KOSGEB Kredi

İşyeri Açma Kredisiİşyeri Açma Kredisi

2019 yılında kendi iş yerini açmak isteyen 18 yaşını doldurmuş T.C. vatandaşları için 50 ile 60 bin TL hibe kredi veren tek kurum KOSGEB ‘dir. İşyeri açma kredisi alarak kurmak istediğiniz işletme için devlet destekli ihtiyacınız olan bütün gereksinimlerinizi hibe ve faizsiz olarak tahsis edebilirsiniz. KOSGEB ‘ in yanı sıra özel olarak faaliyet gösteren Akbank başta olmak üzere devlet kamu bankası olarak Türkiye Halk bankası da iş yeri açmak isteyenler için 12 ay ödemesiz 48 ile 120 ay vadeli kredi olanağı sağlamaktadır. Kurumlardan ve bankalardan iş yeri kurma kredisi nasıl alabileceğinizi ve sizlerden bu kuruluşlar ne gibi şartları talep edeceğini burada bulabilirsiniz.

KOSGEB İş Yeri Açma Kredisi Nasıl Alınır ?

2019 itibarı ile KOSGEB yeni iş yeri kuracak olan girişimciler için hibe miktarını 50 bin TL den 60 bin TL çıkardı. Hatta imalat sektöründe yer alacak olan girişimciler için bu oran tam 370.000 TL olmaktadır. Önceleri ” Girişimcilik Destek Programı ” olarak verilen bu hibe imkanları şimdi ki adı ile ” Girişimciliği Geliştirme Destek ” programı olarak verilmektedir. Girişimciliği Geliştirme Destek programı ise altında 2 tane destek programı ile az önce bahsetmiş olduğumuz hibe imkanlarını yeni iş yeri açacaklar için vermektedir. Bu programlar ve sağlamış olduğu hibe olanakları ise;

 1. Geleneksel Girişimcilik Destek Programı → 60.000 TL hibe
 2. İleri Girişimcilik Destek Programı → 370.000 TL hibe

imkanı sağlamaktadır. Yeni iş yeri açacak olan girişimciler için oluşturulan bu her iki programın detaylarını gelin detaylı bir şekilde inceleyelim.

1- 60 Bin TL Geleneksel Girişimcilik Destek Programı

KOSGEB üzerinden yeni iş yeri kuracaklara en fazla 60.000 TL hibe olarak verilecek olan destek programının adıdır. Programdan yararlana bilmeniz için ilk olarak şu şartları yerine getirmeniz  yeterli olacaktır.

 1. ” Örgün ” yada ” Uzaktan Eğitim ” ile ” Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ” alarak girişimcilik sertifikası almanız.
 2. Kuracağınız iş fikrinin mutlaka KOSGEB desteklenen sektörler içerisinde yer alması.!

Bu iki şartı ve adımı sağlamanız halinde aşağıdaki tabloda yer alan ” Geleneksel Girişimcilik Destek ” programı olanaklarından istifade edebilirsiniz.

Tabloda yer aldığı gibi bütün ” Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ” dan yararlanacak olanlar iş yerini kurması ile ” Kuruluş Desteği ” olarak  5.000 TL ile 10.000 TL hibe alır. Bu;

 • Gerçek kişiler için 5.000 TL
 • Sermaye şirketi kuranlar için 10.000 TL

olarak belirlenmiştir. Bunun haricinde birde performans desteği verilmektedir. Bu destek ise iş yerinin açılması ile 1 ile 12 ay arası için 1. performans dönemi. İş yerinin 12 ile 24 ay sonu içinde 2. performans dönemi olarak 2 şekilde yer almaktadır.

 1. Performans Dönemi: Bu dönem içinde 1 yıllık iş günü yaklaşık 250 gün olarak ele alır isek. Şayet 1 çalışana sahip olursanız yıl sonunda + 5.000 TL hibe alırsınız. Aynı dönem içinde eğer ki 2 ile 3 işçi ortalamasında bir çalışana sahip olur ve primlerini öderseniz bu kez 10.000 lira. Eğer ki aynı dönemde 4 ile 5 çalışan için prim ödemesi yaparsanız bu kez en üst destek miktarı olan 20.000 lira hibe alırsınız. Böylece iş yerinizin ilk kuruluşun da en fazla 10.000 lira kuruluş desteği, 20.000 lirada prim ödemelerine karşın performans desteği olmak kaydı ile 30.000 TL hibe alırsınız. Şayet 30 yaşından küçük bir girişimci iseniz yada engelli, kadın, yada gazi veya şehit yakını iseniz + 5.000 TL daha hibe alarak toplam bu sefer ilk sene 35.000 lira hibe alırsınız.
 2. Performans Dönemi: İkinci performans dönemi de aynı 1. performans dönemin de olduğu gibi prim sistemine göre en fazla 20.000 TL hibe vermemektedir. İş yerinin 12 ile 24 ayı arasında tabloda yer alan 1440 ve üstü prim gününü yakalamanız durumunda 20 bin TL hibeyi alırsınız. Ayrıca yine 30 yaşını geçmemiş girişimci, gazi, engelli, kadın ve şehit yakını iseniz bu dönem sonrasında + 5.000 TL daha hibe alır toplamda 25.000 TL hibe alırsınız.

24 ay süren program sonrasında toplam da elinize 60.000 TL hibe geçer. Şayet hiç bir çalışana sahip olmayan normal bir girişimci iseniz sadece 5.000 TL hibe alırsınız. Yine, hiç bir çalışana sahip olmayan gazi, engelli, kadın yada şehit yakını bir girişimci iseniz bu kez 24 ay sonrasında elinize 15.000 TL hibe geçecektir.

2- 370 Bin TL İleri Girişimci Destek Programı

Girişimciliği Geliştirme Destek Programı adı altında yer alan ” İleri Girişimcilik Destek Programı ” 370.000 TL kadar yeni açılan iş yerine hibe vermektedir. Programın süre zarfı 2 senedir. Bu programdan yararlanmak isteyenlerin ilk etapta şu şartlara uygun olup, yerine getirmesi gerekmektedir.

 1. İlk olarak ” Geleneksel Girişimcilik Eğitimi ” daha sonra ise ” İleri Girişimcilik Eğitimi ” almanız gerekmektedir.
 2. İş fikriniz ” İMALAT ” kategorisinde yer alan ve BURADAKİ listede yer alması gerekmektedir.

Bu iki şartı ve istenilen iş fikrine sahip iseniz işletmenizin faal olarak 24 aylık süre zarfında ” Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ” imkanlarından bire bir yararlanırsınız. Ayrıca bu süre zarfı içerisinde de aşağıdaki tabloda yer alan desteklerden ” Resmi Gazete Yerli Malı Tebliği ” içerinde bulunan teknolojik almanız halinde hibe alırsınız.

 • Teknoloji seviyesi düşük olan işletmeler makine alımlarının 100.000 lira için 75.000 TL hibe
 • Orta ve Yüksek Teknoloji seviyesi olan işletmeler 20.000 bin TL makine alımları için 150.000 TL hibe
 • Yüksel Teknoloji seviyesinde bulunan iş fikirleri ise 300.000 liralık makine alımlarına 225.000 lira hibe alırlar.

İleri Girişimcilik Eğitimi ve Geleneksel Girişimcilik Eğitimi nasıl alınır hepsi ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” seti içerisinde yer almaktadır. Peki buraya kadar her isteneni yerine getirdik, iş yerimizi de kendi öz sermayemiz ile kurduk. Başvurumuzu nasıl yapmalıyız.?

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi KOSGEB’den Nasıl Alınır ?

Başvuru yapacağımız programa göre ” Girişimcilik Eğitimi ” alanlar. İş yerlerini kendi öz sermayeleri ile kurduktan sonra destek programına başvuruda bulunması gerekmektedir. Bunu İnternet ortamından gerçekleştirmesi gerekmektedir. Lütfen şu adımları izleyerek başvuru işleminizi başlatınız.

 • KOSGEB veri tabanına kayıt olmanı gerekmektedir. KOSGEB veri tabanına nasıl kayıt olacağınızı resimli olarak buradan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kayıt işlemi sonrasında sizin e-mail adresine gelen kullanıcı adı ve şifre ile KBS sistemine giriş yaparak ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” başvurusunda bulununuz.
 • Başvuru da almış olduğunuz form ve işletme giderlerini gösteren harcama faturaları ile kendi kurumunuza müracaat ediniz.
 • Size verilen gün geldiğinde işletmenize özel hazırladığınız yada hazırlattığını iş planı projenizi sunum yapın ve onaylatınız.
 • İş planı projeniz onaylandıktan sonra ise; KOBİ beyannamesi ve bilgi dokümanı oluşturmanı ve çıktısını almanız gerekmektedir. Bu işlemleri burayı tıklayarak yapabilirsiniz. 

Başvuru rehberini indirip daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi 2019 Fırsatları

Türkiye Halk Bankası tarafından 2019 yılında başlatılan seferberlik kapsamında yeni girişimcilik faaliyetinde bulunan ve okuduğu Üniversite yada Çıraklık Halk Eğitim Merkezi diploması üzerine iş kuracaklara 75 bin TL kadar kredi verilmektedir. 3 ayrı alan için oluşturulan bu krediler için şartlar aşağıdaki gibidir.

 • Kendine güvenen CESUR girişimciler için 36 yaşından gün almamaları durumda ve yüksek okul yada Üniversitede ki okumuş oldukları alana ait iş yeri kurmaları durumda 75.000 TL kredi olanağı sağlanmaktadır. Üstelik 12 ay hiç ödemesiz 48 ay da işit aralıklar ile taksit imkanları ile.. Süper dimi..! Bu şartlara sahip ve kuracağınız dükkan için en az 24 aylık bir de tecrübeniz mevcut ise hemen başvurunuzu yapınız.
 • Usta girişimciler, artık kendi işinizin kurma vakti gelmedi mi.? Halk bankası okur yazar niteliğinde olan 60 ay ustalık gösterdiği alanda çalıştığı ispatlayan girişimciler için ise 30.000 TL kredi imkanı sunmaktadır. 30 yaşını aşmamış olan ustalarımıza sağlanacak bu imkanlarda geri ödemelerde ilk yıl hiç taksit yok.!
 • Yeni bir şey mi bulduğunuz.! Tüm mucitlerimize, TUBİTAK vb. kurumlardan hibe almaya hak kazandı iseniz ve bulduğunuz buluşa ait patente aldı iseniz 75.000 TL kadar krediniz Halk bankasında sizi bekliyor.

TEB Bankası Yeni İşletme Kuracak Olan Girişimcilere Kredi Veriyor!

Ticaret hayatına yeni atılacaklara insanın ne babası nede eşi dahil güvenmez iken TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası ticaret hayatında 12 ayın altına hizmet sunanlara büyük bir cesaret ile tam 50,000 TL kefilsiz kredi olamak üzere arzu edene ise tam 100.000 TL kadar teminat göstermeleri dahilin kredi olanakları sunmaktadır. Üstelik vermiş olduğu bu parayı arzu eden 1 yıl geri ödemesiz olarak sonra ise istediği eşit taksitler ile geri ödemeli olarak vermektedir. 36 aydan 60 aya kadar verilen TEB işletme destekleri ile ham madde veya satış yapacağınız ürün alımları için banka teminatlarını dahil kapsamaktadır. Tüm ayrıntılı bilgi BURADA yer almaktadır!

Ziraat Bankası Engellilere Özel İş Yeri Kredisi

Engelli kardeşlerimize ve bu engelli işçi çalıştıran işletmelere Ziraat bankası 60 aya varan engelsiz destek paketi altında ticari hayatlarını desteklemek için kredi imkanı sunmaktadır. Oldukça düşük faiz oranları ile sunulan ” Engelsiz Destek Paketi ” yanı sıra engelli vatandaşlarımıza ayrıca bankacılık işlemelerinde de özel indirimler sağlanmaktadır. Bankanın engelli girişimcilere sunmuş olduğu imkanlar bunlar ile bitmedi! 18 yaşında büyük çocukları dahil olmak üzere tüm aile fertlerine özel ayrıcalıklar ile bireysel emeklilik imkanları da sağlanmaktadır. Tüm bu fırsatlardan istifade edebilmeniz için şahsen size en yakın banka şubelerine gitmelisiniz.

İşyeri açmak için özel kredi veren bankalar

İşyeri açmak için özel kredi veren bankalar

60 Ay Vadeli Bireysel Kredi Kullanarak İş yeri Açabilirsiniz!✅

Şayet bu saydığımız imkanlardan hiç birini değerlendiremiyor iseniz gelir belgesiz ve kefilsiz olarak 2019 da ihtiyaç kredisini 60 ay vadeli olarak çekebilir, iş yerinizi açabilirsiniz. Aşağıda yer alan tablodaki kredi fırsatlarından şayet kredi notu değeriniz düşük değil ise 60 ( 5 sene ) vadeli olarak istifade edebilirsiniz.

 • Örneğin, Ziraat Bankası %1.25 faiz oranı ile kredi imkanı sağlamaktadır. 60 ay vadeli 40.000 TL kredi kullanmış olsanız aylık ödemeniz sadece 1.015,74 TL olacaktır.! ( Emekliler için %1.19 faiz oranları ile Türkiye Halk Bankası ‘da kredi olanağı sağlamaktadır. )
 • 💲 ARALIK 2019 ‘da düşük faizler ile bir diğer iş yeri açacaklar için kredi veren bankamız da %0.99 faiz oranı ile ING ‘dır. Banka ayrıca gelir belgesi ve kefil talep etmemesi ile bir çok yeni girişimcinin gözdesidir. Bankadan 75.000 lira kullanmanız halinde 5 sene vadeli aylık ödemeniz 1.755,09 TL olacaktır.
 • %1.03 Faiz oranı ile QNB Finansbank üzerinden 50.000 lira kullanır iseniz 60 ay boyunca ödemeniz 1.185,09 TL olacaktır.

FIBABANKA ‘da çok düşük faiz oranları ile iş yeri açacaklar için bireysel kredi imkanı sağlamaktadır. Bankanın bu ay uyguladığı faiz oranı %1.05 olmaktadır. Başvuru işlemlerini hemen buradan Türkiye’nin neresinde olur iseniz olun yapabilirsiniz.

"İşyeri Açma Kredisi" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"İşyeri Açma Kredisi" - 98 YORUM
 1. Erkan dedi ki:

  Yaş şartı varmıdır 1936 doğumlu işyeri açmak isteniyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Devlet destekli ise kesinlik ile üst yaş sınırı yoktur. Ama bankalarda ise vardır. En üst yaş sınırına kredi veren ise Aktif bank’tır.

 2. Mehmet çakal dedi ki:

  Ben Konyadan Mehmet okey salonu açmak istiyorum bunun için 50.000 TL ihtiyaç var

 3. Münevver ozan dedi ki:

  Ben yurd disinda yasiyorum bir güzellik salonu acmayi istiyorum salonum hazir neyapmam gerekir b

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tam olarak ne istiyorsunuz ? Kredi mi ? İşletme nasıl kurulur mu ?

 4. Batuhan aktaş dedi ki:

  Çorap yapım atölyesi kurmak istiyorum çorap örme makinaları ve ekipmanları için hibe destek ve kredi . Belgem elimde var ne yapmam gerekir

 5. Seyma dedi ki:

  Ben sosyolog aile danısmaniyim aile danismanlik mwrkezi acmak istiyorum destek icin nereye basvurmaliyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Öncelik ile şunu belirtmek isterim ki sektörünüz bu nace kodları ile desteklenmektedir. 86.90.14 – Tıp doktorları dışında yetkili kişilerce sağlanan akıl sağlığı hizmetleri (psikoanalistler, psikologlar ve psikoterapistler tarafından sağlanan hizmetler) (hastane dışı)
   Benim size tavsiyem, ilk olarak girişimcilik sertifikası almanızdır. Bunun nasıl yapılacağı ise sitemizde mevcuttur.

 6. FEVZİ dedi ki:

  BEN BEYAZ EŞYA MAĞAZASI AÇMAK İSTİYORUM

 7. ege dedi ki:

  mehabalar,

  yerel üreticilerin ürünlerini ihraç etmek istiyorum. neredeyse her sektörden alıcılarım var ve bunun için bir ihracat şirketi kurmak istiyorum. bu konu hakkında kim destek verebilir?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   KOSGEB ile kurabilir, KOBİ vasfı ile bir çok destek programından yararlana bilirsiniz. Tanıtım dahil olmak üzere..

   1. Eyupcan dedi ki:

    Ben yeni bir işyeri kuruyorum temel ihtiyaçlar için para gerekiyor daha önce hiç çalışmadım sgk m yoktur kredi çekme şansım varmı

   2. Selvi dedi ki:

    Merhabalar ben ünlü mamüller üretimi yapmak üzere yeni girişimcilik yapmak istiyorum kurulu dükkanın demirbaş olmak üzere tüm gereçlerini sarın alacağım sonrasında KOSGEB’den destek alabilir miyim

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Hayır Selvi hanım alamazsınız o şekilde..

 8. Hacı Bekir konukman dedi ki:

  Ben uzun zaman otomotiv sektöründe çalıştım özellikle oto elektrik üzerine şimdide kendi iş yerimi açmak istiyorum oto elektrik ve aksesuar olarak bı çok malzemem var fakat destek almadan yapamam tam anlamıyla iş yeri açmak için yaklaşık 50-80 bin TL kadar destek almak istiyorum bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 9. Görkem ateş dedi ki:

  Merhabalar ben Lise mezunuyum bilişim bölümü kosgeb tarafından destek alarak dükkan açmak istiyorum iş yeri açma belgem var nasıl bir yol izleyebilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İşletmenizi kurup İleri yada Geleneksel girişimcilik destek programı başvurusunda bulunmanız yeterlidir.

 10. Hale dedi ki:

  Merhaba ben 27 yaşında ev hanımıyım telefon tamir ve satışı üzerine telekomünikasyon sekteründe veya oto aksesuar ve yıkama alanında işyeri açmak istiyorum kosgeb hangisini destekler aceba.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Her ikisi içinde destek alabilirsiniz.

 11. İhsan Oral dedi ki:

  Makine bölümü lise mezunuyum şuanda 2.5 yıldır içerisinde olduğum haritacılık sektöründe çalışmaktayım daha açık olmak gerekirse otoyol alt yapı sektöründeyim 21 yaşımdayım harita ölçüm cihaz alım satım ve kiralama ayrıca servis ve bakımlığını yapabileceğim bir şirket açmak istiyorum hangi adımları hangi yollara başvurmalıyım ilk deneyimim ilk girişimim yol gösterirmisiniz ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kesinlik ile KOSGEB için girişimcilik eğitimi İnternet üzerinden ilk olarak alın derim. Daha sonra ise Halkbank girişimcilik kredilerine bakmanızı tavsiye ederim.

   1. turan horzum dedi ki:

    slm ben tekel bayıı actım kosgep gırısımcılık belgem var engellıyım 86 raporum var ömur boyu 2019 yılı 4cü ayda actım kosgepten nasıl yararlana bılırıyım buntun belgeler acmadan onca saygılar

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Merhaba, eğer ki ” Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ” başvurusunda bulunursanız 15 Bin TL hibe garanti toplam da 55 bin TL kadar prim puanınıza göre hibe alabilirisiniz.

 12. salıh dedi ki:

  ben yaklasik 4 bucuk 5 milyon civari bir yatirim yapmak istiyorum… devlet tesfiklerini arastirdim …karsima 1.bolge 2.bolge … 6.bolge gibi yatirim yerlerine gore isyeri ve calisan sgk tesfikleri cikti… bunlar hakkinizda bilginiz var mi .. mesela fabrikayi istanbul yerine malatyaya acsam daha fazla mi tesfik alacagim … birinci ikinci besinci altinci bolge derken desfikle ne kastediliyor … yaklasik 5 milyonluk bir yatirimi hangi ile yapsak daha fazla tesfik alirim …bilgilendirirseniz sevinirim ..tesekkurler

 13. Şöhret demir dedi ki:

  harika bir işletme ben beklıyor

 14. Şöhret demir dedi ki:

  merhaba ben çiğköfte dükkan açmak istiyorum 20000tl ihtiyacim var yardımci olurmusun destek için nereye başvurmam lazım

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Türkiye Halk Bankası size girişimci kredisi adı altında yardımcı olacaktır.

 15. Ahmet dedi ki:

  Ben engeli hayvancilik ulasiyorum hibe nasil basvuru yapimilim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Eğer ki kasap yada şarküteri tarzı bir ticari işletme kuracak iseniz evet..

 16. Hasan Celik dedi ki:

  İyi gunler. Makina teknolojisi bolumu mezunuyum iş yeri açma belgem var ve torna ve kaynak üzerine dükkan açmak istiyorum. 2 yıldır özel sektörde tornacı olarak çalışmaktayım hibe ve kredi desteği almak için ne yapmam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   https://www.kosgebkredi.net/girisimcilik-destek-programi/ Bu programdan hibe Halkbank üzerinden de faizsiz yada düşük faizler ile kredi kullanabilirsiniz.

 17. Meral dedi ki:

  Ben küçük bir çay tost satabileceğim bir iş yeri açmak istiyorum devlet geri ödemesiz hibe desteği nasıl alabilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bizim de https://www.kosgebkredi.net/isyeri-acma-kredisi/#1-_60_Bin_TL_Geleneksel_Girisimcilik_Destek_Programi burada belirtmiş olduğumuz gibi KOSGEB üzerinden alabilirsiniz.

 18. Selçuk dedi ki:

  Tekel bayi açmak için veriliyormu

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, destek alabilirsiniz. Destek NACE kodunuz ise 47.25.01 – Belirli bir mala tahsis edilmiş mağazalarda alkollü ve alkolsüz içeceklerin perakende ticareti (rakı, bira gibi alkollü içkiler ile meyve suyu, şıra, şalgam suyu, gazlı içecekler vb. dahil, içme suyu hariç) budur.

 19. ozkan dedi ki:

  Merhaba,

  Mozaik eğitim atölyesi açmak istiyorum, nace kodu nedir ? KOSGEB destekliyor mu ?
  Bulunduğum bölgede böyle bir işletme yok.

  iyi çalışmalar

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Merhaba, evet destekliyor… buyurun NACE kodunuz.
   85 – Eğitim
   85.5 – Diğer eğitim
   Alt Gruplar
   85.51 – Spor ve eğlence eğitimi
   85.52 – Kültürel eğitim
   85.53 – Sürücü kursu faaliyetleri
   85.59 – Başka yerde sınıflandırılmamış diğer eğitim

 20. Şaban Bakırcı dedi ki:

  Ben yeni isyeri açmak istiyorum. Ortalama 150.000,00 liraya ihtiyacım var. 24 ay vadeli 2 ay sonra ödemeli kredi halep ediyorum

 21. mahmut dedi ki:

  merhaba küçük bir gida marketi açmak istiyorum nereden nasıl kredi alabilir miyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İşletmenizi kurmanız için KOSGEB ile başlamanızı tavsiye ederim. Böylece işletmenizi kurduktan sonra hibe alabilirsiniz. Kredi için ise şayet kredi notunuz düşük ise şuan ihtiyaç kredisi faiz oranları çok cazip, değerlendirmeniz de fayda olacaktır.

 22. Şengül özendi dedi ki:

  Yaşım 38 yeni bir iş yeri acmak istiyorum devlet bayanlara iş kurması İcin yardım ediyormuş nasıl başvuurabiliriz küçük bir dükkan tost çorba gibi şeyler

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Devlet bayanlara erkek girişimciler göre %10 daha fazla destek vermektedir. Lütfen https://www.kosgebkredi.net/girisimcilik-destek-programi/ göz atınız, bütün sorularınız yanıtı orada mevcuttur.

 23. Mahir dedi ki:

  İşletme devir almada kullanılabilirmi ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   KOSGEB ise hayır, ama banka kredileri için ise evet..

 24. serpil alişan dedi ki:

  herhangi bir borcum yok ama geçmişten dolayı kredi notum düşük olduğunu söylühyor bankalar ve iş yeri kurma fırsatımı nasıl değerlendirebilirim.

 25. Aykut dedi ki:

  Ben Sıfır’dan iş yeri açmak istiyorum bunun için ne yapabiliriz bilgi verirmisiniz.
  Banka’lar en az 6 ay Faliyet göstermesi gerektiğini söylüyor.Ama benim elimde hazır para yok bunun için bir sistem varmı dır.
  İyi Çalışmalar…

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ticari kredi kullanacaksanız evet en az 6 ay faaliyet raporu isterler. Ama bireysel kredi için bu engel yoktur. KKB notunuz olumlu olsun yeterli.

 26. Mesut dedi ki:

  Merhaba yaşım 25 bir iş yeri açmak istiyorum balık ekmek , midye , deniz ürünleri gibi devlet bana destek verirmi ve verirse nekadar verir şimdiden teşekkürler

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   30 yaşından ufak olduğunuz için 60 bin TL kadar alabilirsiniz.

 27. cengiz dedi ki:

  ben yeni iş yeri açtım kuruluş desteği almak için ne yapmam lazım istenen evraklar nelerdir

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şayet 30 yaşından büyük iseniz alacağınız ilk etap da hibe 5.000 TL olacaktır. Detaylar için lütfen buraya göz atın https://www.kosgebkredi.net/girisimcilik-destek-programi/

 28. Mahmut Han Parmaksız dedi ki:

  Ben meslek lise mezunuyum ve dükkan açma belgem var yeni bir yer açmak istiyorum doğalgaz üzerine ama ilk olacak ve kosgeb buna yardım eder mi?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Elbette eder, sıfırdan açacak iseniz tabi.

   1. zeynep dedi ki:

    Kosgeb eğitim sertifikam var gıda üzerine işyeri acıyorum devlet bankasından birine 30.000 tl borcumdan dolayi icra işlemi başladı.Kosgebden destek alırsam banka paramı icra nedeniyle bloke eder mi? Teşekkürler.

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Hayır etmez. Kurumun bankalar ile olan probleminiz bağlayıcı değildir.

 29. Sırma baksoy dedi ki:

  Pompa enjektör üzerine küçük ticarethane açmak istiyorum.Fakat malzeme almak için ödeneğim yok.destek almak ve bu konu hakkında bilgi almak istiyorum.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Girişimcilik kredilerinden yararlana bilirsiniz.

 30. Leyla dedi ki:

  Yabancı uyruklu öğrenciler bitirince iş yeri açabilirmi?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Suriyeler bile iş yer iaçabiliyorsa neden olmasın Leyla hanım

 31. Burhan dedi ki:

  Galeri açabilirmiyim alabilceğim kredi ne kadar olur

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ne kadar krediye ihtiyacınız var ?

 32. Tuğba dedi ki:

  Merhaba ben turizm lisesi mezunuyum iş yeri açma belgem var yaşım 21 balık av market üzerine iş yeri açmak istiyorum hiç param yok kosgeb ten ve hibe kredi desteğinden nasıl yararlanabilirim ilk olarak ne yapmam lazım

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kendinizin sermayesi olması gerekmektedir. Türkiye Halk Bankasının girişimcilik kredilerine bakmanızı tavsiye ederim.

 33. Ergun Öngün dedi ki:

  Uzun zamandır çalışmıyorum et uykuluk kanat köfte üzerine ızgara yeri açmak istiyorum yaşım 48 açmak için param yok nasıl açabilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Banka kredisi ile ancak. Halkbank girişimcilik kredilerine banka üzerinden başvuruda bulunmanızı tavsiye ederim.

 34. Oğul Can YELKEN dedi ki:

  Ben orman ürünleri atölyesi kurdum sirketimi açtım fakat hiç param kalmadı mamul getirmeye nasıl bı yardımdan faydalanabilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kaç senelik esnafsınız ? Şayet 6 ay üzerisi ise kendi odanızdan ve bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

 35. Enes dedi ki:

  Ben yeni işyeri açtım ve paraya ihtiyacım var 1 ay oldu kosgeb desteği yada kredi alma olasılığım var mı

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ticari geçmişinizin en az 6 ay olması gerekmektedir. Sadece bankalardan bireysel olarak kredi kullana bilirsiniz.

 36. Mithat Şanlı dedi ki:

  2012 yılında gümrük müşavirliği izin belgesi aldım. Daha önceden Mevcut bir şirkete eski musavirin hisselerini alarak şirket Md/sahibi ile ortak oldum. Şimdi ayrılarak kendi gümrük müşavirlik sirketimi kurmak istiyorum yaşım 47 . Devlet teşviklerinden yararlanabilirmiyim veya hibe kredi alabilirmiyim? Teşekkürler

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sadece KOSGEB den yararlana bilirsiniz. Destek kodlarınız aşağıdaki olduğu gibidir.
   M – MESLEKİ, BİLİMSEL VE TEKNİK FAALİYETLER
   69 – Hukuk ve muhasebe faaliyetleri
   69.2 – Muhasebe, defter tutma ve denetim faaliyetleri; vergi danışmanlığı
   69.20 – Muhasebe, defter tutma ve denetim faaliyetleri; vergi danışmanlığı
   69.20.04 – Yeminli mali müşavirlik faaliyetleri

 37. Enes otom dedi ki:

  18:10/2019 iş yerimi açtım hibe desteğinden yararlanmak istiyorum yeni girişimci belgesini aldım iş yerime malzeme alacağım nasıl başlamam gerekiyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Üzgünüm artık kurum alınacak olan malzemeler için hibe vermemektedir. Ama açılış bedeli için 5 bin TL ayrıca çalıştırmış olduğunuz kayıtlı personelinizin prim günü üzerinden de de toplamda 55 bin TL kadar hibe alabilirsiniz.

 38. emre dedi ki:

  balık avı malzemeleri dükkanı açmak istiyorum destek alma imkanı varımı dır. yaşım 28

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Tabi var neden olmasın.

 39. Ferdi dedi ki:

  eşime parfum ve kozmetik ürünleri üzerine bayilik alıp dükkan açmak istiyorum (D.P) markası örneğin bu konuda bir yardımınız olurmu iyi akşamlar.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ne gibi bir yardım istiyorsunuz ?

 40. Ferdi dedi ki:

  eşime parfum ve kozmetik ürünleri üzerine bayilik alıp dükkan açmak istiyorum (D.P) markası örneğin bu konuda bir yardımınız olurmu iyi akşamlar. firma 30.000 tl masrafı oluyor hibe yada kredi anlamında yardım olurmu

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi bankalardan alabilirsiniz, hibe için ise işletme kurulmadan önce girişimcilik belgesi alırsanız sonrasında KOSGEB ‘e başvuru yaparak alabilirsiniz.

 41. fevzi dedi ki:

  çok özel kendime ait patentli bir gümüş suyu üretiyorum.yaptığım gümüş suyu bir beyin tümörlü 5 cm tümör beyinde su ve virüsü yok etti bir karaciğeri hasarlı ameliyat olacaktı ameliyat olmaktan kurtuldu. 4 ay boyunca hastane hastane dolaşmış ameliyat olmayı düşünen hasta yarım litre içerek artık yutkunurken acı çekmiyor daha pek çok örnek var ama profesyonel olarak üretmek için kosgeb kredi sağlarmı

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kurum hibe verir, sizlere krediyi ancak bankalar verir Fevzi bey..

 42. saime: dedi ki:

  Sağlıklı yaşam koçuyum birde EĞİTİM DANIŞMANLIĞI VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU SERTİFİKAM VAR OFİS AÇMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM DEVLET DESTEĞİ ALABİLİRMİYİM

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Girişimcilik belgesini uzaktan eğitim ile ilk olarak almanız gerekmektesiniz.

 43. canan dedi ki:

  iş yeri acacam nasıl kredi alırım

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bankalardan alabilirsiniz, şayet kredi notunuz sorunsuz ise İnternet bankacılığı üzerinden kredi kullanmanızı tavsiye ederim.

 44. Tarık Dicle dedi ki:

  merhaba ben araç arkasında seyyar olarak süblimasyon kupa bardak baskısı yapıyorum,fakat işimi biraz daha büyütüp yine seyyar olarak ege bölgesi karadeniz bölgesi gibi çeşitli bölgelerde düzenlenen festivallerde tezgah açmak istiyorum gerekli izinler için internetten araştırdım fakat düzgün bir bilgiye ulaşamadım sizden bu konuda bilgi vermenizi rica ediyorum teşekkür ederim.

 45. Durmus turan dedi ki:

  I günler ben durmuş turan istanbuldan 20 senedir süprem kumaş orme sektöründeyim hep bir iş yeri açma hayalindeydım ama artık olamayacağını yapamayacağımı biliyorum cunki çok sermaye isteyen bi sektör bir makina 70 bin oda ikinci eli ve en az 6 makina olması lazım bunları boş veri hibe almayı sermaye bile vermiyorlar diyelimki veriyorlar ben kendi öz sermayemle kurdanmışım iş yerini vallahi o kadar sermayem olsa zaten burada isim olmazdı şimdilik hoşçakalın ben bunlara inanmıyorum sadace nacizhane fikrim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hibe desteğini işletmeyi kendi imkanlarınız ile kurduktan sonra alabiliyorsunuz.

 46. Melis dedi ki:

  Ben bi butik mağazası açmak istiyorum fakat kredi kartı borcumdan dolayı kredi notum çok düşük peki Kosgeb destek olur mu bi butik mağaza açmam için ne yapmam gerek ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Melis hanım KOSGEB desteği ile kredi notunuzun hiç bir alakası yok. Kurum işletmenizi kurduktan sonra gerekli sorumlulukları yerine getirseniz hibe verir.

 47. SALİH dedi ki:

  ÇİĞKÖFTE DÜKKANI AÇMAK İSTİYORUM 1988 DOĞUMLUYUM DESTEK KREDİSİ ALABİLİRMİYİM

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet alabilir siniz rahatlıkla.

 48. arif karaman dedi ki:

  38 yaşında bayan mimarım, mimarlık ofisi işyeri açmak istiyorum, kosgeb işyeri açma kredisinden yararlanabilirmiyim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   KOSGEB yeni açılacak işletme için kredi vermez. Açtıktan sonra kaideleri yerine getirirseniz hibe verir Arif bey..

 49. MİNE GÖRCÜ dedi ki:

  Merhabalar internet üzerinden n11 hepsiburada sitelerinde satış yapıyorum elektrikli ev aletleri üzerine kredilerim olduğu için kredi notum düşük kredi çekemiyorum girişimcilik katılım belgesini aldım hibe kredisi alabilir miyim nereye başvurmam gerekiyor.?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ticari olarak faaliyete geçerseniz hibe alabilirsiniz. ( vergi levhası )

 50. Rıdvan dedi ki:

  ilk defa bir dükkan açacağım ve bir kitabevinin bayisi olmak istiyorum kredi mi yoksa hibe mi verilir? nedir durum?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hibe alabilmek için kendi bütçeniz ile işletmenizi kurmanız gerekir. Kredi alabilmeniz için ise kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir.

KOSGEBKredi.net