KOSGEB Kredi

İŞKUR Girişimcilik Kursları 2019 ‘da Hız Kesmeden Devam Ediyor!İŞKUR Girişimcilik Kursları 2019 ‘da Hız Kesmeden Devam Ediyor!

Ülkede genç istihdamın sağlanması için belkide KOSGEB kurslarını en çok düzenleyen kurum İŞ-KUR ‘dur. İŞKUR ‘un sağlamış olduğu Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hizmetlerinin en güzel yanı da kursiyerlere vermiş olduğu ortalama 50 ile 70 liralık cep harçlıkları dır. Ücretsiz olarak hem eğitim verip hemde kursiyerlerine yevmiye veren İŞKUR ‘un talep etmiş olduğu şartlar ise açıkçası diğer kurumlara göre biraz daha farklı ve zordur. KOSGEB ‘in kurs konusunda en büyük dayanışma içinde olduğu iş ortağına ait eğitimlerin başlama zamanı ve İllere göre adreslerini burada yer verdik. Ayrıca sizlere ufak bir ayrıcalık sağlayarak ön mülakatlar da sorulacak 10 soru için ufak ip uçlarını da yine yer verdik.

İŞKUR girişimcilik kurslarının başvuru şartları nedir ?

İŞKUR tarafından düzenlenen girişimcilik kurslarının en büyük şartı hiç şüphesiz ki eğitime katılacak olan yeni girişimcinin işsiz olmasıdır. Ayrıca kendine kayıtlı olmasını isteyen kurum bunu yanı sıra belli tarihler de ise bu eğitimleri sadece ” ENGELLİ ” yada ” KADIN GİRİŞİMCİ ” lere yönelik düzenlemektedir. Yine aynı şart, yani bu kısımdaki girişimcilerinde mutlaka işsiz olmasını İŞKUR aramaktadır. Aslında aramakta da hiç de haksız değildir. Çünkü nihayetinde bu kursları bitirip iş yeri kuracak olan girişimcinin SGK ‘sız olması yani işsiz olması gerekmektedir.! Katılımcılarına 50 ile 70 TL arasında da bir de cep harçlığı veren kurumun eğitimlerine katılmak istiyorsanız bu neden ile mutlaka işsiz olmanız gerekmektedir. Bu şartın yanı sıra diğer kurumlarca talep edilen,

 1. 18 yaşında büyük olmak
 2. Daha önce girişimcilik eğitimi almamış olmanız
 3. FETÖ, PKK gibi yasa dışı suç örgüt mensubu olmamış olmanız

da diğer aranan başlıca şartlardır.

İŞKUR girişimcilik eğitimlerine nasıl başvuruda bulana bilirsiniz ?

Bütün birimler tarafından düzenlenen eğitimler gibi İŞKUR eğitimlerinin başvuruları da 2019 yılında 2 şekilde gerçekleşmektedir.

 1. Ya eğitim takvimini takip ederek, İŞKUR ‘u listede bulup doğrudan birime gidip müracaatta buluna bilirsiniz.
 2. Ve yahutta bir diğer seçenek olan e-Devlet üzerinden İŞKUR kurs katılımı gerçekleştire bilirsiniz.

İŞKUR un 2019 yılına özel eğitim takvimini illere göre görüp başvuruda bulunacaklar https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste adresine girerek buradan detayları inceleye bilirler.

e-Devlet üzerinden İŞKUR girişimcilik kurslarına nasıl başvuru yapabiliriz!

PTT ‘den 2 TL karşılığında almış olduğunuz bir e-Devlet şifreniz varsa 5 dakika içinde İŞKUR girişimcilik kurslarına kayıt olabilirsiniz. KOSGEB artık 2019 tarihi itibarı ile nerede ise bütün başvuru formlarını e-Devlet sistemine taşımıştır. Hali ile İŞKUR dahil olmak üzere bütün iş ortaklarınca verilecek olan kursların başvuruları da e-Devlet üzerinden yapılmaktadır. Dolduracağınız bir form ile anında kaydınız alınmaktadır. Sizin tek yapmanız gereken, yanınıza nüfuz cüzdanınızı da alıp,

 1. İlk olarak https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler adresine girip yapmanız
 2. Ardında da  bu menüye listeden girerek başvuru formunu doğru bir şekilde doldurmanız dır.

Eğitimler İnternet üzerinden ” Uzaktan Eğitim ” olarak nasıl alacağınızı bilmiyorsanız lütfen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi isimli içeriğimizi dikkatlice okuyunuz.

"İŞKUR Girişimcilik Kursları 2019 ‘da Hız Kesmeden Devam Ediyor!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"İŞKUR Girişimcilik Kursları 2019 ‘da Hız Kesmeden Devam Ediyor!" - 6 YORUM
 1. Serpil kaya dedi ki:

  1 ay önce gittim kursa 4 gun cep harçlığını nerden alıcaz banka hesabim yok

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İŞKUR belirtmiş olduğunuz banka IBAN numarasına ödeme yapacaktır.

 2. görkem duman dedi ki:

  girişimcilik kursu kosgeb den alacam bunun için kursta neler gerekli ne almamız lazım.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   e-devlet üzerinden başvuru yapmanız yeterlidir.

 3. Arzu dedi ki:

  Kosgep kursları için para alacağimizi söyledirler günlük 20 tl bu kurs işkur üzerinden mi sağlanıyor bu kursa katılırsak 6 ay işkurun başka kurslarına katılamayacakmıyız

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kesinlik ile eğitimler ücretsizdir. İnternet üzerinden dahi bu eğitimleri sıra beklemeden alabilirsiniz. İçerik sizler için yeniden düzenlendi lütfen dikkatli bir şekilde okuyunuz.

KOSGEBKredi.net