İşyeri Açma Kredisi 2019’da 200.000 TL FAİZSİZ VERİLMEKTEDİR!

İşyeri Açma Kredisi 2019’da 200.000 TL FAİZSİZ VERİLMEKTEDİR!
31 Ağustos 2015 tarihinde eklendi, 262.406 kez okundu.


2019 yılında kendi iş yerini açmak isteyen 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşları için 50 bin TL hibe kredi veren tek kurum KOSGEB ‘dir. İşyeri açma kredisi alarak kurmak istediğiniz işletme için devlet destekli ihtiyacınız olan bütün gereksinimlerinizi hibe ve faizsiz olarak tahsis edebilirsiniz. KOSGEB ‘ in yanı sıra özel olarak faaliyet gösteren Akbank başta olmak üzere devlet kamu bankası olarak Türkiye Halk bankası da iş yeri açmak isteyenler için 12 ay ödemesiz 48 ile 120 ay vadeli kredi olanağı sağlamaktadır. Kurumlardan ve bankalardan iş yeri kurma kredisi nasıl alabileceğinizi ve sizlerden bu kuruluşlar ne gibi şartları talep edeceğini burada bulabilirsiniz.

KOSGEB İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır

Kendinize ait bir iş yeriniz olmasını istiyor ve bunu en ucuz maliyetle elde etme niyetinde iseniz Türkiye de başvuru yapabileceğiniz belkide tek devlet kurumu KOSGEB ‘dir. Krum ülke ekonomisini canlandırma ve canlı tutmak için özellik ile genç girişimcilere geri ödemesiz ( hibe ) ve faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan KOSGEB, gerekli şartları sağlayan bütün girişimcilere 2019 yılında bu kapsam doğrultusunda 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi vermektedir. KOSGEB işyeri açma kredisi almak isteyenler için bir kaç uygulama ve evrak kayıt işlemlerini gerçekleştirmesi yeterlidir. Konu ile ilgili KOSGEB Müdürü Sn. Recep BİÇER beyefendinin videosunu izlemek için lütfen burayı tıklayınız.

İlk Önce Eğitim Almanız Gerekmektedir!

KOSGEB üzerinden gidip iş fikrinize yönelik atılımlar yapacaksanız şayet öncelik ile elinizde bir ” Girişimcilik Belgesi ”  olması gerekmektedir. Bu belgeyi ücretsiz olarak ülkemizin her ilinde hatta ilçesinde dahil alabilirsiniz. Belgeyi alabilmenin yolu ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri ” üzerinden geçmektedir. Eğitimleri katılım için ise BURADA yer alan listede girmek istediğiniz ili seçip daha sonra seçili olan ile ait eğitim takviminde size uygun olan kursa müracaat etmeniz gerekir. Başvurunuz kabul gördükten sonra düzenlenen eğitim sonrasında ortalama 30 iş günü içinde sertifikanızı alabilirsiniz.

” HİBE ” İşyeri Açma Destek Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini başarı bir şekilde bitirenler artık iş yerlerini açabilirler. Kurmuş olduğunuz iş yeri için harcamalarınızı mutlaka yaparken faturalandırmaya lütfen özen gösteriniz. Yapmış olduğunuz giderlerin faturalarındaki bedeli devletten geri almak için ise sırası ile lütfen şu adımları sağlayın.

 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmanı gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olacağınızı resimli olarak buradan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kayıt işlemi sonrasında sizin e-mail adresine gelen kullanıcı adı ve şifre ile KBS sistemine giriş yaparak ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” başvurusunda bulununuz.
 • Başvuru da almış olduğunuz form ve işletme giderlerini gösteren harcama faturaları ile kendi kurumunuza müracaat ediniz.
 • Size verilen gün geldiğinde işletmenize özel hazırladığınız yada hazırlattığını iş planı projenizi sunum yapın ve onaylatınız.
 • İş planı projeniz onaylandıktan sonra ise;  kobi beyannamesi ve kobi bilgi dokümanı oluşturmanı ve çıktısını almanız gerekmektedir. Bu işlemleri burayı tıklayarak yapabilirsiniz. 


Başvuru rehberini indirip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Yeni Girişimcilere Özel Krediler Veriyor

Türkiye Halk Bankası tarafından 2019 yılında başlatılan seferberlik kapsamında yeni girişimcilik faaliyetinde bulunan ve okuduğu Üniversite yada Çıraklık Halk Eğitim Merkezi diploması üzerine iş kuracaklara 75 bin TL kadar kredi verilmektedir. 3 ayrı alan için oluşturulan bu krediler için şartlar aşağıdaki gibidir.

 • Kendine güvenen CESUR girişimciler için 36 yaşından gün almamaları durumda ve yüksek okul yada Üniversitede ki okumuş oldukları alana ait iş yeri kurmaları durumda 75.000 TL kredi olanağı sağlanmaktadır. Üstelik 12 ay hiç ödemesiz 48 ay da işit aralıklar ile taksit imkanları ile.. Süper dimi..! Bu şartlara sahip ve kuracağınız dükkan için en az 24 aylık bir de tecrübeniz mevcut ise hemen başvurunuzu yapınız.
 • Usta girişimciler, artık kendi işinizin kurma vakti gelmedi mi.? Halk bankası okur yazar niteliğinde olan 60 ay ustalık gösterdiği alanda çalıştığı ispatlayan girişimciler için ise 30.000 TL kredi imkanı sunmaktadır. 30 yaşını aşmamış olan ustalarımıza sağlanacak bu imkanlarda geri ödemelerde ilk yıl hiç taksit yok.!
 • Yeni bir şey mi bulduğunuz.! Tüm mucitlerimize, TUBİTAK vb. kurumlardan hibe almaya hak kazandı iseniz ve bulduğunuz buluşa ait patente aldı iseniz 75.000 TL kadar krediniz Halk bankasında sizi bekliyor.

TEB Bankası Yeni İşletme Kuracak Olan Girişimcilere Kredi Veriyor!

Ticaret hayatına yeni atılacaklara insanın ne babası nede eşi dahil güvenmez iken TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası ticaret hayatında 12 ayın altına hizmet sunanlara büyük bir cesaret ile tam 50,000 TL kefilsiz kredi olamak üzere arzu edene ise tam 100.000 TL kadar teminat göstermeleri dahilin kredi olanakları sunmaktadır. Üstelik vermiş olduğu bu parayı arzu eden 1 yıl geri ödemesiz olarak sonra ise istediği eşit taksitler ile geri ödemeli olarak vermektedir. 36 aydan 60 aya kadar verilen TEB işletme destekleri ile ham madde veya satış yapacağınız ürün alımları için banka teminatlarını dahil kapsamaktadır. Tüm ayrıntılı bilgi BURADA yer almaktadır!

Bankalardan İş Yeri Kredisi Alacaklardan Aranan Şarlar Nedir ?

Hangi bankadan olursa olsun iş yerinizin giderlerinin karşılanması için şayet kredi alacaksanız mutlak suret ile KKB kredi notu değerinizin yüksek olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ise banka sizden;

 1. Kefil yada ipotek
 2. Yıllık mali bilançonuzu

isteyebilmektedir.

Ziraat Bankası Engellilere Özel İşletme Kredileri

Engelli kardeşlerimize ve bu engelli işçi çalıştıran işletmelere Ziraat bankası 60 aya varan engelsiz destek paketi altında ticari hayatlarını desteklemek için kredi imkanı sunmaktadır. Oldukça düşük faiz oranları ile sunulan ” Engelsiz Destek Paketi ” yanı sıra engelli vatandaşlarımıza ayrıca bankacılık işlemelerinde de özel indirimler sağlanmaktadır. Bankanın engelli girişimcilere sunmuş olduğu imkanlar bunlar ile bitmedi! 18 yaşında büyük çocukları dahil olmak üzere tüm aile fertlerine özel ayrıcalıklar ile bireysel emeklilik imkanları da sağlanmaktadır. Tüm bu fırsatlardan istifade edebilmeniz için şahsen size en yakın banka şubelerine gitmelisiniz.

İŞKUR Engelli Kardeşlerimize Hibe İşletme Kurma Destekleriniz Artırdı!

2018 Yılında engelli kardeşlerimize İŞKUR daha önce kuracakları işletmeler için vermiş olduğu 30 bin TL hibe desteğini tam 50.000 TL çıkardır. Girişimcilik belgesi sahibi tüm engelli kardeşlerimizin hazırladıkları proje ile müracaat edebilecekleri bu imkanlar her il ve ilçede olan İŞKUR birimlerine şahsen olarak yapılabilmektedir. Yılda 2 dönem halinde kabul görülen başvurular için detaylı bilgileri buradan bulabilirsiniz.

Videomuzİşyeri Açma Kredisi 2019’da 200.000 TL FAİZSİZ VERİLMEKTEDİR! Konusuna 382 Yorum Yapıldı
 1. Karahan dedi ki:

  hicbir banka parasi olmayana para vermiyor..Ya s sınırı koymuş genç girişimci ne lan?adam akli ile pipisi arasinda gidip geliyor nereye veriyon.tecrube 40 yaşından sonra olur.kosgeb sadece torpili olanlara kredi veriyor.banka sicilinin iyi olması için sürekli bankayla çalışman lazim..

  1. Admin dedi ki:

   Bence kesinlik ile yanılıyorsun. Lütfen bu şekilde negatif eleştiriler ile insanları karamsarlığa sürüklemeyin…!

 2. Narin dedi ki:

  Merhaba ben yemek Üzerine is yeri açmak istiyorum 15 bine ihtiyacım var yardimci olabilirmisiniz

 3. Sinan kaya dedi ki:

  İyi akşamlar Ankarada ev ofis vs temizlik şirketi kurmak istiyorum nasıl bi yol takip edebilirim şimdiden tşk ederim

 4. Levent dedi ki:

  Merhaba sayın admin. Benim %45oranında raporum var. Engelli sınıfındayım . Ben(GES projesi) güneş enerjisi panelleri ile elektrik üretimi işine girmek istiyorum. Fakat sermayem yok .bu işi kurabilmenin bir yolu , gerekli izinleri ve kurulum için gerekli finansmanı sağlayabileceğimiz kıredi veye hibe destekleri gibi konularda nasıl bir yol izleyeceğim.Yada bu konularda tecrübeli güvenilir bir danışman . Yani sözün özü bana yardımcı olabilirmisiniz?

 5. bektaş dedi ki:

  çok güldüm 30 yaşını aşmamıs ustagirişimcileri kredi veriyormuş halk bank:))))).peki birnsan 20 yaşındamı usta oluyor? bu nasıl bir meslekmiş hele bir deyin bende başlayım

 6. Semra dedi ki:

  Merhabalar ben fatura odeme merkezi acmak istiyorum kiram aylik 1500 ,1500 depozito .bayiye 4500 yani 15000 krediye ihtiyacim var

 7. inci dedi ki:

  merhaba ben mobilya satış dükkanı açmak istiyorum nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  1. Mali Müşavir Abdullah Kaya dedi ki:

   İnci hanım merhaba,

   Öncelikle kosgebin eğitim programına katılıp sertifika almanız gerekiyor.

   Mali Müşavir Abdullah Kaya
   analiz1sm@gmail.com

 8. Şaban zümrüt dedi ki:

  Yeni bir firma açıyorum ancak elimdeki nakit bitti ve makine ile personel ihtiyacım var Bu hibe ve kredilerden nasıl yararlanabilirim

  1. Mali Müşavir Abdullah Kaya dedi ki:

   Şaban bey merhaba,

   Kosgebin eğitimlerine katılıp sertifikanızı aldıktan sonra kosgeb kredilerine başvurabilirsiniz.

   Mali Müşavir Abdullah Kaya
   analiz1sm@gmail.com

 9. Sevgi dedi ki:

  İş yeri. Açmak için hiç maddi imkanı olamayanlara nasıl yardımcı oluyorsunuz

 10. gülşah dedi ki:

  ben butik açmak istiyorum acaba ne kadarkık bir sermayem elimde olmalıdır ki bana kredi çıksın

  1. Admin dedi ki:

   Gülşah hanım bu açacağınız butik dükkanının büyüklüğü ile belirlenen bir şeydir. O yüzden nasıl bir iş yeri açmayı düşünüyorsunuz detaylı bilgi verirseniz sizlere yardımcı olmak isteriz.

   1. Levent dedi ki:

    Levent 23 Eylül 2018, 23:38
    Merhaba sayın admin. Benim %45oranında raporum var. Engelli sınıfındayım . Ben(GES projesi) güneş enerjisi panelleri ile elektrik üretimi işine girmek istiyorum. Fakat sermayem yok .bu işi kurabilmenin bir yolu , gerekli izinleri ve kurulum için gerekli finansmanı sağlayabileceğimiz kıredi veye hibe destekleri gibi konularda nasıl bir yol izleyeceğim.Yada bu konularda tecrübeli güvenilir bir danışman . Yani sözün özü bana yardımcı olabilirmisiniz

 11. Haşim dedi ki:

  Merhaba ben sanayiden fabrika tuttum ve yıllık peşin verdim yapacağım işte cam alım ve satım üretim 50.000tl paraya ihticım var nasıl çözebiliriz ?

  1. Mali Müşavir Abdullah Kaya dedi ki:

   Haşim bey merhaba,

   Kosgeb ten eğitimlere katılarak girişimcilik sertifikası aldıktan sonra kosgeb desteklerine başvurarak nakit ihtiyacınız çözebilirsiniz.

   Mali Müşavir Abdullah Kaya
   analiz1sm@gmail.com

 12. Doğukan dedi ki:

  Merhaba ben fitness işine gönül vermiş işini severek yapacak biriyim fitness salonu açmak için kredi çıkar mı ?

  1. Admin dedi ki:

   Yaşınız ? kredi notu değeriniz ? gelir belgeniz ? bu 3 şey hakkında bilgi verir misiniz..

 13. Özge dedi ki:

  Merhaba ben özel rehabilitasyon merkezi acmak ıstiyorum acaba kosgeb hibe veriyor mu

 14. Fatma dedi ki:

  Merhaba ben ilk kez gündüz bakım evi açıcam 30 bin TL alabilir miyim KOSGEB’den? Veya ne kadar alabilirim

 15. Barbaros dedi ki:

  Merhaba ,
  Bu işler için resmi danışmanlık alabileceğimiz sağlam bir firma varmıdır

 16. sayim dedi ki:

  slm bn mobilya atalyesi acmak istiyorum sifirdan nasil bir kredi cikar ne yapmam gerek

 17. recep dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Ben sıfırdan ekmek fırını kurmak istiyorum. Yaklaşık maaliyeti 350.000 tl civarında. Benim şuanki sermayem is 180.000 tl civarı. Ben bu kalan kısmı devletten destek alarak nasıl tamamlarım, yada devletten destek alabilirmiyim.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, ancak harcama yaptıktan sonra devletten geri alabilirsiniz. Ama uygun şartlarda Halk bankasından da işletme kredisi kullana bilirsiniz.

  2. Rana Pektaş dedi ki:

   Merhaba mailde görüşelim lütfen.Benimde işyerim var birlikte birşeyler oluşturabilir miyiz ?

 18. Murat Kaya dedi ki:

  Merhaba,bir miktar sermaye ile özel eğitim kurumu açmayı düşünüyorum.Kurumun fiziki şartlarının iyileştirilmesi,reklam çalışmaları,nitelikli personellerin maaşları,kuruma gerekli eşya ve teçhizat için yüklü sermaye ihtiyacı var.Bunun kosgebten hibe veya geri ödemeli faizsiz kredi desteği alabiliyor muyum?
  Teşekkürler,iyi çalışmalar.

  1. Admin dedi ki:

   Murat KAYA’bey harcamaları kendi öz sermayeniz ile sağladıktan sonra o saydığınız harcamaları geri ala bilirsiniz.

   1. nisa dedi ki:

    özel eğitm ve rehabilitasyon merkezlerine kosgeb desteği varmı acaba ben yok diye biliyorum

    1. Admin dedi ki:

     Bence yanlış biliyorsunuz.

     85 – Eğitim
     Alt Gruplar
     85.1 – Okul öncesi eğitim
     85.2 – İlköğretim
     85.3 – Ortaöğretim
     85.4 – Ortaöğretim sonrası yükseköğretim derecesinde olmayan eğitim ve yükseköğretim
     85.5 – Diğer eğitim
     85.6 – Eğitimi destekleyici faaliyetler

 19. Selma dedi ki:

  Ben de ilk defa bi kirtasiye acmayi dusunuyorum. Elimde hic sermaye yok. Sahibi kirtasiyeyi dukkanla beraber devredecek. Devletten ne kadar hibe alabilirim yada alabilirmiyim. Yada ne yol izleyebilirim ilk kez yapmis olacagim.

  1. Admin dedi ki:

   Selma hanım ne yazık ki iş yeri devir almak için devletten hibe alamazsınız.. Ama uygun faizler ile kredi alabilirsiniz.

 20. Deniz dedi ki:

  Merhaba, ilk defa bir işyeri açacağım. Hiç sermayem yok. Kredi alıp açabiliyor muyum.Neler yapmam gerekiyor?

  1. Admin dedi ki:

   Evet, Türkiye Halk Bankası kobi departmanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

 21. Sinannuri dedi ki:

  Merhabalar ben damacana şu bayisi açmak istiyorum.kosgeb den ne kadar kredi alabilirim.ne kadar hibe alabilirim.tesekkurler..

  1. Admin dedi ki:

   Kurumdan kredi ilk defa açacağınız için alamazsınız. Ama kendi öz sermayeniz sonra açmış olduğunuz işletme için 2018 yılında 50 bin TL hibe alabilirsiniz.

 22. Tayfun dedi ki:

  Lise mezunuyum 24 yaşındayım hile alabilirmiyim

 23. MUSTAFA dedi ki:

  KOSGEB GİRİŞİMCİLİK BELGEM VAR HAZIR KURULU OLAN MARKET VAR ORAYI ALMAK İSTİYORUM 200 BİN LİRA BENDE 100 BİN HAZIR GERİ KALANI HİBE VE KREDİ ÇIKABİLİRMİ

  1. Admin dedi ki:

   Bu şekilde bir imkan ne yazık ki yok!

 24. Halil dedi ki:

  Merhaba ben ill öğretim mezunuyum . 23 yaşındayım şarküteri açmak istiyorum . Bilgi alabilir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   Hilal hanım elbette, bunu Devlet destekleri ile mi gerçekleştirmek istiyorsunuz yoksa bankalar aracılığı ile mi ?

 25. Serkan Ural dedi ki:

  Merhaba Ben Liseden Yeni Mezun Oldum ve kendime kosgep destekli işyeri açmak istiyorum destek verirler mi

  1. Admin dedi ki:

   18 yaşından büyük müsünüz Serkan bey ?

 26. sefa dedi ki:

  Şimdi ben hibeden yararlanıp halı saha acmak istiyorum sizce alabilirmiyim bilgi verirmisiniz?

  1. Admin dedi ki:

   Sefa bey elbette alabilir ve işletmenizi açabilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi şartları sağlamanız gerekmektedir.

 27. Coskun dedi ki:

  Bilardo ve plastation salonu yani mini eğlence merkezi acmak istiyorum desteğe ihtiyacım var bunu KOSGEB karsiliyomu 50.000 TL hibeden yararlanabilirmiyim şuan kiralanacak mülk hazır içini donatacak hiç sermayem yoktur bunun için bana 50.000 TL hibe desteği cikarmi bı bilgi alabilirmiyim bide bu eğlence merkezi destek için uygunmudur size zahmet verdiğim için özür dilerim

  1. Admin dedi ki:

   Eğlence merkezi olarak destek alabilirsiniz Coşkun bey

 28. canan dedi ki:

  Merhaba,
  Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifikamı 2018 Ocak ayında aldım. Şimdi amacım cafe tarzı bir yer açmak. Daha doğrusu dışarıdan hazır alacağım önceden pişmiş sıcak-soğuk gıda (börek, sandwich, kek..vs) ve ayrıca sıcak-soğuk içecek servisinin olacağı 40-45m2 bir alanda hizmet vermek istiyorum. üretim olmayacağı için 50.000TL lik yeni girişimci destek hibesinden yararlanamaz mıyım? Bu konu ile ilgili destek alabilmem için uygun NACE kodu ne olabilir? Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Canan hanım iş yerinizi kurmadan ne yazık ki hibe alamazsınız. NACE kod: 56 – Yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetleri
   56.1 – Lokantalar ve seyyar yemek hizmeti faaliyetleri
   56.10 – Lokantalar ve seyyar yemek hizmeti faaliyetleri
   56.10.19 – Yiyecek ağırlıklı hizmet veren kafeteryaların faaliyetleri

   dan yararlana bilirsiniz ama..

 29. aylin dedi ki:

  yazılım şirketi açmak istiyorum devlet teşfik verirmi acaba bu iş koluna

  1. Admin dedi ki:

   Aylin hanım aşağıdaki NAVE kodları sayesinde KOSGEB den açacağınız işyeri için çok rahatlık ile destek alabilirsiniz.

   46 – Toptan ticaret (Motorlu kara taşıtları ve motosikletler hariç)
   46.5 – Bilgi ve iletişim teknolojisi ekipmanlarının toptan ticareti
   46.51 – Bilgisayar, bilgisayar çevre birimleri ve yazılım toptan ticareti
   Alt Gruplar
   46.51.01 – Bilgisayar, bilgisayar çevre birimleri ve yazılımlarının toptan ticareti (bilgisayar donanımları, pos cihazları, ATM cihazları vb. dahil)

 30. sedat colak dedi ki:

  mavi kart sahibi turkiyede yasayan biris, bu is kredisinden faydalana bilirmi ?

  1. Admin dedi ki:

   Neden olmasın ama bankalar ile geçmişiniz çok önemli. ! Kredi değeriniz kaç puan ?

  2. Abdullah Kaya dedi ki:

   Vergi dairesi açılış, ticaret ve esnaf odaları ile ilgili süreç ve kayıt için isterseniz yardımcı olabilirim. analiz1sm@gmail.com adresinden benimle irtibata geçebilirsiniz.

   1. Admin dedi ki:

    Güzel bir hizmet…

 31. Osman dedi ki:

  Ben eski hukumluyum aktar dükkanı açmak istiyorum bilgi alabilrmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Eski mahkum hükümlüler de çok rahat bir şekilde kredi geçmişlerinde bir sıkıntı daha önce yaşamadılar ise bankalar kredi alabilir şayet yüz kızartıcı bir suç işlemediler ise de yine devletimizden açacakları iş yeri için hibe desteği imkanlarından yararlanabilirler.

 32. creditplusfinance11@gmail.com dedi ki:

  İş yeri kredileri için güncel bilgileri bizler ile paylaştığınız için çok teşekkür ederiz..

 33. osman dedi ki:

  Sınıf öğretmenliği mezunuyum rent e car. Acmak ıstiyorum bunun için krediye ihtiyacim var hangi bankadan ne kadar kredi alabilirim

  1. Admin dedi ki:

   Osman bey siz yeni girişimciler için en iyi imkanı 100 bin TL kadar Halk bankası sunmaktadır.

 34. Ahmet dedi ki:

  MERHABA ben 19 yaşındayım 2 yıllık yüksek okul mezunuyum halkla ililişler reklam alanından kendime bir fotoğrafçı dükkanı devir almak istiyorum 75bin Tl sermayeye ihtiyacım var devlet destekli bir kredi alabilir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   Türkiye Halk Bankası yeni girişimciler için harika iş yeri açma kredileri sağlamaktadır.

 35. hüseyin dedi ki:

  18 yaşındayım başkan. iş kurmak istiyorum girişimcilik belgesini aldıktan sonra hemen kredi verirlermi

  1. Admin dedi ki:

   İş planı projeniz onaylandığı an 6 ay içinde yapılan iş yeri giderlerinizi geri alabilirsiniz.

 36. önder dedi ki:

  engelli olarak iş yeri açmak istiyorum kosgeb belgesini aldım param yeteri kadar yok hesaplamalara göre yarı yarıya bunun için iş yeri açmadan muracat mı etmeli kabullenirse şayet ondan sonra dükkan mı araştırmalıyım tabiki alt yapıyı hazırladım

  1. Admin dedi ki:

   Engelli Raporunuz varsa desteklerden çok daha avantajlı bir şekilde istifade edersiniz Önder bey..

 37. Erdal Ayvaz dedi ki:

  Merhaba,
  Eşim 02.01.2018 de bayan işletmeci olarak kırtasiye dükkanı devir aldı. Dükkanı daha da büyütmek için KOSGEB kredi veriyor mu?
  Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Kobi iseniz desteklerden istifade edebilirsiniz. Kobi misiniz ?

 38. Cemil dedi ki:

  Yeni is yeri açmayı düşünüyorm devletten nasil yardim ala bilirim

  1. Admin dedi ki:

   Kesinlik ile KOSGEB desteği almalısınız. Nasıl başvuru yapılacağı güncel bir şekilde sitemizde mevcuttur.

 39. Murat dedi ki:

  Merhaba benim 500 bin tl gibi bir desteğe ihtiyacım var iyi bir iş kurmak istiyorum nereye başvurmam lazım nasıl bir yol izlemem lazım?? Devlet desteği olması lazım..

  1. Admin dedi ki:

   Ne yazık ki devlet şuan için o kadar yüksek bir miktarda bir desteği yeni iş yeri kuracak bir girişimci için vermemektedir. Şayet bankalardan kredi notunuz yüksek ve iyi bir ticari geçmişe sahipseniz alabilirsiniz diye düşünüyorum.

 40. Ömür dedi ki:

  Merhaba bizim KOSGEB desteğimiz var ve hali yıkama açmak istiyoruz elinizdeki maliyet 10 bin TL bizim 50 bin nakite ihtiyacımız var ve bunu KOSGEB belgesini bankalara gösterip iş kredisi cekmemiz mümkün müdür ?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır, ama Türkiye Halk Bankası bu olanağı faizsiz kredi ile sağlamaktadır.

 41. Emre dedi ki:

  Merhaba ,
  Elimde hiç param olmadan bi şirketin bayiliğini almak istiyorum bi kaç yerde okudum kosgeb dahil iş yerini açın öyle hibe veya kredi alın diyor. Ben iş yerini açsam zaten onlarla işim olmicak. İş yerini açmadan bana destek olabilecek kredi verebilecek banka yada kosgebin herhangi bi çözümü varmı?

  1. Admin dedi ki:

   KOSGEB’in ne yazık ki o şekilde bir desteği yok ama Türkiye Halk Bankası yeni girişimciler için çok uygun şartlarda açacağınız iş yeri için kredi olanakları sağlamaktadır.

   1. Emre dedi ki:

    Yani iş yerini açmadan sadece halk bankası mi bana yardım edebiliyor?

    1. Admin dedi ki:

     En iyi imkanları orası sağlıyor..

 42. Fatma Akın dedi ki:

  Engelli kızım adına koskep ten kredi alabilirmiyim ben koskep ten sertifika aldım ama sermayem yok tuafiye dükkanı açmak istiyorum param yok kredi kullanabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Neden olmasın, şartlara uygun sanız rahatlık ile bu işlemi her bankadan sağlayabilirsiniz.

 43. Hasan Akdeniz dedi ki:

  Sıfırdan talaşlı imalat için işyeri açmak istiyorum. Bununla ilgili elimde hiç sermayem yok devlet bana bu işyerini açmak ve gerekli teçhizatları alabilmem için destek oluyor mu? Herkes önce her şeyi yapıp sonra destek için başvurmam gerektiğini söylüyor. Ama desteksiz bunu yapmam mümkün değil. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Ne yazık ki durum o şekilde ama Türkiye Halk Bankası girişimcilere özel kredi olanakları sağlmaktadır. Sizin yerinizde olsam bir sorardım..

 44. Fatoş dedi ki:

  Başka bi yerde çalışırken kosbep destekli iş yeri aça biliyor muyum

  1. Admin dedi ki:

   Türkiye’nin her ili ve ilçesinde açabilirsiniz.

 45. Hakan bağcı dedi ki:

  Giyim magzası acmak istiyorum %43 raporum var ve emekliyim kıredi cıkarmı nereye başvurmalıyım

  1. Admin dedi ki:

   Neden çıkmasın, içerikte yer alan şartları taşıyorsanız sorunsuz olarak işlemlerinizi hallettirebilirsiniz.

 46. Mehmet dedi ki:

  gıda Makine imalat sektörüne girdim, masa sandalye vs bunlarıda karşılıyormu peki, ufak şeyleri karşılamıyor diye duydum

  1. Admin dedi ki:

   ürettiğiniz ürünleri mi ? tam olarak anlamadım sorunuzu.

Sayfa başına git