KOSGEB Kredi

İş kurma kredisi anında 200 bin Lira veren bankalar


12.11.2018
805

İş kurma kredisi anında 200 bin Lira veren bankalar

2019 yılında işyeri açmak için finansman arayışında olan girişimcilere acil nakit desteği için kredi imkanı veren bankalar bulunmaktadır. İş yeri kurmak için gerekli bu yüklü sermayeyi bankalardan, devlet destekli kredilerden, teminat yoluyla ya da kefil göstererek almanız mümkün. Devlet destekli kredilerden nasıl faydalanabiliriz, 200 bin liraya kadar banka kredilerinde istenen şartlar ve hangi bankalar ev hanımlarına işyeri açmaları için kredi veriyor bütün sorularınızın cevapları burada.

İş Kurma Kredisi Devletten Alabilirsiniz!

İş Kurma Kredisi Devletten

İş yeri açmak isteyenler için devlet destekli kredi imkanı sağlayan kurum olan KOSGEB belli şartlar ve koşullar altında bu krediyi vermektedir. Şuan için Aralık 31 2019 son başvuru tarihli 50 bin lira hibe 100 bin lira geri ödemeli toplamda 150 bin lira kredi kendi işinin patronu olmak isteyenler için bu kurumdan verilmekte. Ancak bu krediden faydalanmak için uygulamalı girişimcilik eğitimlerine katılmanız gerekmektedir. En az 32 ders saati olarak verilen bu eğitimlere katılacak kişinin;

 • Eğitim alacağı sektörde son bir yıl içinde bir işyerinin olmaması ve ortaklığının bulunmaması gerekmektedir.
 • Başvuran kişi destek süresince hiç bir yerde sigortalı olarak çalışmamalıdır.
 • Daha önce bu kapsamda bir destekten faydalanmamış, başvurmuş ve reddedilmemiş olmalıdır,
 • İşletme bu destekten faydalanmak için son 2 yıl içinde kurulmuş olma şartı da diğer istenen koşullar arasında.

Bulunduğunuz il ve ilçe müdürlüklerine yapılacak başvuruda yeterli sayı sağlandığında açılacak kurslara belirlenen ders saatlerine uyularak başarılı bir şekilde tamamlamanızın devamında size işletmeniz için gerekli destek sağlanacaktır. Kadın ve şehit gazi yakınlarına ekstra %20 destek oranı da eklenmektedir. Desteğin başladığı ilk ⇒30 ay ödemesiz olmak üzere devamındaki 3 er aylık dönemler halinde geri ödeme 8 eşit taksite⇐ bölünmektedir. başvuru formuna https://bit.ly/2B0GUDO linkinden ulaşarak gerekli evraklarla başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank iş kurma kredisi vermektedir.!

Halkbank da yeni girişimcilere farklı iş fikirleri ve ekonomik kalkınmaya destek olma adına kredi imkanı sağlamaktadır. Üniversite mezunu 30 yaşını aşmamış genç girişimciler için okudukları alanla ilgili iş yeri açmalarına destek için 50 bin lira ya da mesleki eğitim belgesine sahip yine 30 yaşını aşmamış, en az ilkokul mezunu ve bu işte 5 yıl usta kişilere de 30 bin lira işyeri kurma kredisi vermektedir. Yeni bir fikir ile yola çıkmış ve bunun patentini almış kişiler içinde kredi miktarı 75 bin liraya kadar çıkmaktadır. KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış girişimciler de bu krediden faydalanabilirken eşit taksitler halinde 48 aya kadar vade uygulaması da bulunmaktadır. Yeni iş kurmak için Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na ve Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Müdürlüğüne kayıtlı kişilere; 60 aya kadar vadeli aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme seçenekleriyle 100.000-TL, 125.000-TL, 150.000-TL veya 200.000-TL limitli kredilerde yine banka tarafından verilebilmektedir. Nüfus cüzdanı örneği, Esnaf Oda Kayıt Belgesi, Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve Vergi Levhası Fotokopisini ileterek kredi başvurunuzu yapabilir gerekli teminatın gösterilmesi ve şartlara uygunluğunuz dahilinde kredinizi kullanabilirsiniz.

İş Bankası İş Kurma Kredisi

İş bankası iş kurma kredisi faiz oranları çok uygun!

Esnafa destek kredisi kapsamında yeni iş kurmak isteyen girişimcilere Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyesi olma şartıyla 60 aya varan vadede 250.000 TL’ye kadar aylık eşit taksit ödemeli krediniz bu bankadan verilmektedir. 2019 senesinde de kadar devam eden kampanyaya hemen başvurmak için https://bit.ly/2zLkwfB tıklayarak gerekli bilgileri doldurmanız yeterli olacak. İş Bankası olarak kadın girişimcileri ekonomiye kazandırmak adına da projeler yürüten banka; gerçek kişi kadın tacirlere, %51 hissesi kadın ortağa ait firmalara ya da üst düzey yönetici pozisyonlarından en az bir tanesi kadın yöneticiden oluşan ve en az %20 kadın ortaklığı bulunan kadın işletmelere işleriyle ilgili her türlü ihtiyaçları için 150 bin liraya kadar finansman desteği sağlıyor.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına İş Yeri Kurma Kredisi

Ev Hanımlarına İş Yeri Kurma Kredisi

Yine KOSGEB tarafından kadın istihdamını arttırmak için yapılan faaliyetler arasında iş yeri açmak isteyen kadınlara açılacak iş yerinin %80 i kadar finansal destek sağlanmakta. Seçilecek alanla ilgili alınacak eğitimler sonunda size verilecek belge ile iş yerinizi kurmak için destekten faydalanabilirsiniz. Garanti Bankası da kadın girişimcilere kredi desteği veren bankalar arasında. Şirketin tamamının veya bir kısmının sahibi kadın olan, çalışan sayısı 50 yi aşmayan işletmeler için 12- 36 ay vadeli teminat destekli ticari krediniz bankanızda. Yine QNB Finansbank da 60 aya varan vade seçenekleriyle kadın girişimcilere kredi veren bankalar arasında.

60 ay vadeli krediler ile işinizi teminatsız kurun!

Gelir belgesiz dahi işinizi 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanarak kurabilirsiniz. Çevremde bir örnek vermek gerekir ise en son Kadir KAYA isimli bir arkadaşım kuaför salonunu bu şekilde açtı. Kesinlik ile gelir belgesiz yoktur.! Ancak güzel bir kredi notu değeri vardır. Tek yaptığı İnternet bankacılığı ile kefilsiz ve ayrıca gelir belgesiz olarak kredisi almak oldu. Sonrasın da ise iş yerini hiç bir zorunluluk altında kalmadan kurdu. Sizler de aşağıdaki güncel faiz tablosundan kredisini hesapladığımız bankalardan bir tanesine başvuru yapabilir, işinizi hemen kurabilirsiniz.

 • Sorunsuz bir şekilde hemen 40.000 TL İnternet bankacılığı ile almak istiyorum diyorsanız, size tavsiye edeceğim banka AĞUSTOS ayı için ING ‘dir. Banka, 60 ay vadeli olarak %1.59 faiz oranı sergilemektedir. Aylık ödemeniz bu faiz oranları ile en fazla 1.125,23 TL olacaktır.

"İş kurma kredisi anında 200 bin Lira veren bankalar" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"İş kurma kredisi anında 200 bin Lira veren bankalar" - 12 YORUM
 1. Yaşar temiz dedi ki:

  Limited şirket. Kurdum 200 bin lira harcadım ve daha bazı eksikleri gidermek için 50000 TL krediye ihtiyacım var

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   En kötü ihtimal ile teminat göstererek bu krediyi 60 ay vadeli olarak alabilirsiniz. Ancak ne yazık ki işletmeniz yeni olduğu için meslek yada ticaret odası üzerinden kredi alamazsınız.

 2. Ökkeş dedi ki:

  iş kurmak istiyorum ama iş kuracak param yok.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Türkiye Halk Bankası size yardımcı olacaktır.

 3. Ugur Yilmaz dedi ki:

  Bi restaurant isi kurmak istiyorum ama 100 bin tl lik bi finanasal destege ihtiyacim var ne yapmam hangi bankayla gorusmem gerekiyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredinin üst limiti fazla olduğu için ve işletme kuracağınızdan dolayı ben sizlere Türkiye Halk Bankası derim.

 4. Figen ATEŞ dedi ki:

  Kahvaltı dükkanı açmak istiyorum. En az 50 bin TL’ye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Figen hanım Türkiye Halk Bankasının yeni girişimcilere yönelik desteklerinden yararlana bilirsiniz.

 5. Merve dedi ki:

  Ben lise mezunuyum.Bay bayan giyim mağazası açmak istiyorum.hic bir yerde sigortalı çalışmadım.Kredi çekip kendi iş yerimi açmak istiyorum.Nasıl faydalanabilirim hangi bankalar kredi verir bana

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Benim sizlere tavsiyem ilk olarak kesinlik ile girişimcilik sertifikası almanızdır. Böylece açmış olduğunuz işletme için hibe daha sonra ise 100 bin laraya kadar faizsiz kredi imkanlarından yararlana bilirsiniz. Ayrıca, kredi için size Türkiye Halk Bankasının girişimci kredilerini tavsiye ederim. Kredi notunuz gözükmediği için bankalardan kredi almanız çok zor olacaktır.

 6. UĞUR AKCA dedi ki:

  Merhaba ben rent a car kurmak istiyorum bunun için de 150 bin lira ihtiyacım var kosgeb den önce parayı alıp işimi kurabilirmiyim veya sermayeyi başka nerelerden temin edebilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ne yazık ki işletmenizi kurduktan sonra KOSGEB sizlere hibe ve faizsiz kredi olanağı sağlamaktadır.

KOSGEBKredi.net