KOSGEB Kredi

İŞKUR İşsizlere Maaş Bağlanması (2020 Müjdesi)İŞKUR İşsizlere Maaş Bağlanması (2020 Müjdesi)

2020 yılında işsizlik oranını %10 un altına çekmeye çalışan devlet bir çok destek girişimlerinde bulunmak işsizlere çeşitli müjdeler vermektedir. Bunların bir kısmını esnafa teşvik amaçlı olarak sağlarken bir kısmını da İŞ-KUR kanalı ile hem işsizlere maaş bağlanması hemde mesleki eğitim verilmesi ile düşürmeyi planlamaktadır. 15 yaşı ve üstünde yer alan tüm işsizlere İŞ KUR dan günlük 50 TL maaş bağlamakta ayriyeten 12 ay boyunca mesleki eğitim vermektedir. İŞ KUR tarafından verilen bu müjdeli haber ile hem meslek sahibi olmak hemde 12 ay boyunca günde 50 TL almak isteyen işsizlerin bu imkanlardan yararlanmak için nasıl başvuru yapacağı, şartların neler olduğu sayfamızda sizler için yer almaktadır. Ayrıca yeni başlatılan işe ilk adım projesi kapsamında günde 75 TL ayda 1950 lira cep harçlığı alma hakkında güncel şartlarda sizler için yerini sayfamızın altında yer aldı.

İŞ KUR dan Hem Meslek Sahibi Oluyorsunuz Hemde Maaş Alacaksınız

İŞ KUR yani Türkiye İş Kurumunun var olma nedenini kısa olarak tanımlarsak, kendisine üye olan işletmelere içi istihdamı sağlamak ayriyeten kendilerine başvuru yapan işsizlere de kendilerine üye olan iş yerlerin de işçi ihtiyacı doğması ile birlikte işçi gücü sağlamaktadır. Kurum tamamen bir kamu kurumu yani devlete aittir. Bu amaç ile hizmete başlayan İŞ KUR kendisini zaman ile geliştirmiş ve artık oluşturulmuş olan fon ile şartlara uygun bir şekilde işsiz kalanlara 10 aya kadar işsizlik maaşı bağlamıştır. Bu zaman için de işsiz kalan vatandaşın niteliğine göre iş imkanları bulmuştur. Kendini sürekli olarak yapmış olduğu bu reformlar ile geliştiren İŞ KUR son olarak ise ülke işsizliğini en az seviyeleri düşürmek adına bazı mesleki eğitim kursları düzenlemiştir. KOSGEB iş birlikçisi de olarak bilinen İŞ KUR diğer yıllarda olduğu gibi 2020 yılında da hem bu mesleki eğitimleri 6 aydan 12 aya çıkaran İŞ KUR başvuru yaparak sisteme dahil olanlara devletten sağlık hizmeti alma olanağı da sağlamaktadır. Peki işsizlere 2020 yılı İŞ KUR müjdesi olarak verilen bu olanaklar dan kimler nasıl faydalanacak, işte cevabı!

İŞKUR İşsizlere Maaş Bağlanması şartları

İŞKUR İşsizlere Maaş Bağlanması şartları

İŞ-KUR İşsizlik Maaş ve Mesleki Eğitim Başvuruları

Şunun altını çizerek belirtmem gerekir ki arkadaşlar İŞKUR tarafından sizlere sunulan bu (mesleki eğitim ve günde 50 TL ödenek) olanak belli bir süre işletmelerde çalışıp iş sözleşmesinin fes edilerek işsiz kalınca başvuru yapılarak maaş alınması ile bir ilgisi kesinlik ile yoktur. 2020 yılında yapılması planlanan bu uygulamadan tam 500 bin kişi faydalanacak. Bunların içinde okul okuyan Üniversiteliler ve Lise öğrencileri de yer alacaktır. İlk olarak aranan nitelik işsiz olmanı ve İŞ KUR tarafından işsiz olarak kayıt olmanızdır. Kayıt işlemlerinizi BURADAN sağlayabilirsiniz, yada il / ilçenizde yer alan birimlere şahsen yapabilirsiniz. Daha sonra ise aranan nitelik 15 yaşından büyük olmanızdır. Eğitimler iş verenin işletmesi üzerinden verilmektedir. Bunun için en az 2 adet sigortalı çalışana sahip bir işletme sahibi bu eğitimleri düzenleyerek en fazla 3 ay sonra işsiz olan vatandaşı işe alırsa da yaşına göre sigorta pirimi + maaşının belli bir bölümünü ödemiyorlar. Bu süre işe almış oldukları işsiz kişinin yaşına göre değişmektedir. Buna göre ise

 • Şayet işe almış oldukları işsiz olan vatandaşımız 18 ile 29 yaş arasında ise 30 ile 42 ay boyunca
 • İşsiz olan vatandaşımız 30 yaşında büyük ise 6 ay ile 30 ay arasında yer almaktadır.

hem işsiz vatandaşlarımıza hemde iş veren KOBİ ve esnafımıza bu müjdeli haber hayırlı olsun..

 • Bu arada siz değerli üreticilerimize bir müjdeli haber daha vermek istiyorum. ”Devlet 2020 yılında dolar kurundan dolayı zarara uğrayan işletme sahiplerine buna rağmen işçi çıkarmayıp üretime devam etmeleri durumda KGF destekli kredi imkanı sağlayacaktır ”

İşe İlk Adım Projesi Nedir? Nasıl Başvurulur, Şartları Nedir?

İŞKUR tarafından 2020 tarihinde yeni bir proje hayat buldu. Bu projenin adı ” işe ilk adım ”  katılımcılarına 9 ay boyunca günde 75 ayda ise 1.950 lira cep harçlığı kazandıran uygulama tüm Türkiye genelinde başvuru kabul etmeye başlandı. 18 yaşından büyük 29 yaşında küçükler için verilecek eğitimler gençlere hem geleceğin mesleği olan YENİLEBİLİR ENERJİ, KODLAMA, BULUT BİLİŞİM VE SİBER GÜVENLİK konularından oluşmaktadır. Başvuru yapmak isteyen, şartlara uygun gençler müracaatlarını kendilerine en yakın İŞKUR müdürlüklerine yapabilirler.

 

"İŞKUR İşsizlere Maaş Bağlanması (2020 Müjdesi)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"İŞKUR İşsizlere Maaş Bağlanması (2020 Müjdesi)" - 30 YORUM
 1. Yücel Vural dedi ki:

  Malum corona virus sebebi ile is bulma ihtimalim neredeyse kalmadi. Çok zor durumdayim. Devletimizden yardim bekliyorum aylık bebeğim var toplam 4 çocuğum var evime ekmek götüremiyorum

 2. Fatma Kızılırmak dedi ki:

  Spa sektöründe çalışıyorum virüs sebebiyle iş yerlerimiz kapalı o sebepten dolayı maddi yardım istiyorum küçük çocuğum var

 3. Yasin çelen dedi ki:

  Benim 3 4 yildan belli iskura kaydım var ancak ne bı iş bulundu nede bı maaş aldim

 4. Levent Pelit dedi ki:

  Korona virüs sebebi yüzünden is bulamiyorum. 2 cocugum var. Ödemelerimizi yapamiyoruz. Faturalarimizi ödeyemiyoruz. Devletimizden yardim bekliyorum.

1 3 4 5
KOSGEBKredi.net