KOSGEB Kredi

İşletme kredisi nedir ? En hızlı kredi veren ilk 7 banka hangisidir ?İşletme kredisi nedir ? En hızlı kredi veren ilk 7 banka hangisidir ?

İşletme kredisinde en önemli faktörlerden bir tanesi de geri ödeme vadeleri ile faiz oranları kadar hızlı bir şekilde finanse edilmesidir. Ticarette hepimizin de bildiği gibi zaman çok önemlidir. Dolayısı ile işletme kredisi kullanacaklar için hız en az faiz oranları kadar önem araz eder. Bu neden ile işletme kredisinin tam olarak nedir ? olduğunun yanı sıra siz esnaflara en iyi bu olanakları 2019 da sağlayan tam 7 bankayı tanıttık.

İşletme kredisi tam olarak nedir ? kimlere verilir ?

İşletme kredisi ticaret ile meşgul olan esnaflara özel olarak düzenlenmiş olan bir nevi ticari kredidir. İşletme kredilerinde vade süresi ve faiz oranları kadar hızlı bir şekilde finanse edilmesi de son derece önem arz eder. Bunun bilincinde olan bir çok banka zaten sizlerinde gördüğü gibi gişe işlemlerinde dahi ticari müşterilere çok fazla öncelik tanıyarak en hızlı şekilde hizmet olanağı sağlamaktadır. Bu neden ile bir işletme kredisi verecek olan bankadan 3 şey mutlaka aranır.

 1. En hızlı bir şekilde işletme kredisinin ticari müşteriye finanse edilmesi.
 2. Esnek ve uzun vadeli olarak geri ödeme imkanı sağlanması
 3. Düşük faiz oranları ile kredilendirme yapılmasıdır.

Banklar bu 3 faktöre o kadar çok değer verir ki ticari müşterilerine krediye giden yolda hızlı gişe işlemlerinin yanı sıra kurmuş oldukları KOBİ departmanları ile de ayrı olarak özel hizmet sunarlar.

İşletme kredisini en hızlı imkanları ile veren bankalar hangisidir ?

Türkiye ‘de faaliyette olan BDDK lisanslı bankaların tamamı ticari kredi imkanlarını sağlamaktadır. Ancak bizim aradığımız özelliklik sıralamasına göre bu imkanı 2019 yılında en iyi sunan 7 banka şu şekilde oluşmaktadır.

 1. Türkiye Halk Bankası → Bu bankanın listemizin ilk sırasında yer almasının şüphesiz ki en büyük nedeni kamu bankasının olmasının avantajıdır. Ayrıca bu özellik ona devletin de sağlamış olduğu faiz desteği sayesinde ticari müşterilerine en uygun faiz oranları ile kredi verme imkanı sağlar. Türkiye ‘de hiç bir finansman kuruluşu KOBİ ‘lere Türkiye Halkbank esnaf kredisi 2019 başvuruları 200 bin TL imkanların da sağlamış olduğu fırsatı vermez, veremez.! Bu nedenden ötürü kesinlik ile en iyi işletme kredisi denildiği zaman ilk sırada Türkiye Halkbankası gelir.!
 2. Vakıflar bankası → Düşük faiz oranlarının yanı sıra size vade ve ödeme seçenekleri sunmaktadır.!
 3. Ziraat bankası → Yüksek miktarda ticari kredilerine oluşturmuş olduğu 8 özel paket ile olanak sağlamaktadır. https://www.kosgebkredi.net/ziraat-bankasi-esnafa-50000-tl-kredi-8-destek-paketi-veriyor/
 4. Denizbank → 80.000 TL kadar esnafa en hızlı ticari kredi akışını sağlayan banka diyebiliriz.!
 5. QNB Finansbank → İşini büyütmek isteyen KOBİ ‘lere  120 aya kadar 3 ay ödemesiz 1.000.000 liraya kadar işletme kredisi imkanı sağlamaktadır.! Kredinin şartlarını ⇒ İNCELE ⇐
 6. Akbank → 6 ay ödemesiz olarak anında 50.000 liraya kadar kredi ihtiyacı olan esnafa tavsiye ettiğimiz bankamızdır. Ayrıca başvuruyu hemen cep telefonlarınız dan GONLUMEGOREODE yazıp 4425 göndererek gerçekleştire bilirsiniz.
 7. Garanti bankası → Yatırım amaçlı kullanılan işletme kredisi için vade kısıtlaması UYGULAMAZ.!

Bankaların işletme kredilerinden istedikleri genel belgeler

Bankalar işletme kredisi kullanacak olan esnafımızdan da her kredi de olduğu gibi bir kaç gerek duyulan belgeyi talep etmektedir. Bu belgeleri genel olarak tüm bankalar bütün ticari kredilerinde isterler. Şayet belirtilen bu belgelerde sorun yaşıyorsanız mutlaka Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2019 da en iyi ilk 5 tanesini de göz atmanızı tavsiye ederim.!

 • T.C. Nüfus cüzdan fotokopisi
 • İmza beyannameleri
 • Oda kayıt belgeleri ( varsa )
 • Son iki aya ait vergi levhası, mali bilançolarını gösteren hesap defterleri
 • İpotek değeri mal varlıklarına ait tapular ( varsa )
İşletme kredisi nedir en hızlı şekilde kredi veren 7 banka hangisidir

İşletme kredisi nedir en hızlı şekilde kredi veren 7 banka hangisidir

İşletme Kredisinin Şartları Nedir ?

Ticari kredi kullanacak olan esnaflarda aranan ilk şart ticari faaliyet süresidir. Geçen yıllarda olduğu gibi ne yazık ki 2019 yılında da bir işletme kredisi kullanacak olan esnafın en az 6 aylık bir kayıtlı ticari faaliyet içerisinde olması gerekir. Bunun yanı sıra ise bütün kredi de aranan en büyük şart bundan da geçerli olup KKB Kredi notu değerinizin düşük olmaması istenmektedir. Bu iki önemli şarta sahipseniz çok rahat bir şekilde sizlere sunmuş olduğumuz bankalardan istediğine başvuru yaparak işletme kredisini listelediğimiz evraklar ile alabilirsiniz.

60 Ay Vadeli İşletme Kredisi Kullanabilirsiniz

Büyük yada küçük esnaf olun hiç fark etmeksizin 60 ay vadeli olarak bankalardan işletme kredisi kullana bilirsiniz. Sizler için güncel kredi faiz oranlarını aşağıda yer verdik. Ayrıca, 75.000 TL işletme kredisi kullanacak olan esnafımız için de ufak bir de hesaplama yaptık.

 • QNB Finansbank Ekim 2019 da %1.29 faiz oranları ile işletme kredisini hızlı bir şekilde kullandıran bankalar içinde yer almaktadır. 75.000 TL kullanacak olan esnafımız 60 ay boyunca aylık taksit ödemesi 1.928,09 TL olacaktır. Kredi vadesi sonunda cebinden çıkacak olan para ise 115.684,97 TL olacaktır.
 • 60.000 lira 48 ay olarak ödemesi 1.780,61 TL
 • 40.000 lira 36 ay taksit ödemesi 1.457,68 TL
 • 30.000 TL 24 ay olarak aylık ödemesi 1.506,09 TL
 • 20.000 lira 12 aylık ödeme taksit tutarı 1.839,09 TL

Çok harika imkan bizce..😍

"İşletme kredisi nedir ? En hızlı kredi veren ilk 7 banka hangisidir ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"İşletme kredisi nedir ? En hızlı kredi veren ilk 7 banka hangisidir ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net