ve sağlıklı yolu mutlaka kasap dükkanlarından geçmektedir. Bunun da bilinci de olan halkımız yıllardır et ihtiyacını bu yüzden kasaplardan sağlamaktadır. Devletimiz de bu köklü sektörü desteklemek için KOSGEB aracılığı ile desteğini hibe ve ileride girişimcinin ihtiyaç duyması durumda ise faizsiz olarak vermiş olduğu krediler ile sağlamaktadır. İşte sektöre ait kurumun NACE üst ve alt kodları ile başvuru şartları.

Kasap dükkanı KOSGEB NACE kodları nedir ?

Bir sektörün KOSGEB tarafından desteklenip desteklenmediğinin anlaşılmasının en kolay yolu o sektörün birimin desteklenen sektörler içerisinde yer alıp olmadığını görmekten geçer. Bakalım belki de en çok merak ettiğiniz kasap dükkanları kurum tarafından desteklenmekte midir ? Şayet destekleniyorsa ileride iş planı projesi ve e-kobi kaydı esnasından ihtiyacınız olacak üst ve alt 6 NACE kodları nedir ?

Sizi çok fazla meraklandırmadan müjdemi vererek kasap sektörünün KOSGEB tarafından desteklendiğini söylemek istiyorum. Birim desteğini ise aşağıdaki kodlar ile kasap dükkanı açacak olan girişimcilere bildirir.

 • G- TOPTAN VE PERAKENDE SATIŞI
 • 47.22 Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazada et ve et ürünlerinin satışı
 • 47.22.02 Belirli mala tahsis edilmiş olan mağazada et ürünleri ( pastırma, salam, sucuk, sosis ) satışı

Nasıl başvuru yapılır ? ne gibi şartları taşımanız gerekir ?

Kurumun sağlamış olduğu destekler kasap dükkanı açacak olan yeni girişimcilere devletimiz ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” kapsamında verir. Ancak bu programdan istifade edebilmenizin bazı şartlarını yerine getirmeniz gerekir. Sizde hak vereceğiniz gibi devletimiz her önüne gelene hibe vermemektedir. Ancak bu sektöre ciddi manada gireceğinizi ve sektöre dahil bir tecrübenizin olması gerekir. Dolayısı ile bu amaç ile sizleri bir haftadan az sürecek şekilde bir eğitim programına tabi tutar. Bu eğitim programı da yine KOSGEB ve onun iş ortağı olan devlet kurumları tarafından ücretsiz olarak verilir. Hatta İŞKUR üzerinden bu eğitimleri alanlara cep harçlığı dahil verildiği bilinmektedir.

Başvuru işlemleri daha önceleri kurum ve onun iş ortaklarına doğrudan şahsen olarak yapılırken artık sadece e-devlet üzerinden İnternet aracılığı ile yapılmaktadır. Bu neden ile başvuru yapmadan önce bir e-devlet şifrenizin olması gerekir. Ayrıca e-devlet şifrenizi aldıktan sonra sisteme iletişim bilgilerinizi özellik ile onaylı bir elektronik posta adresi girmeniz gerekmektedir. İşlemlerin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde sağlana bilmesi için bunları sağlayan kasap açacak girişimciler eğitim adresini planlamak için ilk olarak kuruma ait olan bu adresi https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste ziyaret edebilirler. Açılan sayfada il seçimi yapıldıktan sonra ” E-devlet ile başvur ” diyerek direk eğitim başvuru formuna erişebilirsiniz. Formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız halinde size ilgili kurum kontenjan açığı olması halinde arayarak bilgilendirme de bulunacaktır. İsterseniz sizde eğitimi veren ilgili kurumu arayıp bilgi alabilirsiniz.

Kasap dükkanın açılması ve KOSGEB başvurusunun yapılması

Eğitim başvurusu yapıp işletme derslerini aldıktan sonra girişimcilik belgenizin çıkmasını beklemeden kasap dükkanını kurabilirsiniz. Dükkanın temel ihtiyaçları olan soğutma dolapları, raflar gibi gereksinimleri alırken lütfen fatura almayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca almış olduğunuz her malzemenin faturalarını mutlak suret ile saklayınız. Tüm alımlar sağlanıp belediye ve vergi dairesinden gerek duyulan evraklar da tanzim edilip kasap dükkanı açıldıktan sonra artık KOSGEB ‘e hibe başvurusunda buluna bilirsiniz.

Kasap sektörüne ait tüm NACE kodları

Kasap sektörüne ait tüm NACE kodları

Başvuru işlemleri yine ilk olarak İnternet üzerinden veri tabanının doldurulması ile başlar. KOSGEB veri tabanına vergi ve işe başlama tarihiniz ile kayıt olduktan sonra sitem size e-KOBİ girişi için bir kullanıcı adı ve şifre tahsis eder. Bu kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girerek ” Yeni Girişimci Destek Programı ” ön başvurusunu gerçekleştire bilirsiniz. Başvuru işlemini gerçekleştiren girişimci birim tarafından istenilen evrakları tanzim ederek elden teslim eder. Şayet tüm evraklar eksiksiz ise birim KOSGEB iş planı projesinin sunumun yapılması için girişimciye bir gün verir. O gün geldiğinde hazırlamış olduğu yada hazırlatmış olduğu iş planı projesini sunarak onay alırsa yıl içinde hibe desteğini alabilmektedir.

"Kasap açacaklara KOSGEB hibe desteği sağlamaktadır" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Kasap açacaklara KOSGEB hibe desteği sağlamaktadır" - 2 YORUM
 1. Ümit dedi ki:

  Kasap hibesi mi öğrenmek stiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Soğutma dolapları dahil olmak üzere işletmenizin bir çok giderini hibe olarak geri alabilirsiniz.

KOSGEBKredi.net