KOSGEB Kredi

İş Kurma Kredisi Anında 200 Bin Lira Veren Bankalarİş Kurma Kredisi Anında 200 Bin Lira Veren Bankalar

2019 yılında işyeri açmak için finansman arayışında olan girişimcilere acil nakit desteği için kredi imkanı veren bankalar bulunmaktadır. İş yeri kurmak için gerekli bu yüklü sermayeyi bankalardan, devlet destekli kredilerden, teminat yoluyla ya da kefil göstererek almanız mümkün. Devlet destekli kredilerden nasıl faydalanabiliriz, 200 bin liraya kadar banka kredilerinde istenen şartlar ve hangi bankalar ev hanımlarına işyeri açmaları için kredi veriyor bütün sorularınızın cevapları burada.

İş Kurma Kredisi KOSGEB Olanakları Nedir ?

Sıfırdan iş yeri kuracaksanız KOSGEB den kredi alamazsınız.🤷‍♂️ Ancak, 60.000 TL kadar hibe alabilirsiniz. Kurum kendi öz sermayeniz ile kuracağınız iş yerleri için iki program ile hibe imkanı sağlamaktadır.

✔ Geleneksel Girişimcilik Destek Programı => 60.000 TL en fazla

✔ İleri Girişimcilik Destek Programı => 370.000 TL en fazla

Bu her iki destek unsurundan’da bütün yeni girişimciler gibi sizlerde rahatlık ile faydalanma şansına sahipsiniz. Şayet,

 1. 18 Yaşından büyükseniz
 2. Yeni bir iş için iş fikriniz varsa
 3. Kuracağınız işletme için sermayeniz mevcut ise
 4. Herhangi bir yasa dışı terör örgütü mensubu değilseniz
 5. Okur yazarsanız.
 6. Devlet memuru değilseniz
 7. Daha önce KOSGEB’den hibe almadıysanız

Bu imkanlardan yararlana bilirsiniz. Her iki programdan yararlana bilmeniz için ise şu adımları sergilemeniz yeterlidir.

 1. İlk olarak iş fikrinizin KOSGEB Desteklenen Sektörler içerisinde yer alıp olmadığına bakınız. ( Çok büyük ihtimal ile yer alıyordur. )
 2. Daha sonra ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” başvurusunda bulununuz.!
 3.  Eğitimleri aldıktan sonra ise işletmenizi kurduktan sonra ” Girişimcilik Destek Programı ” başvurusunda bulunabilirsiniz.

Halkbank İş Kurma Kredisi Vermektedir.🙏!

Halkbank da yeni girişimcilere farklı iş fikirleri ve ekonomik kalkınmaya destek olma adına kredi imkanı sağlamaktadır. Üniversite mezunu 30 yaşını aşmamış genç girişimciler için okudukları alanla ilgili iş yeri açmalarına destek için 50 bin lira ya da mesleki eğitim belgesine sahip yine 30 yaşını aşmamış, en az ilkokul mezunu ve bu işte 5 yıl usta kişilere de 30 bin lira işyeri kurma kredisi vermektedir. Yeni bir fikir ile yola çıkmış ve bunun patentini almış kişiler içinde kredi miktarı 75 bin liraya kadar çıkmaktadır. KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan hibe almaya hak kazanmış girişimciler de bu krediden faydalanabilirken eşit taksitler halinde 48 aya kadar vade uygulaması da bulunmaktadır. Yeni iş kurmak için Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na ve Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Müdürlüğüne kayıtlı kişilere;

 • 60 aya kadar vadeli aylık, 3 aylık ve 6 aylık ödeme seçenekleriyle 100.000-TL, 125.000-TL, 150.000-TL veya 200.000-TL limitli kredilerde yine banka tarafından verilebilmektedir.

Nüfus cüzdanı örneği, Esnaf Oda Kayıt Belgesi, Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve Vergi Levhası Fotokopisini ileterek kredi başvurunuzu yapabilir gerekli teminatın gösterilmesi ve şartlara uygunluğunuz dahilinde kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca bir çok yeni girişimci gibi isterseniz Halkbank tarafından verilen düşük faiz oranlar ile yine işletmenizi kurabilirsiniz. Bankanın bu konuda imkanlar şu şekildedir.

📈 Aralık ayı için HALKBANK iş yerini açmak isteyenler için uygulamış olduğu kredi faiz oranı aylık %1.25 olmaktadır.

 • 40.000 TL kadar ne fazla kredi kullana bilirsiniz. Kredinizi yine en fazla 60 ay vadeli olarak geri ödeye bilirsiniz. Bu şartlardaki kredinin aylık taksit ödemesi ise en fazla 1.015,74 TL olacaktır. Toplamda ise geri ödeyeceğiniz miktar 60.944,18 TL olur.
 • 30.000 TL için 60 ay vadeli uygulatmak isteyen girişimciler aylık 761,80 TL olur.
 • 20.000 lira için 5 yıl geri ödemeli kredi kullanacak olan bir girişim ise aylık yine en fazla 507,87 TL

Halkbank tarafından verilen bu imkanlar dahilinde kredi başvurusunda bulunmak isteyen yeni iş yeri kuracak olan şayet anlaştık isek 🤝 tek yapmanız gereken bir forum ile İnternet üzerin müracaatta bulunmanız dır. 10.000 TL de sadece 52 TL işlem ücreti kesileceğini lütfen unutmayınız.

Ziraat Bankası İş Kurma Kredisi 60 Ay Vadeli

Ziraat Bankası ne yazık ki HALKBANK gibi girişimcilere yönelik iş kurma kredisi imkanları sağlamamaktadır. Ziraat bankası ağırlık olarak çiftçilerimize yönelik kredi paketleri ile ön plana gelmektedir. Ancak, Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Detayları ile isterseniz herhangi bir formaliteye takılmadan kısa bir süre zarfı içinde işletmenizi faal hale getirebilirsiniz. Türkiye’nin en düşük faiz imkanları ile kredi veren bankaların başında olduğu için bu bankamız bence en iyi seçeneklerden biri.👍 Peki, Ziraat bankası iş kurmak isteyenlere ne gibi vade ile faiz oranları ile kredi vermektedir.

📊 Aralık ayı için Ziraat bankası iş kurmak isteyen girişimcilerimize %1.25 faiz oranları ile kredi imkanı sağlamaktadır. Nerede ise bütün bankalardan çok daha düşük faiz olanakları iş kurmak isteyenlere sağlanan bu imkanların ödeme planları ise şu şekildedir.

💥 10.000 TL 12 ay olarak ödemesi 916,80 TL olarak taksitlendirme yapmaktadır. 24 ay için ise 499,24 TL olarak sizlere aylık geri ödeme yansır. 36 ay için ise 361,52 TL ödemeniz aylık olarak planlanır.

💥 20.000 TL iş kurmak için Ziraat bankasını tercih edenlerin 36 ay için aylık ödemesi 723,05 TL olur, 48 ay için ise bu ödeme aylık 587,50 TL olacaktır.

💥 30.000 TL için ise iş kuracaklar için 60 ay olarak aylık ödeme miktarı sabit 761,80 TL olacaktır. Toplamda ise size yansıyacak olan maliyet 45.708,37 TL olur.

Başvuru işlemlerini ister cep 🤳 ister ise bilgisayar üzerinden İnternet üzerinden hemen bir formu T.C kimlik ile doldurarak yapabilirsiniz.

İş Bankası Girişimcilere İş Kurma Kredisi 4 Grupta Vermektedir

Türkiye İş Bankası girişimcilere yönelik tam 4 paket hazırlamıştır. Hazırlana bu destek paketleri nerede ise bütün girişimcileri çok yakından ilgilendirmektedir. Türkiye İş Bankası tarafından hazırlanan bu destek paketlerin listesi şöyle yer almaktadır.

 1. Workup Girişimcilik Programı
 2. Kadın Girişimci Desteği
 3. Franchising Kredisi
 4. Teknolojik Girişimci Paketi

Yeni iş kuracaklar için Türkiye İş Bankasının bana kalır ise sağlamış olduğu en büyük destek ” Bayilik ” alacaklar içindir. Franchising diyede adlandırılan sistemde yer alacaklar için banka;

 1. 36 ay vadeli olarak kredi olanağı sağlamaktadır.
 2. Franchising bedelinizin %75 kadar kredi kullana bilirsiniz. ! ( 100.000 TL de 75.000 TL )
 3. İşletme demirbaşlarının alımları için yine faturalanmış giderlerin %75 kadar kredi kullanabilirsiniz.
 4. Kredi ödemelerinizi ister aylık ister ise sizin planladığınız şekilde ödeme planı ile geri ödeye bilirsiniz.

Türkiye İş Bankası her ne kadar da bayilik almak isteyenlere sağlamış olduğu bu kredi imkanlarının faiz oranlarını bizler ile resmi İnternet sitesinde paylaşmasa da uyguladığı faiz oranları aşağıda yer aldığı gibidir.

 • 📊 İçerisinde bulunmuş olduğumuz ay için banka aylık %1.14 faizli olarak sizlere kredi imkanı sağlamaktadır. En fazla vade olan 60 ay geri ödemelerdeki ödem planınız ise limitlere göre şu şekilde olur.
 • 50.000 TL > 1.226,98 TL
 • 40.000 TL > 981,59 TL
 • 30.000 TL > 736,19 TL
 • 20.000 TL > 490,79 TL
 • 10.000 TL > 245,40 TL

olacaktır.

"İş Kurma Kredisi Anında 200 Bin Lira Veren Bankalar" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"İş Kurma Kredisi Anında 200 Bin Lira Veren Bankalar" - 16 YORUM
 1. Yaşar temiz dedi ki:

  Limited şirket. Kurdum 200 bin lira harcadım ve daha bazı eksikleri gidermek için 50000 TL krediye ihtiyacım var

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   En kötü ihtimal ile teminat göstererek bu krediyi 60 ay vadeli olarak alabilirsiniz. Ancak ne yazık ki işletmeniz yeni olduğu için meslek yada ticaret odası üzerinden kredi alamazsınız.

 2. Ökkeş dedi ki:

  iş kurmak istiyorum ama iş kuracak param yok.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Türkiye Halk Bankası size yardımcı olacaktır.

 3. Ugur Yilmaz dedi ki:

  Bi restaurant isi kurmak istiyorum ama 100 bin tl lik bi finanasal destege ihtiyacim var ne yapmam hangi bankayla gorusmem gerekiyor

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredinin üst limiti fazla olduğu için ve işletme kuracağınızdan dolayı ben sizlere Türkiye Halk Bankası derim.

 4. Figen ATEŞ dedi ki:

  Kahvaltı dükkanı açmak istiyorum. En az 50 bin TL’ye ihtiyacım var. Yardımcı olursanız sevinirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Figen hanım Türkiye Halk Bankasının yeni girişimcilere yönelik desteklerinden yararlana bilirsiniz.

 5. Merve dedi ki:

  Ben lise mezunuyum.Bay bayan giyim mağazası açmak istiyorum.hic bir yerde sigortalı çalışmadım.Kredi çekip kendi iş yerimi açmak istiyorum.Nasıl faydalanabilirim hangi bankalar kredi verir bana

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Benim sizlere tavsiyem ilk olarak kesinlik ile girişimcilik sertifikası almanızdır. Böylece açmış olduğunuz işletme için hibe daha sonra ise 100 bin laraya kadar faizsiz kredi imkanlarından yararlana bilirsiniz. Ayrıca, kredi için size Türkiye Halk Bankasının girişimci kredilerini tavsiye ederim. Kredi notunuz gözükmediği için bankalardan kredi almanız çok zor olacaktır.

 6. UĞUR AKCA dedi ki:

  Merhaba ben rent a car kurmak istiyorum bunun için de 150 bin lira ihtiyacım var kosgeb den önce parayı alıp işimi kurabilirmiyim veya sermayeyi başka nerelerden temin edebilirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ne yazık ki işletmenizi kurduktan sonra KOSGEB sizlere hibe ve faizsiz kredi olanağı sağlamaktadır.

 7. fatma sahin dedi ki:

  is kurmak istiyorum ama sermayen yok küçük bi cafe ama nasıl yapabilirim gelirim yok dulum iki cocuguma bakıyorum ama kendi işimi yapmak istiyorum

 8. Hakan dedi ki:

  Halı saha açmak istiyorum bana 400 bin tl lazım bana yardımcı olurmusunuz

 9. Emin dedi ki:

  Ben 19 yaşındayım rent a car açmak istyrm daha önce hiç bi işte çalışmadm sgk yok bodrom yok şimdi bu işi yapmak istiyem ve bna 150 bin tl getekiyor bu işi kurumsalmı bireyselmi yapmalıyım ve bna bu şekilde kredi verirlerimi ?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Emin bey açık konuşmak gerekir ise hiç şansınız yok. Üzgünüm en azından askerliğinizi yapmış olsaydınız belki bir nevi..

KOSGEBKredi.net