KOSGEB Kredi

İşyeri Açma Kredisi


31.08.2015
263.598

İşyeri Açma Kredisi

2019 yılında kendi iş yerini açmak isteyen 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşları için 50 bin TL hibe kredi veren tek kurum KOSGEB ‘dir. İşyeri açma kredisi alarak kurmak istediğiniz işletme için devlet destekli ihtiyacınız olan bütün gereksinimlerinizi hibe ve faizsiz olarak tahsis edebilirsiniz. KOSGEB ‘ in yanı sıra özel olarak faaliyet gösteren Akbank başta olmak üzere devlet kamu bankası olarak Türkiye Halk bankası da iş yeri açmak isteyenler için 12 ay ödemesiz 48 ile 120 ay vadeli kredi olanağı sağlamaktadır. Kurumlardan ve bankalardan iş yeri kurma kredisi nasıl alabileceğinizi ve sizlerden bu kuruluşlar ne gibi şartları talep edeceğini burada bulabilirsiniz.

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi Nasıl Alınır ?

Kendinize ait bir iş yeriniz olmasını istiyor ve bunu en ucuz maliyetle elde etme niyetinde iseniz Türkiye de başvuru yapabileceğiniz belkide tek devlet kurumu KOSGEB ‘dir. Krum ülke ekonomisini canlandırma ve canlı tutmak için özellik ile genç girişimcilere geri ödemesiz ( hibe ) ve faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan KOSGEB, gerekli şartları sağlayan bütün girişimcilere 2019 yılında bu kapsam doğrultusunda 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi vermektedir. KOSGEB işyeri açma kredisi almak isteyenler için bir kaç uygulama ve evrak kayıt işlemlerini gerçekleştirmesi yeterlidir.

İlk Önce Eğitim Almanız Gerekmektedir!

KOSGEB üzerinden gidip iş fikrinize yönelik atılımlar yapacaksanız şayet öncelik ile elinizde bir ” Girişimcilik Belgesi ”  olması gerekmektedir. Bu belgeyi ücretsiz olarak ülkemizin her ilinde hatta ilçesinde dahil alabilirsiniz. Belgeyi alabilmenin yolu ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ” üzerinden geçmektedir. Eğitimleri katılım için ise BURADA yer alan listede girmek istediğiniz ili seçip daha sonra seçili olan ile ait eğitim takviminde size uygun olan kursa müracaat etmeniz gerekir. Başvurunuz kabul gördükten sonra düzenlenen eğitim sonrasında ortalama 30 iş günü içinde sertifikanızı alabilirsiniz.

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi KOSGEB’den Nasıl Alınır ?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı bir şekilde bitirenler artık iş yerlerini açabilirler. Kurmuş olduğunuz iş yeri için harcamalarınızı mutlaka yaparken faturalandırmaya lütfen özen gösteriniz. Yapmış olduğunuz giderlerin faturalarındaki bedeli devletten geri almak için ise sırası ile lütfen şu adımları sağlayın.

 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmanı gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olacağınızı resimli olarak buradan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kayıt işlemi sonrasında sizin e-mail adresine gelen kullanıcı adı ve şifre ile KBS sistemine giriş yaparak ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” başvurusunda bulununuz.
 • Başvuru da almış olduğunuz form ve işletme giderlerini gösteren harcama faturaları ile kendi kurumunuza müracaat ediniz.
 • Size verilen gün geldiğinde işletmenize özel hazırladığınız yada hazırlattığını iş planı projenizi sunum yapın ve onaylatınız.
 • İş planı projeniz onaylandıktan sonra ise; KOBİ beyannamesi ve bilgi dokümanı oluşturmanı ve çıktısını almanız gerekmektedir. Bu işlemleri burayı tıklayarak yapabilirsiniz. 

Başvuru rehberini indirip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi 2019 Fırsatları

Türkiye Halk Bankası tarafından 2019 yılında başlatılan seferberlik kapsamında yeni girişimcilik faaliyetinde bulunan ve okuduğu Üniversite yada Çıraklık Halk Eğitim Merkezi diploması üzerine iş kuracaklara 75 bin TL kadar kredi verilmektedir. 3 ayrı alan için oluşturulan bu krediler için şartlar aşağıdaki gibidir.

 • Kendine güvenen CESUR girişimciler için 36 yaşından gün almamaları durumda ve yüksek okul yada Üniversitede ki okumuş oldukları alana ait iş yeri kurmaları durumda 75.000 TL kredi olanağı sağlanmaktadır. Üstelik 12 ay hiç ödemesiz 48 ay da işit aralıklar ile taksit imkanları ile.. Süper dimi..! Bu şartlara sahip ve kuracağınız dükkan için en az 24 aylık bir de tecrübeniz mevcut ise hemen başvurunuzu yapınız.
 • Usta girişimciler, artık kendi işinizin kurma vakti gelmedi mi.? Halk bankası okur yazar niteliğinde olan 60 ay ustalık gösterdiği alanda çalıştığı ispatlayan girişimciler için ise 30.000 TL kredi imkanı sunmaktadır. 30 yaşını aşmamış olan ustalarımıza sağlanacak bu imkanlarda geri ödemelerde ilk yıl hiç taksit yok.!
 • Yeni bir şey mi bulduğunuz.! Tüm mucitlerimize, TUBİTAK vb. kurumlardan hibe almaya hak kazandı iseniz ve bulduğunuz buluşa ait patente aldı iseniz 75.000 TL kadar krediniz Halk bankasında sizi bekliyor.

TEB Bankası Yeni İşletme Kuracak Olan Girişimcilere Kredi Veriyor!

Ticaret hayatına yeni atılacaklara insanın ne babası nede eşi dahil güvenmez iken TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası ticaret hayatında 12 ayın altına hizmet sunanlara büyük bir cesaret ile tam 50,000 TL kefilsiz kredi olamak üzere arzu edene ise tam 100.000 TL kadar teminat göstermeleri dahilin kredi olanakları sunmaktadır. Üstelik vermiş olduğu bu parayı arzu eden 1 yıl geri ödemesiz olarak sonra ise istediği eşit taksitler ile geri ödemeli olarak vermektedir. 36 aydan 60 aya kadar verilen TEB işletme destekleri ile ham madde veya satış yapacağınız ürün alımları için banka teminatlarını dahil kapsamaktadır. Tüm ayrıntılı bilgi BURADA yer almaktadır!

Ziraat Bankası Engellilere Özel İş Yeri Kredisi

Engelli kardeşlerimize ve bu engelli işçi çalıştıran işletmelere Ziraat bankası 60 aya varan engelsiz destek paketi altında ticari hayatlarını desteklemek için kredi imkanı sunmaktadır. Oldukça düşük faiz oranları ile sunulan ” Engelsiz Destek Paketi ” yanı sıra engelli vatandaşlarımıza ayrıca bankacılık işlemelerinde de özel indirimler sağlanmaktadır. Bankanın engelli girişimcilere sunmuş olduğu imkanlar bunlar ile bitmedi! 18 yaşında büyük çocukları dahil olmak üzere tüm aile fertlerine özel ayrıcalıklar ile bireysel emeklilik imkanları da sağlanmaktadır. Tüm bu fırsatlardan istifade edebilmeniz için şahsen size en yakın banka şubelerine gitmelisiniz.

İşyeri açmak için özel kredi veren bankalar

İşyeri açmak için özel kredi veren bankalar

İŞKUR Engellilere Hibe İşletme Kurma Desteklerini Artırdı!

2019 Yılında engelli kardeşlerimize İŞKUR daha önce kuracakları işletmeler için vermiş olduğu 30 bin TL hibe desteğini tam 55.000 TL çıkardır. Girişimcilik belgesi sahibi tüm engelli kardeşlerimizin hazırladıkları proje ile müracaat edebilecekleri bu imkanlar her il ve ilçede olan İŞKUR birimlerine şahsen olarak yapılabilmektedir. Yılda 2 dönem halinde kabul görülen başvurular için detaylı bilgileri buradan bulabilirsiniz.

60 Ay Vadeli Bireysel Kredi Kullanarak İş yeri Açabilirsiniz!

Şayet bu saydığımız imkanlardan hiç birini değerlendiremiyor iseniz gelir belgesiz ve kefilsiz olarak 2019 da ihtiyaç kredisini 60 ay vadeli olarak çekebilir, iş yerinizi açabilirsiniz. Aşağıda yer alan tablodaki kredi fırsatlarından şayet kredi notu değeriniz düşük değil ise 60 ( 5 sene ) vadeli olarak istifade edebilirsiniz.

 • Örneğin, Ziraat Bankası %1.59 faiz oranı ile kredi imkanı sağlamaktadır. 60 ay vadeli 40.000 TL kredi kullanmış olsanız aylık ödemeniz sadece 1.687,85 TL olacaktır.! ( Emekliler için de bu faiz oranları ile Türkiye Halk Bankası ‘da kredi olanağı sağlamaktadır. )
 • AĞUSTOS 20019 ‘da düşük faizler ile bir diğer iş yeri açacaklar için kredi veren bankamız da %1.49 faiz oranı ile QNB Finansbank ‘dır. Banka ayrıca gelir belgesi ve kefil talep etmemesi ile bir çok yeni girişimcinin gözdesidir. Bankadan 75.000 lira kullanmanız halinde 5 sene vadeli aylık ödemeniz 2.084,47 TL olacaktır.

"İşyeri Açma Kredisi" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"İşyeri Açma Kredisi" - 6 YORUM
 1. Erkan dedi ki:

  Yaş şartı varmıdır 1936 doğumlu işyeri açmak isteniyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Devlet destekli ise kesinlik ile üst yaş sınırı yoktur. Ama bankalarda ise vardır. En üst yaş sınırına kredi veren ise Aktif bank’tır.

 2. Mehmet çakal dedi ki:

  Ben Konyadan Mehmet okey salonu açmak istiyorum bunun için 50.000 TL ihtiyaç var

 3. Münevver ozan dedi ki:

  Ben yurd disinda yasiyorum bir güzellik salonu acmayi istiyorum salonum hazir neyapmam gerekir b

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tam olarak ne istiyorsunuz ? Kredi mi ? İşletme nasıl kurulur mu ?

 4. Batuhan aktaş dedi ki:

  Çorap yapım atölyesi kurmak istiyorum çorap örme makinaları ve ekipmanları için hibe destek ve kredi . Belgem elimde var ne yapmam gerekir

KOSGEBKredi.net