KOSGEB Kredi

2020 İŞKUR Girişimcilik Kursları Hız Kesmeden Devam Ediyor!2020 İŞKUR Girişimcilik Kursları Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Ülkede genç istihdamın sağlanması için belkide KOSGEB kurslarını en çok düzenleyen kurum 2020 içinde İŞ-KUR ‘dur. İŞKUR ‘un sağlamış olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hizmetlerinin en güzel yanı da kursiyerlere vermiş olduğu ortalama 50 ile 70 liralık cep harçlıkları dır. Ücretsiz olarak hem eğitim verip hemde kursiyerlerine yevmiye veren İŞKUR ‘un talep etmiş olduğu şartlar ise açıkçası diğer kurumlara göre biraz daha farklı ve zordur. KOSGEB ‘in kurs konusunda en büyük dayanışma içinde olduğu iş ortağına ait eğitimlerin başlama zamanı ve İllere göre adreslerini burada yer verdik. Ayrıca sizlere ufak bir ayrıcalık sağlayarak ön mülakatlar da sorulacak 10 soru için ufak ip uçlarını da yine yer verdik.

İŞKUR Girişimcilik Kurslarının Başvuru Şartları Nedir?

İŞKUR tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarının en büyük şartı hiç şüphesiz ki eğitime katılacak olan yeni girişimcinin işsiz olmasıdır. Ayrıca kendine kayıtlı olmasını isteyen kurum bunu yanı sıra belli tarihler de ise bu eğitimleri sadece ”ENGELLİ” yada ”KADIN GİRİŞİMCİ” lere yönelik düzenlemektedir. Yine aynı şart, yani bu kısımdaki girişimcilerinde mutlaka işsiz olmasını İŞKUR aramaktadır. Aslında aramakta da hiç de haksız değildir. Çünkü nihayetinde bu kursları bitirip iş yeri kuracak olan girişimcinin SGK ‘sız olması yani işsiz olması gerekmektedir.! Katılımcılarına 50 ile 70 TL arasında da bir de cep harçlığı veren kurumun eğitimlerine katılmak istiyorsanız bu neden ile mutlaka işsiz olmanız gerekmektedir. Bu şartın yanı sıra diğer kurumlarca talep edilen,

 1. 18 yaşında büyük olmak
 2. Daha önce girişimcilik eğitimi almamış olmanız
 3. FETÖ, PKK gibi yasa dışı suç örgüt mensubu olmamış olmanız

da diğer aranan başlıca şartlardır.

İŞKUR Girişimcilik Eğitimlerine Nasıl Başvuruda Bulana Bilirsiniz?

Bütün birimler tarafından düzenlenen eğitimler gibi İŞKUR eğitimlerinin başvuruları da 2020 yılında 2 şekilde gerçekleşmektedir.

 1. Ya eğitim takvimini takip ederek, İŞKUR ‘u listede bulup doğrudan birime gidip müracaatta buluna bilirsiniz.
 2. Ve yahutta bir diğer seçenek olan e-Devlet üzerinden İŞKUR kurs katılımı gerçekleştire bilirsiniz.

İŞKUR un 2020 yılına özel eğitim takvimini illere göre görüp başvuruda bulunacaklar https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresine girerek buradan detayları inceleye bilirler.

e-Devlet üzerinden İŞKUR girişimcilik kurslarına nasıl başvuru yapabiliriz!

PTT ‘den 2 TL karşılığında almış olduğunuz bir e-Devlet şifreniz varsa 5 dakika içinde İŞKUR girişimcilik kurslarına kayıt olabilirsiniz. KOSGEB artık 2020 tarihi itibarı ile nerede ise bütün başvuru formlarını e-Devlet sistemine taşımıştır. Hali ile İŞKUR dahil olmak üzere bütün iş ortaklarınca verilecek olan kursların başvuruları da e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Dolduracağınız bir form ile anında kaydınız alınmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken, yanınıza nüfuz cüzdanınızı da alıp,

 1. İlk olarak https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine girip yapmanız
 2. Ardında da  bu menüye listeden girerek başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız dır.

Onun haricinde eğitim alma programınızı https://lms.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yaparak doğrudan başlata bilirsiniz.

Eğitimler İnternet üzerinden ” Uzaktan Eğitim ” olarak nasıl alacağınızı bilmiyorsanız lütfen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi isimli içeriğimizi dikkatlice okuyunuz.

"2020 İŞKUR Girişimcilik Kursları Hız Kesmeden Devam Ediyor!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"2020 İŞKUR Girişimcilik Kursları Hız Kesmeden Devam Ediyor!" - 33 YORUM
 1. blank Eyüp dedi ki:

  E-devlet üzerinden eğitim alan kişiye de cep harçlığı veriliyor mu,evet ise yöntemi nedir

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır verilmiyor..

 2. blank sevgi dedi ki:

  biz kursta herhangi bir iban no belirtmedik kurs biteli de yaklaşık bi 10-15 gün oluyo ödemeleri nasıl ve ne zaman alabiliriz.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sevgi hanım lütfen İŞKUR ile irtibata geçiniz.

 3. blank Gülnazik dedi ki:

  Kurs belgemizin kac yil geçerliliği var .

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Uzaktan eğitim ile alınanlar ömür boyu

 4. blank Müge dedi ki:

  KOSGEB e kayıt oldum. Uzaktan eğitim ile belgemize aldım. Şimdi ne yapmam gerekiyor. Bulunduğum ilde KOSGEB personelleri çok açıklayıcı bilgi vermiş. Bir kaç kez gitmeme rağmen her şeyi internetten öğrenerek uyguladım.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   e-Devlet üzerinden https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler buraya giriş yaparak ilgili destek programı başvurusunda bulunun.

 5. blank Şemsettin dedi ki:

  2019_2020 1. Dönem kurs sonuçlarının açıklamasının tarihini öğrenmek istiyorum.

KOSGEBKredi.net